o szynszylach > Żywienie

spis szynszylowych karm.

<< < (2/14) > >>

Mysza <")))/:
nazwa: Pełnowartościowy Pokarm dla Szynszyli Profi
producent: Megan
cena: 6 zł/1000ml i 17 zł/3L
forma: mieszanka
skład: pszenica, chleb świętojański, ekstrudowane chipsy witaminowe, słonecznik, marchew, kukurydza, ziemniaki, suszone owoce, granulat, zioła.
zawartość substancji: 11% białko; 11.2% tłuszcz; 8.66% włókna; 0.12% popiół; 12.2% wilgotność.
witaminy i minerały: ( - ) brak danych
nota od producenta Pokarm firmy MEGAN jest przeznaczony dla wszystkich szynszyli. Jest to najwyższej jakości specjalnie przygotowana i odpylona mieszanka sortowanych zbóż, nasion dojrzewających na słońcu, utrzymująca gryzonie w doskonałej kondycji.
Dawkowanie: Uzupełniać pokarm w miarę ubywania. Należy zapewnić szynszylom świeżą wodę, a łuski nasion usuwać. Dietę należy uzupełnić podajac wapno dla gryzoni. Dla odmiany można podawać inne produkty Megan.
nasza opinia: pokarm zamknięty jest w szczelnym wiaderku dzięki czemu jest świeży, lecz zdarza się w nim zaobserwować gąsienice i larwy.
Opinie o Karmie Megan ->
...i jeszcze kilka wamianek o Meganie w tym wątku [niepolecam]

Chamaedorea:
nazwa: XtraVital Complete Food dla szynszyli
producent: Beaphar
cena: ok. 19zł za 1kg ( 01/2016 ok. 19,40-24,00zl)
forma: mieszanka z dodatkiem granulatu:)
skład: wysokiej jakości lucerna, groch, soja, pszenica, rodzynki, kukurydza, owies, płatki marchwi
zawartość substancji: białko 16%, tłuszcz 3%, włókno 15.3%, popiół 7.4%, woda 11%
witaminy i minerały: wapń 1%, fosfor 0.55%, miedź, witaminy: A, D3, E
nota od producenta: "Smaczne i doskonale zbilansowane pożywienie, uwzględniające szczególną wrażliwość układu pokarmowego szynszyli. Wysoka zawartość składników balastowych a jednocześnie umiarkowana ilość tłuszczu regulują procesy trawienne. Staranny dobór składników, zawartewitaminy i chelatowane minerały oraz dodatek wyciągu z jeżówki zapewnia zdrowie, piękną okrywę włosową i silne mięśnie.
Zalecenia dotyczące żywnienia. Na początku mieszaj Xtra Vital z dotychczasowym pożywnieniem i stopniowo zwiększaj udział nowej diety. Przeciętnie szynszyla potrzebuje 25-35 g karmy na dobę. Podawaj codziennie świeże pożywnienie i czystą wodę do picia."
nasza opinia: Świetne pakowanie - po otwarciu można zamknąć torebkę, duże ułatwienie. Z miseczki znika raczej wszystko, nie zauważyłam, aby szylki coś odrzucały.

>> więcej opinii

bronto:
nazwa: Dadik
producent:Dako-Art
cena:ok 2.80zł/500g  ( na 01/2016 ok 3,20-4,00zł)
forma: granulat
skład: granulat zbożowy 100%
zawartość substancji: białko 13.5%, tłuszcz 3.7%, włókno 11.5%, popiół 6.3%
witaminy i minerały: brak danych
nota od producenta: pełnoporcjowa karma dla szynszyli- granulowana. Karmę podawać w małych dawkach dwa- trzy razy dziennie.
nasza opinia: Zaczęłam używać jako dodatku do urozmaicenia karmy, w tej chwili jest chętniej wyjadany z miseczki niż Pellets, które podawałam do tej pory.


* więcej opinii i dyskusja o tym pokarmie

justynan2:
Nazawa: Karma ziołowo-owocowa szynszyla
Producent: Herbal Pets
Cena: 4zł
Forma: suszonka
Skład: korzeń mniszka topinambura, buraka ćwikłowego, lukrecji, marchwi, ziele borówki czernicy, brokuł, kora brzozy, owoc jabłoni, owoc gruszy, ogórek, kwiat hibiskusa
Zawartość substancji %: białko 12,8%, tłuszcz 2,9%, włókno 15,6%, popiół 6,2%
Witaminy i minerały: brak danych
Nota od producenta: Karma stworzona na bazie ziół i suszonych (niekandyzowanych) owoców stanowiących nie tylko naturalne przysmaki szynszyli, ale również i korzystnie oddziałujące na ich organizm oraz będące żródłem naturalnych witamin oraz odżywczych składników mineralnych
Nasza opinia: Suszonka podawana codziennie jako uzupełnienie karmy podstawowej, moje szylki ją uwielbiają.

dream*:
nazwa:Vita Special BEST AGE * karma nie jest produkowana
producent:Vitakraft
cena: 14,50/600g
forma: granulat
skład: ziarna, pochodne sadzonek ważyw, warzywa, tluszcze, olej, minerały, drożdże.
zawartość substancji: 16% włókno i brak innych informacji
witaminy i minerały: witamina A, D3, E, miedź, pentahydrat.
nota od producenta Kompletna, granulowana karma typu PREMIUM opracowana wg najnowszej koncepcji żywienia: wszystko w jednej jednostce pokarmowej,- która oznacza zaspokojenie wszystkich niezbędnych potrzeb odżywczych gryzonia. Każdy pojedyńczy granulat zawiera wszystkie ważne odżywki i elementy potrzebne dla zdrowego rozwoju zwierzęcia. Karma Vita Special BEST AGE stworzona zostala z myślą o gryzoniach starszych - powyżej 5 roku życia. która zawiera specjalne składniki wspierające ich układ immunologiczny. Ze względu na przeznaczenie karmy dla osobników starszej grupy wiekowej, jej skład został tak dobrany, aby karma była łatwa w trawieniu, zawierała dużą ilość witamin oraz surowego włókna. Ten ostatni składnik wymusza na gryzoniu dłuższe żucie karmy i ułatwia ścieranie odrastających zębów. Hodowla gryzoni w pomieszczeniach zamkniętych przysparza czasem trochę kłopotów z niemiłym zapachem wydobywającym się z klatki. Dlatego właśnie w karmie zastosowano specjalną formułę ANTI-ODOUR którą opracowano w oparciu o najnowsze badania naukowe i  konsultacje z weterynarzami, a dzięki niej niwelowane sa nieprzyjemne zapachy zwierzęcych odchodów.
nasza opinia: kupiłam przez pomyłkę, myślałam, że to nowy zamiennik vita special regular, nie zagłębiałąm się w treść opakowania no i mam. nie podoba mi się formuła ANTI ODOUR, kto powiedział, że odchody szyle śmierdzą?! A to pewnie jakiś chemiczny środek dodawany do karmy, brrr... Może dla seniorów jest dobra ale nie dla moich młodych kulek nerwulek ;) chociaż, warto wiedzieć, że na rynek właśnie weszła {tak, bo to nowość} karma dla seniorów. To duży plus bo to chyba pierwsza karma skomponowana specjalnie z myślą o starsszych szynszylach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej