hypothetical
27 Kwi, 2024, 18:45

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 4 5 6 7 [8] 9 10
71
Rozmnażanie / Jaki kolor ma szynszyla.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sarianin dnia 31 Maj, 2022, 12:04 »
Witam kupiłem jakiś czas temu 2 samiczki. Po 2 miesiącach okazało się, że będą młode. Jedna "pinki" (odmiana pinki wite) ma jedno młode (biały Wilsona). Druga "lunka" (odmiana fiolet) ma dwa młode. I z tymi młodymi jest problem jaki mają kolor. Dzwoniłem do osoby od której kupiłem lunke i dowiedziałem się że kontakt miała tylko z jednym samcem (odmiana czarna perła). Jaki kolor mogą mieć młode szynszyle? nie wiem jakie opcje wybrać w kalkulatorze dla czarnej perły. Na co zwracać uwagę przy określaniu koloru? Szynszylki są troszkę szare ale nie wyglądają jak standardy ze zdjęć ale też są lekko ciemniejsze od mamy.
72
Ostry dyżur / Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiola23 dnia 20 Maj, 2022, 12:03 »
na zatwardzenie dla świnki: nie rumianek, parafine należy podać śwince do wypicia do pyszczka, parafine można kupić w aptece, probiotyki dla świnki oraz rodikolan na internecie mozna zamówić. Ponadto świnka musi mieć dietę przez parę dni, tylko sianko pokarm suchy plus smakołyki w odstawkę. Dużo musi pić wody. pokarm suchy stopniwo wprowadzić kiedy jelita już dobrze pracują i na nowo jest dużo kupek, wprowadzając w małych ilościach, pokarm najlepszy veral lage z włókien traw, bo one jelit tak nie zapychaja.
73
Ostry dyżur / Rana pooperacyjna - usunięcie oka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylwuszek dnia 06 Maj, 2022, 23:49 »
Witajcie,

Zwracam do Was z pytaniem, czy ktoś może przechodził przez operacje u swojej szylki i byłby w stanie mnie uspokoić zanim jutro pobiegnę z moją Szyszą do wetka.

Szysza miała usuwaną gałkę oczną 26 kwietnia. Po upływie tygodnia, zgodnie z zaleceniami lekarza zdjęliśmy jej kołnierz ochronny. Rana goiła się ładnie, nie czerwieniła się. W ten sam dzień tj. we wtorek przyjęła ostatnią dawkę antybiotyku. Przez trzy dni od zdjęcia kołnierza wszystko było w porządku aż do dziś. Rana wyglądała mniej wiecej tak, jakby ze skóry z powiek po zszyciu zrobił się wałeczek na górze (nie wiem jak to inaczej opisać). Teraz wałeczka nie ma...Rana zrobiła się wklęsła i jest zaróżowiona, w jednym małym miejscu nawet podkrwiona.

I teraz czas na pytanie, błagam nie bijcie mnie jeśli jest na maxa głupie ale...czy to możliwe, aby skóra tj. ten wałeczek po prostu odpadła od tkanki właściwej? Lub aby Szysza po prostu dziś postanowiła ją zdrapać i odpadła? Ten nadmiar skóry był pobielały (ale nie zaropiały dla jasności). Oczywiście jutro lecę z nią do wetka, ale czy być może ktoś z Was miał podobną sytuację?
74
Żywienie / Co to może być?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lucjan dnia 07 Mar, 2022, 10:58 »
Witajcie

Jestem na etapie tworzenia własnej karmy dla szynszyli. Do tej pory kupowałem gotową karmę luzem, ale niestety większości z jej składników zwierzaczek nie chce jeść. Jest jednak kilka rzeczy, które z tej karmy lubi. Jedną z nich jest składnik, który przedstawię na zdjęciu. Niestety tak jak pisałem karma jest kupowana luzem i nie mam dostępu do składu.

Czy ktoś wie co to może być?
75
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Songo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szyszek18 dnia 04 Mar, 2022, 13:51 »
Tak to już jest, że wszystko ma swój początek i koniec. Mój szynszyl jest jeszcze młody, natomiast niedawno pożegnałem pieska  [hmm] Będę go dobrze wspominał
76
Rady, porady... / Śmierć jednej z szyszek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maDZIARKA:) dnia 01 Mar, 2022, 14:11 »
Wczoraj zmarła moja ukochana kulka, miała 14lat - niestety było już za późno, umarła we śnie - nie mogłam nic zrobić. Teraz druga kula została sama, chciałabym jej jakoś pomóc, ulżyć i adoptować drugą szynszylę - nie dlatego, że "wymieniam" zwierzaki, bo ból po stracie Lilo jest OGROMNY, ale dlatego, że boję się, żeby Nana z samotności nie podupadła też na zdrowiu.
Nie mogłam znaleźć odpowiedniego wątku na forum, dlatego pytam tutaj: macie jakieś rady jak wspomóc szynszyle po stracie drugiej kuli? Czy należy odczekać czy adoptować drugą samiczkę do pary od razu? Co pomoże osamotnionemu zwierzątku?
Z góry dziękuję za pomoc.
77
opieka i behawior / Odp: OSWAJANIE ---> komentarze do Poradnika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piro dnia 24 Lut, 2022, 21:47 »
Cześć, jestem tu nowa i widzę że to jest wątek na temat oswajania. Otóż mam dwie szynszyle już tydzień i od wczoraj zaczęłam je wypuszczać na wybieg. Tylko jest problem, bo nie wiem czy klatkę wstawić do sypialni bo wtedy idealnie by same wychodziły na wybieg i wchodziły do klatki czy lepiej żeby były w innym pokoju i żebym je oswajała w łazience? Dzisiaj zrobiłam wybieg mojej Belli, wszystko było dobrze, podchodziła, wchodziła na mnie i wąchała, ale gdy chciałam ją schować do transportera, żeby zanieść do klatki to zaczęła się bać i zanim ją złapałam to minęło ponad 20 minut. Bardzo proszę o pomoc w oswajaniu, poradźcie co zrobić w mojej sytuacji. Dodam, że druga szynszylka Baby boi się mnie bardziej, więc nie chciała wyjść z klatki do transportera, więc ją zostawiłam w klatce na czas wybiegu Belli. Bardzo mi zależy, żeby się z nimi oswoić, żeby się mnie nie bały i żeby czuły się świetnie. Chcę być dobrą włascicielką i jak czuję że robię to źle to mam do siebie wyrzuty sumienia.  [placze]  [minka] Pozdrawiam przy okazji wszystkich forumowiczów.
78
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Songo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bożena dnia 20 Lut, 2022, 18:01 »
Songuś był cudnym szylkiem z ADHD. Podskakiwał jakby miał sprężynkę w pewnej części ciała. Wesoły,rezolutny,ciekawski,wszędobylski. Biegał po mieszkaniu z prędkością światła, trudno było za nim nadążyć wzrokiem a co dopiero zrobić fotkę. Niesamowicie związany z Marcinem. Na zawsze pozostanie w moim sercu. Songusiu dziękuję ci za całuski, matrixy i spacery po mnie. Byłeś dzielnym wojownikiem do końca walczącym z chorobą. Kochanie biegasz teraz po łące pełnej ziół i kwiatów i obrabiasz badyle. Do zobaczenia skarbie.
79
Rady, porady... / Odp: Gałązki zimą ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mysza <")))/ dnia 16 Lut, 2022, 22:53 »
Można śmiało zbierać. Powinno sie je umyć szczoteczka do rąk w ciepłej wodzie. Zimą rzadko pada deszcz, gałązki oblepione są brudem, kurzem i często dymem z pobliskich kominów.
80
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Songo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mysza <")))/ dnia 16 Lut, 2022, 22:48 »
To przykre, Songo był z Tobą tak długo. Przywiązujemy się do naszych podopiecznych, ale to dobrze, to czyni nas bardziej ludzkimi. Trzymaj się.
Strony: 1 ... 4 5 6 7 [8] 9 10
SimplePortal