o wszystkim > Pogaduchy i ciekawostki

waga szynszyli: za dużo? za mało?

(1/34) > >>

Iwa:
Witam wszystkich.
Chciałam zapytać ile powinien ważyć taki 10 miesięczny szylek? Dziś zamierzam zważyć Edusia a wydaje mi się, że jest trochę za gruby.
Napiszcie ile ważą Wasze szylki lub ile powinna wynosić prawidłowa waga. A jeśli waży za dużo? Czy powinnam zastosować jakąś dietę cud?
Pozdrowionka.

adzmk:
10- miesięczny szylek to już dorosły szynszyl ! Czyli jego waga powinna być od 400 do 700g. Jak zapewne wiesz na wolości dostęp do smakołyków mają bardzo żadko więc wystarczy ograniczyć je i waga powroci do normy(jezeli ją oczywiście przekroczyła)

alika77:
Mój szynszylek ważył w tym wieku ok. 550g.

ambiwalencja:
Mam kika pytan odnosnie tego watku :)

Jak zwazyc szylka?
Domyslam sie, ze na wadze kuchennej, ale to chyba troche trwa, zanim waga sie ustali, a boje sie, ze moje kulki od razu beda chcialy z niej zejsc... Myslicie, ze dobrym sposobem jest np podanie im czegos dobrego na tej wadze? Zeby sie przez chwile chociaz zainteresowaly? Jak Wy to robicie?

Ile powinien wazyc jeszcze niedorosly szylek? Konkretnie 5-6 mies. Czy gdzies [na forum/w necie] jest moze jakas tabela wagi?

Mysza <")))/:
Ja przez całe życie ważyłam wagą szalkową, taką na której sadzam mysza i muszę przesunąć odważnik w prawo, zanim języczek wagi wyrówna sie ze wskaznikiem, na szczęście moje myszy są dość spokojne i nie uciekają. Przy trzeciej próbie udało sie, a potem one przyzwyczaiły sie do siedzenia na wadze.

Jednak taka waga  (25 letnia, ponad) ma tolerancję ok 30-50g, to sporo jak na szylkę. Ostatnio zainwestowałam 72 złote i w Tesco zakupiłam elektroniczną wagę kuchenną ze szklanym blacikiem pomiarowym, z tolerancją 1g.
Super dokładna, teraz wagę znam co do grama. Jest to przydatne np. podczas chorób, karmienia małych (wiesz ile rozbabrały a ile zjadły), czy podcza leczenia szyl chudnie czy nie.
Naprawde warto, jestem teraz dużo spokojniejsza :)
A jak waże, włączam wagę, zeruje sie sama, sadzam szyla i patze jak cyferki szaleja w górę. W ciagu 3 sekund masz wynik, szylka tyle usiedzi na pewno, a moje nawet lubia posadzic "d*psko" na zimnej okrągłej szybce :P


adzmk. Ty nie pisze ze do 700g tylko do kilograma, bo jeszcze sie dziewczyna przestraszy i zacznie chłopa odchudzać.
Moje ważą odpowiednio po: Ciri 820 g, Dantusia 750g (wraca do formy po sterylizacji, brakuje jej jeszcze 30g), a diana 680g i wciąż rośnie, w marcu bedzie miała rok życia :)

Jednak zdarzają sie takze odchylenia wagi w drugą strone, Fredzio od Ivy nie przeskoczył 320g, chociaż ma już dobrze ponad rok nadal jest malutki. Nie rośnie i ciężko przybiera na wadze. Weterynarz zdiagnozował u niego wadę przysadki, zupełnie jak u człowieka, dlatego mały nie rośnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej