28 Mar, 2024, 15:49

Autor Wątek: Potrzebuje małej pomocy.  (Przeczytany 2639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PixelMixel

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Potrzebuje małej pomocy.
« dnia: 13 Sie, 2022, 00:15 »
Hejka!
Jestem tu nowa pisałam wcześniej wiadomość która no nie była dobrze zrobiona.. (kupiłam szynszyla i po kilku dniach umarł, ponieważ miał w sobie robaka...) Aktualnie posiadam dwa jeden nazywa się Karmel ( odmiana beż) , a drugi Ralph (standard ciemniejszy) i tu właśnie zaczyna się ciekawie ponieważ przed kupnem bardzo mocno zapoznałam się z tym jak opiekować się szynszylami. Kupiłam duża klatkę, odpowiednie jedzenie, smakołyki, wanne do mycia i piasek. Na początku kupiłam Karmela oswojenie jego było wrecz przyjemnością! Bo kiedy po zostawieniu go aby oswoił się z klatką po pewnym czasie włożyłam rękę i ku mojemu zdziwieniu Karmel odrazu zaczął do niej podchodzić, wąchać a nawet dał się odrazu pogłaskać co spowodowało że po pewnym czasie zdecydowałam się kupić drugiego aby Karmel miał kolegę. Łączenie przeszło bardzo gładko jednakże po włożeniu do klatki Karmel zaczął, a raczej próbował Ralpha, ale teraz Ralph pokazał że się nie da. Niestety na tym się to nie kończy ponieważ obawiałam się tego że właśnie drugi szynszyl będzie miał o wiele gorszy charakter od Karmela i tak się stało. Ralph jest bardzo agresywny wobec mnie wydaje dźwięki ostrzegawcze i agresywne mimo że nawet nie dotykam jego, a sprawdzam czy wszystko w porządku z Karmelem, co do dźwięków wydaje też takie barki dźwięki które szynszyle wydają jak się czegoś boją lub są samotne ale problem tkwi w tym że nie jest ani samotny ani nie ma się czego bać. I tu chce was zapytać co mam zrobić bo wszelkie próby oswojenia Ralpha nie wchodzą w gre. Mogę powiedzieć że Ralph jest bardzo energiczny noi jak mówiłam agresywny wobec mnie. I czy mogła bym coś zrobić aby zapobiec takiemu zachowaniu? Aa i jeszcze jedno ponieważ czytałam też o tym na różnych źródłach i zaniepokoiło mnie to że same agresywne szynszyle są odminy standardowej! Czy to w tym może być problem? Ale szczerze wątpię. Jak będzie coś co chcielibyście wiedzieć piszecie odpowiem na wszystko.

Z góry dziękuję za uwagę i pomoc!
Miłego dnia lub spokojnej nocy!

 

Słanianie się na nogach, trzęsienie się, brak apetytu - brak biegunki. Pomocy!

Zaczęty przez Michał i LolaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18968
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2009, 16:25
wysłana przez Dariaa
Pomocy, boje się że szylek zdechnie :( nie je, nie pije, ciężko oddycha po antyb

Zaczęty przez kamica16Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 20443
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 10:39
wysłana przez Alicja Mannschack
Samiczki mają 2-miesięczne młode ale siebie nietolerują - pomocy ;(

Zaczęty przez MimozjaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3611
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 18:16
wysłana przez kasiakasiakasia
zalane płuca, powiększona wątroba, zapalenie pęcherza POMOCY :(

Zaczęty przez marekpDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16477
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2009, 12:26
wysłana przez Mysza <")))/
POMOCY! Czerwone uszy, leży na boku,nie je,nie pije,trzesie sie

Zaczęty przez kra1234985Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4489
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 18:21
wysłana przez dream*
SimplePortal