28 Mar, 2024, 15:16

Autor Wątek: Proszę o poradę co zrobić.  (Przeczytany 1496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Guerr

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Proszę o poradę co zrobić.
« dnia: 15 Sie, 2022, 12:00 »
Witajcie
Jestem nowy na forum i w świecie szynszyli, nie do końca jestem pewien czy w dobrym miejscu zakładam temat więc proszę o wyrozumiałość.
Od dwóch dni jestem dumnym opiekunem 3 pięknych kulek, jednak jak to w adopcji bywa mam pewne wątpliwości co do opieki poprzedniego właściciela.
Głównie chodzi mi o to że moje szyszki nie chcąc jeść karmy podstawowej(podobno Versele laga ale opakowania nie mam) najprawdopodobniej były one karmione tylko ta karma i możliwe że sianem,. Kiedy dostały zioła nie przestawały jeść, były karmione 2 razy i zostawioną miały miskę z ziołami na noc a nie wiem ile można im dać, siano też jedzą ale karmy już nie. Z innej beczki to nie miały wybiegów od około roku jak nie dłużej, po wczorajszym wybiegu były tak zmęczone że zasypiały tam gdzie stały ,mają czerwony mocz, i nie są oswojone.
Bardzo proszę was o pomoc bo chce się nimi opiekować najlepiej jak się tylko da, a martwię cię o to jedzenie. Mocz mam nadzieję że to wina diety tylko na karmię. Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2022, 12:03 wysłana przez Guerr »

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o poradę co zrobić.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sie, 2022, 12:26 »
Szynszyle sa bardzo wybredne w kwestii żywieniowej,musiałbyś mieć pewność że akurat ten granulat cały czas jadły,warto też poczytać tematy na forum  o diecie szynszyli.Druga sprawa nowe miejsce zamieszkania,nowe otoczenie,nowe głosy i odgłosy.Muszą się zaaklimatyzować i nabrać zaufanie do ciebie.
Warto udać się do weterynarza i powiedzieć o ciemnym moczu,kolor ciemny czy czerwony mocno pomarańczowy może wskazywać na cukrzycę.Żadnych słodkich przysmaków,żadnych bananów czy rodzynek są to zakazane i niezdrowe przysmaki.
Te forum to kopalnia wiedzy,otwieraj i czytaj tematy.Powodzenia w oswajaniu i absolutnie nie poddawaj się.Otocz je troską i miłością.Pozdrawiam

Offline Guerr

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Proszę o poradę co zrobić.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sie, 2022, 13:02 »
Dziękuję za szybką odpowiedź , u nas mają tylko zioła i siano i gałązki żadnych owoców itp. Martwię się tylko czy można je przekarmić l, bo zioła one chcą jeść non stop, jeśli chodzi o wiedzę czytana to zanim podjęliśmy decyzję o adopcji wyczytaliśmy możliwie wszystko co się dało , wraz z książką od towarzystwa miłośników szynszyli małej. Ale oczywiście im więcej wiedzy tym lepiej.

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: Proszę o poradę co zrobić.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sie, 2022, 18:30 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

 

dziwna "narośl" proszę o pomoc :(

Zaczęty przez DeekinDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3219
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2015, 13:36
wysłana przez Paula_91
Prosze o pomoc- wychudnięcie, posklejane futerko i transport do weta...

Zaczęty przez JetrelDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 7871
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2013, 22:31
wysłana przez Szyszunia12
Prosze o szybka pomoc, maly szylek w okropnym stanie!

Zaczęty przez PopielataDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7449
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 22:05
wysłana przez Paula_91
Potrzebuję opieki na 3 miesiące dla szynszyla! Proszę pomóż! Kuj-pom i pomorskie

Zaczęty przez szynszylowadamaDział Inicjatywa Obywatelska ;-)

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2094
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2015, 20:11
wysłana przez szynszylowadama
kupilam 2 dni temu szynszyla i mam kilka watpliwosci,prosze o pomoc

Zaczęty przez cukierrDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3810
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2013, 19:03
wysłana przez kasiakasiakasia
SimplePortal