28 Mar, 2024, 10:26

Autor Wątek: Dry bed zamiast podłoża.  (Przeczytany 13007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Wrz, 2014, 12:06 »
Kurcze, jakoś nie jestem przekonana do aż tak włochatych materiałów w zasięgu szynszyli. Czy producent podaje skład tego czegoś?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Wrz, 2014, 12:32 »
Jest informacja, ze wykonany jest z poliestru. Ja miałam wcześniej coś podobnego, później miałam polar rozłożony, ale on się zwijał strasznie, a dry bed jak dla razie jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Mam gołe półki drewniane i mnie one drażnią strasznie, dlatego szukałam innego rozwiązania :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Wrz, 2014, 23:06 »
Czyli 100% sztucznego włókna :( Trzeba uważać, sprawdzać czy nie wystrzygą gdzieś tego futerka, bo nie będzie strawione jak trafi do jelit.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Wrz, 2014, 23:14 »
Dlatego właśnie jedynie o co się boję, to to, że zaczną go podgryzać. Ale póki co (odpukać), jest wszystko w porzadku. Tak jak już mówiłam, od początku w sumie miały włożoną do klatki a to owczą skórę, a to kocyk, polar i było ok. Tylko zawsze mi coś tam nie pasowało. A teraz i mi, i chłopakom on odpowiada. Także mam nadzieję, że tak już zostanie :)

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Wrz, 2014, 13:45 »
Dzisiaj zauważyłam pierwsze zniszczenia - wyrwane kępki dry bed'a. Nie wiem, czy coś zjadły. Mam nadzieję, że nie. Wierzę w yo, że jednak się do niego przyzwyczają, bo jednak dla mnie to rozwiązanie najwygodniejsze...

Offline Ori

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Wrz, 2014, 14:03 »
Liczy się Twoja wygoda czy bezpieczeństwo zwierzaków? Chyba nie w tej kolejności ustawiłaś priorytety. Po co ryzykujesz? Jak zjedzą to może być już za późno - pomyślałaś o tym?
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2014, 14:09 wysłana przez Ori »

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Wrz, 2014, 15:11 »
@Ori, jasne. Wszystko robię z myślą o nich, dlatego kupiłam dry bed'a, bo po pierwsze jest to materiał produkowany z myślą o zwierzętach, a po drugie - mam gołe, drewniane półki w klatce, więc dla nich będzie wygodniej, jeśli będzie jakiś materiał będzie na nich położony. Dlatego do tej pory próbowałam wielu wariantów, ten wydaje mi się najlepszy, bo w sumie dla nich jest przeznaczony.

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Paź, 2014, 13:16 »
@alicja1989 a Tobie chodzi o estetykę klatki czy szylków wygodę/zdrowie? Wiem, że futrzaki powinny mieć w klatce, coś z miękkim podłożem, żeby się nagniotki nie robiły, ale chyba lepszym rozwiązaniem jest polarowy hamak czy tunel. U mnie sprawdza się zarówno jedno i drugie, co prawda hamak głównie do obsrywania go, ale z tunelu Manio nie wyłazi całymi dniami, bo ma tam ciemno, ciepło i mięciutko.

(szynszyla.org waska1988)

Offline alicja1989

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Paź, 2014, 15:37 »
@wolarczi, już napisałam wcześniej, że chodzi mi o wygodę szynszyli. Hamak mają, tunel jest w planach, ale i tak nie chcę, żeby chodziły po gołych półkach. Na szczęście już ich on w ogóle nie interesuje.

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Paź, 2014, 08:56 »
Ja ostatno zaczęłam używać mat dla szczeniąt. Łatwiejsze jest sprzątanie i nie pyli sie- + dla alergików (moje) szylki tego nie niszczą i wygląda na to że jest im wygodnie, no i (poza hamaczkiem) mają coś miękkiego w klatce bo lubią spać pod półeczką :D myśle że to dobre rozwiązanie [chinblack]

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Paź, 2014, 20:29 »
Sorki nie mam linku bo kupiłam je u siebie w zoologu... :/ ale są to maty dla szczeniąt firmy Camon
Wpisałam w google i znalazłam podobne chociaż tej samej firmy i nawet tańsze, kosztowały 33-coś (zooglobe.pl)
I jeszcze coś-pierwszego dnia i koniecznie rano zobacz czy nie obgryzają (albo czy nie ma wyszarpanych kawałków maty) bo jak będą obgryzać to trzeba im zabrać... ale moje szylki nawet ta najbardziej "czepliwa" nie obgryzają ;)
http://www.zooglobe.pl/pol_pm_Camon-Podklady-chlonne-dla-psow-195_1.jpg (to link do tych co znalazłam w googlach)
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2014, 21:22 wysłana przez Amber Chinchilla »

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Paź, 2014, 16:46 »
O widzisz ja tez caly czas szukam czegos, na razie sa to stare koszulki bo nie lapia siersci jak polar i latwiej wytrzepac i wyprac i nie zawalam pralki. A te maty to jednorazowe czy jak?

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Paź, 2014, 17:15 »
Jedno razowe. Jedna starcza na czas do dwóch dni (u mnie)

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Gru, 2014, 14:07 »
Czy ktoś ma dry bedy już jakiś czas i szylki ich nie gryzą? Bo przyznam, że są dość drogie, a kusi mnie, żeby zakupić. Próbowałam mat dla psów, ale muszę je przyklejać taśmą, bo jeżdżą razem z szynszylami, już nie mówiąc o tym, że to gryzą, a pogryzione strasznie pyli. Cała kuweta w takim białym nalocie łącznie z biurkiem. No i wymieniałam to codziennie. ;/

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Gru, 2014, 21:03 »
maty dla psów są ok, ale tylko na czas jazdy w transporterku, jako podkład, albo podczas choroby, jak szylek siedzi w transporterze jako w izolatce, wtedy tak się nie interesują podkładem. Na codzien odpada właśnie dlatego jak napisałaś, że jest szarpany i zjadany.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Marta828

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dry bed zamiast podłoża.
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Paź, 2020, 17:39 »
A teraz powiedzcie mi jedno, nie, dwie rzeczy, a może nawet wiecej.

1. dry bedy z filmów wyglądają jak polarowe koce, te z allegro również, ale jak znalazłam je w jakimś sklepie internetowym to wyglądało to raczej jak cienka cerata na stół. Który jest oryginalny a który podróbka?

2. co dzieje sie z moczem? Czy tego drybeda kładzie się na wierzch (żwirek pod spodem) czy sam dry bed na dno klatki, jeśli tak gdzie podziewa sie mocz, wsiąka a później paruje? Czy drybed po jakims czasie przypomina mokrą śmierdzącą gąbkę? Bo to ot sie raczej pierze no nie?

3. czy szyszka sikająca na takie podłoże nie nauczy sie sikać w polarkowe hamaki?

Trafiłam na ten wątek bo sama szukałam informacji jakiś czas temu na temat dry bed i dokładnie się wgłębiłam w temat wiec może komuś to pomoże w podjęciu decyzji. 

Jakieś dwa tygonie temu kupiłam sobie matę dry bed i przez kilka dni moja szyszka ją czasem podgryzła, ale potem przestała i już jej nie skubie.
Jeśli chodzi o samą matę dry bed tu u mnie spawdziła się świetnie. Ktoś napisął wcześniej, że te maty się kleją! Wcale tak nie jest, a jedynie posiadają antypoślizgowy spód wyglądający jak gumowe paseczki. Dzięki temu dry bed nie ślizga się w klatce. Dotyczy to mat z białym spodem. Można jeszcze trafić w necie na takie z zielonym spodem, których spód nie jest gumowy, więc się ślizga.

Odpowiadając na pytanie 1.

Górna warstwa Dry bed składa się drobnych włosków, które w sumie tworzą powłokę przypominajacą polarowy koc. Tak na marginesie to mata dry bed jest o wiele przyjemniesza w dotyku niz kocyk polarowy (przynajmniej dla mnie  [lalala]) Jeśłi chodzi o jakieś cienki maty (przypominające ceraty) to były to raczej zwykłe podkłady higieniczne, a nie dry bed.

Odpowiadając na pytanie 2.

Mocz w macie dry bed spływa pod spód pozostawiajac wierzchnia warstwę suchą, dlatego trzeba stosować cos pod nią, co wchłonie mocz i wilgoć np. żwirek lub podkłady. Sama stosuję podkłady higieniczne bo mniej z nimi roboty. Jest to ważne bo dolna warstwa zatrzymuje mocz na dole i zapobiega parowaniu, więć jeśli nie położymi nic na dół klatki to będziemy mieli smierdzacą kałuże po kilku dniach.  Matę pierze się około co dwa tygodnie (według zaleceń na niektórych stornach www). Ja mam matę przez około dwa tygodnie, wyprałam ją juz dwa razy i jest ok.

Odpowiadając na pytanie 3.

Nie znam odpowiedzi bo jeszcze nie kupiłam hamaka.


Moją matę drybed mam stąd https://wyspapupila.pl/dry-bed-dla-psa-do-spania

 

Odp: podłoża - podsumowanie, dyskusja na temat ściółek

Zaczęty przez got3Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3007
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2010, 12:14
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal