28 Mar, 2024, 23:29

Autor Wątek: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...  (Przeczytany 100010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline latina27

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobuś
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #75 dnia: 09 Paź, 2007, 15:41 »
Wiem że ten temat gdzieś juz sie tu przewijal ale jestem tak zdenerwowana tym wszystkim że cos z szukaniem odpowiedzi na me pytanie jest kiepsko..a bardzo sie martwie.a wiec od wczoraj szynszylek robił dośc mało kupek poprostu jak czasem nazbieralam po 30-40bobków po 4godzinnym wybiegu tak wczoraj moze z 5-6.Wiec wyszukalam w forum że to może byc zaparcie.Podaam wiec dużą rodzynke a na noc pozostawilam sianko wode ....tak jak w poradach bylo napisane.Dziś są bobki oczywiście nie w tak zawrotnej ilosci jak dawniej ale sa ZIELONE jakies takie hm pękate bardziej okrągłe ale twarde.Na domiar złego sama jestem chora strułam sie czymś i chcialam wziąś sobie węgiel i nim zdąrzylam sie obrocic 3/4 tabletki z wielkim zapałem zchrupał Bobuś (nic nigdy tak nie było szybciutko zchrupane) co robi martwie sie że cos jest nie tak.Nie zmienialam karmy caly czas je z firmy prestige zmieszana z vitapolem .Dbam o higiene klatki miski i poika.Może cos zjadł nie takiego?lubi pogdryzac sciany i karton po tv w moim pokoju.PROSZE O JAKĄS PORADĘ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Moncia16

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chico & Lucky
    • Mój blogasek:):)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #76 dnia: 09 Paź, 2007, 18:42 »
Tez mi sie wydaje ze to zatrwrdzenie. Sprobuj mu podac  napar z rumianku.. Tylko musi być mocny!!. To powinno pomoc..

[link usunięty przez Admina-głupot nie promujemy, patrz regulamin forum!]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline latina27

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobuś
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #78 dnia: 10 Paź, 2007, 08:35 »
Bobuś nad ranem zrobił juz kupki jak zawsze normalne.zrobilam ten napar i poskutkowalo. Myslę ,że ten porwany węgiel też bo przecież węgiel nie dziala zapierająco a odtruwająco.Znalazłam miejsce w ktorym brak farby na ścianie....chyba to zjadl.....i mu zaszkodzilo.Teraz przez kilka dni bede podawala lakcid 2razy po pol ampułki by uzupełnic florę bakteryjną jelitek.Napewno to nie zaszkodzi

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #79 dnia: 12 Paź, 2007, 10:19 »
 sory,że tak pózno odpisuję.
Węgiel daję swoim szylkam na rozwolnienie lub rzadkie kupki, poradził mi to Claudi i jest to skuteczna metoda.Ale Po węglu (1 tabletka nawet niecala, i szynszyle chętnie top zjadają) maja czarne kupki.
   Zielone bobki u moich szylków  zdarzają sie :
 1. po kolbach z luczerny, chyba zawierają zielony barwnik,
  2.po trawie ,szpinaku, lub liściach,
  3.szynszyl mógl zjesc kredke ,obgryżc gdzieś farbę lub coś, co zawiera barwnik.
   Kiedyś moję szynszyle dorwali cala paczkę kredek, następnego dnia mieli bobki we wszystkich kolorach tęczy. :D
   
 Czyli bardziej powinnaś przejmowac się zaparciem u szylka.Obserwuj go,jeśli zachowuję się normalne to  może  nicmu nie jest.Mój Jumper czasami tak ma- 3-5-kupek w ciagu całej nocy, ale skacze, gryzie, psoci i pokazuję że nic mu nie jest po 1-2 dniach wszystko wraca do normy.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #80 dnia: 17 Lis, 2007, 12:48 »
Yukiemu coś się stało, co jakiś czas wypuna kuperek do tylu jakby chciał zrobić kupkę/wysikać się i spina całe ciałko.. nic to nie daje więc maluszek sięga pyszczkiem do przyrodzenia i wygląda jakby sie zaspakajał.
nie ma pierścienia bo to sprawdziłam, zrobił pare okrągłych , suchych bobków, więc może to zatwardzenie? Dałam mu trochę oleju żeby mógł się wypróżnić spokojnie i żeby mial 'poślizg w jelitach" od zdarzenia z folią mineło juz sporo czasu bo tydzień a weterynarz, co prawda tylko na podstawie kupki z folią stwierdził,  że folia mu nie zagraza.

Co to może być?
Później scale ;)
czy to zatwardzenie czy coś poważniejszego?

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2007, 17:11 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Lis, 2007, 13:20 »
Dream* czy jesteś pewna że coś mu jest bo to zaspakajanie u samczyków jest normalną sprawą od czasu do czasu. Wtedy własnie tak się napinają i pompują krew do przyrodzenia. Inna sprawa jest kiedy szylek ma pierścień bo wtedy prubuje to często robić  a nie może i widać że coś jest nie tak. Może Yuki ma pierścień głębiej a ty nie potrafisz go dostrzec ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #82 dnia: 17 Lis, 2007, 13:24 »
cały napletek mu zdjęłam żeby zobaczyć.
naprawdę to normalne? bo moje nigdy nie wypinają kuperków do tyłu i się nie napinają tylko sobie kucają i zaspokajają się, stąd mnie to zmartwiło.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #83 dnia: 17 Lis, 2007, 13:39 »
Moje zawsze robiły to w ten sposób że najpierw wypinały kuperek do tyłu i pompowały krew - no przynajmniej na to według mnie to wygląda. Jeśli wygląda to tak jak piszę to naprawdę nie masz się czym martwić.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #84 dnia: 17 Lis, 2007, 13:42 »
dziękuję Ci Basiu, chyba faktycznie nie mam bo poza tym to nie ma żadnych objawów ;)
no, może tylko te małe suche bobki ale już temu zaradziłam ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #85 dnia: 17 Lis, 2007, 16:28 »
to spinanie się i kucanie to przez zatwardzenie, chciał zrobić bobki i nie mógł lub było mu ciężko :(
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2007, 19:26 wysłana przez Mysza »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Rodzynek

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Gru, 2007, 18:12 »
 :???:Co robic moj szylek ma zatwardzenie jest osowialy, niechce biegac, i sam wchodzi ociezale do klatki, prawie w ogole nie pije masakra Pomocy Prosze


/scaliła dream*  
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2007, 18:24 wysłana przez dream* »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Gru, 2007, 18:23 »
poradnik
następnym razem szukaj w spisie tresci i gotowych poradnikach zanim zalozysz nowy temat.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #88 dnia: 27 Gru, 2007, 18:39 »
nie wiem czy szylkom nie szkodzi, niech się wypowie ktoś doświadczony, ale ja bym podała kilka kropelek oleju rycynowego.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline mycha

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia i Chico :)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #89 dnia: 22 Sty, 2008, 19:32 »
hej  :) Dzisiaj rano zauważyłam że mój szylek nie robi bobków, jest osowiały i nie chce biegać. Dałam mu surowe jabuszko, sok z ananasa, ale do tej pory nic się nie zmieniło. Chciałam pomasować mu brzuszek, ale nie daje go sobie dotknąć. Nie podawałam już żadnych innych specyfików żeby nie przesadzić. Czy mogę coś jeszcze zrobić :???:

