o wszystkim > Nasze zwierzaki

2 nowe kulki z niespodzianką ;)

(1/4) > >>

grusia1986:
Zgodnie z tym co mówiłam już na innym wątku - 2 nowe kulki są już u mnie w domu. W sklepie zoologicznym oznajmiono mi jeszcze że samiczka jest w ciąży! Troszkę tego nie planowałam, ale poradzimy sobie ; P
Teraz bardzo trudne zadanie przed nami, bo trzeba moją staruszkę Malutką oswoić z nową parką. Niestety Maluszek musiała odstąpić dużą klatkę nowym kulkom bo im byłoby za ciasno. Klatki stoją obok siebie, ale nie stykają się w żaden sposób. Na razie kulki bardzo obojętnie na siebie reagują, tak jakby się w ogóle nie widziały. Czy przez tą ciążę proces oswajania może być utrudniony? : P
Nowy samczyk ma chyba chore uszka. Na jednym z uszek widziałam zaschniętą ropę. Szylki zostały odebrane z jakiś fatalnych warunków i były do adopcji, więc myślę, że wszelkie choroby są możliwe :/

Kaeria:
Z zoologicznymi jest tak, że nigdy nie powiedzą Ci skąd są szynszyle i co przeszły i jeszcze dostałaś gratis.

Moja miała grzybice uszu, walczyłam by dalej się nie przeniosło.. Musisz wziąć też pod uwagę, że masz 3 szylki i jeszcze urodzą się ze 1-2 małe które samiczka może odrzucić i będziesz wstawała jak do dziecka i karmiła co godzine itd.. Z resztą doświadczone dziewczyny się wypowiedzą na temat maluchów :D

grusia1986:
Samczyk będzie na 100% kastrowany, absolutnie nie planuję szylek rozmnażać. Informacja o ciąży to przypuszczenia, nie wiem jak to sprawdzić....
Klatki jeszcze nie mam bo mówię, że nie spodziewałam się takiej informacji, przygotowania przede mną :)

grusia1986:
Czyli najpierw kastracja a później dopiero łączenie? A kastrować od razu czy poczekać aż chociaż do mnie się troszkę przyzwyczai?

grusia1986:
A ile trwa ciąża?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej