hypothetical
27 Kwi, 2024, 22:45

Autor Wątek: SISI niby bez niby fiolet  (Przeczytany 42909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #125 dnia: 07 Lip, 2010, 10:17 »
jest boski, jaki puchaty, masz najpiękniejsze beże jakie widziałam :P

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Lip, 2010, 10:31 »
ku woli ścisłości-chodzi mi o bycie nowicjuszem jeśli chodzi w ogóle o posiadanie tych zwierząt. Robuś tak naprawdę ma przed sobą całą drogę.
a bycie hodowcą-w tym każdy musiał być nowicjuszem.
tomasz69 może pisać, że pewno do niego też by pewne osoby miały zastrzeżenia. mam tylko dziwne wrażenie, że Twoje czyny okupione są pewną świadomością ich konsekwencji i wiedzą na temat rozrodu. bo mieć na 27 przypadków 2 śmiertelne przy regularnym rozrodzie, a przy tym otrzymywać TAKIE młode.
pisałam to już pewno nie raz-ale albo jesteś cudotwórcą, albo po prostu co nieco wiesz. bo takich młodych może pozazdrościć każdy hodowca.
szczególnie nie mam słów na Twoje mozajki czy ostatnio ebony. kopara do ziemi. dla mnie to się jednoznacznie kojarzy tylko z wcześniejsza dużą wiedzą na temat szynszyli opartą o obserwacje.
niestety mam swój pogląd,co nie zmienia faktu, że szanuję doświadczonych hobbystów lub ludzi takich jak Claudi-przy warunkach szynszylarni nie zawsze kontrolował rozród, ale zapewniał taką pomoc mamom i noworodkom, jakiej nawet nie wiedziałam, że można udzielać. za to duży szacunek,
mnie po prostu zadziwia wizja posiadania młodych nie mając jeszcze nawet doświadczenia w codziennym posiadaniu tych zwierzątek. młode to zwsze na dodatek wywracają świat do góry nogami-pracy wtedy jest, doglądania...
nie wiem. nie zamierzam się więcej w tej kwestii wypowiadać w tym ani innym wątku.
wyszłam na Ciocię Samo Zło. więc zamilknę. mam nadzieję, że nie przyjdzie mi nigdy w takich przypadkach czytać nagłych wątków na ostrym dyżurze dotyczącym młodzików czy matek w ciąży [odpukać!!!]
oby Gieniek zdrowo rósł.
amen.

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Lip, 2010, 11:03 »
 Maluch jest naprawdę piękny. Patrząc na Twoją Sisi maży mi się jeszcze fiolet...
A wracając do rozmnażania: czy wiecie ile osób bezmyślnie, bez żadnej wiedzy, czytania forum, dopuszczając do howu wsobnego rozmnaża szynszyle? Więc myślę, że tym co robią to z głową należy się od nas wsparcie, zwłaszcza, że wiedza przy tym zdobyta może się okazać dla kogoś bezcenna. Nawet przeciwnik rozmnażania, jak pokazuje życie może z niej korzystać kupując nieświadomie np. samicę w ciąży lub parkę mieszaną zamiast jednopłciowej.
Powodzenia robus_pl.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #128 dnia: 07 Lip, 2010, 13:01 »
To wszystko juz brzmi inaczej.
Osobiscie posiadam szylki od roku (omalze), chlopaka otrzymalem, bo komus zbywal, w styczniu tego roku jako ponadpolrocznego faceta (mial, prawdopodobnie 9 m-cy wedlug wlasciciela).
Rozumiem te ostatnie odpowiedzi w tym watku.
Wiecie co, sam czuje ciezar na plecach i wage calej sprawy. To nie jest tak, ze decyzja zapadla jednego popoludnia. Decyzja zapadala pol roku. Jak widac, zapadla. Nie twierdze, ze wiem wszystko, ze zero problemu i jakos tam bedzie. Biore na siebie odpowiedzialnosc. Zdecydowalem, nie zmienie decyzji (i tak juz na nia zbyt pozno). Nie mam ambicji hodowlanych, dobierania kolorow, itp. Stworzylem pare i zamierzam do 5 roku ich zycia zapewnic im godziwe, typowo rodzinne warunki. Nie eksploatujac samiczki zbytnio. Jednakowoz, zaobserwowac rujke u niej jest niezwykle ciezko, ale moze np wiadomo ile po porodzie (srednio) pojawia sie nastepna. Bede wdzieczny za taka informacje.
Jestem swiadomy trudnosci sytuacji. Sama ciaza byla prawie niewidoczna przez puchatosc szylek. Maluszek wyglada na zupelnie zdrowego. Mamusia karmi go nonstop. Kiedy rodzice sa na wybiegu GIENEK bawi sie ze mna. Kiedy spia, w dzien, w trojke na plecach, na boku wygladaja przecudnie.
Maluszek, jest jeden, mysle, ze to dobrze i dla mamy, dla niego i dla mnie na pierwszy raz.
Wiecie co, cos wam powiem. Wiekszosc moich decyzji zyciowych bylo ryzykownych. Nie bede wnikal w szczegoly. Mysle jednak, ze czlowiek odpowiedzialny nie podejmuje decyzji nawet nieco ryzykownych z ktorymi, wrazie czego, by sobie nie poradzil. Cokolwiek postanowie, jestem konsekwentny, staram sie to robic dobrze.
Hmm, zebralo mi sie na wylewy.
Jeszcze jedna kwestia. Ostry dyzur i moja decyzja. Gdybym wiedzial wszystko, to by mnie tu nie bylo. Jesli bede mial jakis problem - przyjde po pomoc. Nie jest to jednak wedlug mnie ignorancja i niewiedza z mojej strony i nie jest to dowod mojej blednej decyzji w sprawie polaczenia szylkow. Wierze, ze tez tak myslicie.
Jeszcze jedna kwestia. Jesli ktos z was lub waszych znajomuch marzy o takim maluszku, dajcie mi znac. Im wieksza mozliwosc wyboru dobrego domu, tym lepiej dla maluszka. Mam kilka propozycji ale wybiore najlepsza. Mamy jeszcze czas 3 miesiace.
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2010, 13:08 wysłana przez robus_pl »

Robus

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #129 dnia: 07 Lip, 2010, 13:21 »
Miałam się nie wypowiadać, ale nie wytrzymam. Bo to małe cudne jest! Zmięknie serce każdego przeciwnika rozmnażania ;P

Robus - ja nigdy nie atakowałam Twojego podejścia do zwierząt. Wręcz przeciwnie, zgadzałam się z nim, też jestem zwolenniczką teorii, że zwierzęta w domu są po to by sprawiać radość i wprowadzać dobrą energię ALE istnieje pewna hierarchia wartości, i mam podobną do Twojej. Dbam o swoje szkraby, ale nie podporządkowuję im całego swojego życia.

[ot]Powiedziałam Ci na PW że pewne rzeczy mi się nie podobają, co Cię oburzyło. Nie podobało, i nadal nie podoba mi się to, że szukając porad, rozmawiając na temat "czy samczyk czy jednak nie rozmnażać" - i słuchając naszych wskazówek przytaknąłeś, że faktycznie, weźmiesz samiczkę, bo to bo tamto. Doszłam do wniosku że coś to znaczyło, po czym radośnie oświadczyłeś że wziąłeś samca. I, co mnie po prostu irytuje - oczekiwałeś pochwał i przyklasków(przynajmniej takie odniosłam wrażenie). Stąd moje takie zachowanie a nie inne, nie lubię tego typu sytuacji.
I to tyle odnośnie Twojej decyzji. [/ot]

Teraz bardziej do rzeczy - nie wątpię że szyszki mają u Ciebie dobrze. Jako zwolennik par jednopłciowych nie oczekuję że nikt nie będzie chował parek mieszanych. I nie oczekuję że będzie kastrować samce natychmiast. I bardzo niesprawiedliwe jest mówienie "Claudi, Basia, tomasz - oni mogą. Reszta nie, bo się nie zna." Ani Claudi, ani Basia, nikt nie urodził się z wszechwiedzą na temat rozmnażania, u nich też maluszki mogły nie przeżyć - takie jest życie. Robus fakt, wprowadził trochę zamieszania, ale nie znaczy to że jest ignorantem, rozmnaża szynszyle na potęgę, nie dowiaduje się co dalej i jak opiekować się parką.

A żeby było najbardziej do rzeczy - masz przepiękne szynszyle, a Gienek - to jakiś taki fioletowawy ;D szkoda że nie dziewczynka...
W ramach powrotu na tory dyskusji wnioskuję o więcej zdjęć. Dwa to ZDECYDOWANIE za mało!

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #130 dnia: 07 Lip, 2010, 13:34 »
Dzieki Belzebuba.
Rozmowa o plci (wtedy) trwala  okolo 4 miesiecy. Rozmawialem z wieloma osobami.
Dlatego wazylem wszystkie wasze wypowiedzi i moje spojzenie. Wyszlo - jak widac. :-)
Wiesz, musialem znac wszystkie za i przeciw.
Teraz mam urlop. Nieco odpoczne, potem dzieci moje wyjezdzaja do babci i na oboz. Posiedze sobie z szylkami dluzej, bo ciezko jest czasami w ciagu normalnego tygodnia. W sumie ciesze sie, ze maluszek urodzil sie idealnie kiedy mam czas. :-)
Zdjecia beda przybywac oczywiscie.
Sami rodzice, jak widze, czasami chca sie oderwac od maluszka. :-) Wtedy jest moj!
Zakonczmy juz moze kwestie mojego przypadku. Ciesze sie, ze mamy wspolny mianownik.

Jeszcze jedno zdanie do Maciupkiej. Nie martw sie. Bedzie dobrze. Nie mecze szylek. Ciesz sie ze mna. :-)

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #131 dnia: 07 Lip, 2010, 15:31 »
http://picasaweb.google.pl/robusiek3/Szynszyl#5489031193231197346
mnie to zdjęcie doprowadza w ciągu sekundy do stanu masła zostawionego samemu sobie w temperaturze 30 stopni Celsjusza. zanim pojawi się na mej buzi "banan", ja już mam wiotkie z tej słodkości ciało.
właśnie taki wizerunek małych pyszorków kocham najbardziej-nie rozciągniętych gdzieś w poszukiwaniu nowych kątów do zwiedzania-tylko takich małych, skupionych na samych sobie, uszka położone, oczka zmrużone i ta duuuuża głowa :) są wtedy takimi "groźnymi szynszylątkami" ;)
ja z okresy "niemowląctwa" Wacława mam tylko kilka zdjęć i jeden filmik-nagrany w dniu po narodzinach, kiedy z uporem maniaka dusi bok mamy zachłannie ciągnąc co jego :)
narób zdjęć i filmów w dobrej jakości ile wlezie! :) za miesiąc to już będzie młody szynszylowy rozrabiaka, co to rodzicom będzie z miseczki wyjadał. powoli z małego "dziubaska" zrobi Ci się dżentelmen mały i nawet nie zauważysz :P
wstyd się przyznać, ale lubię sobie czasami wieczorem obejrzeć zdjęcia Wacunia z tego okresu, filmik, jak u mamy pod brzusiem leży na pleckach i ssie :) rozczula mnie.
teraz to duży chłop, i chociaż nadal nie wiadomo czemu kładzie się tak pod mamą i wygląda to komicznie, to jednak już "nie to". może to kwestia tych dodatkowych 700 gramów do gabarytu? :D kiedy cały ważył 50 gramów, a mnie ofukiwał, był taki słodki, że rodzynki przy nim były gorzkie ^^

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline alexis

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zdzisława [*], Halinka
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #132 dnia: 07 Lip, 2010, 15:37 »
Jeny CO ZA CUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #133 dnia: 07 Lip, 2010, 19:16 »
Zazdroszcze wam zdjęć maluchów. Ja mimo męża min. fotografa nie robiłam zdjęć moim maluchom jakieś 3 tygodnie. Po prostu strasznie się bałam, że nie przeżyją i wtedy takie zdjęcia będą straszne dla nas. Jak zobaczyliśmy, że to nasze karmienie im służy, to zaczęłam robić foty i wtedy aparat się zepsuł. Tak więc pierwsze zdjęcia mają ok. miesiąca. Jest gdzieś filmik kręcony przez córki pierwszy dzień po porodzie, gdy Malwa jeszcze żyła i nic nie zwiastowało tragedii, ale długo nie chciałam go widzieć.
To bardzo dobrze, gdy za pierwszym razem rodzi się jeden. Mało to obciąża samicę.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #134 dnia: 07 Lip, 2010, 19:43 »
"Jednakowoz, zaobserwowac rujke u niej jest niezwykle ciezko, ale moze np wiadomo ile po porodzie (srednio) pojawia sie nastepna."
Rujka pojawia się po ok. 3 miesiącach kiedy samiczka przestaje już karmić.
Myśę, że malucha spokojnie mógłbyś zostawić do 4 miesięcy, moje zawsze były oddawane po 5 miesiącu.
Pamiętam, że jakiś czas temu ktoś poddał pomysł udokumentowania na zdjęciach rozwoju malucha, jak do tej pory nikt chyba nie ma takich nie ma. Fajnie by było zrobić album ze zdjęciami 1 na tydzień - Robuś może się podejmiesz ?

Jeny CO ZA CUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alexis na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się długo , Robuś chyba z pomorza jest  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #135 dnia: 07 Lip, 2010, 19:53 »
Zdjecia nawet czesciej. Prosze bardzo. Dzis nastepne beda.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #136 dnia: 07 Lip, 2010, 20:01 »
Robuś! Zrób to, proooszę...ten Wasz malutki Geniuniek jest prze śliczny,taki mały rozkoszny pychotek :love:. A takie zdjęcia z rozwoju szkrabiątka, to przecież bardzo fajna sprawa :) A wydaje mi się,że Gienio byłby  wręcz idealnym  modelem.

Sama uwielbiam maluchy szynszylowe(ogólnie potomstwo wszelkiego gatunku,kiedy jest małe jest przeurocze i w mgnieniu oka rozpuszcza mi serducho ;D ) ,ale myślę,że nie podołałabym obowiązkom z tym związanym...I podziwiam Ciebie,Claudiego,Owiabiks, Zieffkę i wszystkich innych posiadaczy szynszylątek za to,że stanęli na wysokości zadania!  [bardzopolecam]

Alexis, zgłoś się do Robusia...a nóż zdobędziesz serduszko małego fioletowatego puchatego "sierściucha" :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #137 dnia: 07 Lip, 2010, 20:33 »
to nie fiolet a beż :)
sisi to brąz aksamitny (co widać po piegusach) wiec nie mogła spłodzić fioleta :)
ale i tak słodkie beżynki górą! :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline alexis

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zdzisława [*], Halinka
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #138 dnia: 07 Lip, 2010, 20:52 »
no zakochałam sie nie ma co...

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #139 dnia: 07 Lip, 2010, 20:59 »
no dobra niech ci będzie...

śliczny ten maluch.

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #140 dnia: 07 Lip, 2010, 22:34 »
Nowe fotki.
Dziekuje wam za te slowa.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #141 dnia: 07 Lip, 2010, 22:41 »
Jak widzę takiego szkraba, to od razu moje mi się przypominają i siedzenie pod klatką, nawet do pracy nie chciało mi się chodzić  :D.
Córka pewnie szczęśliwa.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #142 dnia: 07 Lip, 2010, 22:44 »
Dream,ale prezcież wygląda tak fioletowato...:P Chociaz jako beżyk,jest równie uroczy :*Mały miziak Ci wyrośnie, Robusiu :)

Basiu,jak ja bym miała takiego maluszka u siebie,bądź w pobliżu, by mnie nie oderwali od tej klatki :P Bym sieedziała z oczyma " jak filiżanki" ,bananowym uśmiechem, od ucha do ucha i zapartym tchem,obserwująac poczynania wesołej rodzinki :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #143 dnia: 07 Lip, 2010, 22:48 »
właśnie z takiego małego 50 gramowego powodu w futrze nie uczyłam się ostatnie dni przed moją maturą :D nie dało się :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #144 dnia: 07 Lip, 2010, 22:53 »
Jak widzę takiego szkraba, to od razu moje mi się przypominają i siedzenie pod klatką, nawet do pracy nie chciało mi się chodzić  :D.
Córka pewnie szczęśliwa.
Hehe, corka ma nareszcie szylka, ktory u niej posiedzi. Ale jak dlugo...

Offline szynszylek13

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #145 dnia: 23 Lip, 2010, 20:57 »
nigdy piękniejszej nie zobacze [bardzopolecam] cudowna piękna [polecam]

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #146 dnia: 27 Lip, 2010, 00:23 »
Czesc,
Wrocilem z wojazy.
Szylki posepne tkwily w klatce kiedy sie im pokazalem.
Wszak opieka to nie to samo, co wlasny przewodnik stada... :-)
Na wybiegu jednak wrocilo wszystko prawie do normy.
Moim oczom ukazal sie "smigniety" znacznie potomek. Nie omieszkalem pobrac go na rece naten tychmiast.
I wiecie co, zbytnio pochopnie ocenilem jego plec za malucha. :-) To chyba jednak dziewucha jest.
umiescilem kilka fotek w linku:
http://picasaweb.google.pl/robusiek3/Szynszyl#
Jutro zrobie zdjecie mojej watpliwosci...
Maluszka jest jasna i ma leciutko wpadajace w brazik koncowki wlosow. Strzelil jej miesiac.
Nie macie pojecia jaki mi ich brakowalo. Ale tez nie martwcie sie, mialy bardzo dobra opieke kiedy mnie nie bylo.
Znow jestem wiec na biezaco.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #147 dnia: 27 Lip, 2010, 07:34 »
Kłębuszek podrośnięty jak się patrzy  :).
Czekamy na zdjęcia "wątpliwości" - pomożemy.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #148 dnia: 29 Lip, 2010, 19:51 »
Zrobilem zdjecia do identyfikacji.
Trudno je zrobic. Nie chcialem jej zbytnio meczyc. No i ciagle te kupki...
http://picasaweb.google.pl/robusiek3/Szynszyl#
Mysle, ze to babeczka. Jak wy myslicie?

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: SISI niby bez niby fiolet
« Odpowiedź #149 dnia: 29 Lip, 2010, 20:44 »
kobitka :D sama mam dwie xD

 

Sisi w domu. jak połączyć?

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1101
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2017, 20:25
wysłana przez Metallowa
Sisi i Punia

Zaczęty przez Patinka2310Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 20407
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2012, 22:37
wysłana przez Patinka2310
Fiolet

Zaczęty przez AgacikDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 3021
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2006, 22:14
wysłana przez karolajn
Badania idealne, wszystko niby super, a szynszyl jest cały czas apatyczny.

Zaczęty przez PQ1Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 23651
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2019, 04:03
wysłana przez PQ1
SimplePortal