27 Kwi, 2024, 12:49

Autor Wątek: Domek Szurka  (Przeczytany 2678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawidu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szurek - Standard
Domek Szurka
« dnia: 02 Wrz, 2009, 18:38 »
Witam. Oto klatka ktorą zrobiłem ze starej szafy 2 drzwiowej :) Na początku wyglądała jak zwykla szafa heh. Potem zrobilem 3 pary drzwiczek ktore obiłem siatką oraz pomalowałem calą klatke na czarno pod kolor moich mebli. Zrobiłem takze dwie karuzele ale oczywiscie uzywana jest tylko jedna :) Cala klatka nie jest jeszcze skonczona. Zabrakło mi jednej listwy ozdobnej ktorą musze dokupić. Musze takze pomalowac miejsca w ktorych farba sie zdarła podczas przenoszenia klatki do domu. Oczywiscie pozostało mi jeszcze jakoś urządzić klatke i licze na waszą pomoc i jakies pomysły. Oto efekt mojej pracy:




























Mam nadzieje ze nie jest az taka zła i nie skrytykujecie jej za bardzo ;] Gdy znajde wiecej czasu i klatka bedzie juz skonczona calkowicie to podziele sie zdjęciami.

marchewka^^

  • Gość
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrz, 2009, 18:54 »
Moim zdaniem-klatka idealna :P
Tylko przydałby się  hamaczek ^^

A kuweta...Jest wysuwana??

Offline Dawidu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szurek - Standard
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrz, 2009, 19:50 »
No wlasnie nie hehe. trociny sa poprostu na spodzie klatki, ale to takze bedzie zmienione i kuwera bedzie wysuwana. Wszystko w swoim czasie :) Aha zapomnial bym.. te plamy na szafkach, klatce i scianie to nie brud tylko wina aparatu hehe. Zeby nie bylo  :D

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrz, 2009, 20:18 »
Aha zapomnial bym.. te plamy na szafkach, klatce i scianie to nie brud tylko wina aparatu hehe. Zeby nie bylo  :D

Ja tam plam nie widzę, ale kurz na szafce tak ;) Looz, bo ja jestem bałaganiarą co niemiara :P

A co do klatki, to dołożyłabym więcej półek, albo właśnie rur, bo sporo przestrzeni się marnuje. Poza tym bardzo ok. Mam nadzieję tylko, że wszystko jest bezpieczne i kulka nie zatruje się jakimś lakierem lub klejem, jeśli zapragnie klatki spróbować.
Hamak też się przyda, a miskę połóż na sam dół, żeby nie spadła. Tym bardziej jak weźmiesz drugą kulkę, żeby się przypadkiem nie pozabijały.
Aha, siatka byłaby lepsza spawana a nie pleciona, bo mogą się szylki uszkodzić (np. urwać paluszki w czasie szaleńczego skakania po ścianach). Ale to może w razie remontu mógłbyś wymienić. A jest ocynkowana?


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Dawidu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szurek - Standard
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrz, 2009, 20:31 »
Co do kurzu to sie nie wypieram ;] zawsze tam był :) chodzilo mi o te plamy heh. Siatka jest oczywiscie ocynkowana a szurek odbija sie od niej juz bardzo dlugo i nic mu nie jest. Nawet sie po niej potrafi wspinac :) W srodku nie jest nic malowane ani lakierowane, samo drewno. Kleju do niczego nie uzywałem - tylko wkręty. Hamak bedzie, zawisnie na samej gorze klatki. rury takze bedą ( 2 ). Do tego dam jeszcze bujawke, jakis paśnik na sianko i 2 domki ktore beda na tych polkach w gornej czesci klatki.
P.S Szurek chyba zdrowieje bo od tygodnia sie nie drapie ;] jedynie w okolicach ucha gdzie ma jeszcze lekko różową skórke ale moze tak ma byc :)? Dlatego niedlugo zaczne kasting na nastepnego lokatora klatki :) heh

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrz, 2009, 20:32 »
Danger ! High Voltage !  :-) ... gniazdko tuż obok klatki i piękny smaczny czarny przewód zasilajacy ... koniecznie to zabezpiecz albo wyłaczaj na czas biegania ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Dawidu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szurek - Standard
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrz, 2009, 20:40 »
Spostrzegawczość. Spokojnie to odkurzacz ktory podlączylem aby wysprzątac klatke i teren wokól niej do zdjęć :) Szurka nie bylo w pokoju. Biegał W innym pokoju pod nadzorem mojej dziewczyny :) Skupcie sie na klatce hehe ;P Bez obaw wiem jak zabezpieczyc pokoj na wybiegu. Szurka mam juz od prawie 5 miesięcy(a moze juz nawet ponad- sam nie wiem dokladnie :) )

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrz, 2009, 20:48 »
Siatka jest oczywiscie ocynkowana a szurek odbija sie od niej juz bardzo dlugo i nic mu nie jest.

