o szynszylach > Ostry dyżur

zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...

<< < (2/63) > >>

prini:
Jak wyglądają te kupki? Małe i spieczone? Musicie wiedzieć, że leczenie WZDĘÆ I ZATWARDZENIA znacznie się od siebie różni. Jeśli są to wzdęcia to nie można podawać świeżych owoców i warzyw! Przy twardym brzuszku możesz podać Espunisan dla dzieci (3/4 kropelki do pysia). Lakcid również znormalizuje florę bakteryjną. Na pewno doczytaliście, że bardzo pomocny jest masaż brzuszka. Ja swoim urwisom przy takich doległościach również podaję miętę... Odstawcie wszelkiego rodzaju smakołyki, zostawcie tylko sianko i granulat. I oczywiście świeża woda to podstawa :) Daj znać jak się czuję Jimi.

Kamila:
Hej, dzieki Prini mały nie ma twardego brzuszka tylko troszke jakby popiskuje cichutko gdy sie go bierze na rece ale tylko czasem, ma miete w poiniczku a jablko mu zabrałam na wszelki wypadek. Dostał juz lacid i dostał tez łyzeczke soczku z ananasa z bobofruta bo moze to wloski gdzies mu siedza w jelitku, miedzy czasie zrobił kilka kupek takie male byly ale zawsze :?  zobaczymy jak bedzie po lekach jak nie to sie przejedziemy do weta. Wczoraj bylismy i nic pani doktor nie stwierdziła niepokojącego, jeszcze kupilismy parafine ale chyba poczekam jak myslisz???

prini:
A jak długo Jimi jest u Ciebie? Z moją Gandi walczyłam przez tydzień... nie wiem, co jej zaszkodziło, ale robiła bardzo małe, spieczone kupki i było ich naprawdę malutko. Podawałam jej Lakcid, Espunisan, świeże jabłuszko i duuuużo sianka. Do picia miała codziennie wymienianą wodę, a raz podałam jej miętę. Nie wiem dokładnie, czemu ma służyć parafina? Chcesz podać małemu do pysia, czy zrobić lewatywę? Do pysia jak najbardziej, ale lewatywa... hmmm... ja bym się nie porywała, bo najprościej w świecie - nie umiem i bym się bała, że mogę zrobic mu krzywdę. Wiem, że małego masz od niedawna (nie wiem tylko ile) i myślę, że to może też mieć podłoże psychiczne - stres, nowe otoczenie itp. Szukałaś na forum "dobrego weta" u siebie? Jeśli nic się nie zmieni, to może warto przejść się do innego weta, żeby postawił diagnozę i wyleczył maluszka?
3maj się ciepło :) W razie potrzeby pisz na gg :)

/scalone przez Mysza

lilith:
cześć! potrzebuję porady. mój szylek Frodo (mam go od dwóch miesięcy) w ogóle nie chce jeść warzyw. chyba dlatego ma zatwardzenie, co prawda robi kupki, ale małe i suche. co mam robić? niech mi ktoś pomoże!!! proszę. czasem też tak głośno zapiszczy jakby się bał, ale nie ma czego. co mu jest?

Andreas:
hmmm - a jak się szylek zachowuje ? Czy jest osowiały ? Czy biega jak zawsze ?
Przejrzyj dział PORADNIKI - tam znajdziesz opis "prawidłowego" bobka oraz co należy robić jeśli zaobserwowane bobki nie sa takie jak powinny być. A to ze nie chce jeść warzyw ? A kto powiedział ze powinien jeśc warzywa ? i co rozumiesz pod nazwą warzywa ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej