hypothetical
10 Maj, 2024, 17:13

Autor Wątek: it's ok to be gay!  (Przeczytany 118907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #225 dnia: 30 Lip, 2009, 08:28 »
Głucha, ale to jej chyba nie przeszkadza w cieszeniu się z życia. Przynajmniej na taką wygląda :)
dream, ta Wasza Blue jest wspaniała. Naprawdę wyjątkowa.

Ja chyba muszę na jakąś inspekcję się przejechać ;D

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #226 dnia: 30 Lip, 2009, 09:30 »
U Alinki każde stworzenie jest szczęśliwe :D .

Offline LILO

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Malutek i Pluto
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #227 dnia: 30 Lip, 2009, 09:50 »
No fakt - głuchota u psiaka wymaga troszkę więcej pracy ze strony własciciela,ale mając TAKĄ pańcie wszystko będzie ok.
A ja jednak dała bym jej więcej swobody...sądząc po zdjęciach ma super miejsca spacerowe i smyczkę zamieniłabym na 10 m linkę treningową.Psiak zostaje nadal pod kontrolą ,a ma tyci,tyci więcej miejsca do potuptania.
Linka oczywiście w czasie,kiedy jest mała liczba innych psiaków do zabawy np. z piłeczką.

Całusek w czarny nosek...cmok,cmok

jamniki kochają szylki

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #228 dnia: 30 Lip, 2009, 12:03 »
psinka jest głucha, w dodatku przy innych psach zapomina o Bożym świecie, a, że to pies kundlo-pasterski, to biega tak, że zatacza coraz większe koła nad stadem psów, nie odwracając głowy od wewnętrznej części koła - w której sobie zagania inne psiaki - więc do tragedii niedługa droga, bo te ląki tylko wyglądają na takie olbrzymie :( Ale w lesie ją spuszczamy, bo raz nam się zerwała, zgubiła, szukała po lesie no a teraz co 5 sekund się odwraca, i jej bieganie wygląda tak, że odbiega w dzikim szale na 5 m odległości i zaraz przybiega sprawdzić czy jesteśmy :) Niestety to rzadko, bo dla psinki jest to nielada emocjonujące, a wszelkie silne emocje za dnia odbijają się padaczką w nocy :( bo to Bluśka w typie border collie blue merle [co prawda dość daleko jej do niej, ale odziedziczyła wszelkie genetyczne przypadłości tej rasy, jak anomalie oka collie, głuchotę, jakiś tam zespół czegośtam czegoś] Psina miała być uśpiona ze względu na jej głuchotę co wzruszyło moją mamę i tak, w domu totalnych psich laików pojawił się tak problematyczny pies, a choroby, po każdej wizycie u weta wyrastały jak grzyby po deszczu, przez chwile myślałam nawet czy tamta opcja nie byłaby dla Bluśki lepsza - zwłaszcza po pierwszym ataku padaczkowym - no ale chyba jednak cieszy się życiem :)

najgorzej będzie jak oślepnie, niedługo będzie miała badanie pod tym kątem - oglądanie kory nerwowej dna oka - która ma się w pełni wypigmentować.
Oglądanie w wieku 6 miesięcy stwierdziło taką ewentualność, nie mniej, wtedy badanie to nie jest do końca pewne.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline LILO

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Malutek i Pluto
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #229 dnia: 30 Lip, 2009, 20:08 »
Kurcze,to naprawdę nie wygląda ciekawie.Ale najważniejsze jest,ze psinka chce żyć.A chęć,to połowa sukcesu.
W razie potrzeby służę swoją skromną osobą w poszukiwaniu/kontaktach do róznych wetów.

jamniki kochają szylki

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #230 dnia: 30 Lip, 2009, 20:32 »
aj nie, my leczymy ją w Vetce :) ma tam okulistkę i lekarzy psich :) i całą historię leczenia z diagnozami w komputerze więc wszystko bardzo fajnie, bo jest wszystko jasno, łącznie z jej okresowymi morfologiami itp :) fajne to, bo odrazu wiadomo, że ma np słabą wątrobę i nery i że tego i siamtego nie można jej podać - no a przy zmianie wetów wiadomo, można już takich niuansów nie wychwycic :) Ale dzięęęękuję.

Dziś panowie z ekipy przeprowadzkowej wnosili i wynosili meble więc z Bluśką na spacerku byłam w lesie zeby sie nie emocjonowała zmianami w domu i nie dostała padaczki w nocy, troche pobiegała bez smyczy ale muszę powiedzieć, że chyba ostatni raz, bo Blusiek ostatnio nabrała pewnosci siebie i jej bieganie po lesie polega na, a jakże, zataczaniu coraz większych kółek w okolicy własciciela, i kiedy tylko zobaczy, że jestem gdzie byłam, to biegnie zatoczyć kolejne, większe koło - a kiedyś przybiegała. trzeba ją było pogłaskać i biegła dalej.

Smutne to tym bardziej, że jako pies pasterski ma masę energii której nie może wyładować, te psy są tak karne i podatne na szkolenie, że nie ma mowy o wyładowywaniu energii w domu - np Beagle często sieją spustoszenie w domu kiedy nie zapewni im sie odpowiedniej porcji ruchu ... no a bordery cierpią w sobie... :(
ich natura pcha je do nauki coraz to nowych rzeczy, a Bluśka ma ograniczone możliwości poznawcze, poza tym bordery szybko się wszystkim nudzą i tak jest właśnie z Blue, pod tym wzgledem jej zycie jest dosyć przechlapane i dlatego chcielismy ją swego czasu oddać komuś kto ma dom z ogrodem w którym mogłaby sie wyszaleć.
(oczywiście też dlatego, że ten czarny kot który z nią śpi, kiedyś wymiotował ze stresu i nie wychodził pare ładnych dni z za naroznika ze strachu]

Blue poznała dziś Claudiego :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #231 dnia: 30 Lip, 2009, 20:43 »
dream* spróbuj ją wypuszczać chociaż co jakiś czas na jakimś boisku, rzecz jasna sprzątać po psie trzeba, ale najczęściej nikomu nie przeszkadza, a pies może się wybiegać. próbowałaś znaleźć jej jakiegoś psa do zabaw? najczęściej w trakcie zabawy psy się trzymają razem, wtedy wystarczy zawołać słyszącego psa i Blue powinna za nim przyjść

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #232 dnia: 30 Lip, 2009, 22:11 »
dream* spróbuj ją wypuszczać chociaż co jakiś czas na jakimś boisku, rzecz jasna sprzątać po psie trzeba, ale najczęściej nikomu nie przeszkadza, a pies może się wybiegać. próbowałaś znaleźć jej jakiegoś psa do zabaw? najczęściej w trakcie zabawy psy się trzymają razem, wtedy wystarczy zawołać słyszącego psa i Blue powinna za nim przyjść


to był pierwszy nasz pomysł, jednak, ona jak mówiłam, zagania inne psy, a przy tym te łąki ze wszystkich stron otoczone są ulicą, której Blue nie słyszy, już nie raz było tak, że pędziła okręgiem w stronę ulicy zaganiając psy to w tą to we wtę, i gdy one ją goniły to serce ich włascicielom zamierało :) Poza tym to pies pasterski, ona biega troche inaczej :) to ona zagania inne psy nie odwrotnie.

ale jak ma zabawkę, która ją absorbuje i z którą wie, że musi wrócić do własciciela... to z 10 min sobie pobiega, później się nudzi... ech :)




migowe "siad" :)




ave 666!

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #233 dnia: 30 Lip, 2009, 22:33 »
chodziło mi o boisko np. szkolne, tzn. jakiś ogrodzony teren, niejasno się wyraziłam :wink:


cóż, dobre i 10 minut, zawsze to  trochę ruchu :)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #234 dnia: 30 Lip, 2009, 22:34 »
zrozumiałam z tym boiskiem, pisałam o bieganiu z innym psem/psami które się słuchają, że to egzaminu nie zdaje. :)
w pobliżu nie ma zamkniętych boisk, chyba, że szkolne a te odpadają.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline LILO

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Malutek i Pluto
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #235 dnia: 31 Lip, 2009, 08:20 »
dream* - nawet przez sek. nie wątpiłam,że masz swojego weta i prowadzisz sucz ''z głową'' - mialam na myśli jakieś np.dodatkowe konsultacje.Dawno temu ''trzymałam'' się jednego weta i ....musiałam podjąc najgorszą dla mnie decyzję o przeprowadzeniu psa za Tęczowy Most.Teraz mam''swojego ''weta a i takczasem konsultuję się z innymi.Przynajmniej mam jakąś pewność,że zrobione jest wszystko co możliwe.

A może Blue będzie zadowolona z tropienia?Fajna zabawa i ciągle na smyczy. A ''praca'' nosem jest dość....męcząca.

jamniki kochają szylki

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #236 dnia: 31 Lip, 2009, 12:11 »
hehe, Dreamciu, chciałabym uzyskać u mojej psicy takie zainteresowanie tym dyskiem jak twojej Blue, u mojej kończy sie ono na popatrzeniu gdzie spadł krążek... za to niezłą zabawę ma terier mojej mamy, Ramzesik mógłby za "tym" latać cały dzień. Wasza Bluśka jest boska pomimo tych wszystkich chorób, które ją męczą. Wyczochraj ją za uszkiem odemnie :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #237 dnia: 01 Sie, 2009, 01:25 »
LILO, w takim razie dzięki za pomoc, ja się zupełnie na psach nie znam więc zawierzam weterynarzom, także gdyby coś się poważnego działo, to będę pisać :) narazie odpukać żyjemy sobie spokojnie i zgodnie :)
taka dygresja co do konsultacji dodatkowych, nasz prowadzący i jego asystentka powiedzieli, że ponieważ Blue ma ataki średnio co miesiąc, nie jest to często więc nie ma sensu leczenia farmakologicznego, z kolei mój kolega z którym pracuję i jego asystentka byli w ciężkim szoku, i że o "rzadkich atakach" można mówić gdy występują raz na 3 miesiące, i ze raz na miesiąc kwalifikują się do leczenia farmakologicznego... i bądź tu mądrym...


Mycha, Blusiek wymiziany :))) i jednak dobrze prorokowałaś kiedyś, gdy miała porblemy z dogadaniem się z kotami i w ogóle gdy my mieliśmy problemy z nią - że się wybiegać nie może itp - że jednak zostanie :)) i została :)


a teraz z cyklu nie próbujcie tego w domu :)

























pomyślałam, że dawno nie było moich chłopców :)
wyglądają trochę zdrowiej?
Yuki strasznie wymizerowany :( a teraz i tak lepiej wygląda.
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2009, 01:29 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #238 dnia: 01 Sie, 2009, 05:35 »
Fajna ta twoja banda.Super chłopaki. [taniec]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #239 dnia: 01 Sie, 2009, 08:34 »
Mmmm, mniamuśna bazylia  :). Chłopaki bardzo dobrze wyglądają, ja tam u nich żadnej mizeroty nie dostrzegam, gdybyś widziała mojego Pusieńka jaki jest niewielki  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #240 dnia: 01 Sie, 2009, 09:43 »
Trzymasz je w terrarium?

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #241 dnia: 01 Sie, 2009, 09:53 »
A tak na marginesie to moje chłopaki uciekały od bazylii jak diabeł od święconej wody. :P

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #242 dnia: 01 Sie, 2009, 14:16 »
Cieszę się, że zdrowieją. Są śliczne. Gdyby żył mój Narcyz, to miałabym podobne stadko. Największa waga Narcyza to było 450 g i to krótko. Wczoraj rozmawiałam z naszym wetem i potwierdził, że białe szynszyle są słabsze, podobnie jak wszystkie białe zwierzęta. (Dobrze, że jestem brunetką  :???:)

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #243 dnia: 01 Sie, 2009, 14:35 »
Jak bym moim Diablom dala cala doniczke basilikum to by zjadly od razu wszystko  w ziemi by sie zaraz wykapaly  i mialy by sracz......
Mam na nia alergie i daje im po dwa listki w rekawicach :D

Offline LILO

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Malutek i Pluto
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #244 dnia: 01 Sie, 2009, 22:06 »
Dream - nie jestem wetem,ale ataki raz na miesiąc nie są wcale takie rzadkie :( Proponowałabym jednak rozmowę z innym wetem.
A zdjęcia kulek...rozłożyły mnie na amen....muszę spróbować swoim zrobić taką niespodziankę - ciekawe co zrobią?

jamniki kochają szylki

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #245 dnia: 01 Sie, 2009, 22:14 »
Trzymasz je w terrarium?

jak widać :) a co? :)

Cieszę się, że zdrowieją. Są śliczne. Gdyby żył mój Narcyz, to miałabym podobne stadko. Największa waga Narcyza to było 450 g i to krótko. Wczoraj rozmawiałam z naszym wetem i potwierdził, że białe szynszyle są słabsze, podobnie jak wszystkie białe zwierzęta. (Dobrze, że jestem brunetką  :???:)

no niestety. wielu ludzi myśli, że tyczy się to tylko albinosów, ale niestety nie :(

Dream - nie jestem wetem,ale ataki raz na miesiąc nie są wcale takie rzadkie :( Proponowałabym jednak rozmowę z innym wetem.
A zdjęcia kulek...rozłożyły mnie na amen....muszę spróbować swoim zrobić taką niespodziankę - ciekawe co zrobią?

no nie rzadko. :( ale ponoć szkoda jej delikatnej wątroby.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #246 dnia: 02 Sie, 2009, 14:11 »
Alino-Blue na ostatniej focie ...no normalnie szatan :D
a Yuki na drugiej focie chłopaków...jak predator wyszedł :P choć nie żeby i tak piękny nie był :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #247 dnia: 02 Sie, 2009, 22:19 »
Cudne są te Twoje geje :) I ja też żadnej "mizerii" nie dostrzegam!!


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: it's ok to be gay! [ Filip, Yuki, Ciacho + tymczasowicze ]
« Odpowiedź #248 dnia: 02 Sie, 2009, 23:31 »
Filip: 571 g!
Ciacho: 554 g!
Yuki: 537 g!

obecnie wagowy rozkład sił wygląda tak:

Filip: 507g
Ciacho: 484g
Yuki: 471g

w krytycznym punkcie
Filip ważył 453 g
Ciacho: 419 g
Yuki: 406 g


Obecnie ważą:
Filip: 530
Ciacho: 495
Yuki: 467

prawie więc wracają do swojej zdrowej wagi, mimo niskokalorycznej diety, bo wysokoenergetyczna wykańczała Yukiego i poziom cukru który miał we krwii wyraźnie go zabijał - spał całymi dniami, na boczku, w ogóle się nie ruszał, tracił apetyt i był jakiś taki sflaczały - więc uznałam, że niech sobie tyją powolutku i spokojnie przy diecie "cukrzycowej" niż na siłę z zarodkami, pyłkiem i płatkami owsianymi...
Można więc domniemywać, że kuracja się powiodła, ale jeszcze ciężko to stwerdzić na 100% bo nie zrobiłam dalej badania ELISA. Gdyby się udało, byłby to świetny znak dla wszystkich tych u których leczenie metronidazolem nie przynosiło efektow lub zostało przerwane z przyczyn zdrowotnych. U Filipów żadnych negatywnych aspektow leczenia nie stwierdziłam.

Nie mniej, troszkę z masy spadli optycznie, albo może ja przewrażliwiona jestem.

Muszę dodać, że celem podtuczenia kuli zmieniłam typowe granulaty na ekstrudery i to one właśnie przyniosły szybkie efekty nie obciążając aż tak Yukiego.
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2009, 23:38 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: it's ok to be gay!
« Odpowiedź #249 dnia: 02 Sie, 2009, 23:40 »
Alinko może to jakaś szansa dla Karmelka.

 

SimplePortal