hypothetical
27 Kwi, 2024, 16:14

Autor Wątek: Zmiana karmy  (Przeczytany 15797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Paź, 2009, 17:45 »
Ja polecam viedozoo, zamawiałam we wtorek późno w nocy a dzisiaj rano już miałam u siebie.
I zboża nie podawaj, raczej w ogóle nie powinno się go dawać.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Paź, 2009, 18:10 »
niestety nie wchodzi mi ich strona :/ nie wyświetlają się ani oferty, ani nic :/ odpada

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Paź, 2009, 18:12 »
Może spróbuj w innej przeglądarce, bo to naprawdę bardzo dobry sklep, tanio, szybko, dobrze zaopatrzony. Mają wszystko, czego moim kuleczkom potrzeba :)

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Paź, 2009, 18:19 »
niestety, miś i firefox się buntują :/ opera też :/

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Paź, 2009, 18:24 »
VL akurat w videozoo mają drogo :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Paź, 2009, 18:55 »
A z vitakraftu też nic nie było w sklepie - best for kids, regular czy EB ? Jakoś nie chce mi się wieżyć żeby w Łodzi tego nie było ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Paź, 2009, 19:00 »
poważnie... sam vitapol, Deko.. coś i megan na wage... przeleciałem mase sklepów, nawet o takich karmach nie słyszeli... :/ poważnie mówię

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Paź, 2009, 16:44 »
Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że mądry Polak po szkodzie. Trzeba było najpierw forum przeczytać, a potem się brać za kupno szynszyli.
Megana nie podawaj pod żadnym pozorem teraz, możesz sobie zostawić na później jako smakołyk. Szynszyle trzymaj na samym sianie, nic im od tego nie będzie przez te kilka dni. Musisz też arcy dbać o higienę, tzn sprzątać klatkę (np. z sianka na dole...). I zaopatrz się w lakcid. Podawanie leków przez poidełko trochę się mija z celem, bo szynszyle rzadko piją i ich do tego nie zmusisz inaczej niż strzykawką w pyszczku. To, że wet Cię zraził, to nie znaczy, że nie masz do niego chodzić - znajdź innego.
Możesz też oprócz sianka podawać ziółka, które pomagają w biegunce, jest ich lista na forum. I nie przesadzaj ze środkami typu węgiel, ryż itd., bo zbyt duże ilości mogą spowodować zatwardzenie, które jest jeszcze niebezpieczniejsze dla szyli niż biegunka.

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Adrianna P

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Cze, 2015, 17:59 »
Mój szyszek chce jeść tylko karmę Vitapol Premium, a wiem, że nikt nie poleca tej firmy. Kupiłam mu kiedyś Versele-Laga, którą tylko powywalał z miski i nie chciał jeść. Wiadomo podaję mu różne zioła i kwiaty jak również siano, ale chciałabym, żeby karma też była pełnowartościowa. Dodam, że futerko ma w porządku, samopoczucie też jak najbardziej na plus. Polecacie jakąś inną dobrą karmę :)

Offline lukasz gn-o

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Cze, 2015, 18:29 »
witam mam pytanie jak zmieniłem karmę na brit szynszyla  czy  ta karma jest polecana? bo porównałem kilka karm tą jedzą i  myśle ze jest dobrze zbilansowana  tak uważam

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Cze, 2015, 21:52 »
witam mam pytanie jak zmieniłem karmę na brit szynszyla  czy  ta karma jest polecana? bo porównałem kilka karm tą jedzą i  myśle ze jest dobrze zbilansowana  tak uważam

umiarkowanie. są lepsze ale zła nie jest.
Analizę analityczną bilans minerałów, zawartość witamin ma mega fajną.
Niestety skład już mniej:

Cytuj
45% zioła i lucerna siewna
35% ziarna zboża i siemię lniane
13% owoce
5% warzywa i kiełki
2% witaminy

głównie można się przyczepić do zbóż i owoców - choć te ostatnie to głównie jabłko i dzika róża.
Przy zaleceniach żywieniowych producenta by podawać jedną łyżkę stołową na łepka moim zdaniem jest to dobre uzupełnienie diety sianowo-ziołowej. Takie typowo do uzupełnienia ewentualnych niedoborów mineralno witaminowych (stąd ta karma pod tym względem ma bardzo przemyślany i bogaty skład)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline lukasz gn-o

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Cze, 2015, 22:10 »
ok  rozumie  ale na szylke jest przepisana  jedna łyżka stołowa a jak mam dwie biała szylka ma 700 g a beżowa 370 g jak mam to podzielić beżowa nie traci na wadze

