hypothetical
28 Kwi, 2024, 18:40

Autor Wątek: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...  (Przeczytany 39584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Kwi, 2005, 12:44 »
@Fiolka, Moim zdaniem normalka ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Kwi, 2005, 12:51 »
Przeczytałam jeszcze raz str.Grazki o zatwardzeniu i zaniepokoiłam się ,ale jak mówisz ,że normalka ,to dobrze :wink:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Kwi, 2005, 14:17 »
Cytat: Fiolka
Ale jest tak od zawsze i nie wiem czy powinnam sie niepokoić(brzuszek jest ok,je normalnie,duzo biega i waży 590 g )-

Skoro jest tak od zawsze ... biega i nie wyglada na smutnego, waży tez odpowiednio, moim zdaniem jest zdrowym szynszylem. Ale skoro czujesz zaniepokojenie - zawsze mozesz rozwazyć sprawdzenie u weterynarza.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

niezapominajka

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Kwi, 2005, 23:53 »
Cytat: frodusia
biega, skacze, ale czasem śpi na boku, a niektórzy piszą, że to objaw wzdęcia.

Gdzieś umknęła mi ta wypowiedz dlatego też troszkę po fakcie dam pewną wskazówkę ,która może przydać się zaniepokojonym właścicielom szylków : Musicie pamiętać że aby stwierdzić czy coś dolega naszym milusińskim musimy brać pod uwagę cały zespół objawów ,który mówi że coś jest nie tak ,nigdy nie można na przykładzie jednego zachowania które może być zupełnie naturalne twierdzić że zwierzakowi coś dolega bo w ten sposób możemy ciągle doszukiwać się chorób ..

pozdrowionka  [kwiatek]

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Kwi, 2005, 09:20 »
moj wlasnie tez zaczal miec zielone kupki.. czyli co? na dietke go?:)
p.s. brzuszek w normie, szczyl ruchliwy, jedyne co jest nie tak to kolor i wielkosc bobkow (male)

vka

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Kwi, 2005, 09:40 »
Kea mój miał zielone kupki jak nawcinał się kory z patyczków ale nie spowodowało to bólu brzuszka ani złego samopoczucia tylko po prostu od jedzonka kupki były zielone. Jeśli u Twojej szylki jest tak samo to myślę, że nie ma powodu do zmartwień.
Pozdr
Vka

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Kwi, 2005, 09:47 »
to pewnie od tego bo ostatnio dostal duuuzo galazek :)

Offline Nutka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Kwi, 2005, 19:22 »
Witam.
Ja też zauważyłam, że moja Stokrotka czasami jak się przeciąga, to tak jakby sunie brzuszkiem po półeczce. Brzyszek ma naormalny, miękki, kupki też w normie. Je jak zwykle i jest cały czas tak samo wścibska i ruchliwa. Kiedy się przeciąga to tak jakby rozpłaszcza się, przeciąga brzunia i nóżki tylnie wyciąga do tyłu. Czy powinnam się niepokoić?
Pozdrawiam
Agnieszka

Agnieszka(R.I.P. Nutka, Bianeczka i Stokrotunia)

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Kwi, 2005, 20:52 »
a u mojej to wygląda tak jakby miała zaraz się wysiusiać ,ale wcale nie jest mokro,tylko pojawia sie kolejny bobek :P

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Eve

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Mar, 2006, 12:07 »
Witam wszytskich

Mam szynszyle od 10 dni. Wszystko bylo wporzadku ale od 3-4 dni obserwuje u niej dziwne objawy.
- jest osowiala, nie biega
- nie je
- caly czas spi
- nie robi kupek a jesli robi to bardzo malo
- jak ja glaskam po grzbiecie popiskuje cichutko

Probowalam zobaczyc czy ma wzdety brzuszek ale nie umiem tego okreslic gdyz nigdy wczesniej nie mialam doczynienia z tymi zwierzetami. Masowalam ja troche po brzuszku i nie protestowala.

Daje jej pokarm specjalny dla szynszyli oraz wszystkie inne produkty przeznaczone dla tych zwierzat (siano, sciolka itp.)

Bardzo dobrze sie przyzwyczaja, jest juz ufna, lubi przebywac na kolanach lub tulic sie kolo mnie na sofie.

Dodam jeszcze ze mieszkam w Hiszpanii i tutaj te zwierzeta nie sa zbyt popularne wiec ciezko znalezc profesionalna pomoc dla tych zwierzat. Mimo wszystko jutro ide z nia do weterynarza. (Dzisiaj niestety jest to niemozliwe)

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Agacik

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Mar, 2006, 13:19 »
oby jutro nie bylo za późno
wyglada to jak wzdecie :(

Eve

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Mar, 2006, 13:39 »
Tez mam taka nadzieje.
Niestety mieszkam daleko od miasteczka, na tyle daleko ze pojscie pieszo nie wchodzi w gre a nie mam samochodu. Jutro ma przyjechac do mnie kolezanka wiec ona mnie zawiezie.

Odstawilam jej suchy pokarm, zostawilam tylko sianko i daje troszeczke jablka od czasu do czasu.
Czy podac jej sok z ananasa rozcienczony?
Moge cos jeszcze zrobic?

Pozdrowienia
Eve

Anonymous

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Mar, 2006, 16:15 »
to mi wygląda na zakłaczenie. Sok z ananasa jest dobrym pomysłem. Możesz też podać suszonego ananas bez cukru, albo taki deserek z ananasa dla dzieci.
Powinnaś karmic swoją myszunię, nawet jak ona sama nie chce jeść. Możesz namoczyć jej karmę w odrobinie naparu z rumianku i taka papkę podać zwierzakowi.
Można spróbowac dać także śliwkę jeśli szylek je lubi.
Nie napisałaś, czy zwierzątko pije i w jakiej jest kondycji. Nie możesz doprowadzić do odwodnienia. Dobrze mu zdobi woda z dodatkiem glukozy.
Radziłabym ci trochę zmusić szynszylka do biegania, nie od razu do sprintu, ale do przebieżki, bo ruch najlepiej reguluje perystaltykę. Moze poganiaj chwilę za nią, nawet jak będzie się sprzeciwiać.
Najlepiej byłoby jednak pójść do weterynarza. On uzupełni płyny i da specjalny zastrzyk na polepszenie perystaltyki.
Skoro mieszkasz w Hiszpanii, gdzie jest b. gorąco powinnać regularnie podawać myszuni ananasa/sok z ananasa, gdyz właśnie przy dużych upałach są na zakłaczenie najbardziej narażone. Ja daję swojemu Fiodorowi 2 razy w tygodniu.
Trzymam kciuki za twojego szczurusia.

Eve

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Mar, 2006, 17:45 »
Odwodniona to chyba nie jest bo pije.
Podalam jej napar z rumianku w poidelku i wypila troche i chyba nawet jej posmakowal.
Teraz do poidelka jej dlalam ten sok z ananasa rozcienczony i jak wroci do klatki to pewnie sie napije bo ona zawsze pije jak wraca do klatki.
Pojawilo sie tez kilka kupek. Mam nadzieje ze to dobry znak.
Mam ja prawie caly czas na wybiegu wiec troche sie rusza od czasu do czasu aczkolwiek sie nie kapie w piasku tylko kladzie sie w nim na boku.
W tej chwili na szczescie upalow nie ma ale bede jej podawala regularnie tego ananasa.

Dziekuje za rady i bede informowac na bierzaco

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Mar, 2006, 21:37 »
przy wzdeciu zadnych jablek!! zadnych swiezych owocow i warzyw! zadnych smakolykow (rodzynek ani niczego co ma cukier)!

co do upalow -wkladaj mu do klatki butelke z lodem albo kawalek marmuru - zeby mogl sie ochlodzic. jak szylek ma czerwone uszka, to jest mu goraco i chlodzenie jest niezbedne ;) najlepiej zeby cos chlodnego bylo zawsze jak jest cieplo

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Maj, 2006, 21:52 »
Mam pewien problem....od jakiś 2 dni Pchełka jest bardzo osowiała....ciągle śpi, żadko kiedy wychodzi z domku, nie chce biegać, a nawet z niechęcią wychodzi z klatki. Ciągle kładzie się na boczku z wyciągniętymi łapkami i tak leży chwile....ciągle wyciąga tylnie łapki do tyłu i sie tak płaszczy.......i jeszcze jak naprzykład siedzi na domku  to nagle ni z tego ni z owego spada...tak jak stała..ale po klatce skacze normalnie...myślę o wizycie u veta.....PROSZĘ POMÓŻCIE BO BARDZO SIĘ MARTWIE

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2008, 14:23 wysłana przez dream* »

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Maj, 2006, 22:00 »
Takie przeciąganie brzuszka świadczy o tym, ze coś tam się w nim dzieje - albo coś ja boli albo sprawia jej dyskomfort; koniecznie przejdź się do weta; może Rtg by ocenić co dzieje się w jamie brzusznej; moze USG?
opowiedz mu tez jak wygladaja bobki, siuśki, jak je itd.

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Maj, 2006, 22:31 »
Jej odchody wyglądają normalnie....dodam jeszcze że Pchełka bardzo chce być głaskana ociera się o wszystko, teraz śpi na hamaczku do góry brzuchem....ona na niego nie weszła normalnie tylko się wślizgneła tak żeby się o niego otrzeć...skacze normalnie nawet z samego dołu na najwyższą półkę  i wygląda normalnie...jak zdrowa.  Nie chciała biegać....chciała być głaskana...jak zobaczyła moją ręka to podeszła i tak się płaszczyła, żeby ją głaskać.. ją puściłam to poszła sobie powolutku do szawki z butami i tam leżała  i się tak kulała<w piasku nie chciała> Moja mama mówi, że zachowuje się jak kot podczas rui...tak jakby wystawiała pupę...a swojego łosia<zabawka, maskotka> przyciągneła do domku i tam z nim śpi, jak sie go z tamtąd wyciągnie to na nowo go tam wciąga ...boję się o nią :( Proszę pomóżcie...jestem cała poryczana...bardzo ją kocham :(

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Maj, 2006, 22:41 »
Pchełcia :( dla pewnosci poszlabym do weta i kazała zrobic wszelkie mozliwe badania ..
nie plakuniaj wszystko bedzie dobrze ... trzymaj sie buziolek :)

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Agacik

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Maj, 2006, 17:22 »
moje szyszki jak mialy wzdęcia to mialy takie objawy, idz jak najszybciej do weta, moje szylki nie przeżyły mimo szybkiej interwencji dlatego prosze spiesz się :(

vka

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Maj, 2006, 21:23 »
Zrób to co mi poleciła dr Ania Ryś daj szylce do jedzenia tylko samo sianko ( dużo) i wodę, jeśli to coś z brzuszkiem to pomoże jeśli coś innego to nie zaszkodzi. To naprawdę dobry sposób, nawet na biegunkę i porządne zakłaczenia. No i do dobrego weta.
Pozdr
Vka

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Maj, 2006, 19:54 »
Ja wczoraj rano wstałam i u Pchełki już wszystko ok :) ....zachowuje się normalnie, biega i jest wesoła :) ...może poprostu gorszy dzionek miała ;) ...a ja się bardzo wystraszyłam, bo nie wiedziałam co jej jest :(

Offline Jagna

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Maj, 2006, 23:15 »
kurka no to rzeczywiście wyjątkowo zły miała ten dzień! Ach te maluchy potrafią nas wystraszyć!

Stracony jest każdy dzień przeżyty bez uśmiechu - a szylki pomagają się uśmiechać

UTHER

  • Gość
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Kwi, 2007, 21:54 »
Witam mam maly problem z mojim szynszylem cos mu jest ale niewiem co wyglada jak by mial zaraz zejsc z tego swiata jest osowialy i praktycznie nic nierobi tylko lerzy  :(boje sie o niego co mu moze byc  :???: PRosze o kilny kontakt  co zrobic    :(POMOCY !!!!!!


/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2007, 15:46 wysłana przez Mysza »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: nabrzmiały miękki / twardy brzuszek -> wzdęcie, gazy...
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Kwi, 2007, 22:16 »
Skoro jest aż tak źle to dlaczego nie szukasz jakiegoś weterynarza? Może twój szylek ma wzdęcie, a one bywają śmiertelne. Poszukaj na forum informacji o wzdęciach bo ja nie miałam z nimi do czynienia.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 
bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(

Zaczęty przez dorothy223Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 19547
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2013, 09:41
wysłana przez dorothy223
Osłabiona, wzdęty brzuszek

Zaczęty przez AyridDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1510
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2020, 21:06
wysłana przez marcsl
Łysy brzuszek

Zaczęty przez $ylwiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1265
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2005, 12:05
wysłana przez $ylwia
Żółty brzuszek...

Zaczęty przez FabiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2407
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2007, 14:04
wysłana przez fanaticus
Zaparcie, wzdęcie, guz ?! (bezoar?!)

Zaczęty przez Natalia_bDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 3840
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2016, 23:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal