o szynszylach > Ostry dyżur

Zatrucie-kolba kukurydza ?

(1/2) > >>

ja:
Kochani,
Pomóżcie, moja szylka od średnio 2 godzin dziwnie, się zachowuje, jest ospała ma przymrużone oczka, jest jakby słaba, kiedy schodzi z półeczki, prawie się przewraca, od kilku godzin powinnam być w samochodzie o 9 rano zaczynam szkolenie we Wrocławiu, muszę wyruszyć za kilka godzin, poradźcie coś, brzuszek ma miękki, bobki normalne, (wczoraj pierwszy raz dostała kolbę różaną- do tej pory była na granulacie VITAKRAFT, czy to od tego, czy jest wa Wrszawie jakiś szylkowy wet w nocy, ja wrócę dopiero jutro w nocy.Co mam robić?

emlcia:
Ja radzę narazie poobserwować szylke jeśli bedzie tak nadal to szybko jedź do weterynarza. Ale jeśli w twoim miescie jest całodobowy bo np. w moim tak. Jeśli nie to już sama nie wiem. A może ktoś mugłby się zająć szylką na czas twojej nieobecności w domu. I z rana mógłby pójść z nim do weta. Tylko tyle moge narzie wymyśleć.  :(

Katgoo:
Witaj
z tego co sie orientuje w Warszawie powinien byc jakis calodobowy wet! to duze maisto,wiec i wiecej mozliwosci. Kwestia to znalesc go. Uwazam,ze nie nalzey czekac - moj szynszylek zmarl w wigilie,miedzy innymi dlatego,ze mieszkam w stosunkowo nie duzym miescie i nie ma tutaj calodobowych lekarzy weterynarii,poza tym byly swieta.
Oczywiscie nie przedstawiem tutaj czarnego scenariusza,ale nalezy wziasc pod uwage,ze szynszyle to bardzo delikatne zwierzatka,latwo moga sie czyms zatruc.Ja u mojego zauwazylam objawy kolo popoludnia,a w nocy po nasileniu sie(potem juz tylko lezal na boczku,przewracal sie) zmarl. To dzialo sie bardzo szybko. Nie twierdze,ze to przydarzy sie Twojemu szylkowi,ale nauczona doswiadczeniem sklonna jestem ku temu ,zeby jednak jak najszybciej szukac lekarza weterynarii w takich wypadkach.Tym bardziej,jak zwierzak ma trudnosci z  poruszaniem sie.
Tutaj na forum bylo kilka postow poswieconych lokalizacji przychodni weterynaryjnych w poszczególnych miastach,ale nie wiem czy byly tam uwzglednione calodobowe.
Trzymam kciuki za maluszka ,zeby wszystko bylo OK!!

Pozdrawiam

Kasia

vka:
Jeśli zdecydujesz się wziąć kulkę z sobą to mam namiary na sprawdzonego weterynarza we Wrocławiu, który przyjeżdża również w nocy do pacjęta.
pozdr
Vka

Andreas:
Klinika Całodobowa w Warszawie:
"BEMOWO" klinika dla zwierząt
ul.Powstańców Ślaskich 101
tel. 638 39 14

ale jeśli mozesz w godzinach "zwykłych" lepiej udaj się do dr Mileny Wojtyś
ul.Klemensiewicza 7
Tel 664 66 88

Inne kliniki calodobowe:
El-wet
Al.niepodległości 24/30
tel. 843 23 46

ul.Igańska 2
810 85 23

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej