hypothetical
28 Kwi, 2024, 10:07

Autor Wątek: odgłosy, dźwięki: szczekanie, piszczenie (strach, niepokój, samotność)  (Przeczytany 125751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Amoże twoja szylka za mało biega wieczorem i dlatego płacze w nocy :?:  :!:  :>

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
moj szylek tez placze ale tylko gdy sie czegos bardzo wystraszy, na szczescie zadko to sie zdaza:) Niunia ma racje, trzeba szylka wtedy przytulic poglaskac i cos pomruczec albo smakolyczek jakis. moj Muchoś zasypia mi wtedy na rece. to w sumie tak jak z malym dzieckiem. czasem trzeba do niego w nocy wstac. :D

hakuna mata ta

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
@xenarthra, ty to masz szczescie-ja moge tylko pomarzyc o tym zeby szynszyl usiedzial minute u mnie,gdy tylko wezme je na rece to wyrywaja sie jak szalone,gdy placza to moge je tylko poglaskac w klatce,na wiecej nie pozwola :>  pare razy doslownie zdarzylo mi sie,zeby moja szyla choc chwilke nie probowala uciec :( a o usnieciu to juz nie wspomne...

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline frodusia

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
mój frodus tak piszczał na początku, teraz zdarza mu się to rzadko. wystarczy, ze do niego coś powiem, to przestaje. od pewnego czasu jednak zaczął gruchać(wiecie pewnie jak), wtedy wygląda tak, jakby chciał ze mną podyskutować. cwana bestia. pozdrawiam. frodusia

Anna

  • Gość
Piszesz ze twoja szynszyla ma towarzystwo w klatce. To bardzo dobrze!  :D To ze w nocy krzyczy wskazuje na to ze cos mu nie odpowiada. Moze zmienilo sie cos w jego otoczeniu? Przemeblowanie, nowy domownik itd? Szynszylki sa bardzo wrazliwe i szybko sie stresuja. Sprobuj znalezc przyczyne tych nocnych, ostrzegawczych krzykow i w miare mozliwosci ja usunac. Jeden z moich panow tez lubi sobie w nocy pokrzyczec, ale robi to tylko wtedy kiedy "pokluci" sie z innymi.

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
He he musze wyprobowac spsob z maskotka bo Dolcio daje czasem koncerty na pretach i to jest takie no... ekhm... z lekka nie do zniesienia

Offline eWCIALINKA_iNkAa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
Moja Szunia piszczala tak jeszcze w zeszlym tygodniu:). Ale to zrozumiale bo od niedawna jest u mnie i bezposrednio po tym gdy do mnie przybyla zaczela tak wlasnie tragizowac nocami:-/ :roll: Odglos dziwny -taki jakby robila go na wdechu-glosny ,donosny i przerazliwy.Jest to pewne ze wiaze sie z tym stres, badz jakies zagrozenie ktore odczuwa. Moja zostala odebrana mamusce i tatusiowi. Tyle ze po 2 dniach przestala. Bralam ja wtedy do siebie do lozka ,raz zaczela tak o 5 rano, wzielam ja do lozka polozylam pod koszulka na brzuchu -zaczelam grzac cieplem swego ciala-ona krzyczala tak jeszcze dobre pol godziny prosto do mojego ucha-ale bylam cierpliwa-wtedy slyszalam ten odglos po raz ostatni ,usnelysmy tak razem dopiero wtedy gdy szunia poczula sie bezpiecznie:)))))))) 8)  :wink:  :wink: zycze wytrwalosci:) :lol: i cierpliwosci oraz wspolczuje
pozdrowionka   :wink:

A to sem ja  [owca_na_skakance] Nietoperek;):))))) [aniolek_diabelek]

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
@eWCIALINKA_iNkAa, a Szunia nie wyrywala Ci sie jak ja wzielas do lozka? :o moje by nie wysiedzialy ani sekundy !!

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
hmm.. moze glupie pytanie co do maskotki - nie zostanie zjedzona (ze szkodliwymi skutkami dla szczyla)?

[-chomik-]

Offline eWCIALINKA_iNkAa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
NIUNIA, Byla chyba zbyt przerazona by sie wyrywac, a lepsze okazalo sie jednak cieplo mojego cialka i chyba dlatego nie probowala:)-moze czula sie jak u mamy;)

A to sem ja  [owca_na_skakance] Nietoperek;):))))) [aniolek_diabelek]

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
hehehe Kamil opisał fajowo, że jego szczyl drze się jak "Zepsuta po9mpka od roweru " hehehe. upiorny temat :P ciekawa jestem jak to wygląda takie krzyki i ten wytrzeszcza :D hehehe ech te szczyle :P

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
ja myślę że im się coś śni i to je tak przeraża że nawet jak się obudzą to dalej krzyczą - u mnie czasem w dzień tak krzyczy Puniaczek - poprostu spią sobie przytuleni z Pusiaczkiem i nagle Puniaczek zaczyna się wydzierać ale on to robi od najgłośniejszego krzyknięcia aż do zaniku jęczenia - uspokaja się i znów śpi

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Moje kulki też tak robią jak sobie w dzień pod fotelem kimają. Masz rację, że to pewnie przez sny. Śni im się, że goni je wielka rodzyna :D

hakuna mata ta

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
Moja idealna, grzeczna Mandra boi się ciemności  :mrgreen:  i jeżeli jest zbyt ciemno, na przykład podczas wyjazdu, mała tak krzyczy, że nie da się spać. Wystarczy jednak zapalić małą lampkę i Mandra znowu jest szynszylem idealnym. Siedzi sobie cichutko, je, śpi...  :D

Offline KONSTELACJA

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 96
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
hihihhi to troszke zabawne:) Zawsze mi się wydawało,że szylki to zwierzeta nocne:)ale szylka która boi sie ciemności? :)

Pozdrawiamy:Ola Dominik, Zosia
z  TUSIĄ, CZARNULKĄ, PLAMKĄ , BOBKIEM

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Ah ta Mandra to niezwykła szylka :D

hakuna mata ta

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
Mnie tez się wydawało niemożliwe, żeby szyl bał się ciemności. Ale okazało się, że to możliwe. Przez tydzień spałam przy zapalonym świetle   :roll:

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Witam



Ja sie nie  spotkalem jeszcze  z takim problemem "ciemnosci"   bo w nocy pracuje przy kompie a w dzien  spie  tak jak i one :P

Chociaz  fonic  ma takie  czasami  zagrania  ze  siedzi  ale  to  w dzien i  wydaje  takie  odglosy  ale to jest  najczesciej  wtedy  jak ksiezniczka  nie pozwala mu na kopulacje :D:D:D:D:D:D   czasami  na mie  jak mu czegos niechce  dac i  siedza  przy  kratkach na galazkach  jak   ja to nazywam  w  " oswiecimiu" :D
 :>  :>

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Offline Zielony_beret

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Uzbierane migdały: 0
W domu nie ma problemu - w mieście jest zawsze jasno, wszystko widać nawet przy opuszczonych żaluzjach. A tam panowały absolutne ciemności, było pochmurno, a najbliższa latarnia znajdowała sie chyba w sąsiedniej wsi.

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Wczoraj w nocy obudziły mnie dziwne odgłosy. Wstałam i podeszłam do klatki szysznylków no to patrze Pchełek sie na mnie tez patrzy a duszek śpi, poszlam do toalety i kolejno spać. Potem po pewnym czasie(jakies 1,5-2 h) znowu ten sam odgłos mnie obudził najpierw powiedzialam ''ciii'' to nachwile zamilkl(jakąś 1 minutke) potem znowu, poszłam no to znowu Pchelek sie na mnie patrzy duszek spi tyle że juz w innych mniejscach,pogłaskalam,powiedzialam słowa otuchy :P dałam ziółka  przypomnial mi sie wątek w którym było o gruchaniu w nocy i ze to może być spowodowane strachem przed jakims przedmiotem z zarysu podobnym do niebezpieczeństwa więc przysunelam fotel do biurka no i juz przespalam do rana. Jak myslicie czy to mogło byc właśnbie przez ten fotel te odgłosy??



/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2007, 23:23 wysłana przez Mysza »

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline gosiak

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 97
  • Uzbierane migdały: 0
  • Misia
u mnie kilka ostatnich nocy, szylki również wydawały bardzi dziwne odgłosy, piszczaly tak jakby z przerażaniem. wstawaliśmy do nich w nicy ale wszystko było ok. i nie wiemy o co chodzi. czym są spowodowane te piski .

pozdr G+2

Ludzie używają słów tylko po to, by ukryć myśli...

Offline Iwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
Ja mam na to teorię: im się poprostu coś niemiłego śni.
Mój Eduś też czasem tak płacze (rzadko bo rzadko, ale się zdarza) i dlatego właśnie wydaje mi się, że albo mu się coś przyśniło albo usłyszał coś czego nasze uszy nie słyszą.
Pozdrawiam.

Offline aguśka m

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Moj szylek przerazliwie piszczy zawsze w nocy ale jest to spowodowane wzdeciami a ja nie wiem jak mu pomoc bo nic nie dziala na niego.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
@aguśka m, Piszczenie w nocy - to nie tylko od "zatwardzenia" - częśto takie odgłosy to okazywanie "strachu" w nowym otoczeniu. Moze to byc także nawoływanie innych szynszyli - zeby go znalazły ...
Moje Stado Muszkieterów też czasami krzyczy w nocy - moja osobista teoria jest taka że coś złego im sie śni - mimo iż spią we czterech.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Zapomniałam o tym temacie... chcialam jeszcze dopowiedziec że duszek ostatnio kilka razy fuczał/mruczał/piszczał(nie wiem co to było ale te same dźwieki co w nocy)
wieczorem jak był wypuszczony, i jak wszedł za szafke to wydawało mi sie  że piszczy żeby zawołac Pchelka albo mnie  :lol:  bo jak raz sie nic nieodezwalam to nabral powietrza i znowu zaczął a jak sie odezwałam i podeszłam do niego to bylo ok, albo tez kiedys zaczął wydawac te odgłosy to pchel do niego polecial i koniec.

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

 

Warczenie na drugiego szynszyla. Szczekanie z powodu drugiego szynszyla.

Zaczęty przez SzelekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2742
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2012, 12:26
wysłana przez Szelek
stres, szczekanie, wypadanie - wygryzanie sierści, awitaminoza...

Zaczęty przez LunaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 40800
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2016, 22:54
wysłana przez Tomek92
Dziwne odgłosy, apatycznosc, potrzesywanie

Zaczęty przez GosiaaaakDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1757
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2022, 09:04
wysłana przez Gosiaaaak
dziwne odgłosy i napady paniki

Zaczęty przez adiacm22Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1628
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2017, 13:58
wysłana przez Melphomene
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5007
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal