o szynszylach > Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Dry bed zamiast podłoża.

(1/9) > >>

dream*:

--- Cytuj ---Posłania DRY BED - oryginalny angielski dry bed (UK VetBed Veterinary Bedding) na podgumowanym spodzie antypoślizgowym (antislip) lub na spodzie normalnym, bez gumy (green back). Tkanina, z której są wykonane Dry Bed została opracowana w latach 60-tych dla szpitali jako podkłady łóżkowe zapobiegające odleżynom i odparzeniom oraz zapewniające ciepło i komfort. Całkowicie przepuszcza wszystkie płyny, pozostawiają wierzch zawsze suchy. Stanowi doskonałą izolację od podłoża, dzięki gęstości i długości włosa. Niezastąpione w hodowlach !
Posłania Dry Bed można prac w pralce w temperaturze do 60 C (posłania antislip) lub do 90 C (posłania green back).
--- Koniec cytatu ---


http://easydogbed.eu/?poslania-dry-bed,38
http://www.hauhau24.waw.pl/?dry-bed,129

Wiem, że rozwiązanie to jest stosowane z powodzeniem u świnek morskich i królików, sama poleciłam je wielu osobom w sklepie które miały problemy u zwierząt z nagniotkami na łapkach i byli super zadowoleni, jednak nigdy nie poleciłam ani nie słyszałam by ktoś stosował takie rozwiązanie u szynszyli czy koszatniczek.
Pytam gdyż niestety jedna z moich koszatnic miała amputowaną łapkę przez co całe życie spędzi na dnie klatki gdyż nie może już się wspinać ani skakać, co więcej, kikut łapki ciągnie po ściółce i strasznie mi jej żal.
Boję się jednak, że koszatniczki czy szynszyle mogłyby próbować zjadać drybed co mogłoby stworzyć zagrozenie dla ich zdrowia czy życia.
Czy macie jakieś doświadczenia z drybedami u gryzoni?

SZYSZUNIE :D:
Ja doświadczenia z tym nie mam, ale na tych filmikach szynszyle mają podobne podłoża.
Chinchilla/ferret nation cage      
CHINCHILLAS GET NEW FLEECE 11/09/12 @ 11:51
Chinchillas Get a New Cage

Mysza <")))/:
fajne "toto" dla alergików, nie kichałabym od pyłu. Ale powiedzcie gdzie takie coś kupić i jak to ma dokładnie wyglądać, jak koc? I ile kosztuje ta przyjemność?

dream*:
jakąś stówkę kosztuje :)))
Ja póki co zastosowałam bawełniane podkłady z apteki i też zdają egzamin :)) Głównie ze wzgledu na koszatniczke po amputacji łapki, ale już sobie bardzo cenię ze względu na alergię właśnie :)

Mysza <")))/:
Tylko moje mają nawyk targania podkładów ;p

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej