hypothetical
09 Maj, 2024, 14:17

Autor Wątek: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka  (Przeczytany 115043 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #175 dnia: 09 Lip, 2009, 13:22 »
got3, jest wielu wetów(zwłaszcza takich w dobrych klinikach) którzy przyjmują na zapisy, a bez zapisów to tylko nagłe przypadki, np. zwierzęta z wypadków. tak że to że nie można się "na już" dostać do weta nie jest wyznacznikiem tego czy lekarz jest dobry czy zły.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #176 dnia: 09 Lip, 2009, 13:35 »
Niestety on ma tyle wizyt ze nie mogl mnie wcisnac nawet na 5 min ;/ bo jednej wizyty ktora sie konczy zaczyna sie nastepna ;/. A w mojej okolicy nie ma weterynarza nastepny dobry wet jest w gliwicach :/ , a ten do ktorego jestem zapisana wizyta domowa kosztuje ... 60zl ... moze sie cos zmieni i wet mnie poinformuje i wcisnie jeszcze na dzisiaj. Takze czekam i robie co moge domowymi sposobami.

Bo szylki sa piekne :))))

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #177 dnia: 09 Lip, 2009, 14:23 »
got3, jest wielu wetów(zwłaszcza takich w dobrych klinikach) którzy przyjmują na zapisy, a bez zapisów to tylko nagłe przypadki, np. zwierzęta z wypadków. tak że to że nie można się "na już" dostać do weta nie jest wyznacznikiem tego czy lekarz jest dobry czy zły.

Moim zdaniem to jest nagły przypadek... Na wizytę umawia się na jakąś kontrolkę, szczepienie, odrobaczanie itd. I nie miałem na myśli, że weterynarz jest zły :) A nie możesz pojechać do Gliwic?

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #178 dnia: 09 Lip, 2009, 17:06 »
W Warszawie dobre przychodnie weterynaryjne jako nagły wypadek traktują np. pogryzienie, zatrucie pokarmowe, potrącenie przez samochód. ja na wizytę u specjalisty z psem z nawracającymi biegunkami czekałam 2 dni. zaropiałe oko prawdopodobnie nie jest traktowane jako nagły przypadek zagrażający życiu, wobec czego weterynarz który ma dużo zwierząt do przyjęcia musi przyjmować na zapisy.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #179 dnia: 09 Lip, 2009, 17:52 »
Do gliwic mam 2h jazdy pociagiem , ale juz bylam wcisnol mnie miedzy wizytami na 5min zobaczyl oczko i przepisal krople Gentamicin (za 10zl) mam podawac przez 4 dni , 2 razy dziennie po 3-4 krople. Mysle ze to pomoze :]

PS. ten wet niestety pracuje od 16 do 19 a od rana ma wizyty domowe ;/ dlatego ciezko umowic sie z nim na juz wszystkie terminy ma zajete.

Bo szylki sa piekne :))))

Offline Jagosza

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwaczek
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #180 dnia: 21 Lip, 2009, 19:37 »
Ostatnie problemy z oczkiem mojego maluszka były spowodowane kąpielą w piasku. Nigdy nic mu nie było, ale zmieniłam piasek i kłopot gotowy. Przez dwa dni przemywałam rumiankiem i wszystko wróciło do normy.
Niestety, ostatnio znowu ma ten sam problem. W oczku ma chyba ropę (taki biały paskudny glut). Przemywałam oczko i dziś już może je otwierać, ale czasem widzę to świństwo w kąciku (zwłaszcza po przebudzeniu). Nie ma tego dużo, jednak niepokoi mnie, że maluszek drapie się w to oczko. Nie wiem, czy po prostu próbuje pozbyć się "gluta", bo mu przeszkadza (choć, jak wspomniałam, już go prawie nie ma - np. teraz jest zupełnie czysto), czy oczko zaczęło go swędzieć, co być może sygnalizuje np. zapalenie spojówek. :(

Co robić? Odczekać jeszcze dzień lub dwa i obserwować czy się coś złego nie dzieje, czy gnać do weta, modląc się, żeby znał się na szynszylach?...
Bardzo się martwię... :(
« Ostatnia zmiana: 21 Lip, 2009, 19:39 wysłana przez Jagosza »

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #181 dnia: 21 Lip, 2009, 20:03 »
jeśli się utrzyma to do weta. znając życie zaleci gentamycynę 3 x 1 kropla na dobę i po tygodniu Kiwaczek będzie miał oczka idealne oba :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Jagosza

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwaczek
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #182 dnia: 22 Lip, 2009, 09:48 »
Dziękuję za radę. :)

piasek w oku

  • Gość
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #183 dnia: 05 Paź, 2009, 23:04 »
Kochani jedna z moich szyszek przed chwila jakos niefortunnie wskoczyła do miski z piaskiem.Dostał jej sie do oka.Nie w jakiejs duzej ilosci ale jednak.Nie łzawi jednak je ma przymruzone.Jak moge jej pomoc?
Czy sama jakos sobie z tym poradzi?Dodam,ze mam dwie szyszunie a czytałam tu na forum,ze one sobie czyszcza nawzajem okolice oczu :? Moze jej siostrzyczka pomoze?

Pozdrawiam.Paulina

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #184 dnia: 05 Paź, 2009, 23:29 »
przemyj dużą iloscia przegotowanej wody/swietlika, zakropl ją tak aby wypłukała piasek, jak to nie pomoze bo piasek wbil sie gleboko pod powieki nalezy posmarowac oko bezzapachową wazelina kosmetyczną.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Claudi

  • Gość
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #185 dnia: 05 Paź, 2009, 23:38 »
Obserwuj czy mruży oko. Jeśli brzegi powieki się zaczerwienią i pojawi się biała wydzielina - do weta.

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #186 dnia: 05 Paź, 2009, 23:58 »
Moja Szyszka po każdej kąpieli ma piasek w oczach...ale szybko jej się usuwa, nie łzawi ani nie ma czerwonych oczek, myślałam,że to normalne... może ona nie wie,że oczka trzeba zamknąć?

Offline paulina150528

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi i Guti
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #187 dnia: 06 Paź, 2009, 01:13 »
Udało mi sie zarejestrowac na forum i moge oficjalnie pisac:)

Dziękuje za tak szybką reakcje z Waszej strony.

Przy kapieli w zawsze przymykaja oczka,tym razem ona jakos niefortunnie poprostu do niego wskoczyła.Przemyłam jej oczko i juz go tak nie mruży.Otwiera normalnie,wydzieliny żadnej nie ma.Jak sprawdzałam to oczko piasek był na obrzezu,nie wygladało jakby gdzies głebiej pod powieke sie dostał.Zobacze jak juztro rano bedzie,jesli cos sie dziac bedzie jedziemy natycmiast do weteryrnarza.

Pozdrawiam :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #188 dnia: 06 Paź, 2009, 11:08 »
Moja Szyszka po każdej kąpieli ma piasek w oczach...ale szybko jej się usuwa, nie łzawi ani nie ma czerwonych oczek, myślałam,że to normalne... może ona nie wie,że oczka trzeba zamknąć?

to nie jest naturalne, a zamykanie oczu przy kąpielach piaskowych to odruch bezwarunkowy. szynszyle nad oczami mają dłuższe i sztywniejsze włosy na podobę naszych rzęs + wibrysy, i gdy cos zbliża się do oka to je bezwiednie zamykają. Jednak problem notorycznego zapiaszczania oka powinien już zaniepokoić gdyż niestety, na piasku mogą bytować różne bakterie [zwłaszcza, ze szyle traktuja go czesto jak toalete, poza tym kapiac sie, pozostawiaja nieczystosci z futra] a podraznione piaskiem oko jest pozbawione mechanizmow obronnych które uniemozliwaja wnikniecie bakteriom i tym samym infekcje i stan zapalny spojowek... jakiego uzywasz piasku?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline paulina150528

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi i Guti
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #189 dnia: 06 Paź, 2009, 12:27 »
Wydaje mi sie,ze juz po problemie.Odkąd jej wczoraj przemylam oczko,nie mruży go,ropy nie ma ani łzawienia.Jednak poobserwuje ja troszke.

Własnie jak piszesz Dream moje zawsze przymykaja oczka przy kąpieli i wydaje mi sie,ze to jest naturalny odruch.Piasek był swiezy po wymianie akurat.Zreszta one maja cały czas go zmienianego,mój mąz o nie strasznie dba jak i reszta rodzinki :D

Przedstawie siebie jak i nasze pociechy kulkowate pózniej na powitalnym,jak tylko wróce z zakupów dla ich brzuszków:)

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #190 dnia: 06 Paź, 2009, 13:57 »
jakby sytuacja się powtórzyła, to przed podrażnieniem chroni Lacrimal-to są sztuczne łzy...piasek wysusza nabłonek na oku, a Lacrimal przeciwdziała takiemu procesowi ulatwiając natualną reakcję obronną organizmu i wypłukanie pyłu z oczodołu :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline paulina150528

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi i Guti
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #191 dnia: 07 Paź, 2009, 12:39 »
Dzisiaj juz moge napisac,ze po obserwacji oczka wszystko jest wporzadku:)
Oczko Guti ani nie łzawi,ani nie ropieje,równiez go nie mruży.

Guti dziękuje jeszcze raz za pomoc:)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #192 dnia: 07 Paź, 2009, 13:13 »
mojej Ciri też się takie zapiaszczenie oka kiedys przytrafiło (nawet juz chyba opisywałam na forum), z tym że piachu pod powiekami było okropnie dużo. Natychmiast przepłukałam jej porządnie oko odciągając powieki przegotowana wodą ze strzykawki i zakropiłam Visinem, żeby jakkolwiek oko nawilżyć. U mojej był ten problem, że rogówka niestety zmatowiała więc szybko zaczęłam latać po lekarzach za kroplami, a to akurat była wigilia jak na złość (moje kule zawsze wykombinują cos w dni ustawowo swiąteczne...) udało mi się zdobyć gentamycynę, choć myślałam że będzie potrzebne coś więcej na takie zmatowienie oka, tydzień zakrapiania i oczko było jak nowe. Zwierzaki maja to do siebie ze sie dobrze regenerują po urazach trzeba tylko odpowiednio szykbo zadziałać żeby im w tym pomóc. (od tej pory zawsze mam w domu nową buteleczke gentamycyny z długą data ważności, ot przezornie... bo mam szynszyle) :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #193 dnia: 07 Paź, 2009, 23:32 »
dream używałam Dako Art, a niedawno kupiłam Pucka. Ona niby mruży oczy ale często ma troszkę piasku. CO ja mogę zrobić? może będę jej przemywać po każdej kąpieli sztucznymi łzami?

Mysza a co to dokładnie jest ta gentamycyna? można kupić bez recepty?
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2009, 23:36 wysłana przez Mgiełka »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #194 dnia: 08 Paź, 2009, 00:18 »
gentamycyna to antybiotyk jedynie na receptę.
rób kąpiele rzadziej, ale w dobrym piasku - bez talku i gruboziarnistym [np vitakraft, versele laga, beaphar, zoocenter]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #195 dnia: 08 Paź, 2009, 14:14 »
Gentamycynę jak już napisała Dream, można dostać jedynie na receptę, od weterynarza lub ludzkiego lekarza. A jako że wszyscy znajomi weci wiedzą, że mam szynszyle i wiedzą co one potrafią nabroić, to akurat z dostaniem gentamycyny nie mam problemu :) no i to że one sobie zawsze wybiorą na takie akcje dni świąteczne lub wolne od pracy, a nie w każdym mieście jest klinika całodobowa :( więc musze miec zapas.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline paulina150528

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi i Guti
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #196 dnia: 08 Paź, 2009, 22:27 »
Dzieki Dziewczyny za podpowiedzi:)Szylka ma sie dobrze i jej oko tez.Juz teraz bede wiedział co robic jakby sie którejs zdazyło to raz jeszcze.

Offline aledra7

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #197 dnia: 10 Lis, 2009, 15:07 »
Na początku października mojemu szylkowi pojawiła się w kącikach oczu biała wydzielina, mała ilość no ale jest. 2 dni temu wyczułam od spodniej strony żuchwy taką jakby kość po prawej stronie. Mniej więcej okrągła, a znajduje się praktycznie na kości żuchwy. Nie przemieszcza się, jest tak jakby połączona z kością żuchwy. Byłam u weta wczoraj który oglądnął pyszczek wziernikiem ale nie powiedział że Felek ma przerośnięte ząbki, stwierdził że to przerośnięte korzenie trzonowe lub ropień. Lekarz wymacał też malutkie zgrubienie na lewej stronie żuchwy. Dał Felkowi antybiotyk w zastrzyku i dawki po porcjowane na tydzień które mam mu podawać do pyszczka. Proszę powiedzcie mi co mam robić? czy to rzeczywiście przerośnięte korzenie? czy to można leczyć i czy da się wyleczyć? Felek ma 16miesięcy. Je normalnie jedzenie, sianko, suchy chleb, ma wapno i gałązki w klatce. Z czego się to mogło zrobić? może znacie jakiegos dobrego weterynarza z okolić śląska?  Felka to chyba nie boli bo daje sobie to dotykać, nie ślini się też. Proszę o pomoc

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #198 dnia: 10 Lis, 2009, 21:03 »
Podstawą do diagnozy powinno być prześwietlenie główki szynszylka, jeśli to wrośnięte korzenie, to będzie je widać na zdjęciu.
Nie wiem skąd jesteś a śląsk jest duży, bardzo dobry specjalista jest we Wrocławiu jeśli nie masz daleko.
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2009, 15:00 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline aledra7

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatarcie, opuchnięcie, ropa, łzawienie z oka
« Odpowiedź #199 dnia: 11 Lis, 2009, 09:58 »
On się nie ślini. Zachowuje się zupełnie normalnie. Jest żywy i wesoły, je normalnie. Gdyby nie to co wyczułam to nawet bym nie pomyślała że coś mu jest. Niestety do wrocławia mam daleko około 200km. A czy ktoś korzystał z usług weterynarzy w katowicach na brynowie. Od jednej forumowiczki słyszałam że bardzo polecana jest dr izabela całus z bielska. A można wykonać RGT bez narkozy? powiedzcie mi proszę czy w ogóle przerośnięte korzenie da się wyleczyć?
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2009, 10:54 wysłana przez Claudi »

 
Łzawienie oczu i "mleko"

Zaczęty przez annlynn_Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 5261
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2016, 08:24
wysłana przez annlynn_
zapalenie ucha, ropa, nieprzyjemny zapach

Zaczęty przez MyszeczkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7012
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2005, 14:29
wysłana przez xenarthra
PRZEROŚNIĘTE ZĘBY ( ślinotok + łzawienie ) --> Poradnik

Zaczęty przez niezapominajkaDział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4113
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2005, 20:46
wysłana przez niezapominajka
problem z szynszylą / zęby / ropa

Zaczęty przez Dddarunia3Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1801
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2019, 20:56
wysłana przez wolarczi
sklejone ropą oczko

Zaczęty przez sklejone ropą oczkoDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2146
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2016, 13:58
wysłana przez gość
SimplePortal