15 Maj, 2024, 18:17

Autor Wątek: odrzucony  (Przeczytany 1099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasieńka

  • Gość
odrzucony
« dnia: 07 Lut, 2008, 17:57 »
Mam duży problem. Mam dwa beżowe szynszyle. Samca i samiczkę. Mam je dwa lata, ale jeszcze nigdy nie miały młodych. Przedwczoraj przywiozłam do domu samiczkę znajomej. Musi szukać jej nowego domu, bo jej dziecko ma astmę i nie może przebywać ze zwierzkiem. Szunszyle przebywały razem. Mój samczyk zaakceptował nową koleżankę. Razem przebywały, przytulały się. Ale teraz mam problem, gdyż moja samiczka nie chce go przyjąć. Gryzie go i gania. Gdybym dzisiaj nie odseparowała ich w osobne klatki, to chyba by go zagryzła. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić! Pomóżcie...

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: odrzucony
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lut, 2008, 19:23 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • A dlaczego w ogóle pozwoliłaś na kontakt z obcą samiczką skoro ona jest do oddania? Bo wywnioskowałam z Twojego posta, że nie zamierzasz jej zatrzymać... :| Trudno się dziwić, że Twoja samiczka przestała tolerować samca, skoro ma konkurentkę, samiec przytulając się do "intruza" przejął jej zapach. Musisz je łączyć od początku, a obcą samiczkę najlepiej wynieść do innego pokoju, żeby tamte jej nie widziały i nie czuły.

    Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
    Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

    Offline ambiwalencja

    • ~Cyber Szynszyla~
    • ***
    • Wiadomości: 311
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
    Odp: odrzucony
    « Odpowiedź #2 dnia: 08 Lut, 2008, 10:04 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Z tego co wiem, to samiczki szynszyli sa bardzo przywiazane do terytorium i otoczenia, wiec moze sie troche wystraszyla intruza? Samiczki w zwiazku z tym tez trudniej jest oswajac, wiec nic dziwnego, ze nie bylo latwo. Jesli sie zdecydujesz, zeby wziac szylke kolezanki, to musisz duzo o tym wiedziec i przygotowac sie na watpliwej przyjemnosci atrakcje... Najlepiej poczytaj sobie tu:
    http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=8369.0

    Powodzenia!  :D


     

    Odrzucony szynszylek

    Zaczęty przez BlusikDział Strefa użytkownika

    Odpowiedzi: 2
    Wyświetleń: 6342
    Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2020, 21:20
    wysłana przez PinkBunny
    SimplePortal