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #90 dnia: 22 Sty, 2008, 20:23 »
Jesli nie pozwala sobie dotknać brzuszka to być może towarzyszy temu wzdęcie. W takim wypadku wstrzymałabym się z surowym jabłuszkiem, bo może nasilać objawy. Mimo wszystko masaż i dużo ruchu. Spróbuj po masażu przegonić go choćby na siłę to poprawia perystaltykę jelit. Można podać suszoną śliwkę ewentualnie 2-3 rodzynki. Na wzdęcia Espumisan- kapsułkę wyciska się prosto do pyszczka szylki.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #91 dnia: 22 Sty, 2008, 22:16 »
kup rumianek w ekspresie i podaj mu zawatrosć saszetki do zjedzenia, możesz dodatkowo podac takze zioło melisy, z zuzali lub równiez w ekspresie.
Masuj przuszek delikatnie, przez ok 10 minut kilka razy dziennie. Niech biega, nawet mozesz go troszke pogonic, tylko nie szybko, ale niech zrobi kilka kółek po pokoju, zeby poruszyć jelita, tylko nie za szybko zeby nie złapał kolki. Potem jak bedzie lezał to gazy sie przesuną i wyjdą. Wyczysc klatke i usun troty,  daj tylko garsc na siusiu i obserwuj kiedy zacznie robic kupki, to najprawdopodobniej zatwardzenie,, moze też byc ze wzdęciem. Nie podawaj jabłek ani nic takiego, bo gazy nie beda miały gdzie ujść bo beda zatamowane przez kał.
Niech mały dużo pije, to rozmiękczy kał i zmniejszy resorpcje wody z kału, bo będzie jej wtarczająco duzo w organizmie, należy dopajac pipetką mocnym naparem z rumianku.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline mycha

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia i Chico :)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #92 dnia: 23 Sty, 2008, 18:57 »
Zastosowałam się do waszych rad: robiłam masaż, dałam Espumisan i rumianek, przegoniłam po pokoju. Co prawda zrobił parę kupek, ale tylko na wybiegu. W klatce się nie załatwia i dalej siedzi osowiały. Dam mu jeszcze kilka rodzynek i herbatki z rumianku, jak do jutra nie będzie poprawy to pójdę do weta.

[edit]

Nie byłam z Pusiem u weta, bo trochę mu się poprawiło. Daje mu rodzynki, suszoną śliwkę i cały czas pije herbatkę rumiankową. Zaczął się załatwiać (co prawda tylko na wybiegu, ale to zawsze coś) i troszkę więcej biega (ale po około 20 min siada, albo kładzie się na boku). I mam takie pytanie czy to zatwardzenie może być objawem pasożytów w jego organiźmie? Bo w bobkach zauważyłam taki ciemnobordowy, ciągnący się śluz.
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2008, 19:29 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Sty, 2008, 18:27 »
możesz podać siemie lniane lub 1,5ml oleju z oliwek lub słonecznika - tłuste, ale naprawdę szybko i skutecznie działa i jest jak znalazł na przewlekłe zatwardzenia a także wtedy kiedy szynszyla zjadła coś co mogłoby jej zakorkowac jelita. oleju nie należy stosować przy każdym zatwardzeniu bo jest tłusty.. ale w tym wypadku jego uzycie jest uzasadnione. Nie wywoluje to zadnych uboznych efektów kiedy zastosuje się tą metodę raz ;) za to pomaga się wypróżnić i zwykle po tym wraca wszystko do normy ;)
a olej każdy w domu ma.. więc tylko kwestia kupienia strzykawki w aptece {bez igły oczywiscie}

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline mycha

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia i Chico :)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #94 dnia: 24 Sty, 2008, 18:42 »
Oliwę z oliwek mam strzykawkę też.  :)  Także wypróbuję jeszcze to i poczekam do jutra, a jak nie poskutkuje to pójdę do weta. Dzięki  :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Sty, 2008, 19:32 »
Przepraszam ale ani oliwa z oliwek nie pomoze, ani olej, ponieważ oba są trawione, więc nie natłuszczą jelit, bo do nich nie dotrą.
Przy zatwardzeniach podaje sie kilka kropelek oleju parafinowego (do kupienia w aptece! za 2 zł.) Tylko podawa należy ostroznie, zeby szylek sie nie zachłysnąl, bo olej parafinowy nie jest wchłaniany, przez organizm i jeśli dostanie sie do płuc lub oskrzeli to wywoła zapalenie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Sty, 2008, 19:43 »
hm, nie wiem, ja to wyczytałam w waszym poradniku i to naprawdę mi pomogło ;)
burzysz mój idealny świat, bo w takiej malt paście min 30% to olej właśnie po to żeby wydalić włosy zalegające w przewodzie pokarmowym, no i wtedy siemię lniane także by nie działało tak jak działa.
Zresztą, tłuszcze są trawione, fakt, ale głównie w jelitach ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2008, 19:53 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Sty, 2008, 20:49 »
Przepraszam ale ani oliwa z oliwek nie pomoze, ani olej, ponieważ oba są trawione, więc nie natłuszczą jelit, bo do nich nie dotrą.
Przy zatwardzeniach podaje sie kilka kropelek oleju parafinowego (do kupienia w aptece! za 2 zł.) Tylko podawa należy ostroznie, zeby szylek sie nie zachłysnąl, bo olej parafinowy nie jest wchłaniany, przez organizm i jeśli dostanie sie do płuc lub oskrzeli to wywoła zapalenie.
przepraszam ale tłuszcze nie są trawione w żołądku tylko w dwunastnicy i jelitach bo do ich strawienia potrzeba żółci.
zgadzam się co do tego że nie pomogą,bo poślizgowo działają nie tłuszcze zawarte w siemieniu lnianym,ale śluzy. dlatego lepiej już zrobić napar ze zmielonego siemienia i podać albo właśnie same nasionka

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #98 dnia: 26 Sty, 2008, 11:22 »
no tak ,zrobiłam gafe z tym trawieniem, ale z biologia czysto technicznie nie mam już do czynienie, ho ho ho.. wybaczcie i dziekuję za sprostowanie :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #99 dnia: 26 Sty, 2008, 12:21 »
karmelko ;) nie sądzę aby olej nie pomógł ;)
po pierwsze właśnie ze względu na to odgrywa znaczną rolę w np. odkłaczającej maltpaście - bo pomaga pozbyć się zalegających w układzie pokarmowym włosów.
Poza tym, nie od dziś wiadomo, że nadmiar tłuszczu przyczynia się do rozrzedzenia kupek. Sama bym nie wpadła na podawanie oleju, ale wyczytałam to w poradniku {chyba niezapominajki} na tym forum - i po przetestowaniu w sytuacji podbramkowej muszę powiedzieć, że to działa. nie wiem jak, możliwe, że nie tak jak mi się wydaje, ale ważne, że działa :>
co do oleju parafinowego to także działa i nie ma co do niego wątpliwości ;) ale nie każdy ma go w domu, dlatego właśnie napisałam o oleju roślinnym :) - naprawdę, też działa, jedyny minus to taki, że to ogromna dawka tłuszczu :(

jest jeszcze inny sposób - można przegonić szylkę po pokoju, to przyśpiesza pracę jelit. A na przyszłość dużo, dużo włókna w pokarmie i stały dostęp do sianka - pozwoli uniknąć zatwardzeń, chyba, że szylka się naje czegoś 'zatwardzającego' ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 
biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.

Zaczęty przez JUSTYSIADział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 978
Wyświetleń: 252996
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2017, 22:35
wysłana przez Mysza <")))/
Szynszyl - mokre kupki, troche mi to wyglada na biegunke

Zaczęty przez DarkShanderDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2102
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 09:03
wysłana przez Bożena
dlaczego szylka robi wszędzie kupki?

Zaczęty przez martinaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 26097
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 19:54
wysłana przez Pańcia
robi kupki do paśnika

Zaczęty przez SzelekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1853
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2015, 13:45
wysłana przez Szelek
,,Miękkawe" kupki

Zaczęty przez asiaiszilaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1776
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 01:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal