28 Mar, 2024, 16:40

Autor Wątek: Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla  (Przeczytany 2478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gwiazdk2010

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Witam,piszę tu ponieważ mam mały problem,ale to chyba wiadomo:)
Zaczne od ''zmiany''
Więc około 3 tygodni temu adoptowałam szynszylka obecnie ma 4 miesiące.Rocky ( jego imie) był bardzo spokojny,podobno najspokojniejszy z całego rodzeństwa.No to pomyślałam że trafił mi się ideał ( i tak nim jest i bedzie).Mam też drugiego szynszyla Kubusia kty jest jego przeciwieństwem.Nie ufny,płochliwy,chcący uciec w nieznane...Rocky wchodzi bez problemów na rece a Kubuś jak wskoczy to zwija się jak najszybciej do ucieczki.
Ale tu nie o tym.Chodzi o to że Rocky zrobił się podobny do Kubusia pod względem tego że jest bardziej płochliwy.
Czy Kubuś mógł wywrzeć na nim to,czy jest to spowodowane wiekiem maluszka?Jakieś szynszylowe hormony czy coś w tym stylu?
----------------------
Rocky dużo jadł,karmy mu nie zmieniałam jest taka jaka jest ( VL Complete),1 łyżka rano druga wieczorem,zjadł wszystko a na dodatek chciał wyjeśc Kubusiowi.( Kubuś nigdy apetytu nie miał,chodziłam z tym do weta ale nic mu nie było.Sianka nie lubi wybredny.Je kiedy chce) A teraz Rocky poskubie i nie je.
--- Nie było mnie 4 dni i właśnie jak wróciłam to tak się stało.Moja mama powiedziała że sianka nie tkneły.----
Co poradzicie?
 [chinblack] [chinblack] [chinblack]

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
@Gwiazdk2010  jeżeli szylek nie je tylko skubie to musi zobaczyć go wet. Może mieć problem z zębami. Ale wet taki który zna się na szynszylach.

Offline Gwiazdk2010

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta

@mikar78 Nie,nie jest goniony.Kubuś zazwyczaj biega po swojemu w ''nieznane'' a Rocky woli odbijać się od scian.Są razem,łączenie trwało tydzień a teraz to papużki nierozłączki.Z tym łapaniem na siłe to nie wiem,Rocky wchodzi na ręce sam,tego drugiego trzeba zaganiać do klatki lub w jakikolwiek sposób przyciągnąc go do siebie.Moja mama jak puszczała ich to oni biegali,co prawda nie tak długo jak ja ich puszczam bo zazwyczaj biegają póki nie padną na brzuszek,a moja mama ich tylko 30 minut z powodu braku czasu ale jednak lepsze to niż nic.
Wróce do normalności i zobaczę,a z tym jedzeniem to zauważyłam że jedzą w nocy.Nie wiem co im się przestawiło,miska rano czysta :)
 [-chomik-]

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7807
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6427
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9117
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97423
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
"Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8969
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
wysłana przez Melphomene
SimplePortal