To, że narazie nic się nie stało, mnie jakoś nie przekonuje. Bo to nie znaczy, że w przyszłości się nic nie stanie.
Zwłaszcza jak będziesz miał dwa, wtedy te szaleńcze biegi się nasilają, np. jak jeden drugiego przypadkiem wystraszy.
Mówię tylko, że dobrze byłoby zmienić tą siatkę przy jakiejś okazji.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Dawidu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szurek - Standard
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrz, 2009, 20:53 »
No rozumiem. Prosilem wlasnie o porady i ciesze sie ze je otrzymuje. Nie rozumiem zbytnio jak taka siatka moze byc groźniejsza od takiej zgrzewanej..Kupiłem taką bo tylko taką dostałem i wydawała mi sie odpowiednia. Wygląda na to ze jedyne na co wydałem pieniadze przy konstrukcji tej klatki jest do wymiany hehe. Ok jak bede jechał do castoramy po cegiełke dla niego do ścierania ząbków to lukne za siatką. Cos jeszcze przy okazji? :)

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrz, 2009, 21:02 »
Chodzi o to, że w Twojej siatce te druty są ruchome i pod wpływem szarpnięcia lub popchnięcia przesuwają się. Wtedy łatwo podczas skoku na siatkę szylek może zakleszczyć sobie tam palec i nieszczęście gotowe.
Ja w Castoramie nie znalazłam spawanej siatki. Dopiero na allegro. Link do tego użytkownika jest w wątku o mojej klatce.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Dawidu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szurek - Standard
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrz, 2009, 21:08 »
Te druty nie są ruchome. Siatka jest tak napręzona ze nawet sie nie ugina jak napre na nią ręką. Nie pisze tego zeby sie usprawiedliwic czy cos tylko dlatego ze tak naprawde jest. Aha rozumiem skad ten twoj wniosek. Zeczywiscie na zdjęciach siatka moze wyglądac jak by byla luzna ale przyjzyj sie.. to jest wlasnie efekt napręzenia. Nie wiem jak to wytlumaczyc :) moze glupi jestem :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Paź, 2009, 14:10 »
klatka fantastyczna, do tego to że powstała ona z szafy sprzwia ze jest cicha i przytulna :) Brawo, jeśli sam ją wykonałes gratuluje pomysłu i zapału, prawdziwy z ciebie szynszylomaniak. Plamami się nie martw, swojego czasu na pilśniowych plecach klatki pojawią się swjskie plamy, ciężkie do usunięcia :P
Tym bardziej jeśli może masz dziewczynkę :)

Ja tylko w połowie klatki, tak jak jest zdjęcie od góry i widać ze można spaść z samej góry na sam dół, zamontowałabym hamaczek, który nie dość że jest miłą atrakcja do spania i skakania, to działa jak materac w przypadku ześlizgnięcia się łapek z półki podczas skoku i amortyzuje i uniemożliwia upadek z ponad metra wysokości jak widzę.


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Dawidu

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szurek - Standard
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Paź, 2009, 20:15 »
Z samej gory nie da sie spasc na sam dol. Po srodku szafki/klatki jest półeczka wiec jesli szynszylek mial by spasc to spadl by najwyzej z połowy wysokosci klatki. A co do pomyslu i wykonania to tak - zrobilem ją sam. Jesli chodzi o te plamy to tak naprawde ich nie ma - to wina aparatu.
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2009, 20:17 wysłana przez Dawidu »

Offline gagat83

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bentley & Basia
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Lis, 2009, 15:49 »
  Niestety ten kto ma ciemne meble( tez i ja) to kurz widać jak na dłoni i najlepiej by sprzatać codziennie ale nie dajmy się zwariować człowiek nie zyje tylko po to żeby sprzątać. Klaciora super wygląda niemal że jak od kompletu mebli. Faktycznie przydał by się jakiś hamak oraz paśnik na siano.  [polecam] 

marchewka^^

  • Gość
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lis, 2009, 17:55 »
Hej ;d Ja proosiłabym o zdjęciaa Szurkaa w tej o to  cudowneej klateczcee .! :) :)
Zazdrooszczę takiego talentuu :O Jaa nie miałabym odwagii nawe młotkaa do rękii wziąśc :P

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: Domek Szurka
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lis, 2009, 14:05 »
no ja też proszę o foty z szynszylem w roli głównej w tej klatce ^^ .....pewnie szaleje ^^

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

 

domek i polki dla szylki- czym połączyć: klej? gwoździe?

Zaczęty przez gocha500Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3090
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:27
wysłana przez gocha500
Nowy domek dla rodzinki szynszyli

Zaczęty przez jacek.lewandowski.12Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1033
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2014, 16:18
wysłana przez jacek.lewandowski.12
Domek-schronienie dla szynszyli.

Zaczęty przez jaszelmaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 198
Wyświetleń: 33172
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2017, 21:44
wysłana przez Mysza <")))/
PRZENIESIONY: Domek dla szynszyla

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 934
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2014, 16:09
wysłana przez Mysza <")))/
wiszący domek dla szynszyli.

Zaczęty przez dream*Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2717
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2007, 14:33
wysłana przez karolajn
SimplePortal