27 Kwi, 2024, 16:28

Autor Wątek: Mój drugi szyluś :))))  (Przeczytany 1328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Mój drugi szyluś :))))
« dnia: 06 Kwi, 2006, 19:11 »
Hej ! Własnie dzisiaj kupiłam samiczke na fermie w Policach. Niemilosiernie tam smierdzialo :/ No i  szkoda tych szylek :( Poza tym widzialam zdarte z nich skórki - szok ! :/ Sama wlascicielka - bardzo sympatyczna :) Kupilam 10 miesieczna samiczke czarną aksamitną za 150 zł. Mała na poczatku schowala sie w domku i tam spedzila popoludnie. Jednak co jakis czas gdy ktos podchodzil do klatki wystawiala z zaciekawieniem pyszczek :) Moj Bafi to w ogole oszalał jak zobaczyl kobiete :P Za to moj pies chyba osiwieje ;) Teraz malutka wychodzi juz z ukrycia, poczatkowo bidulka nie umiala skakac, co sie dziwic - hodowana była w malenkiej klatce :( Ale juz zaczyna sobie radzic, wie gdzie jest jedzonko i sie wykapala :D No i obwachala z Bafim :) Jak tylko troche sie oswoi, to zabieram ja do weterynarza na przegląd :) Ciesze sie ze ja zabralam z fermy i mysle, ze ona tez sie cieszy :)

Zdjęcia Bajeczki http://szynszyle.info/album/logo.php?picturename=albums/userpics/10713/normal_Bafi%20i%20Bajka22.JPG
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2006, 19:42 wysłana przez karolajn »

KaRoLc!a ;)

Claudi

  • Gość
Odp: Mój drugi szyluś :))))
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwi, 2006, 08:33 »
Gratuluję!
Na pewno za jakiś czas mała doceni uroki domowego życia. Szkoda tylko, że tak wiele innych szylków cierpi.
Obserwuj ją uważnie - zobaczysz jak szybko i jak fajnie będzie uczyłą się tych wszystkich rzeczy, których nie miała na fermie.

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Odp: Mój drugi szyluś :))))
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwi, 2006, 08:52 »
bidulka mie umiała skakać? no tak w takiej klateczce fermowej to tylko kilka kroczków można zrobić o skakaniu nie ma mowy - wiesz jak ją wypuszczasz to są to jej pierwsze wybiegi w życiu - teraz to ona będzie matrixowe skoki uprawiać - wspaniałe  :lol: :lol:

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Szysia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szysia, Drepcio, Sid, Lunek i 2 maluszki :)
Odp: Mój drugi szyluś :))))
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwi, 2006, 09:53 »
Karolajn  gratuluję udanego zakupu wspaniałego szylka - być może uratowałaś szylkowi  życie bo kto wie co mogłoby się z nim stać ?? Napewno odwdzięczy się miłością, że jest z Tobą i ma równiez Towarzystwo - teraz juz tylko przed nim inne cudowne życie  :)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi, 2006, 09:56 wysłana przez Szysia »

Kocham zwierzaki i już!

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój drugi szyluś :))))
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwi, 2006, 10:14 »
Wczoraj obserwowałam małą cały czas, na poczatku byla zdezorientowana i troche sie obijala kiedy chciala skoczyc, a tu -ups- karmidełko :) Za to pod wieczór juz sobie radziła, tylko nie wie jeszcze do czego sluzy poidełko.Jej skoki to faktycznie matrixy :P Claudi - mała najlepiej uczyła sie skakania po poleczkach :D Cieszy mnie, ze jest ciekawska :) Nawet dała juz popalic Bafiemu - samczykowi. Ganiał bidulke, ale w koncu porzadnie go sfukała i juz nie jest taki chojrak :D Szysia - mysle ze spotkalby ja taki sam los jak inne szynszylki, ktore tam były, wspominalam o skorkach, ktore mijalam przy wejsciu do fermy :( ewa i juz - te klatki na fermie to pozal sie Boze - jak w wiezieniu jakims :/ No i ten smród... Dobrze ze chociaz jednego szylka stamtad zabralam.

KaRoLc!a ;)

Offline szynka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Mój drugi szyluś :))))
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwi, 2006, 23:37 »
No to masz fajnego małego czarnuszka. Moja poprzednia Szyneczka też była czarną aksamitką, a na dodatek straszną rozrabiarą. Nie martw się, skakać nauczy się bardzo prędko, a jeszcze prędzej broić. Zarówno tamta, jak i ta Szynka były też bezpośrednio z fermy, ale na szczęście nie widziałam ich na własne oczy, bo pewnie chciałabym zabrać stamtąd wszystkie szylki. Gratuluję Ci pluszowego stworzonka!

Szynszylki to najcudowniejsze kuleczki pełne życia!

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój drugi szyluś :))))
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwi, 2006, 15:10 »
Bajka pomału nabiera wigoru i juz pokazuje różki :) Juz tak szybko sie nie płoszy,daje sie głaskac i je z reki a co najwazniejsze - polubila sie ze swoim towarzyszem :) Szynko, ja tez z checia zabrałabym wszystkie tamte zwierzaki, ale nie da rady;/ P.s.Wysłałam Ci juz namiary:)

KaRoLc!a ;)

 

Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.

Zaczęty przez KamilDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1507
Wyświetleń: 425637
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2023, 10:05
wysłana przez Trusku
Wojny miedzygatunkowe epizod drugi i ostatni

Zaczęty przez Mona LisaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1551
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2004, 16:50
wysłana przez Fiolka
Wojny miedzygatunkowe epizod drugi i ostatni

Zaczęty przez Mona LisaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 978
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2004, 20:34
wysłana przez Mona Lisa
Drugi dzień ze mną i nadal się boi...POMÓZCIE:help:

Zaczęty przez AnuLkaDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1643
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2006, 13:25
wysłana przez morelka
Drugi szyl, oto jest pytanie

Zaczęty przez bobikDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1565
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2009, 21:37
wysłana przez bobik
SimplePortal