27 Kwi, 2024, 23:49

Autor Wątek: Czy jesteś wegetarianinem?  (Przeczytany 17504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Czy jesteś wegetarianinem?
« dnia: 09 Gru, 2006, 21:16 »
Czy ktoś na forum jest wegetarianinem?
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2007, 17:14 wysłana przez Anna83 »

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
Odp: Czy jasteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Gru, 2006, 13:03 »
Ja :) w święta minie roczek :D.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Gru, 2006, 21:56 »
Ja nie jem mięsa już 14lat.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2007, 17:15 wysłana przez Anna83 »

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
Odp: Czy jasteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Gru, 2006, 19:58 »
A jesteś weganką czy lakto-ovo-wege? Bo ja narazie nie potrafię wyrzec się produktów odzwierzęcych.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Gru, 2006, 21:40 »
jestem weganką :D
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2007, 17:16 wysłana przez Anna83 »

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: Czy jasteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Gru, 2006, 14:32 »
Ja nie jadam czerwonego miesa od ponad 2 lat a wedliny odkad pamietam nigdy nie lubilam :?.Z bialego najczesciej ryby.:)Ostatnio mam wstret nawet do drobiu,przesladuje mnie mysl ze TO CO JEM MUSIALO UMRZEC ZEBYM JA SIE NAJADLA.Wtedy kęs staje mi w gardle i nie moge przelknac juz nic.Aytomatycznie trace apetyt :?.I mam wyzuty sumienia jakbym to ja zabila to zwierze :icon_frown:.Ostatnio zdalam sobie sprawe ze nie warto zmuszac sie na jedzenie czegos czego sie nie lubi,tylko po to zeby nie zrobic przykrosci babci. :)Wiec mowie odrazu przed obiadkiem MI PROSZE BEZ MIESKA :D




Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Gru, 2006, 22:08 »
Jem przetwory mleczne i jajka.Natomiast co do serów to tych żółtych nie!!!!!Tylko takie bez podpuszczki.Nie wyobrażam sobie jak mogłabym jesc zwierzaczka.Nikogo nie namiawiam ani nie obrzydzam.Mąż je mięso.WEGANIZM to nie tylko nie jedzenie mięsa to przede wszystkim punkt myślenia.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2007, 17:16 wysłana przez Anna83 »

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sty, 2007, 10:23 »
Ja nigdy nie jem czerwonego mięsa, ale tylko drób. chętnie bym przestała, ale nie mam osiemnastu lat i mama mi nie pozwala :(

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sty, 2007, 21:23 »
Ja jako dziecko przestałam jesc mięso.Nitk nie mógł mnie odwieśc od tego.A ile masz lat?Ja nie będę Cię namawiac ani odradzac.Każdy sam decyduje jak chce przeżyc swoje życie...ja czuję się dumna że nie jem zwierząt.Postępuje zgodnie z samą soba.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sty, 2007, 12:35 »
Probowałam kilka razy w życiu,z róznych powodów odstawić mięso .Teraz też dojrzewam do tej decyzji,tym razem rzeczywiście nie czuję się dobrze z tym że trzeba zabijać zwierzęta,lub chodować specjalnie "do stołu".Ale ciężko pracuję fizycznie,a raczej trenuję ,jestem zawodową baletnicą,więc od 7-go roku życia "trenuję"i już ponad 20 lat jestem na profesjonalnej scenie.W moim wypadku odstawienie mięsa niestety zawsze powodowało,brak sił i  anemię.Latem prawie nie jem mięsa ,bo jest dużo warzyw i owoców poza tym mam urłop.Ale w zimę,niestety musze.Z kolei moja mama(sportowieć ,a pozniej trenerka) w wieku 35 lat przestała jeść mięso ,ryby,jajka,czuła  się świetnie,tylko że podobno to spowodowało osteoporozę,bo w naszej strefie klimatycznej trudno zastąpic w/w produkty co powoduję niedobor wapnia i iwielu innych elementów. w wieku 66 lat z powodu osteoporozy mama doznała skomplikowanego złamania panewek,i teraz ma protezy w rekach.
 Wracają do tematu,bardzo bym chciala  zrezygnować z mięsa i będe wdzięczna jesli ktoś mi doradzi dobry poradnik dotyczący odżywiania przy dużym wysiłku fizycznym.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline achajka_md

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tili i Luna
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sty, 2007, 15:45 »
Ja nie jem mięsa już 14lat.
wcześnie zaczęłaś...z tego co słyszałam, to nie powinno się zostawac wegetarianinem za wcześnie, bo mięso jest potrzebne do normalnego rozwoju...moja kuzynka była wgetarianką 10 lat, ale jak już jej się tak pogorszyła cera, włosy i paznokcie, że wyglądała 10 lat starzej, to zaczęła jeśc mięso i wszystko wróciło do normy...

