hypothetical
09 Maj, 2024, 10:16

Ankieta

Jaka jest wasza ulubiona rasa psa .?

Owczarki
13 (20.6%)
Psy myśliwskie
4 (6.3%)
Wyżły
0 (0%)
Harty
1 (1.6%)
Pudle
0 (0%)
Kundelki
2 (3.2%)
Dogi
6 (9.5%)
Nie lubie psów
1 (1.6%)
Inne
11 (17.5%)
Terriery
5 (7.9%)
Husky(alskan malamute,siberian husky)
5 (7.9%)
Rasy agresywne(doberman,pit bull,amstaff) itp.
5 (7.9%)
Rasy małe
3 (4.8%)
Akita Inu
1 (1.6%)
Bernardyny
3 (4.8%)
Shar pei
1 (1.6%)
Border Colie
2 (3.2%)

Głosów w sumie: 63

Autor Wątek: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów  (Przeczytany 23180 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Sie, 2010, 13:42 »
A tam Basiu, w" Gliniarzu i prokuratorze" to był Buldog, gdzieniegdzie zwany Angielskim  ;) A te uroku już mniej mają troszkę, bo takie wielkie i ubarwienia inne. A Taki Boston Terrier to przecież cud ,miód i orzeszki :) A w tym jego charkaniu,ślinieniu się,chrapaniu to cały urok jest :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #76 dnia: 28 Sie, 2010, 14:06 »
Z mojego rankigu "psiego kanonu piękna" odpadają wszelke rasy ze spłaszczonymi pyskami, no może na chama gdzieś upchnęłabym tylko pekińczyka  ;P.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Nogad_21

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Sie, 2010, 20:46 »
A tam Basiu, w" Gliniarzu i prokuratorze" to był Buldog, gdzieniegdzie zwany Angielskim  ;) A te uroku już mniej mają troszkę, bo takie wielkie i ubarwienia inne. A Taki Boston Terrier to przecież cud ,miód i orzeszki :) A w tym jego charkaniu,ślinieniu się,chrapaniu to cały urok jest :)


newbielink:http://www.youtube.com/watch?v=m8rxXamfh5c [nonactive]
I mądre to strasznie :D
Również uważam, że buldogi, są piekne :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Sie, 2010, 20:58 »
zgadzam się, a ten to ideał



jak ja bym chciała taką bulwinkę <3

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #79 dnia: 30 Sie, 2010, 21:08 »
Alinko, ten to faktycznie idealny! A jaka mądrość w oczach :) Aj, piękności :love:
Co do buldogów angielskich, to nie jestem przekonana,bo choć z Francuzami mają wiele wspólnego,to jak dla mnie są ciut zbyt pokraczne i przepraszam za wyrażenie, wyglądają jakby im kto porządnie przyfasolił w gębunię.Choć nie przeczę, mają swój urok, który przyciąga wielu fanów.
Nogad, jak dla mnie to każdy pies jest mądry,chodzi raczej o metodę szkolenia i wychowywania psa. Co prawda są rasy uczące się chętniej,a co za tym idzie i szybciej, ale jeżeli nauce będą towarzyszyc jedynie pozytywne emocje ( bo psiak dostanie nagrodę,traktuje to jako zabawę) to będzie się uczyć chętnie i szybko.I wg. mnie psów głupich nie ma :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Nogad_21

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #80 dnia: 30 Sie, 2010, 21:35 »
Idka, również uważam że każdy pies mądry.
Ja na przykład mam w domu Briarda, moją małą Beti, i ona straszniee powoli sie uczy :).
newbielink:http://www.greatdogsite.com/admin/uploaded_files/1198066902briard.jpg [nonactive]
Wygląda mniej wiecej tak, tyle że jest nieco bardziej rozczochrana :D

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #81 dnia: 31 Sie, 2010, 06:42 »
.I wg. mnie psów głupich nie ma :)

Bo to święta prawda.
Głupi najczęściej jest właściciel.  :D

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #82 dnia: 31 Sie, 2010, 10:46 »
wszyscy uważają że wygląd psa łączy się z jego inteligencją. a to nic bardziej mylnego. kto by pomyślał, że najczęściej kretyńsko totalnie strzyżone pudle-biedne psy bogatych właścicieli-należą do bodajże jednej z 5 najinteligentniejszych ras [liczona w zdolności uczenia się, przyswajania informacji z otoczenia i ich wykorzystania w późniejszych zadaniach]

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Nogad_21

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #83 dnia: 31 Sie, 2010, 11:14 »
Czesto ludzie mówią, że totalne mieszańce są do niczego.
Uważam, że są niezwykle mądre. I szybko przyzwyczajają sie do właściciela.
Wg. mnie również nie ma głupich psów - zależne od właściciela i charakteru psa - choć zdarzają sie naprawde uparte przypadki.

Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #84 dnia: 31 Sie, 2010, 14:21 »
Sama mam mieszanca od 9 lat - buldog francuski & mops.
Troszke mu sie wyroslo i nie uwazam by byl "do niczego" czy cos w tym stylu..

W przeciwienstwie do innych psow ktore maja np znajomi badz sasiedzi sadze, ze mojego dobrze "wychowalam".
Od malego piszczal i chodzil przy drzwiach gdy chcial isc na dwor, nie bylo jakich kolwiek problemow z gryzieniem jakis rzeczy w domu.
Sama nauczylam go komend typu siad, glos, lezec, popros itd.
Jest tak kochany i przyjazny, ze nawet zlodzieja by wpuscil do domu i zrobil mu herbate :)

I zgodze sie z Nogad_21 ze nie ma glupich psow.
Wiele zalezy od wlasciciela .

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #85 dnia: 01 Wrz, 2010, 07:14 »
Ja miałam chichuachua (chyba tak to się pisze  :shock:) mieszaną z kundelkiem - taka malutką sunię Sabcię biało beżową.
Małe wredne, więcej ją było słychać niż widać.
Ona nie reagowała na żadne komendy jak byli w pobliżu moi rodzice, jak byłam z nią sama to nawet leżała do góry kołami na komendę pokaz "cipcie".
Rozumiała dosłownie wszystko, dobrze wiedziała kiedy sie ja przezywa - standardowe było Sabicha - klapicha, Sabcia - srapcia. Wtedy piszczała wyskakiwała z kojca lub budki patrzyła w oczy i popiskiwała lub warczała.
Jak mama wołała mnie na obiad - Kamila obiad!!!!! psiak wyskakiwał z budki, biegł pod drzwi mojego pokoju i w rozkroku stojąc przodem do zamkniętych najczęściej drzwi stal i szczekał, piszczał, wręcz mnie poganiał - Choć, co się ociągasz, pani cię woła.
Jak siadałam do stołu - a budka była pod stołem, i mama powiedziała nie kręć się lub siedź spokojnie - nie mogłam nawet palcem najmniejszym u nogi ruszyć bo boleśnie atakowała cholera jedna moje palce. Trzeba było siedzieć prosto jak struna.
Dokładnie wiedziała, że jest kochana, że klapsa dostanie jak faktycznie nabroi, że przy panu - czyli moim tacie - oficjalnie kofankiem  Sabci - wszystko jej wolno.
Że jak sa rodzice w domu to ja sie nie liczę a jak jest ze mną sama to lepiej ciut mnie słuchać, bo czasem wychodzi na tym lepiej - np. dostanie smakołyk, zabawkę, piłeczkę lub po prostu zostanie wzięta na wyrko pod kołdrę i pośpi ze mną.

Do dzisiaj jak siedzę w domu i mam słuchawki na uszach słuchając muzyki to jak ktoś puka mam wrażenie że ona szczeka. Zawsze tak było, wiedziała że trzeba dać mi znać że ktoś jest pod drzwiami.
Byłam z nią do ostatnich chwil - rodzice wyjechali wtedy do rodziny, ja byłam u weterynarza, ja zadecydowałam że ja usypiamy, przy czym dałam warunki że najpierw zastrzyk uspokajający w dużej dawce a później normalny. Kochane psisko było, jakbym mogła to dzisiaj wzięłabym znowu takiego samego - ale wiem ze taki się nie trafi.
Psy są bardzo mądre - tak samo jak koty, konie czy inne zwierzęta , nawet szynszyl na swój sposób w tym swoim małym rozumku tez jest mądry. Najczęściej ta mądrość zabija człowiek , źle sterując wychowaniem zwierzaka. To on uczy gryźć, zabijać, gonić koty, bije, nie karmi wykorzystuje, to tylko my jesteśmy zdolni do tworzenia głupoty.
Oczywiście są wyjątki - znam ludzi, którzy potrafią przy minimum wysiłku nie zepsuć zwierzaka. Znam tez zwierzaki które wychowywane zupełnie same sobie - są mądre, tylko nieufne i trzeba dużo cierpliwości aby je oswoić, i tego nie zepsuć.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Ola0602

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Wafelek
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #86 dnia: 05 Wrz, 2010, 17:53 »
Szkoda że nie można w tej ankiecie zaznaczyć kilku opcji. :) Ja najbardziej lubię owczarki niemieckie- ze względu na użytkowość, ale także na wygląd. W domu mam cocker spaniela angielskiego- uroczy ale charakterny przyjaciel.  :D Hobbystycznie zajmuję się układaniem psów, mam kilka na swoim koncie, a aktualnie będę układać wyżła do polowania.  :D W przyszłości prawdopodobnie (tak zakładam) będę się zajmować dogoterapią.

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #87 dnia: 05 Wrz, 2010, 18:49 »
Moją ulubioną rasą jest briard. To futro, wielkość, oczy, intelekt... Cudo!
Niestety mieszkam w mieszkaniu i nie mogłam mieć takiego olbrzyma, wiec mam jego mniejszą kopię, polskiego owczarka nizinnego. Futerko ma płowe, urodził się czekoladowy, a z wiekiem mu wyjaśniało tak, że obecnie jest biało-srebrny.









Psiura golimy od czasu do czasu, dlatego nie zawsze wygląda jak PON ;)

Nogad_21

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Wrz, 2010, 19:14 »
Również uwielbiam Briardy, lecz preferuje te z dłuższymi włoskami :)
Na zdjeciach twój piesek ?

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #89 dnia: 05 Wrz, 2010, 19:20 »
Tak, mój pies :)

Nogad_21

  • Gość
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Wrz, 2010, 20:11 »
Piekny :).
Musze wkleić zdjecia mojej Beti :)

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #91 dnia: 06 Wrz, 2010, 19:09 »
Wstawiaj, Nogad, bo Beti masz piękną! Zauroczyła mnie ...:*
Junoo, ten piesek, to taki piękny bardzo jest! Taki pyszcek ma urokliwy i ufny : )

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Dissect

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Shady :)
    • O szynszylach
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #92 dnia: 06 Wrz, 2010, 21:48 »
Ja jak mówiłam kocham dogi niemieckie <33 Oto mój kucyk :D :



To chyba najaktualniejsze zdjęcia XD
PS.: Mały piesek czarno biały, to piesek mojej babci XP

Jeśli mądry człowiek opuszcza swoich przyjaciół, to ja już wolę zostać głupkiem. - Naruto Uzumaki.

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Wrz, 2010, 23:11 »
Łał Dissect, Twój pieso to robi wrażenie, a powiedz w jakim jest wieku? A smycz przypięta do obroży to wygląda jak dla Yorczka przy tym olbrzymie :D
A moja ukochana rasa to Golden Retriever, gdyż oczywiście sama mam taką sunię. Już 9 lat jest moim największym przyjacielem i nie jedno się przeszło razem od tego czasu :)


 Strasznie lubię też Jack Russel Teriery mojego chłopaka, za ich wielkie, niezmordowane serce, kondycję maratończyków i ogromną wytrzymałość.


Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Wrz, 2010, 23:21 »
ciekawa sprawa że rasę parson jack russell terrier podzielono kilka lat temu na dwie osobne-jack russell terriera i parson russell teriera.
niby kynolodzy kłócą się od długość nóżek, ale one zawsze były kojarzone z krótkimi nóżkami przecież.
inaczej to już pod foxterriery krótkowłose podchodziły...
kiedyś był serial z takim pieskiem...zwał się on chyba Fishbone...i się człowiek zastanawial czy to nie mieszanka foxa krótkowlosego z p.j.r.t. :D
P.S. pozdrawiam serdecznie-też uwielbiam te pieski-mają petardy w dupkach i wszędzie ich pełno :D
ja mam foxa wyżej wymienionego. posiadałam też kiedyś foxa szorstkowłosego i posokowca bawarskiego :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Ola0602

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Wafelek
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #95 dnia: 07 Wrz, 2010, 00:05 »
A to jest mój Arguś... ;)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/007478625acb7626.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/686abf4ec0ff6bb6.html
Dissect- mam straszny sentyment do dogów, kiedyś miałam takiego tylko błękitnego. Biedny Grafit odszedł z niewyjaśnionych przyczyn w wieku 5 lat. :( Te psy mają ogromne serce, zazdroszczę Ci. :)
Parsony i Jack'i różnią się przede wszystkim wielkością i proporcjami, Parson to bliżej foksteriera...

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #96 dnia: 07 Wrz, 2010, 00:45 »
Ola, jakie słodkie kędziorki na uszach ma Twój piesek  [kocham]

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline reidda

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Odi, Nero
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #97 dnia: 07 Wrz, 2010, 10:25 »
Ja lubię średnie i duże rasy. Wcześniej miałam mieszańca owczarka niemieckiego - Sarę. Obecnie w naszym domu jest bernardyn - Chojrak (zachowuje się tak samo jak ten piecho z bajki "Chojrak tchórzliwy pies":) )


Miłość jest najwyższym sensem istnienia.
— Ernest Hemingway

Offline Dissect

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Shady :)
    • O szynszylach
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #98 dnia: 07 Wrz, 2010, 16:34 »
Mapetka, Larsonik ma około roku i 4/5 miesięcy  [-chomik-] Jest młodziutki i pełen werwy XDD Słodka ta twoja sunia!! Też kiedyś chciałam mieć goldena :mrblue:
Ola0602, miałam mieć też błękitka z hodowli, która znajduję się w Łodzi  :D Jednak suczka nie zaszła w ciążę, a chciałam mieć szybciej pieseczka, który obiecany był mi na koniec szkoły podstawowej, więc wzięłam z innej hodowli Exquisite Dog, jednak NIKOMU jej nie polecam. Larsona kupiłam co prawda już jako mniejszego pieska, bo mniejszy się urodził, nie był na wystawy. Jednak po kilku dniach jak przyjechałam do domu, mój tata zauważył wielką gulę na tylnej, lewej nodze Larsona. Chodził, biegał wszystko robił normalnie, tylko nóżkę przekrzywiał. Pojechaliśmy do weta. Co się okazało? Że pies miał złamaną nogę i źle mu się zrosła, a właścicielka NIC nie zauważyła! Skandal po prostu... Ma hodowlę psów i się nimi nie opiekuje! Jak chcieliśmy się dodzwonić do niej, to nie odbierała, a jak odebrała po dłuższym czasie nie kontaktowania się z nami miała sobie wymówki: byłam z koleżanką w Niemczech na krycie jej suki, ach byłam za granicą, bo coś tam. To była nienormalna kobieta, która hoduje psy TYLKO dla pieniędzy... Zapłaciła za operację Larsona, która kosztowała 900zł, ponieważ to było z jej winy. Jednak przez nią piesek tyle musiał się nacierpieć... Najpierw łamanie kości, potem wkładane druty i jak go zobaczyłam jak przyjechał do domu po operacji to myślałam, że się popłaczę... Taki smutny, zero radości, cały obolały, nawet wstać nie mógł :icon_frown: Ale na szczęście wszystko już jest dobrze z Larsonem, dzięki nam i cieszę się, że nie oddałam go, że spróbowałam go wyleczyć i się udało  :) (mówię to dlatego, że pies mojej cioci koleżanki miał też złamaną łapę, jednak inny weterynarz go leczył i pies nie stoi już na tej łapie).
Reidda, super bernardynek  [-chomik-]

Jeśli mądry człowiek opuszcza swoich przyjaciół, to ja już wolę zostać głupkiem. - Naruto Uzumaki.

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: Ulubiona rasa psów, opieka i wychowanie psów
« Odpowiedź #99 dnia: 07 Wrz, 2010, 16:46 »
Dissect niesamowita historia z tym Twoim piesem, podziwiam Was za odwagę, że zaryzykowaliście i "naprawiliście" łapę, na pewno polepszyło mu to komfort życia na długie lata jakie ma przed sobą :D

 

OPIEKA wakacyjna - OFERTY (wątek zbiorczy)

Zaczęty przez dream*Dział Opieka

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2266
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2014, 09:12
wysłana przez drzazga
Tymczasowa opieka/hotel dla szynszyli Kraków

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1937
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2014, 21:15
wysłana przez kasiakasiakasia
Rozpoznanie ciąży i opieka nad ciężarną samicą

Zaczęty przez MetallowaDział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7953
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2016, 11:48
wysłana przez Metallowa
potrzebna opieka dla szylek- Wrocław

Zaczęty przez domi_niqueDział Opieka

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2713
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2010, 23:17
wysłana przez dream*
Opieka nad starszym 12-letnim szynszylem

Zaczęty przez MikarinDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4068
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2014, 18:54
wysłana przez Basia_W
SimplePortal