hypothetical
28 Kwi, 2024, 03:46

Autor Wątek: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?  (Przeczytany 61875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #250 dnia: 03 Sty, 2009, 20:37 »
Cóż niekoniecznie :)
Ale z regóły tak czują się samotne ale nie ciągle:)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #251 dnia: 04 Sty, 2009, 09:16 »
To trochę jak z ludźmi. Czy człowiek może żyć sam. Może. Czy czuje się samotny... Odpowiedz sobie sama  :D

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #252 dnia: 06 Sty, 2009, 17:45 »
póki szynszyl młody, szanse na znalezienie mu towarzysza którego polubi są bardzo duże. z wiekiem samotność jednak szynszylom wchodzi w kości

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline natiiiixd

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #253 dnia: 07 Sty, 2009, 15:29 »
hejka ;) Jutro będę miała nowego szynszylka - samiczkę .
Bardzo się cieszę , i mam nadzieję , że mój Szynszyl będzie zachwycony z nowego towarzystwa :)
Pozdrawiam. xD


;**

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #254 dnia: 07 Sty, 2009, 20:10 »
Wiesz jeśli chcesz mieć samiczkę to lepiej wykastruj samca bo rozmnażanie szyli to ogromna odpowiedzialność i co zrobisz z małymi?Oddasz jednego,dwa,trzy może cztery ale co zrobisz z dziesiątym,dwunastym i całą resztą ???Musisz być świadoma teeż tego że samica może porzucić młode a wtedy Ciebie czeka co dwugodzinne karmienie (nawet w nocy!!!!!)No i oczywiście rozłąka samca i samicy bo szylka nie może zajść w ciążę zaraz po porodzie to by ją wykończyło!Oczywiście to tylko moje zdanie.
Z niecierpliwością czekam na foty szylki :)A jakiego będzie kolorku????

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #255 dnia: 19 Sty, 2009, 22:11 »
Dziś na stronie "Biały Pegaz" którą pewnie wszyscy dobrze znacie przeczytałam coś co nie daje mi spokoju: Oczywiście brak innego szynszyla, którego towarzystwo jest naszemu podopiecznemu niezbędne sprawia, że za członka stada uznaje ona nas i na nas przerzuca też część związanych z tym zachowań. Dlatego to do nas przyjdzie się przytulić, nas poiskać po rzęsach, zaprosić do zabawy, czy też zdrzemnąć się w zagłębieniu naszego ramienia. Ale sytuację taką uważam za drobne, aczkolwiek całkowicie zbędne okrucieństwo. Nie zapewnimy jej przecież naszego towarzystwa w nocy, kiedy najbardziej go potrzebuje, nie przytulimy w dzień podczas drzemki, ani nie wyiskamy delikatnie futerka, co okazałoby jej naszą czułość...
(źródło: http://www.bialy_pegaz.webpark.pl/informacje%20o%20szynszylach/strona%201024x768.html )

Eh choćbym nie wiem jak się starała to w nocy słyszę jak tęskni, i nawet 10 kołowrotków nie zastąpi mu towarzystwa. Ebi potrzebuje kumpla (ale najpierw muszę mieć 100% pewności że to samiec- bo nie chcę zostać babcią...) Za jakiś miesiąc może dwa kupimy drugiego.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #256 dnia: 19 Sty, 2009, 22:27 »
chyba tak jest w większości przypadków, że najpierw kupuje sie pojedyńczy egzemplarz, ale wymięka się kiedy ten egzemplarz zaczyna szczekać nocami i oczekiwać aż my do niego podejdziemy ;) ja tez kiedys zarzekałam się, że będzie tylko Filip :)
jak widać, szynszyle same potrafią sobie wyegzekwować towarzystwo innego szynszyla wpatrując się smutnymi oczkami we własciciela ;) - i jak widać, zwykle z zamierzonym efektem ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #257 dnia: 19 Sty, 2009, 23:04 »
ja mam przylepę Bubę. i co z tego. sama ją nieświadomie, ale jednak odseparowałam od szynszyli na wiele lat, a w dzieciństwie była bardzo towarzyska i nieagresywna wobec innych szyli. po latach jako outsider nie do resocjalizacji siedzi sama w klatce. staram się już tak na to nie patrzec, ale moja głupota mnie czasem boli :(

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline paulinaxD

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #258 dnia: 08 Mar, 2009, 13:16 »
Co myślicie o tym by była 1 szylka??Mam zamiar kupić sobie, mam już klatkę (długość 70CM szerokość 40CM wysokość 80CM) i nie wiem czy decydować się na te zwierzątko. Są słodkie i chciałabym ją mieć, ale nie wiem czy jej nie zrobię krzywdy samotnością w nocy :) Niestety mój budżet jest ograniczony i nie mogę kupić 2 szynszyl, zresztą i tak by się nie zmieściły w klatce. Czy ktoś z was trzyma jedną szynszylę???

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2009, 08:17 wysłana przez coolmamcia »

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #259 dnia: 08 Mar, 2009, 13:35 »
Ja mam taką samą klatkę i według kalkulatora dream*  wystarczy dla dwóch zwierzaków.
Też mam jedną szynszylę i zastanawiam się, czy nie wziąć drugiej, z tego właśnie względu, że szynszyle są dla siebie naturalnym towarzystwem.
Myślę, że na razie można zacząć od jednej, a w przyszłości pomyśleć o kolejnej. Gdybyś teraz wzięła dwie siostry, albo dwóch braci, nie byłoby problemu z wzajemnym oswajaniem. Wtedy jednak moim zdaniem trudniej będzie stworzyć więzi z opiekunem - szynszyle będą miały własne, lepsze towarzystwo.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2009, 13:52 wysłana przez Rambusia »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #260 dnia: 08 Mar, 2009, 13:53 »
Paulino, ale jesli masz ograniczone srodki to nikt nie kaze Ci kupowac obu, przeciez mozesz zaadoptowac dwie kuleczki :)
klatka 40x70x80 to optymalna klatka dla 2ch zwierzat :)

lepiej sie chowaja we 2, choc nie jest to jakis wymog. Nie mniej, wydaje mi sie, ze dwa sa bardziej pewne siebie, odwazne, no i ma sie duzo radosci z obserwowania ich zlozonych zachowan spolecznych.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline lanne

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • czery, franklin .::. gizmo,tośka,quennie,mycuś [*]
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #261 dnia: 08 Mar, 2009, 13:56 »
przez pół życia miałam jedną szylkę i nie było najmniejszego problemu - wiadomo, że wtedy należy jej poświęcać dużo więcej czasu i z większym zaangażowaniem podchodzić do opieki nad nią, ale są też plusy takiej strategii - zwierzę o wiele bardziej przywiązuje się do właściciela, bo choć nie może traktować go do końca jako kolegi własnej krwi, to jest dla niego najbliższą istotą. więź, jaka może się wytworzyć między człowiekiem a szynszylą jest niesamowita, ale wymaga czasu, cierpliwości i dużo, dużo miłości. co do klatki - według kalkulatora dream* w twojej klatce zmieszczą się dwie szynszyle, ja mam klatkę o tych samych wymiarach i parkę kulek, więc przeszkodą dla ciebie jest tylko cena. poza tym, jeśli uważasz, że lepiej byłoby trzymać dwie kule razem - polecam odwiedzić fermy, gdzie można małe uratować od śmierci za cenę o połowę mniejszą od tych sklepowych, poza tym zawsze można skorzystać z działalności claudiego, który stworzył istne szynszylowe schronisko i oddaje je za darmo, jednakże tylko w rozpoznane, dobre ręce.

we've all sung our hearts out. and even though no one really knows what a 'wonderwall' is, we all secretly wish we had one.

and i'd give up forever to touch you.

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #262 dnia: 08 Mar, 2009, 14:29 »
Trudno jest cokolwiek radzić, przez prawie 2 lata miałam jedną kulkę to  jaka miłością obdarzyła mojego męza było niesamowite, coś w rodzaju psiej miłości.Teraz mam 2 braci i dopiero teraz widzę jak samotna była nasza Zuzia , prawdą jest że my ludzie nie damy kuilce tyle ciepła ile może jej dać druga kulka.Jedynym minusem jak dla mnie jest to ze, dwie kulki juz tak nie kochają nas jak ta jedna, ale z drugiej zas strony mogę obserwować ich miłość do siebie a to naprawdę piękny widok.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #263 dnia: 08 Mar, 2009, 15:24 »
Co prawda nie udało mi się połączyć dwóch kulek ale i tak uważam że  my łysi kulce tak do końca nie wystarczamy.Co prawda  chłopcy mieszkali osobno ale i tak byli ze sobą związani- te nocne rozmowy i nawoływania, powielania  zachowań itp. Pierwszą rzeczą jaką Meluś robił po wypuszczeniu na spacer była inspekcja  co robi Duduś.Wskakiwał na krzesło i obserwował , a z kolei Duduś siadał na stole i obserwował Melusia. Po odejściu Dudusia Meluś go szukał, wąchał wszystkie miejsca w których
najczęściej  przebywał. Szylki powinny żyć w swoim stadzie.A my łysi powinniśmy być dla nich dodatkiem.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #264 dnia: 08 Mar, 2009, 18:44 »
Mam takie samo zdanie jak Bożena, trzymanie jednej kulki tylko ze względu na większe przywiązanie do czlowieka z racji niemożności współżycia z drugim szynszylem to egoistyczne podejście. Ja przez rok również miałam jedną, ale dłużej nie mogłam patrzeć jak Pusio nawołuje i próbuje zaczepić sztucznego pluszaka do zabawy, żaden właściciel nie wyiska futerka przy oczkach i uszkach.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #265 dnia: 08 Mar, 2009, 19:25 »
Bbi przez rok był sam.Jednak później zaczęłam zauważać, że nie szaleje tak jak na początku i zdecydowałam się na dokupienie Ogonka -co było doskonałym posunięciem.
Możesz kupić jednego szylka,a za jakiś czas nazbierać pieniążki na drugiego  :D

Offline paulinaxD

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #266 dnia: 08 Mar, 2009, 19:58 »
Dzięki za rady! :D Myślałam, że taka klatka którą mam jest za mała dla 2 szynszyl... (moja koleżanka ma woliere czy coś takiego naprawdę duża, i ma 2 szyle) W każdym razie kupię jedną szylkę, wiecie chciałabym żeby bardziej się ze mną oswoiła, a kiedyś rzeczywiście dokupię jakąś kulkę [-chomik-]. Wielkie dzięki!! :D
A co do tych ferm szynszyli, to czy może wiecie czy są jakieś w okolicy siedlec (woj. mazowieckie), albo chociaż gdzie mogłabym znaleźć takie info??? Pytam bo nie mogę znaleźć w googl.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2009, 20:08 wysłana przez paulinaxD »

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #267 dnia: 09 Mar, 2009, 11:22 »
Ja miałam trochę inną motywację niż kasa do jednej szynszyli. Po prostu, uznałam, że tak będzie łatwiej na początek, z założeniem, że przybędzie mi kolejna szyla:) Kupiłam klatkę na 3, żeby w razie problemów z przyszłym oswajaniem można było ją podzielić. I myślę, że w wakacje dokoptuję Foggy towarzyszkę (i "w razie czego" jest miejsce na trzecią:P). Poza tym -  chciałam mieć szyle różnych kolorów, bo wprawdzie TŻ obstawia twardo przy standardach - ja natomiast mam ochotę na jakieś zróżnicowanie:) A niełatwo znaleźć połączoną parkę kolorową.
Nawiasem mówiąc, bo tak się też zastanawiałam - jakie macie doświadczenia: łatwiej połączyć jedną szynszylę z połączoną już parką, czy trudniej niż dwie indywidualistki?

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #268 dnia: 09 Mar, 2009, 14:06 »
to ja się wypowiem-moim skromnym zdaniem gdy łączy się bardziej temperamentne od samców samice to jest niebezpieczne łączenie stadka 2+1 na raz.
przy Alinie nawet spróbowałam. Buba pogoniła Wacława, ale ten szybszy od niej ładnie czmychnął. Sfera nie zdążyła i została tak zdenerwowana, że potem w amoku gryzła podbiegającego i płaszczącego się syna jeszcze pół godziny :(
jeśli masz trzy szyle i dwie już są połączone a dokupujesz trzecią i widać wstępną agresję, to musisz łączyć jedną z pary z nową osobno, drugą z pary z nową osobno i potem dopiero jak to się uda to wszystkie trzy próbować na wybieg puszczać...niestety :(
inaczej chyba ma się sprawa u samców, o ile są kluchami ;P

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline motyleqq

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Leonek
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #269 dnia: 09 Mar, 2009, 17:18 »
jeśli kupię jednocześnie dwie szynszyle, to czy bez problemu mogą być one w jednej klatce?

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #270 dnia: 09 Mar, 2009, 18:13 »
Jeśli wcześniej żyły razem to nie będzie problemu, a jeśli nie... To moim zdaniem raczej będą. Owszem może być tak, że połączą się w stresie i będą zbyt skołowane, żeby jeszcze rywalizować. Ale równie dobrze może na nich stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania podziałać "agresjogennie". Więc na wszelki wypadek lepiej na początek mieć przygotowane 2 klatki.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #271 dnia: 09 Mar, 2009, 18:34 »
Jeśli kupisz szynszyle,które były juz wcześniej razem (najczęściej rodzeństwo i tylko jednej płci!!!) to oczywiście.
Jeśli kupisz każdego zwierzka osobno to trzeba będzie normalnie łączyć.


edit:Przepraszam,nie zauważyłam,że jest już odpowiedź.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #272 dnia: 09 Mar, 2009, 19:30 »
jeśli kup[ujesz tej samej płci ale z osobnych miejsc, to kup jak najmniejsze szynszylki, ale w wieku już "odchowanym wstępnie". czyli ok 3-4 miesięcy.
kup jedną i spraw nawet tego samego drugą. tak małe szyle, zabrane z rodzinnego otoczenia będą obie czuły się niepewnie i pewno szybko się skumają :)
oczywiście musisz mieć na podorędziu drugą klatkę, jakby co...ale to chyba rzadkie przypadki w takim układzie.
chodzi o to, że 3 miesięczny szyl dopiero uczy się życia w stadzie, nie wypracowanego poczucia potrzeby walki o terytorium i samodzielności-jest przylepa i obserwuje starsze osobniki. dlatego są tak płochliwe na początku.

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline motyleqq

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Leonek
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #273 dnia: 09 Mar, 2009, 21:26 »
dziękuję za odpowiedź ;) nie wiem jeszcze gdzie będę nabywać moje maleństwa, ale na pewno Wasze rady mi się przydadzą :)

Offline fenyx

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gibek... Miśka
Odp: Jeden, czy dwa? Czy warto powiększać stado?
« Odpowiedź #274 dnia: 11 Gru, 2010, 14:58 »
Zastanawiam się czy dokupić drugiego szynszyla [-chomik-] mam na razie samca 1rok i 3-4 miesiące  klatkę mam dużą.Czy mogli bywście powiedzieć czy warto itp. informacje ? A i czy łatwiej i lepiej jest szylki tej samej płuci czy przeciwnej miec? :???:
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2010, 16:13 wysłana przez fenyx »

1234

 

parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 40140
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
10 powodów dla których warto mieć szynszyla-opis na blogu.

Zaczęty przez SzynszylusiaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2727
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2007, 21:11
wysłana przez Solange
Wyprawka dla koszatniczki, czyli co warto zakupić

Zaczęty przez DosiekDział Opieka nad koszatniczką

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 17454
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2017, 19:32
wysłana przez Dosiek
Szukam szynszyla - czyli porady dla tych którzy chcą powiększyć stado

Zaczęty przez fifiDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10539
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2009, 17:01
wysłana przez Tola
Podroze..male i duze..czyli podroz za jeden usmiech:)))

Zaczęty przez MadziaraDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2099
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2004, 18:57
wysłana przez Madziara
SimplePortal