<error>

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sty, 2007, 12:23 »
Opowiem wam bajeczkę z życia.Kiedyś miałam znajomą w Moskwie,która przed Sylwestrem dostała prosiaczka,malutkiego.Muszę powiedzec że na Sylwestra w Rosij robią dobrą kolacją , i było to większym świetem niż Boże Narodzenie.Wiec prosiaczka przywezła jej rodzina ze wsi,zeby zrobic nadzewanego prosiaka.Do Sylwestra bylo jeszcze parę dni.Małe było głodne,kwiczało więc znajoma karmiła go z butelki ze smoczkiem.W nocy malemu było smutno więc dostało poslanie przy łózku tej dziewczyny i mięki kocyk.Mały sie zalatwial na gazetę a pożniej do kuwety.Więc na Noworoczną kolację owszel był obecny,ale nie na pólmisku,ale na rękach mojej znajomej,i jedynym niebezpieczenstwem dla niego było - być zagłaskanym przez gości.Mineło parę    lat ,ja owszem malo kontaktowałam się z tą dziewczyną ale dowiedziałam się  że w Moskwie w błoku na 5-m piętrze mieszka świnia Maszka - zjeżża windą na spacer w parku,daję lapę,jest bardzo intelegentnym i czystym zwierzęciem.kilka łapówek dla administracji i bombonierki dla sąsiedzi załatwili spawe.Byłł to okres kiedy "Nowe ruskie" trzymali w domach różnych egzotycznych zwierzaków,więć świnia chyba nikogo nie zdziwiła ( Zreszta często bywam w Petersburgu i latem można zrobic zdjęcia z malym niedzwiadkiem.Siedzi ,co prawda na  smyczy i w kagancu przy włascicielu jak pies ,mieszka w domu ,chodzi na smyczy,nie wiem co będzie pozniej jak zwierze wyrosnie ale zapytam kiedy będę tam następnego razu..) To wracająć do tematu : Latem cała rodzina mieszkała w domku na działce,ale w zimę wracali  do miasta.Nawet telewizja  rosyjska zrobiła o tym program.NIe znam zakonczenia tej bajki,ale pożniej slyszałam że juz 6-letnia Maszka ma się dobrze......

Pozdrowionka dla milosników zwierząt.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2007, 12:42 wysłana przez Julia »

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sty, 2007, 12:38 »
A propo pogorszenia wygłądu bez mięsa-kiedyś czytałam o następujących badaniach:  - osoby , którzy zgodzily się  brać w tym udział przez miesiąc jadly tylko surowe warzywa i owocy (żadnej egzotyki,wszystko ze swojego regjonu).Między innymi surowe ziemniaki,buraki,i dużo marchwi.Podobno to spowodowało niesamowitą regenerację organizmu,a jeśli chodzi o wygląd to wygladzili się zmarszczki,i ogólne te osoby zwłaszcza kobiety wygładaly w 60 na 40.Poza tym osoby te dużo przebywali się na swierzym powietrze i nie miały stresu.Nie wiem czy można coś takiego stosować na dłużej,zresztą ja probowałam ale wytrzymalam dobę,bo jestem nalogowym kawoszem, nie odmówie sobie kawki,lub czegoś niezdrowego naprzykład ciastka.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2007, 12:41 wysłana przez Julia »

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sty, 2007, 21:39 »
Nie mam problemów z paznokciami(jak zapuszczę to wyglądają jak sztuczne),włosy mam gęste a cerę to nie chcę się chwalic ale koleżanki mówią  że mi zazdroszczą.Czuję się bardzo dobrze bo nawet rzadko choruję.Chwalę sobie.Julio jestem pod wrażeniem że jesteś baletnicą to napewno kosztuje Cię wiele pracy.Łał.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline achajka_md

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tili i Luna
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sty, 2007, 18:17 »
przez miesiąc jadly tylko surowe warzywa i owocy (żadnej egzotyki,wszystko ze swojego regjonu).Między innymi surowe ziemniaki,buraki,i dużo marchwi.
to ja słyszałam, że jest po prostu taka dieta oczyszczająca, ale nie należy jej stosować dłużej niż 6 tyogodni, bo po prostu ludzie są zwierzętami wszystkożernymi a zbyt jednostajne jedzenie prowadzi do zaburzeń...różnych ( w tym podobno psychicznych, choć ja się z tym nie spotkałam)

<error>

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sty, 2007, 15:11 »
Tak,Aniu.Praca baletnicy kosztuję wiele pracy i wiele wyrzeczeń,niestety mamy takze problem wieku,tak jak zawodowe sportowcy,oprócz oczewiście szachów, po 35-ce juz wypadalo by zejśc, bo scena lubi młodych.Poza tym organizm ma juz mniejsza wydajność,i jest niezle zmęczony wysilkiem fyzycznym,psychycznym i róznymi wyrzeczeniami.Niestety Sejm zniosl nam wczesniejsze emerytury teraz musimy pracować jak wszyscy do 60-ciu i 65 lat,wobrażacie sobie na scenie 60-letnią baletnicę i jej 65-letnego partnera w trikocie.Naprzykład ona z balkonikiem a on w wózku inwalidzkim? :) Zazwyczaj już po 35-ce tetry rozwiązuja kontrakt i trzeba szukać pracy,co nie jest łatwo w tym wieku bez innego doświadczenia zawodowego,dzięki Bogu w swoim czasie ja skończyłam studia wyzsze i teraz powoli stopniowo przesłizguję się w pedagogikę,poza tym że sama tańczę ,to jeszce uczę tańc, jestem juz stara baletnica,ale młoda nauczycielka-stażystka.i strasznie bawią mnie Rady Pedagogiczne.javascript:void(0);
Smile

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sty, 2007, 19:12 »
zdecydowanie nie jestem wagetarianką ale cenię sobie wasze zdanie i podejście.Jeśli tylko mogę wtrącić słowo dla tych którzy stronią nawet od jajek i serów.Pamiętajcie że ser to nie zwierzątko, a mleko z którego powstaje nie jest dla zierza żadną krzywdą no i najważniejsze : JAJKO TO NIE PISKLĘ!Nie z każdego jajka wykluwa się mały zwierzaczek.Kury znoszą jajka niezależnie od tego czy są zapłodnione czy nie.A jajko to tylko witaminy, białka i takie tam.Szczerze ostrzegam przed całkowitym wyzbyciem się białek zwierzęcych, to niestety grozi upierdliwymi chorobami w całkiem niedalekiej przyszłości(mam w rodzinie dwa takie przypadki i teraz przeklinają).

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sty, 2007, 21:17 »
Iska ja nie jem serów żółtych bo zawierają podpuszczkę,natomiast twarogowe i jogurty oraz jajka owszem.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sty, 2007, 21:22 »
Sorka jak kogoś źle zrozumiałam.Ja tylko widzę jak moja kuzynka się męczy z dziwnymi choróbskami przez swój wegetarianizm i nikomu tego nie życzę.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sty, 2007, 21:35 »
Iska napisałam tylko,że jako weganka nie jem serów.Bo błędnie napisałaś,że to nie zwierzę.Bo prawda jest taka,że to wyrobu sera musiał zginąc jakiś cielaczek.PODPUSZCZKA to wyciąg  soków trawiennych z żołądków cieląt.Także sama rozumiesz,że weganie nie jedzą serów....

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline kataryna18

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Timon i Pumba
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sty, 2007, 21:43 »
ja nie jestem wegetarianką.podziwiam ale ja nie mam takiej silnej woli tymbardziej że lubie wiele produktów miesnych.królika nie zjem.

a ja spytam sie o ryby bo ktos tu na pisał że jest wega i je ryby.czemu nikt nie uważa ryb za istoty?przecież je też trzeba zabic żeby zjeść.ja nie jem ryb bo za nimi nie przepadam.karpia w wigilie nie zjem bo przykre są dla mnie warunki w jakich są trzymane i co muszą przejsć asz trafią na stół.

chce tylko powiedziec że nawet jak nie zjecie cielaka czy byka to i tak on zostanie zabity bo nie jest w niczym potrzebny(czasami jako reproduktor tylko).jałówki i krówki to co innego.mam babcie na wsi i wójostwo,mają świnki,krówki,byczki ,cielaczki,kurki,kaczko itp.bardzo lubie wszytskie zwierzęta ale to nie zmienia faktu że mój organizm potrzbuje też produktów mięsnych.najważniejsze dla mnie to jest humanitarny ubuj tak aby zwierzątko nie cierpiało a z tym najtrudniej.wiele się słyszy o przewozie koni lub jakie są warunki w ubojniach że zwierzatka nie są ogłuszane itp tylko nieczule zabijane.

Chrumcia bardzo za Tobą tęsknie[']['][']
Doruś zostaniesz w moim serduszku na zawsze,kochana psinko[']['][']

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sty, 2007, 22:23 »
a ja spytam sie o ryby bo ktos tu na pisał że jest wega i je ryby.czemu nikt nie uważa ryb za istoty?przecież je też trzeba zabic żeby zjeść.ja nie jem ryb bo za nimi nie przepadam.karpia w wigilie nie zjem bo przykre są dla mnie warunki w jakich są trzymane i co muszą przejsć asz trafią na stół.

chce tylko powiedziec że nawet jak nie zjecie cielaka czy byka to i tak on zostanie zabity bo nie jest w niczym potrzebny(czasami jako reproduktor tylko).jałówki i krówki to co innego.mam babcie na wsi i wójostwo,mają świnki,krówki,byczki ,cielaczki,kurki,kaczko itp.bardzo lubie wszytskie zwierzęta ale to nie zmienia faktu że mój organizm potrzbuje też produktów mięsnych.najważniejsze dla mnie to jest humanitarny ubuj tak aby zwierzątko nie cierpiało a z tym najtrudniej.wiele się słyszy o przewozie koni lub jakie są warunki w ubojniach że zwierzatka nie są ogłuszane itp tylko nieczule zabijane.
jeśli ktoś je ryby to już sie nie powinien mianować wegetarianem ;/ takie jest moje zdanie.
a jeśli chodzi o to zabicie cielaka, to ja to tłumacze tym, że jeśli więcej osób przeszłoby na wege to mniej osób by kupowało mięso. Jeśli mniej osób by kupowało, to nie opłacałoby się tej samej ilości zwierząt zabijać, bo nie byłoby na nie popytu. Więc to nie jest tak, że to walka z wiatrakami. Ja z tego czerpię satysfakcję.
A co do potrzebnego mięsa dla życia ludzkiego - ile osób tyle opinii ;). Ja akurat jestem zdania, że da się bez tego żyć.

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sty, 2007, 15:24 »
Tu chyba chodzi o mnie.

Ja napisalam ze jem tylko biale mieso,a najczesciej ryby .Co nie zmienia faktu ze jem mieso.Nie napisalam ze jestem wege.

Dla jasnosci JEM RYBY I KURCZACZKI (kaczek,indykow itp  nie bo nie lubie),
czerwonego miesa nie jem BO NIE LUBIE.

I co najwazniejsze nie uwazam sie za wega bo nim nie jestem.



Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sty, 2007, 19:53 »
"Co do mnie to ciekaw jestem,jaki stan umysłu i uczuc mógł posiadac ten człowiek,który pierwszy skaził swoje usta krwią i pozwolił,aby wargi jego dotknęły ciała zamordowanej istoty;Kim był ten,który rozłożył na swoim stole okaleczone,martwe ciało i domagał się codziennie świeżego pokarmu z tego co niedawno było istotą obdarzoną wrażliwością,ruchem,głosem".
                                                                                                                     Plutarch,2tysiące lat temu.
                                                                                                             
"Wszyscy oni starają się usprawiedliwic
swoje okrucieństwo,mówiąc,iż taki jest zwyczaj.
Lecz zbrodnia nie przestaje byc zbrodnią dlatego tylko,
iż ją wielu popełnia."     
                                     A.Krishnamurti 

To tylko dwa cytaty z książki WSZYSTKO O WEGETARIANIZMIE polecam dla zainterwsowanych.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline kataryna18

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Timon i Pumba
Odp: Czy jesteś wegetarianinem?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sty, 2007, 20:40 »
ok ale jesteś religijna?i w piśmie masz wyraźnie napisane ze jeśli zabijasz zwierze dla jedzenia to jest ok.ale jesli dla innych celów(własnej przyjemności,futra) to grzeszysz.

sorry ale wypowiedzi jakiś filozofów itp.mnie nie ruszają bo nie są zadnym bustwem co bym wielbiła.

jeśli ktoś ma zwierzątko które jest miesążerne to też mam go przeżucić na wega?to jest łańcuch pokarmowy i nikt tu nic złego nie robi.

Chrumcia bardzo za Tobą tęsknie[']['][']
Doruś zostaniesz w moim serduszku na zawsze,kochana psinko[']['][']

 

SimplePortal