o szynszylach > Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Woliera dla 3 szynszyli

(1/6) > >>

Roedeer:
Hey :) Zdecydowałam się przygarnąć koleżanki dla Sofie (tak tak KOLEŻANKI, nie koleżankę. 2 panny). Jako, że będą we 3 zaczęłam się zastanawiać czy wymiary mojej zaplanowanej wstępnie przyszłej woliery z szafki będą wystarczające.
Początkowo gdy myślałam o mieszkaniu tylko dla Sofie woliera miała mieć wymiary 106x38x71,5 (szer. x głęb. x ws.) i miała wyglądać tak, ale wydała mi się za niska przyszłościowo gdybym jednak chciała wziąć dla niej koleżankę:

(Jak widać dolna część miałaby być schowkiem na jedzonko itp.)

Po podjęciu decyzji o adopcji 2 panienek trzeba było wymyślić coś innego i do głowy przyszedł pomysł połączenia dwóch szafek. Szafka I o wymiarach j.w (106x38x71,5 szer.x.głęb.x.wys.) i na to szafka II o wymiarach 51x38x117 (szer. x głęb. x wys.). Szafka II oczywiście położona na boku na górze szafki I. Wyglądałoby to tak:


Teraz pytania:
1. Czy takie wymiary będą ok dla 3 kulek?
2. Czy drzwiczki wybiegowe mogłyby być w takim miejscu jak zaznaczyłam na drugim rysunku? Czy to za wysoko od podłoża? A może wtedy dostawiać jakiś podest? Np. Zastosować to (wys. 25 cm):

Sofie uwielbia na to wskakiwać i skakać z tego na łóżka czy pufy (no i wchodzić do pudła przez tunel z rury :) ).

Jeśli wysokość woliery jest za mała to ewentualnie można dolną część szafki też dodać jako część użytkową. Najwyżej spróbuję wykonać mission impossible i zmieścić w pokoju jakąś szafeczke na szylowe żarełko. Choć nie ukrywam, że wolałabym tę dolną część zostawić właśnie na "graty".

Ewentualnie może zrobić tak by jedna część dolnej szafki była na jedzonko, a druga była dołączona do części użytkowej woliery (oczywiście oddzielone w środku ścianką). O w ten sposób:

Wtedy problem za wysoko umieszczonych drzwiczek wybiegowych byłby rozwiązany bez podestu, ale miałabym mniej miejsca na szylowe zapasy :/
No dobra zobaczę co mi doradzicie :)

Wybaczcie pismo, ale zawsze miałam paskudne. No i sorki za taką fuszerę, ale mistrzem rysunku technicznego bez linijek itp. to nie jestem :D
Jakbyście chcieli zobaczyć fotki szafki to mogę zrobić, ale stoi w takim burdellandzie z nieużywaną stertą naczyń w środku itp., ale gdyby ktoś chciał koniecznie looknąć to trzasnę jakieś zdj.

Roedeer:
Kurcze dopiero zauważyłam, że fotki z imageshack wyglądają jak robione doniczką... Spróbuję to naprawić.

Roedeer:
 [edit] Fotki już są w full size, wszystko dobrze widać.

Roedeer:
Podpowiecie mi coś? (Wiem niecierpliwie się, ale chcę do pt zakupić potrzebne elementy metalowe, siatkę itp., więc muszę to sobie w głowie poukładać).
@Mysza <")))/  @dream* @Lolivette @Metallowa @Dosiek

Mysza <")))/:
Plan nr dwa jest zdecydowanie lepszy, ale kradniesz dużo przestrzeni na szafkę pod spodem. Aż 58cm z wysokości. Jeśli udało by się połączyć dolną część ze środkową, to wolałabym zrobić głębszą 25-30cm wysokości wysuwaną szufladę na zapasy niż szafkę, Serio to jest wygodniejsze rozwiązanie. W dodatku oddaje nam to prawie 20-25cm przestrzeni z dolnej części, wystarczy obniżyć podłogę parteru.

Woliera 38cm głębokości jest trochę kiszką, ale mam taką samą, ponieważ także przerabianą z szafy. Nie znalazłam szafki o głębokości 45cm, niby nie wiele, ale różnica znaczna w całej kubaturze.

Zamiast siatki weź panele spawane ocynk 2mm, mają różne wymiary, na allegro sztuka (całkiem spora) od 13zł chyba.
allegro.pl/panel-z-siatki-zgrzewanej-185-46cm-drut-1-7mm-i6700366062.html z metra też można kupić u tego sprzedajacego tylko trzeba sprawdzać wymiary oczek, niektóre są dość duże. Szukaj.
Można to dowolnie pociąć i wstawić w drzwiczki. Do tej pory miałam siatkę ocynk spawana, oczko 12mm, ale przy Buni sie nie sprawdza (wyrywa oczka!) i będę wymieniała na panele w przyszłym miesiącu. Są o wiele wytrzymalsze.


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej