28 Mar, 2024, 18:53

Autor Wątek: pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...  (Przeczytany 117631 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline puzuna

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Uzbierane migdały: 0
probowalam zrobic zdjecie ale nic z tego nie bedzie. i tak to zdjecie nie oddaje problemu. nie wiem kompletnie co to moze byc. nie ma z tym zwiazanych zadnych dolegliwosci, ale po sesji wybiore sie z nim koniecznie do weta

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
zdjecie sprobuj zrobic tak ze daj mu np rodzyne do pyszczka, na jednej dloni niech stoi a druga go trzymaj tak zeby przedmie lapki opieral - w efekcie stojac tak odsloni meskosc :P a druga osoba niech robi zdjecie :P tylko szybko :P

Offline puzuna

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Uzbierane migdały: 0
mniej wiecej na tej zasadzie robilismy, problem w tym ze penisek w takiej pozycji poprostu chowa sie w futerku. juz postanowione ze ide do weta, bo jak zaczynalam mu gmerac w tamtej okolicy to wyjatkowo dziko sie opieral a  takie przyrodzenie to na bank jakas anomalia mam nadzieje tylko ze nieszkodliwa dla szylka i bedzie mogl z tym normalnie zyc. mam weta w lodzi u ktorego juz bylam i wydawal sie w porzadku.opisze wam wizyte(niestety w przyszlym tygoniu bo mam przez sesje zawalony caly tydzien niestety) i w razie czego bede prosic o jakis inny kontakt do weta w lodzi. narazie mam zaufanie bo wyleczyli mojego starszego szylka i wogule jak im zatachalam wycienczonego golebia to go odratowali i wypuscili :brawo:

szu/monika

  • Gość
Podciągam wątek i bardzo proszęo pomoc :(( próbuje wejść na stronę białego pegaza ale niestety występuje jakis błąd !! U Ogiego właśnie zobaczyłam napuchniętego siusiaka !! Wszystko jest napuchnięte i nie wygląda za dobrze :( jak mu pomóc !! CZy jechać od razu do weterynarza ?? co robić pomóżcie bo szukam wszędzie i nic nie moge znaleść :( Maluch od 2 dni tak dziwnie popiskuje, moze to od tego :( nie wiem co oznacza ten pierścień z futra i jak to wygląda w każdym razie u ogiego cały siusiaj jest różowy tylko końcówka jakby taka brązowa :( cholera napiszcie cos :(
szu

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
wklejam post Grazki z listy yahoo:

"Pireścień często (najczęściej) jest ukryty u samej podstawy peniska, co
oznacza, że bez odciągnięcia napletka niemal do samego końca  - z reguły nie
jest widoczny. Wiedoczne najcześciej sa efekty jego powstania - wystający,
napuchnięty, czasem siny (przy silnym pierścieniu) penis.
Poniżej przypominam na wszelki wypadek tekst o szukaniu i zdejmowaniu
ewentualnego pierścienia"

<ciach> ;)

post zajmuje tylko duzo miejsca a i tak juz zostal umieszczony w poradniku http://www.szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=19393#19393

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Kea bardzo dziękuję za twojego posta !! Na szczęście po dokładnym obejżeniu Ogiego nie wykryto żadnego pierścienia a siusiak był napuchnięty od "zabawy" z szu :) Zdaje się że miała rujkę a Ogi stanął na wysokości zadania  :wink: Przed wyjściem do pracy jeszcze go obejżałam i wszystko wraca do normy  :mrgreen:  
pozdrawiam

Offline Lenka

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Powiedzcie mi co jest rane, mojemu szynszylowi wysuwa sie z siusiaczka takie cos, to jest czerwone, psy tez tak maja...  :???:  nie wiem jak to sie nazywa :/ no ale on to sobie tak naciaga :/ Chwyty w zak\bki i ciagnie do gory jakby chcial to sobie WYRWAC!!!!!!!!!!! Ja mu wtedy daje cos do gryzienia lub jedzenia albo go biore na rece, lub tracam delikatnie, zeby przestal to robic. Napiszcie mi czy to niegrozne, czy sobie tego nie pokaleczy, bo ja wiem :???: z gory dziekuje

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Niegroźne.
TO właśnie jest jego siusiak. Imponujący, prawda?   ;P
A to co dotąd brałaś za siusiaczka to tylko napletek - kawałeczek skórki - taki futerał, który ma chronić delikatnego i wrażliwego sisusiaczka przed urazami i wpływem otoczenia.
Chłopcy często sobie czyszczą przyrodzenie (w piasku przecież nie umyją :-) ) właśnie w taki sposób - po prostu dbają o higienę.
Nie przeszkadzaj mu w tym - wie co robi.

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Przyszło mi jeszcze do głowy (mam nadzieję, że nie poniewczasie), ze jęsli ten sisusiaczek jest tak stale wyciągnięty - to zajrzyj koniecznie do poradnika i zobacz co się robi w przypadku pierścienia z futra!

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
no ja wczoraj miałam przeboje z Pusiem - jak zwykle sobie poupychał tego futerka naokoło siusiaka - i oczywiście kopsał łapkami jak dziki w czasie wyciągania tego futra - ale udało się - patrzcie jakie to dziwne z Puniaczkiem nie ma takich problemów on jak sprawdzam "podwozie" to robi się sztywny (dosłownie lapki jak kołeczki) i wszystko można mu tam dokładnie przejrzeć a Pusio cały czas kopsa i kopsa

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
no prosze, moze sie po prostu wstydzi, ze mu tam ktos w siusiaczka zaglada :) od niedawna mam samczyka i mam nadzieje, ze sprawa pierscienia nie zawita do mnie. na szczescie dzieki wam bede wiedziala co robic w razie czego :D no i oczywiscie zdrowka dla waszych szyszkow!!!!

hakuna mata ta

guma

  • Gość
witam
mam parkę łobuzów już od dłuższego czasu , lae pierwszy raz mam taki problem.mój Maciek ma od 2 dni strasznie nabrzmiały tyłek - niewiem czym może to byc spowodowane.proszę o pomoc
P.S.kupy robi normalne

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Ja tam się na tym nie znam więc tylko wysnuwam przypuszczenia:
- może ma tam jakiś guzek??
-może się uderzył i mu spuchł??
- może jest samicą podczas rui( bo innym zwierzakom puchną kuperki wtedy nie wiem jak u szylek)

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Eee a co to znaczy że ma nabrzmiały tyłek?? Opisz dokładniej czy ma spuchnięty,widac ubytki futra czy może widac zmiany skórne ?? I sprawdź czy to napewno jest samiec bo mozliwe że właśnie tak jak pisała@aneta_117, ma ruję

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

guma

  • Gość
siusiak lekko nabrzmiały ale nie ma owiniętych włosków na około.
odbyt jest normalny ale w okół odbytu ciałko jest spuchnięte i poniżej odbytu jest fałdka skóry.

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
ja Ci radzę zadzwonić do weta. Jednego z tych, których numery są zamieszczone na forum. Sama widzisz, że nikt nie jest w stanie powiedzieć nic konkretnego, a przeciez to może być coś poważnego.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Hmmm.... nie mam pojęcia co to może być, tak sobie mysle nad obkładami z altacetu(dobrze pisze) bo to jest na obrzęki, ale nie jestem pewna co do tego poczekaj na wypowiedzi innych forumowiczów. Najlepiej jednak jakbyś wybrał/a się do weterynarza  :cisza:

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline adzmk

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 80
  • Uzbierane migdały: 0
Najlepiej wyślij zdjęcie bo ciężko po takim opisie sytuacji stwierdzić coś.

Zobacz nowe zdjęcia!

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
No ja tez bym przeszła sie do weta. Co prawda  mam nadzieję, ze upuchlizna wokół odbytu okaże się jedynie miejscem pod którym kryją sie aktywne właśnie w tej chwili jajeczka, ale nieco niepoki mnie ta opuchlizna peniska - czy odciagałeś napletek do końca (trzeba to zrobić bardzo delikatnie by nie przeszadzić) by sprawdzić czy pierścien futra nie kryje się na końcu - u podstawy jego męskości?

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Zmartwiony

  • Gość
Czesc moj szylek wlasnie dostal tego samego-dokladnie taki sam objaw powiekszony siusiak i nabrzmialy guzek kolo odbytu. Wiadomo juz co to moze byc?

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
może być to objaw pierścienia z futra - proponuję dokładnie pindolka mu obejrzeć

życie jest piękne - dalej tak uważam

Zmartwiony

  • Gość
Ogladalem dokladnie-nie ma pierscienia z futra.Nie wiem co to moze byc :( udalo mi sie zrobic dwa zdjecia-a nie bylo to latwe, bo szylek sie wyrywal.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
a odsuwales dokladnie napletek? wczoraj szukalam na anglojezycznych stronach i gdzies ktos pisal zeby posmarowac meskosc oliwka, to wtedy jesli jest, to latwiej zejdzie..

Anonymous

  • Gość
Wlasnie nie probowalem bo nie widzialem pierscienia z futra. Sprobuje i napisze czy zadzialalo. Dzieki i pozdrawiam bardzo serdecznie

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
http://www.bialy_pegaz.webpark.pl/informacje%20o%20szynszylach/strona%201024x768.html

o tym pierścieniu z futerka.....

wiecie co ja to przeczytałam i isę przeraziła!!! mójemu szyszkowi penisek tak dośc dużo wystaje ale patrzylam nie ma żadnego pierścienia :/ i co teraz??  :roll:

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45011
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14000
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4318
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY

Zaczęty przez OlavDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 16591
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 16:02
wysłana przez greatdee
Szynszyli brakuje kawałka futra na ogonie

Zaczęty przez kadencjaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1116
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2016, 18:29
wysłana przez kadencja
SimplePortal