29 Mar, 2024, 12:31

Autor Wątek: Duchowe opowieści według Eli Piętki  (Przeczytany 36729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lis, 2009, 21:16 »
To zdjęcie Duszka to poprostu miodzio, cudo itp.  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Lis, 2009, 08:41 »
Oj, uroku osobistego mu nie brakuje :) Moje dziewczynki aż puszczają oczka  [-chomik-]

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Lis, 2009, 10:59 »
DUSZEK NA DZIKIM WSCHODZIE: [bacik]
Dawno, dawno temu, gdy tylko zmiękło panine serce dwóch kowbojów stanęło na przeciwko siebie. W samo południe. Duszek Cieniem zwany i Tapek-Groźny Ząb.
Słońce świeciło niemiłosiernie, atmosfera gęstniała. Oczy zgromadzonych biegały od jednego, do drugiego. Kto ruszy pierwszy ? Kto się odważy? Kto będzie zwycięzcą, Kto polegnie ??!! Nagle niczym błysk flesza - ruszyli - biały kontra szary, mały kontra duży, zwinny kontra ... no tak :) Walka na smierć i życie. Które futro wytrzyma, który straci zęby, kto bedzie mógł w dziurach uszach zawieszać kolczyki ?? Napięcie rośnie,  biało-szara kula strzępiącego się futra przebiega przez środek szynszylego miasta. Nagle stanęli. Szary wzrokiem szuka przeciewnika, wystawia zębiska. Jest !!
Wrzeszczy. Wrzeszczy ?? niee - a przepraszam panią, pomyłka :D Nie widziała Pani takiego gnojka, jak Duch wygląda zupełnie ?? Aaaa widzę- tam za tym czerwonym domem !!
Wystawił zębiska, był jeszcze groźniejszy. Nagle coś mu przeleciało nad głową. Biała kupa futra. To one latają ?? Zdziwnieniom nie było końca. Walka była dzielna. Ale że żyjemy w wieku dwudziestym zakończyła się prawie pokojowymi negocjacjami i rozejściem się na z góry upatrzone pozycje.

I to już koniec bajki drogie dzieci. Idźcie spać i śnijcie o migdałowych rajach i pieknych szynszyliczkach odzianych w przepiękne futra - szare, białe, brązowe, beżowe, czarne i wszelakie jakie tylko matka natura stworzyła ... także te w plamki :)

Wasza bajkopisarka,

Ela

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Lis, 2009, 15:58 »
zaiste talent masz Elu :) Duszek na pewno jest dumny, iż tak chwalisz jego wyjątkowość i urok. każdy szynszylek marzy o takiej właścicielce :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Lis, 2009, 17:59 »
swietne :) czekam na nastepne opowiadania

ola

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lis, 2009, 06:29 »
DUSZEK I PALEC PRZEZNACZENIA:
No i stało się.  Trafiłem do więzienia. Tak tak - sama woda i pelletki. I tak to lepiej niż sam suchy chleb. I żadnych spacerów do przyszłej soboty.
Tak brzmiał wyrok. I to za co ?? Za pokazanie hartu ducha i męstwa !!
A było tak:
wyszedłem sobie na spacer. Brykam, aż tu nagle jakiś szary wielki bandyta jak się na mnie nie rzuci !! NOoo to ja nie pozostałem mu wiele dłużny - w ruszły poszly łapy, zęby, no podobno wyglądaliśmy jak wielka biało-szara kula. A my próbowaliśmy tylko ustalić kto tu bedzie rządził. No bo chyba nie on - stary już jest, nie ?? Ja - młody chciałem mu pokazać. no własnie - chciałem, bo pani mi przeszkodziła - nagle mnie złapała i uniosła w górę.
Ale i jej się odgryzłem. Nooo - teraz wcale nie będzie musiała robić sobie dziur w uszach na kolczyki - powiesi sobie na palcu !! O.

no to do widzenia się z Państwem idę coś zjeść, bo i ten szary bandyta siedzi vis a vis mojej miski - pewnie też zgłodniał, gdy dostał taki no ten ...
wp..r..l.

więzień prawie polityczny,  [niepolecam]
Duszek


Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lis, 2009, 07:52 »
No to Duszek zaszalał, cóż kara musi być ;D.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lis, 2009, 08:33 »
jaki odwazny :)

ola

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Lis, 2009, 09:33 »
Elu, Duszek jest prawdziwym facetem :) Przystojny, odważny...moje Basia jest zachwycona.  [-chomik-]

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Lis, 2009, 10:52 »
DUSZEK – ZWIERZENIA CALKI
Ja to widziałam, ja oto widziałam pse pani !! Przyjechał wczoraj - w takiej bordowej karecie - noooo przystojniak jak sie patrzy. Blondyn, czarne oczy, pomarańczowe zęby - ideał !! Zapoznał się z moimi siostrzyczkami. A dokładnie to one go zapoznały - z regulaminem bab obowiązującym w naszej Rodzinie. A potem mój dzielny brat - Szajek pilnował mojego dziewictwa. No - dobrze - SYMBOLICZNIE, może być ?? No. A ja tam się z Romeo, khem - Duszkiem z przyjemnością zaprzyjaźnię. Fajny chłopak z niego - pomizialismy sie wąsami i różowymi noskami, to jest ten, tego - on różowym, ja szarym. Nawet chcieliśmy przedzielić się rodzynką na dzień dobry, ale Pani dała nam po jednej. Ignorantka - zamiast postawić dwa naparstki nalewki migdałowej. Ale czego od takiej oczekiwać - nawet porządnie owłosiona nie jest. Chociaż pożyteczna - daje jeść, no i czasem sprząta, ale i tak musze jej patrzeć, tj. wchodzić na ręce, żeby mi brakoróbstwa w moim apartamencie nie robiła.
O - moje siostrzyczki z mamunia siedza jak trusie - pewnie są pod wrażeniem mojej dyplomacji z jaką podeszłam do nowego kawalera. A co - bywało się na salonach !!
Dobra, spadam kochani, bo Pani osty rzuciła !!  [-chomik-]

pa,
Wasza Calka

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Lis, 2009, 11:37 »
I w takich momentach zaczynam wierzyć że i u mnie się takie bezproblemowe łączenie uda ;)

'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Lis, 2009, 18:19 »
DUSZEK I MĘSKIE ROZMOWY WIECZORNE:
Baby poszły spać, a pani stleniła się na 10 minut pod pozorem "rozwieszania prania". Co to jest ?? To się ję ?? Ktoś wie ?? Pytam się !! Wokół sami ignoranci ... Ale to pewnie rozwiesza się szynszyle gdy jeden drugiemu przetrzepie, to jest przepierze futro, - taką przynajmniej mam teorię.
A ja tu tymczasem boje toczę . No bo wyszedł ten, no ... Szajek - taki to od razu widać co za jeden - po imieniu da się poznać !! Włazi mi za klatkę i denerwuje. Chciał się chyba zaprzyjaźnić, ale go dzielnie obfukałem i siuśnąłem, a co !! A wogóle to gdy sobie tak pyskowaliśmy przez bezpieczne kratki to zakasałem rękawy !! Ta pani to jakaś nie tego, wiecie - mówi, że wsadziłem obie łapy do wody. Ja ?? Przecież podciągnąłem futerko bo będe sie bić !!
Za to ta jego siostrzyczka Caleczka to fajna laska - okrągły pysio, duże oczka, miłe futerko... tylko jakaś taka płochliwa. Dziewica czy co ?? Ja to sie muszę chyba do całego tego towarzystwa po prostu przyzwyczaić.

Duszek

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Lis, 2009, 18:52 »
boskie te opowiadania , taka bajeczka dla duzych dzieci przed snem :)

ola

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Lis, 2009, 19:26 »
Elu....zrobiłaś z Duszka drugiego Casanovę :P

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Lis, 2009, 21:31 »
Ja tylko spisuję to co widzę   [pajacyk]

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lis, 2009, 09:33 »
ekstra ci to wychodzi , to spisywanie :) ze tak ladnie umiesz zauwazyc  zachowania kulki :)

ola

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Lis, 2009, 08:10 »
A to na miły początek weekendu:

DUSZEK AKROBATA:
Hooop siup,
Witam Państwa. Już się zadomowiłem :) - biegam jak szalony pomiędzy moimi ślicznymi sąsiadeczkami a miseczką z żarciem. A jaki apartament mam - tuz obok kuli z piaskiem, więc jak ktoś się kąpie, to ja mam na podłodze piaskownicę i tez się obracam :) A wogóle ostatnio strasznie fascynuje mnie akrobatyka.
Jak to sie robi ?? Ano prosto - wystarczy wskoczyć na łańcuszek zawieszony jakieś 10 cm nad półeczką i sie pobujać :) Pierwszy raz takie bujane przedstawienie zrobiłem specjalnie dla cioci MPoS :) - bo sympatyczna kobieta jest. A potem ona - niewątpliwie w dowód wdzięczności - pobawiła się ze mną w chowanego, tzn. ja się chowałem w rurce i wystawiałem czubeczek wąsów, a ona próbowała mi zrobić zdjęcie ;) Bardzo fajna sesja wyszła - tu ogon, tu artystycznie - kawałek wykładziny, tam kawałek wąsa. Osobiście bym to dał na wystawę. A potem zmęczony byłem. Bo ciocia wzięła mnie na duźdanie, a dokładnie - szynszyle tortury, bo co to jest, żeby porządnego szynszyla w dupcię całować i po łepku głaskać ?? Zgroza normalnie !! Więc tak się zmęczyłem, że ledwie wszedłszy do klateczki - przewróciłem się na środku, pomimo Pani utyskiwań, że coś mi jest. Zmęczony byłem !! Co z tego, że słaniałem sie na łapkach ?? Jak się biega na całego, to sie potem na całego śpi - jak Pani po dobrej imprezie. No fakt - ona zawsze dociera do łóżka, a ja zalegam gdzie popadnie, ale cóż - białe..., tzn bogatemu (duchem ;) - wszystko wolno, nie ??

Duszek

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lis, 2009, 20:45 »
DUSZEK BUDOWLANIEC:
No więc jestem kochani. Chwilkę mnie nie było, bo miałem pogrzeb w rodzinie  :( - odszedł od nas Tapcio - tak, tak - ten z którym miałem mieszkać. Fajny był z niego chłop i aż niewiarygodne, że takie nieszczęście go spotkało.
Pani strasznie płakała i nie wypuściła nas przez kilka dni. Ale ja ją rozumiem - w końcu On był pierwszym szynszylem Pani i Pana. Ale w sumie jakby na to spojrzeć z innej strony - to on teraz biega sobie po szynszylim raju - pyłkiem kwiatowym i migdałówką płynącym. A mnie, ze wzgledu na powstały pustostan czekała przeprowadzka. Bo skoro Tapeczka zabrakło, to teraz już tylko Szajek i ja na straży damskiej cnoty pozostaliśmy. A jest kogo pilnować: filigranowej Calki z wielkimi oczętami, słodkiej szczuplutkiej Okrętki, która wygląda jak młodsza siostra Zapałki - piekności baaardzo puchatej. No i Iskierki - niby matki sześciorga ogoniastych, a jednak nadal ponętnej szarej samiczki w delikatnej okrywie czarnego futerka i figlarnymi oczkami.
Tak więc wracając do tematu - przeprowadziłem się. Byłem nieco zdziwiony, że Pani zamknęła za mną drzwiczki i pozwoliła mi zostać na noc. Ale później mi wyjaśniła, że teraz ja tu będę robić za straż boczną i ... zabrała moją małą zieloną klateczkę. No i mam teraz apartamenta. Jeszcze nie umiem sie przyzwyczaić i znaleźć sobie miejsca - domek próbowałem przestawić i nieco udekorowałem go ząbkami - kontynuując dzieło Tapka i Okruszka. Potem podgryzłem półeczki tu i ówdzie i spokojnie zasnąłem. A następnego dnia to sie dopiero zaczęło. Pan przyniósł do nas jakieś takie dziwne. Drewniane i szafkami to nazwał. Ponoć kupili taką sługę do zmywania
- Zmywarka jej na imię. I przez nią Pan zagonił mnie do roboty !! Przynieś młotek, włącz wiertarkę, śrubkę - nie tą, tamtą poproszę. A czy wy wiecie jaka to ciężka robota ?? Taka śrubka to się ledwie w łapkach mieści. Potem Pan pracował wyrzynarką i przytrzymywałem mu deski. Bo ja to dzielny i zdolny budowlaniec jestem. a jaki pożyteczny - nie tylko cztery łapki, ale i ogon do przytrzymywania mam :D. O. Ale już skończyliśmy. kuchnię przerabiac znaczy się. W trzy dni !! Najciężej to chyba było hydraulikę z Panem robić - tak bardzo ciągnęło mnie wchodzenie do rurek zamiast trzymania ich. Ech, ale i męcząca to była robota. Ale cóż - na migdałki zapracowac trzeba, hey!!

Duszek.

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lis, 2009, 21:59 »
uwielbiam twoje opowieści ,....na początku smutna .... :(....a potem znowu radosna ... :D     [polecam]

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Gru, 2009, 20:59 »
Widzę, że nieco mi się kolejność poprzestawiała, bo mam jako późniejsze opowieści napisane wcześniej jak ta:

DUSZEK I WIELKI PRZEWRÓT:
Stało się. Przewrót nastąpił któregoś pięknego, zimnego wieczora. Tapek - dawny szef Piętkowej bandy kontra Duszek the Mały. A było krótko - chwila zaledwie, dwa spojrzenia, wyskok i pięęękny wyskok z wykopem prosto w dupcię szarego. Szary się zdziwił - jakto ?? Ta mała, biała, ta piii myszka zwidowa śmie MIĘ kopać ?? Tak znienacka ?? O żesz Tyyyyy. Potem widownia oglądała tylko piękne zapasy w stylu szczylo-sumo ... A później przyszedł czas na zwiedzanie. Tapek siedział w domu i bał się wyściubić wąsa coby sie Nowemu Przywódcy nie narazić. A Duszek jako nowy Leeder zwiedzał włości pokonanego - powoli, dumnie, zapoznał się także z paniami mieszkającymi za ścianą, ofukał pokonanego i uznał sprawę za zakończoną. A o fragmencie paluszka z lewej łapki poświęconego jako dowód oczywistego męstwa wspominać tu nie będziemy ....
I tak w Piętkowni zapanował nowy ład i porządek,a w najbliższych dniach czeka przywódcę przeprowadzka na jego nowe włości - z podnóżkiem w postaci byłego Leedera - Tapka włącznie ...

E.
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2009, 21:35 wysłana przez Andreas »

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Gru, 2009, 21:51 »
Piętkownia ;-) ... a co tam z nowych dziejów Pietkowni aktualnie ? czy możemy liczyć na mały fast forward i wpisanie aktualnych wieści ?
Potem oczywiście zrobimy 'rewind" i powrócimy do poprzednich odcinków aż do momentu gdy przeszłość dogoni teraźniejszość i zacznie się przymierzać do zdystansowania jej i skoku w przyszłość :-)

[OT]Dla reszty świata był wielkim kocurem, wypchanym niewiarygodnie niezniszczalną siłą życiową opakowana w skórę, która mniej przypominała futro, a bardziej kawałek chleba pozostawiony na dwa tygodnie w wilgotnym miejscu.
Kiedy Greebo maszerował ulicą, groźne psy skamlały i chowały się pod schodami. Lisy trzymały się z daleka od wioski. Wilki starały się ja omijać.
- To taki wielki pieszczoch - rzekła Niania.
Terry Pratchett "Wyprawa Czarownic"[/OT]
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2009, 23:08 wysłana przez Andreas »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Ela Pietka

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 115
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Okrętka, Inka i Duszek, reszta w sercu ...
    • Moje zdjęcia
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Gru, 2009, 19:22 »
No dobrze - to teraz news z ostatniej chwili (weekendu):

Duszek w Kotlinie Kłodzkiej
No Kochani – ja wiem, wiem, że dawno nic nie pisałem, ale zajęty byłem. Ale wiecie – na prośby wiernych czytelników już piszę co i gdzie ostatnio robiłem. Otóż tym razem wywiało nas do Kotliny Kłodzkiej (nas, czyli mnie, Inkę i Okrętkę – no musiałem zafundować dziewczynkom choć małą przygodę skoro jestem wiecznie w służbowych rozjazdach, nie ??). A więc - do SPA.
Po co ?? No kochani – coby odpocząć, urodę nieco poprawić i w ogóle – odpocząć od stresującego życia codziennego ;p
A zaczęła się moja podróż fajnie – jechałem sobie w ciemną noc i nagle z najbliższej latarni oderwał się wielki biały bezgłośny cień. Patrzę przez szyberdach i co ja widzę ?? SOWA. No normalnie jak Hedwiga Harrego Pottera – taka wielka i taka biała. Prawie jak ja ;)
Dojechałem w piątek przed północą, bo to jednak dość daleko, ale melduję że jechałem grzecznie i się nie zatrzymywałem, bo ja z obcymi nie rozmawiam …
Położyłem się spać, a rano moim oczom ukazała się … rzeczka a za nią piękny, jesiennie ustrojony las i to co lubię najbardziej – góry. A że przyjechałem na odpoczynek – po śniadanku poszedłem sobie na spacer i trafiłem prosto do Parku Zdrojowego. Nachłeptałem się wody za wszystkie czasy !! No mówię Wam – z ciężkim brzuszkiem poleciałem na basen i masaże, bo może pomoże ??
Najpierw więc była kąpiel w piwie, potem błotna maseczka na pyszczek a na koniec – hit sezony, czyli duźdanie łapek i masowanie ogonka. Nooo tego nam trzeba było !! Polecam każdemu. Dziewczynki były w niebo wzięte. A potem była uroczysta kolacja – taka przy świecach i z własnym kucharzem. Zrobił zupę-krem z jakichś brokułów. No dobra była, ale najlepsze było w środku – płatki migdałowe !! Generalnie ja wolę sobie je pochrapać i takie robienie z nich płatków uważam za marnowanie, ale co mi tam – kolacja w knajpie to przecież nie to samo co w domu.
Generalnie – weekend uważam za udany i zakończony.
A teraz – do roboty !!
D. [bacik]

marchewka^^

  • Gość
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Gru, 2009, 19:28 »
Wspaniała opowieśc Elciu :) Pozdrawiam Serdecznie :* Czekam z utęsknieniem na następną częśc szylkowych opowieści ~.! ;]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Gru, 2009, 20:45 »
Jak ja Duszkowi zazdroszczę - ach góry Stołowe, Strzeliniec, Międzygórze... pomarzyć tylko  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: Duchowe opowieści według Eli Piętki
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Gru, 2009, 21:03 »
ja już nie mam słów ...na prawde nie wiem jak mam opisać to jak twoje historyjki są świetne ....masz wielki talent ...ostatio tak dobrze czytało mi się harrego pottera ^^ heh ...(twoje opowieści są lepsze :D)

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

 

Muszkieterowie (+linki do odcinków) - Wstęp do Opowiesci ...

Zaczęty przez AndreasDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 3551
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2007, 10:29
wysłana przez Julia
Szylkowe opowieści

Zaczęty przez emlciaDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 9019
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2006, 12:57
wysłana przez emlcia
SimplePortal