hypothetical
28 Mar, 2024, 21:21

Autor Wątek: Cukierek - nowy członek rodzinki :)  (Przeczytany 3413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« dnia: 27 Wrz, 2008, 20:26 »
Tak, to dzisiaj - pomyślałam, gdy tylko dzisiaj rano się obudziłam :P. I nareszcie - stało się! Do naszego domu przybył kolejny szynszylowy członek rodziny, piękny trzyletni oswojony czarny aksamitny szczyl, można powiedzieć, że zaadoptowany za drobną sumę. Nazwałam go Cukierek, dlatego że jest taaaki słodki jak.. no właśnie, jak Cukierek :) Niestety na razie nie godzi się jeszcze z Fikusiem, ale może niedługo uda mi się ich oswoić - na razie są na etapie syczenia, burczenia i innych nieciekawych czynności xd. Poza tym gryzie.. ale mam nadzieję, że tylko dlatego, że po prostu jeszcze troszeczkę się boi, jest w końcu w nowym miejscu i z nowym właścicielem, w dodatku po trzech latach spędzonych u poprzedniego właściciela, więc nie można mu uznać tego na razie za czystą złośliwość. Mam jednak nadzieję, że szybko się dogadają z Fikiem, bo inaczej będzie ciężko.
Na dzień dobry zwiał mi z klatki, bo miał szparkę w drzwiczkach, której nie zdążyłam jeszcze zakryć - klatka była wzięta od poprzedniego właściciela, jest wymiarów z deczka maleńkich, bo prawie "króliczych", ale na czas łączenia musi wystarczyć (był w niej trzy długie lata, więc teraz z dłuższymi wybiegami też raczej przeżyje). Przed momentem dosyć dotkliwie mnie ugryzł. Ale i tak jest taki kochany, słodki i wspaniały. :D
I nareszcie Fikuś ma kolegę. :)

Pozdrawiamy, Kasia, Fikuś & Cukiereczek :D

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrz, 2008, 22:10 »
życzę sukcesów w oswajaniu :)
a co ja pisze - mam cały czas relację na żywo :D

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrz, 2008, 07:55 »
Gratuluję powiększenia szylkowej rodzinki

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrz, 2008, 12:34 »
Mam nadzieję, że bedziesz nas informować jak szylkowa rodzinka się oswaja ze sobą  [-chomik-] [-chomik-]

Pozdrawiam

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrz, 2008, 14:00 »
Oczywiście, że będę Was informować. :D
Dziękuję za gratulacje ;)
UnLe96 - relacje na żywo będę kontynuować dalej, bo muszę komuś pomarudzić, a forum chyba nie jest zadobrym miejscem :P

Wstawię dzisiaj zdjęcia Cuksa z wybiegu :)

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrz, 2008, 14:58 »
A ten Cukiereczek u poprzedniego właściciela był bezimienny ? I jakie ma to futerko, bardzo zaniedbane ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrz, 2008, 15:16 »
Niestety u poprzedniego właściciela nie miał imienia, dlatego nazwałam go Cukierek :D. Właściciel ten twierdził, że i tak nie reaguje. Co dziwne, gdy mówię do niego Cukier, to już zaczyna reagować o_o'. Fikuś też już chyba rozumie, że Fiku to do niego :).
Co do futerka: może nie było aż takie straszne, ale szylek trafił do mnie z lekką biegunką (po podaniu Lakcidu na szczęście przeszło ^^). W klatce było strasznie brudno: kupka na kupce, piasku prawie w ogóle nie miał w środku, a w kuli kąpielowej były same bobki. Gdy w samochodzie przy przewozie patrzyłam, jak kąpie się w tych kupkach, to mi się aż niedobrze robiło. Co prawda poprzedni właściciel ostrzegał, że "nie zdąży mu posprzątać", ale myślałam, że klatka nie będzie aż tak zabrudzona, jakby nie sprzątał w niej ok. miesiąca.
Ale i tak jest taaaaaaki wspaniały :D

P.S. Zdjęcia dodam w innym dziale, jak będę w domu, bo jestem w tym momencie u kuzynki i nie mam tych zdjęć przy sobie :P