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Cze, 2015, 23:30 »
@lukasz gn-o, łyżka to łyżka i tyle :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Cze, 2015, 20:06 »
Mojego szynszylka dostałam z pojemnikiem pełnym owsa łączonego ze słonecznikiem.Gacusia mam od dwóch tygodni i stale łączę jeszcze te ziarna z karmą, która dostałam w sklepie, tzn VL Nature i Vitapol Karma dla szynszyli. Zauważyłam, ze szylek wyjada ziarenka, ale VL też mu smakuje. Ostatnio udało mi sie dokupic Herbal Petsu Karmę ziołowo- owocowa, która natychmiast znika z miseczki. Owoce jednak są albo nadgryzione, albo pozostawione.
Moje pytanie jest tego typu - Jak długo muszę mu podawac jeszcze te ziarna. Wygląda na to, ze mój szylek był tylko nimi żywiony przez prawie dwa lata, wiec chyba ten okres kwarantanny w jedzeniu należy rozciągnąć w czasie. Oprócz powyższych rzeczy Gacuś lubi ogórek ( obrany ze skórki , malusienki kawałek ), zjadł też u mnie dotychczas kilka orzechów i rodzynek oraz rozniósł w pył dwie kostki wapienne.
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2015, 20:12 wysłana przez Mysza <")))/ »

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Cze, 2015, 20:32 »
Z Vitapolu , smakołyków typu orzechy,rodzynki zrezygnuj. Zdrowe przekąski to suszony pomidor,topinbambur i masę ziół .
Polecane są karmy bez zbożowe
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/szynszyla/vitakraft/305608
http://hipcio.sklep.pl/produkt/jr-farm-grainless-complete-1350g-szynszyla
ale również
http://hipcio.sklep.pl/produkt/beaphar-care-chinchilla-15kg
http://hipcio.sklep.pl/produkt/supreme-science-selective-chinchilla-15kg
Wprowadzanie nowej karmy niestety nie odbywa się z dnia na dzień.
W pierwszym tygodniu nowa karma stanowi 25%., w drugim 50% a w trzecim 75%.


Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Cze, 2015, 22:19 »
Bardzo dziękuje za poradę ( dałabym migdała, ale na razie nie umiem sobie z tym poradzic ), spisalam nazwy nowych karm [wykrzyknik duzy]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Cze, 2015, 22:47 »
Bardzo dziękuje za poradę ( dałabym migdała, ale na razie nie umiem sobie z tym poradzic ), spisalam nazwy nowych karm [wykrzyknik duzy]

Klikasz migdała w profilu osoby, której chcesz przyznać migdała i piszesz krótkie uzasadnienie w wąskim okienku.Zatwierdzasz :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #67 dnia: 04 Sie, 2015, 21:41 »
Po zmianie karmy z dadika na jr farm Mikuś schudł ponad 70g - czuć było wszystkie kostki i wg mnie miał zapadnięte boczki. Weterynarz oglądał zęby i są w porządku, z resztą nie było problemów z jedzeniem. Doradził żeby wrócić do poprzedniej karmy i sprawdzić czy przytyje. Wróciłam do dadika, nadrobił już 30g i ewidentnie ma więcej energii. Chciałabym mu zmienić granulat na coś lepszego, o większej zawartości włókna, ale już raczej nie zdecyduję się na karmę bezzbożową. Nie chcę eksperymentowć ze względu na dość zaawansowany wiek szynszylka. Myślicie że beaphar care + to będzie dobry wybór czy może polecacie coś innego?

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #68 dnia: 04 Sie, 2015, 21:50 »
Beaphar care+  to karma na przytycie. Ogólnie przez kulki zjadana chętnie. Moje dostają ją jako nagrodę za coś .

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Sie, 2015, 07:36 »
Czyli nadaje się jako pokarm podstawowy czy nie bardzo? Lepszy byłby Brit? W sumie już nie martwię się o przytycie, bo nim zmienię tą karmę w 100% to on już pewnie przytyje na dadiku. Żeby tylko więcej nie chudł.
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2015, 07:38 wysłana przez Rukola »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Sie, 2015, 11:14 »
Jeżeli nie chcesz karm bezzbożowych  to akurat Care+  może być stosowana jako pokarm podstawowy.

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #71 dnia: 14 Wrz, 2015, 09:05 »
Witam moje kochane :)
Mam do was takie pytanie :) Kupując Stefanka dostałam cały worek granulatu nie bardzo wiem jakiej firmy bo hodowczyni odsypała mi z worka 10kg :) Pomału widzę, że już ta karma mi się kończy i tu moje pytanie :D
Widzę że Stafan troszę dziubie ten granulat ale tak nie bardzo uwielbia za to sianko ma taką dużą kulę(paśnik) i potrafi wtąrbić całą w dwa dni :D prócz sianka dostaje właśnie ten granulat około 2 łyżek stołowych dziennie ale i tak tego nie zjada ;/ do tego różnie kielka ziarenek słonecznika, listki jabłonki i gruszy, suszoną pokrzywę którą wręcz ubustwia, jakieś pestki z dyni, suszone nagietki i malwe, a teraz jestem jeszcze w trakcie suszenia pomidorków i bananków za którymi tez przepada. Oczywiście te wszystkie smakołyki dostaje w minimalnych ilościach tak dla schrupania na raz :D
Czytałam tu na forum że dieta szynszylka powinna opierać się głównie na sianku i tak też jest u Stefana bo tylko sianko wcina jak głupi :) zastanawiam się czy ten granulat mogę mu zamienić na kolorową karmę czy jednak zostać przy tym granulacie?
Jeśli zostać przy granulacie to proszę o podpowiedź jaka karma byłaby dobra bo wybór jest ogromny na internecie ale ceny różnią się kosmicznie :D boje się tylko że kupie mu karme z wyższej półki a on jej nie tknie nawet ;/
Ten granulat co mam to nawet moje wszystkożerne szczurki nie chcą jeść ;/

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez Mysza dnia 14 Wrz, 2015, 22:30

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #72 dnia: 14 Wrz, 2015, 15:51 »
Podstawa to siano i zioła :) Suszone warzywa- jeszcze, ale owoce i pestki baardzo rzadko.
granulat ma być tylko dodatkiem do ww, który szynszyla przegryza bądź nie, zależnie od tego jak pokieruje nią instynkt :)

Nie wiadomo jaką karmę masz, ale jeżeli faktycznie tak nią gardzi to dosyć smaczna jest Versele Laga Complete (droga), Nature (tańsza) i Degus&pro- teraz pod inną nazwą( bardzo tania).

Najsmaczniejsze z nich to dwie pierwsze, ale ja wychodzę z założenia, że skoro jedzą karmę jako dodatek to się nie wykosztowuję żeby się wpasować w gust paniusi ;p

Spokojnie możesz wybierać między wymienionymi, wszystkie mają bardzo dobry skład :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Wrz, 2015, 06:20 »
Skąd masz Stefanka?

Podejrzewam, że granulat który dostałaś to jakiś fermowy pokarm. Jest on zbilansowany dość energetycznie bo służy do karmienia głównie młodych i matek karmiących.
Dwie łyżki granulatu to dawka na dorosłą szynszylę więc jeśli Twój maluch zjada mniej, niczym się nie przejmuj. To.normalne, że mała kuleczka nie jest w stanie zjeść tyle co dorosła. Zwłaszcza, że podajesz jeszcze dość kaloryczne przysmaki (kilka ziarenek słonecznika to dość duża dawka, banan etc)  więc bilans energetyczny diety nie jest za niski i nie trzeba przejmować się tym granulatem :)
Poza tym tak jak powiedziała Ciupelek - podstawą diety jest siano i zioła więc tu akurat powinnaś się cieszyć, że Twoja kulka tak mądrze wybiera :)))

Ja raczej polecam jako smakołyki korzeń mniszka, brokuły, pomidory, topinambur, korzeń cykorii - są bezpieczniejsze niż np banany. A słonecznik ograniczyłabym do jednego ziarenka, np rano na powitanie :) zwłaszcza jeśli uwielbia ziółka i to one mogą stanowić dla niego świetny przysmak :)

Co do granulatu, ja używam complete.
Możesz w inicjatywie obywatelskiej napisać post - może osoby które używają innych granulatow wyslalyby Ci małe porcje swoich karm na sprobowanie?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline nikola35

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Wrz, 2015, 07:40 »
Stefanem jest dość wybredny za owocami tak nie bardzo przepada nawet plastra banana nie zjadł do końca :D wczoraj byłam na łące także susze trochę ziolek na działce miałam miętę ale już zakwitla więc nie wiem czy dbać mu z kwiatem czy też bez?
Najbardziej rozbawila  mnie moja mama bo stwierdziła ze nie powinnam go tylko suszonym karmić ukroila mu kawałek jabluka gruszki i marchewki i szczęśliwa zaniosla  do miseczki dla Stefanka :) od razu bardzo mnie to rozbawilo bo wiedziałam co gnojek zaraz z tym zrobi :D ale jakie było mamy zdziwienie jak zobaczyła ze po chwili Stefan wywala wszystko przez pręty na podłogę :D godzina nie zje nic co nie jest suszone Newet liści :D
Wczoraj to wazylam i wyszło mi 383g nie wiem czy to nie za mało jak na 7 miesięcy ale wydaje się być grubiutki i ladniutku więc samą nie wiem
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2015, 07:43 wysłana przez nikola35 »

 

Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6071
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
CO ZROBIĆ KIEDY ZABRAKNIE KOSZATNICZKĄ KARMY PILNE!!!?

Zaczęty przez Koszatkara21Dział Żywienie koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 17210
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2019, 09:49
wysłana przez Koszatkara21
Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla

Zaczęty przez Gwiazdk2010Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2771
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2015, 09:29
wysłana przez Gwiazdk2010
pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 118180
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki

Zaczęty przez TanDział Żywienie

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 60630
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2016, 19:08
wysłana przez Fluffy Madness
SimplePortal