16 Kwi, 2024, 10:41

Autor Wątek: JOGURT NATURALNY  (Przeczytany 3030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ciułałka87

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
JOGURT NATURALNY
« dnia: 28 Sty, 2009, 23:01 »
Moj Miluś i Szyszolka pija jogurt naturalny, ktory polecil mi weterynarz kiedy Milek miał biegunke. Jogurt odbudowuje błonnik, ktorego brak powoduje spore problemy! Czy Wasze szyszunie też pija jogurcik? :???: [bardzopolecam]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sty, 2009, 23:44 »
Jaki błonnik ? Z tego co się orientuję, to jogurt można podawać na odbudowę flory bakteryjnej w jelitach np. przy antybiotykoterapii, wydaje mi się jednak,że lepszym sposobem jest podanie probiotyku takiego jak lakcid, który nie zawiera mleka.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sty, 2009, 23:59 »
Nie próbowałem.A mam pytanie czy taki jogurcik szkodzi szylkom

I decyzja podjęta :D

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sty, 2009, 00:12 »
Od czasu do czasu pewnie nie zaszkodzi ( chodzi oczywiście o jogurt z żywymi kulturami bakterii ), tylko nie wiem jak szylki trawią mleko, przecież od 3 miesiąca życia nie mają już z nim styczności. Ja jeszcze nigdy nie podawałam.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sty, 2009, 00:35 »
jest provita i inne probiotyki dla małych zwierząt, wyżej wspomniany lakcid...ja bym tak bezpośrednio z typowym mlekiem w nabiale typu jogurt bała się podawać...podejrzewam, że takie rozwolnienie by u moich myszy trzasnęło, że hej :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sty, 2009, 01:40 »
tylko tak sie zastanowiałem zeby urozmaicic im diete ale rozwolnienia nie potrzebuje

I decyzja podjęta :D

Offline ciułałka87

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sty, 2009, 13:28 »
jogurt nie powoduje biegunki, wrecz odwrotnie! Mi ta metode polecił weterynarz wiec raczej wiie co mówi. a przy okazji szyszki go uwielbiaja.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sty, 2009, 21:00 »
Czy dajesz im ten jogurt codziennie ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sty, 2009, 09:21 »
mi tez weterynarz mowil ze mozna dawac albo jogurt naturlany bez cukru albo lakcid. i jakos tak ten jogurt byl w pierwszej kolejnosci, tylko ze miki uciekal przed nim z pregkoscia swiatla, a nie za bardzo jest jak mu to podac na sile wiec dostawal lakcid.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sty, 2009, 10:27 »
Ile jogurtu musiałby zjeść szynszyl, aby podać mu taką samą dawkę "dobrych bakterii" co jednorazowo połówka np. Lakcidu? Ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie? Bo jeśli nie, to nie ma sensu się nad tym zastanawiać.
Provita, lakcid i inne probiotyki to zwierzęce leki- mam większe zaufanie do wytwarzających go zakładów, niż do mleczarni wytwarzającej jogurt. Tym bardziej po naoglądaniu się tvn'owskiej bodaj akcji 'ile mleka jest w mleku, ile sera w serze, ile dobroczynnych bakterii w jogurcie'. Okazało się że na 10 sprawdzanych jogurtów tylko trzy (jeśli się mylę poprawcie) te bakterie posiadały.
Niby jogurt naturalny nie zawiera w swoim składzie cukru- tak informuje nas etykieta- ale zawiera przecież mleko, a mleko zawiera laktozę, a laktoza to glukoza i galaktoza  :>
Co prawda Lakcid też zawiera mleko odtłuszczone, ale nie w takiej ilości jak jogurt!
Jeśli w jelitach szynszylka są jakieś nieprawidłowości (bakterie, pasożyty) i podamy cukry, to mamy skutek odwrotny- namnoży się nie to co trzeba.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sty, 2009, 11:37 »
znaczkiem tego, jogurtom mówimy nie, nie ma sensu eksperymentować. to nie jedzonko dla szylek.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: JOGURT NATURALNY
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sty, 2009, 13:26 »
laktoza w jogurtach nie wywołuje sensacji u zwierząt z niską tolerancją na laktozę [w mleku matki każdego ze ssaków laktoza jest obecna, ale nie w takich ilosciach jak krowim] - bo jest jej zwyczajnie mniej.

Sęk w tym, że jogurt to dobre rozwiązanie dla gryzoni tzw wszystkożernych jak myszy, szczurki, myszoskoczki, chomiki, mastomyszy, itp itd, zupełnie odpada dla zwierząt takich jak króliki, szynszyle etc - jest ciężkostrawny i ciężkoprzyswajalny, więc podawanie go na problemy z ukł pok mija się w ogóle z celem.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

Kefir i Jogurt

Zaczęty przez KijekDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2440
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2015, 11:02
wysłana przez dream*
SimplePortal