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Wrz, 2008, 15:25 »
To dobrze że zwierzaczek trafił na bardziej odpowiedniego opiekuna i oby z czasem ci to wynagrodził a nie gryzł po paluchach  :).
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2008, 11:57 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Wrz, 2008, 16:15 »
Życzę powodzenia przy oswajaniu.:) :D . Koniecznie nas informuj jak tam u szylków i o ich postępach :) :D

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Wrz, 2008, 21:03 »
Maluchy drą się na siebie, gryzą przez pręty klatki. Rodzice zaczynają mówić, że "pomysł z drugim szynszylem nie był dobry" ;(.
Masakra.. Tak jakoś mi smutno, że mnie nie wspierają w początkach łączenia, tylko od razu wyskakują z tekstem "po co był ten drugi szynszyl!".
Ale nic.. Trzeba im pokazać, że w końcu na pewno się pogodzą, to dopiero drugi dzień! ;(

Szkoda mi Fika, bo biedak boi się nowego. ;( Jednak mam nadzieję, że uda mi się ich jakoś połączyć.. Na razie osobne wybiegi, katastrofa..
..i jeszcze Ficzek ma biegunkę! ;[

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Wrz, 2008, 16:49 »
Nie załamuj się Cathy.Jedne szylki łączą się szybciej, inne później a jeszcze inne wcale.Ja  cały czas mam nadzieję na połączenie moich kulek.Będę trzymać kciuki za  szybkie połączenie twoich kulek.tylko się nie poddawaj!

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Wrz, 2008, 18:06 »
Dziękuję. ;) Bożeno, a ile Ty już łączysz swojego Dudusia i Karmelka, tak poza tematem? :(
Powiedzmy, że się nie załamuje.. Dzisiaj zamieniłam ich klatkami, były dosyć grzeczne.. do czasu!
Cukierek dalej wszystko gryzie, łącznie ze mną i Fikusiem ;(. Dzisiaj Mały oparł się dosłownie przez ułamek sekundy łapką o klatkę Cukiereczka, a ten go ugryzł w palucha ;/. Teraz to już w ogóle jest przepięknie - Fikuś ma, wydaje mi się, że już końcówki biegunki oraz przepięknie rozciętego dzięki Cukierkowi paluszka. A Cukier biega, jakby chciał powiedzieć "nic mi nie jest! niczego się nie boję!" i inne głupkowate teksty. xd
Może to troszkę dziwnie zabrzmi, ale na razie czuję, że Fikuś znaczy dla mnie jednak duuużo więcej niż Cukier.. to nie znaczy, że Cukierka nie kocham itp., ale jakoś tak mi smutno, że Fikuś został zdominowany i strasznie mi go szkoda. No cóż, próbujemy dalej.. W końcu musi się udać :)

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Wrz, 2008, 18:32 »
Widzę Cathy że masz takie same problemy jak ja.Karmelek zamieszkał  u nas 24sierpnia.To normalne że Fikuś  jest ci bliższy,przecież jest u ciebie dłużej i jest  twoim pierwszym szylkiem.Ja bardzo kocham Dudusia i Karmelka ale serce mi krwawiło gdy Melek ugryzł Dudusia w paluszek.Agresja Melka wobec Dudusia też mnie boli. Więc znakomicie cię rozumię.  :(  :(  :(  :(  :(

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Cukierek - nowy członek rodzinki :)
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Wrz, 2008, 19:17 »
hej i co z tymi zdjęciami?

 

nowy sklep online dla małych zwierząt sklep.ogonek.waw.pl

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3631
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2015, 14:20
wysłana przez pattygru
Nowy :0 moje szynszyle ) uwagi mile widziane :)

Zaczęty przez sepluvDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 4494
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2017, 10:43
wysłana przez sepluv
[Nowy Dwor Gdański] Roczny szynszyl do adopcji

Zaczęty przez IskraDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5376
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 23:50
wysłana przez Iskra
Nowy szynszyl jest bardzo osowiały, nie je i nie pije

Zaczęty przez Lenka132Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1357
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2020, 11:12
wysłana przez Lenka132
powstał nowy dział poświęcony na wspólne inicjatywy.

Zaczęty przez dream*Dział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6856
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 00:03
wysłana przez dream*
SimplePortal