hypothetical
29 Mar, 2024, 13:04

Autor Wątek: Noworodki 4dniowe kilka pytan  (Przeczytany 1810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel Sparrow

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Noworodki 4dniowe kilka pytan
« dnia: 25 Maj, 2023, 08:21 »
Witam serdecznie szynszyle mam od zeszłego roku przygarnolem je od ludzi którzy nie mogli dalej się nimi zajmować i są to moje pierwsze (Figa i Puszek)... W niedzielę 21 maja zauważyłem 2 małe ogonki w domku  [taniec] na świat z nienacka przyszły młode. Jako że to moje pierwsze zacząłem szukać informacji na ich temat i jak zwykle same sprzeczności... Możecie mi je rozwiązać?
1 Niektórzy piszą aby codziennie je ważyć powinny przybierać 2g dziennie drudzy piszą że nie można brać na ręce bo samica odrzuci...
2 odseparować samca min 4-5dni aż skończy się ruja ktoś inny że co najmniej miesiąc żeby nie zrobił krzywdy małym latając po klatce...
3 zmiana trocin i sprzątanie klatki po 10 dniach?
4 kiedy można brać małe na ręce?
5 dokarmiać czymś specjalnie matkę lub maluchy jak zaczną jeść? (Na razie tylko cycek) choć lekko podgryzają dom lub patyki choć to bardziej gryzonie niż jedzenie...
6 jakieś jaśniejsze są od rodziców tak zostanie czy ściemnieją?

https://vm.tiktok.com/ZGJ9qXkpN/ Filmik 1go dnia ok 6godz po urodzeniu.  [super]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Noworodki 4dniowe kilka pytan
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj, 2023, 22:52 »
Witaj,
1. można ważyć i brać na ręce, można podkłądać maluszki do opieki tacie na pół godzinki, potem oddać mamie.

2. Samca i samicę należy rozdzielić i pomyśleć o kastracji samca by w przyszłości sytuacja z kinder niespodziankami nie powtórzyła się, powtórnie można go połączyć dwa-trzy tygodnie po kastracji po zagojeniu szwów i kiedy przestanie być płodny, mimo braku jąder może jeszcze zapładniać przez pewien czas. Szylków z interwencji jest, aż nadto dlatego nie rozmnażamy ich świadomie.

3. zmiana trocin na spokojnie, jeśli gdzieś jest bardziej brudno, uprzątnij tylko to miejsce. Uważaj by nie skrzywdzić przypadkiem maluszków. Zabierz mamie piasek na dwa tygodnie, drogi rodne są otwarte może się zakazić. Samiec i maluszki piasek bez ograniczeń. Tata pokaże im co robić w piaskownicy.

4. Tygodniowe możesz już spokojnie brać na ręce, nisko nad podłogą żeby nie pospadały przypadkiem i mega ostrożnie, otulając je dłońmi.

5. Same zaczną zmieniać dietę podpatrując co je mama kiedy będą na to gotowe, na razie cycek lub dokarmianie specjalnym mlekiem dla gryzoni lub mocno rozwodnionym kocim w razie potrzeby, dlatego ważymy wagą gramówką, żeby wiedzieć czy przybierają.

6. wybarwią sie z czasem, niektóre kolory nawet dopiero po kilkunastu miesiącach życia.


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Pawel Sparrow

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Noworodki 4dniowe kilka pytan
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj, 2023, 07:17 »
Dzięki za informacje bardzo mi się przydadzą.  [super]
Ps mnie Kinder niespodzianki nie przeszkadzają  [taniec]

 

Czy ma ktoś odrobinę Critical Care? o beznadziejnej sytuacji Diany słów kilka...

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 19832
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2010, 21:06
wysłana przez Marek4
kupilam 2 dni temu szynszyla i mam kilka watpliwosci,prosze o pomoc

Zaczęty przez cukierrDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3814
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2013, 19:03
wysłana przez kasiakasiakasia
Witam w imieniu Felka :) Proszę o kilka cennych porad.

Zaczęty przez FelicjanDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3556
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 00:42
wysłana przez Mysza <")))/
o współoddziaływaniu gatunków słów kilka: czyli jak drapieżnik z ofiarą.

Zaczęty przez dream*Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3376
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2007, 00:39
wysłana przez Solange
Oddam transporter i kilka innych gratów w Wawie DO SKASOWANIA

Zaczęty przez chaldunDział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2676
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2016, 23:16
wysłana przez chaldun
SimplePortal