27 Kwi, 2024, 09:22

Autor Wątek: Tresura Szyszek :P  (Przeczytany 2980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

Offline adiacm22

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Tresura Szyszek :P
« dnia: 05 Maj, 2015, 22:43 »
Powiedzcie mi proszę czy wasze szynszyle potrafią robić jakieś sztuczki :) w necie pełno filmów z tego typu wyczynami :) ale moja jakoś nie pala się do takich rzeczy :) jak to wygląda u was? :P ile czasu na to poświęcacie? chciałbym nauczyć czegoś moje maluchy oprócz zabierania orzeszka z ust :P

chodzi mi o coś w tym stylu:

https://www.youtube.com/watch?v=ELRUsxca4ug

♪♫"How do I live without the ones I love? (...)"♪♫

Offline torgaj

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 85
  • Uzbierane migdały: 2
Odp: Tresura Szyszek :P
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj, 2015, 20:06 »
Fantastyczna szyszka. Myślę, że by osiągnąć takie rezultaty trzeba połączenia kilku czynników. Po pierwsze nauka takich sztuczek wymaga czasu i cierpliwości. Ogromnie dużo czasu i cierpliwości. Po drugie trzeba trafić na mądrą szynszylę. Większość zwierzów może nie być wystarczająco inteligentna. Po trzecie szyszka musi być odważna i ufna w stosunku do człowieka. A to zależy częściowo od tego, w jakim środowisku przebywała, częściowo od charakteru.

Moje szyszki udało się nauczyć przychodzenia na dźwięk imienia (a raczej na ton głosu i intonację towarzyszące wypowiadaniu imion). Przy czym tylko w przypadku jednej działa to zawsze i widać, że zwierz naprawdę kuma, o co chodzi. Pozostałe dwa raz przychodzą, a raz nie :-P.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2015, 20:27 wysłana przez torgaj »

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Tresura Szyszek :P
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj, 2015, 20:38 »
Dużo zależy od charakteru. Szisza wchodzi do klatki, gdy się jej powie, Druga na słowa "Szisza do klatki" chowa się, bo wie że zaraz zostanie zamknięta. Sama nauka nie trwała bardzo długo, jednak wymaga cierpliwości i konsekwencji.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Tresura Szyszek :P
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj, 2015, 15:52 »
Bąble co prawda sztuczek jak na filmie nie wykonują,ale kilka komend spełniają. Na hasło siusiu Felek pędzi na dół  woliery i sika (Domi może zaświadczyć). Am,am -obaj pędzą na złamanie karku do kuchni i siedzą przy konkretnej szafce. Kąpu ,kąpu to hasło na które pędzą do przedpokoju  i czekają na piasek.Ostatnio podłapali  hasło do kąta.Każdy siedzi w swoim kącie w przedpokoju i czeka aż się podstawię rękę- wtedy gramolą się na nią i zanoszę je do woliery. Bardziej posłuszny jet Bąbel, Felek czasami udaje,że nie słyszy.

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez adiacm22 dnia 08 Maj, 2015, 19:30

Offline Amanda_Alfik

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • 05.01.2012 Alfik<3Amanda 20.01.2012
Odp: Tresura Szyszek :P
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj, 2015, 19:06 »
jeśli chodzi o tresure to... najlepiej od małego, tak samo jeśli chodzi o chomiki, jak chcemy aby załatwiały się w kuwecie - od małego. Ale czasami można i teraz nauczyć  mi się udało z chomikiem ale to inna bajka. ja z nagrań widze.. przekupywanie smakołykiem, ale jęli chcesz wytersować szylke, musisz się uzbroić w cierpliwość, i poświęcić dużo czasu. Jeśli chodzi czy moje tak potrafią... np. Jeśli Alfik coś psoci zawołam go po imineniu i ucieka. A jak powiem psit to się chowają pod pierwszą lepszą szafke. Też wykorzystuje jedzonko do różnych celów, ale to tylko z moją Amandą, jak potrząsne pojemnikiem z karmą ona podbiega no i daje się pogłaśkać itp. jeśli jej dam troche na nakrętke od pojemnika. Jak postukam dolną lub górną deske Alfred tam skacze, a jak poszuram po klatce tam przychodzi ( założę się że myśli że go wypuszczę) ale też np. jak leży gałązka to on weżmie w pyszczek i ją nosi. Niewiem czy to talent ale mój szynszyl chowa i ciąga kapcie po domu  [banan] jeszcze ma ułozony plan, jak wejść na najwyższą szafkę, no po ścianie ale musiałam zabezpevczyć aby żadna krzywda mu się nie stała. aha, a pozatym biega w pralce (gdzie temat był poruszony i chciałabym aby nikt do niej nie wracał, ale i tak robi to rzadko) też umie siedzieć na klamce ( też mi wyczyn...) eee tam nie umią sztuczek  >:( :( aham i jeszcze doskonale po mnie chodzą i... eee przecież nic nie umieją :P
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2015, 19:09 wysłana przez Amanda_Alfik »

♥♥♥ Odpowiadasz za to, co oswoiłeś. ♥♥♥

Offline adiacm22

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tresura Szyszek :P
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj, 2015, 19:33 »
cudowna odpowiedz :)  [good] ja swoje smyki nauczylem reagowac na imiona chociaz wychodzi to czasem jak wychodzi :) wspinaczka hmm to chyba wszytskie potrafia :P po za tym przybiegaja na dwiek jedzenia :) wstaja razem ze mna a wlasciwie juz o 4/5 rano czakaja na mnie przy wejsciu od klatki bo dostaja orzeszka :) ale to raczej przyzwyczajenie niz sztuczka :) ale zawsze cos jest to jakis dowod ze umeija sie uczyc :)

♪♫"How do I live without the ones I love? (...)"♪♫

Offline Amanda_Alfik

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • 05.01.2012 Alfik<3Amanda 20.01.2012
Odp: Tresura Szyszek :P
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj, 2015, 19:44 »
cudowna odpowiedz :)  [good] ja swoje smyki nauczylem reagowac na imiona chociaz wychodzi to czasem jak wychodzi :) wspinaczka hmm to chyba wszytskie potrafia :P po za tym przybiegaja na dwiek jedzenia :) wstaja razem ze mna a wlasciwie juz o 4/5 rano czakaja na mnie przy wejsciu od klatki bo dostaja orzeszka :) ale to raczej przyzwyczajenie niz sztuczka :) ale zawsze cos jest to jakis dowod ze umeija sie uczyc :)
sukcess!  [polecam] [super]  [bardzopolecam] :) trenuj je dalej! ;)

♥♥♥ Odpowiadasz za to, co oswoiłeś. ♥♥♥

 

Herbata, soki i wiele innych rzeczy które lubi szyszek...

Zaczęty przez aleksandrossaDział Żywienie

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 10475
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2014, 19:41
wysłana przez KarolinaGliwice
Rośliny zielarskie dla szyszek na sprzedaż :) [PERM]

Zaczęty przez thenelDział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13562
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2015, 20:39
wysłana przez wolarczi
Najlepsza mieszanka dla młodziutkich szyszek :)

Zaczęty przez waskerkaDział Żywienie

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 5246
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2014, 20:45
wysłana przez anna.kondzior
Prośba o pomoc dla szyszek Mikarin

Zaczęty przez MikarinDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7890
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2014, 23:33
wysłana przez Anna83
ten sam wiek a różna wielkość szyszek...

Zaczęty przez adiacm22Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1276
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2016, 23:08
wysłana przez adiacm22
SimplePortal