27 Kwi, 2024, 23:01

Autor Wątek: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)  (Przeczytany 6371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Witajcie!

Jestem Kris, mieszkam w Łodzi znam wasze forum od przeszlo roku. Zawsze tylko chłonąłem waszą wiedze czytajać was i zżywajac się z waszymi problemami i radosciami ostatnio postanowielm sobie iż będe czynnie uczestniczyc w tym forum . Z listy yahoo wiecie (ci którzy nanie są oczywiscie), ze miałem problemy by wogole dostac siena to forum ponieważ moje przeglądarki www jakos go nie lubią :/ .

Troche o mnie;) Mam 24 lata (stary dup ze mnie), jestem stydentem a calkiem przy okazji ;), nie dyplomowanym dyslektykiem wiec prosze was nie wkurzajcie się na moje błędy ja bede starał się zawsze sprawdzac i wyłapywać je ale nie zawsze przecież mi się to uda;).   

Troche o szyli: Zmora(nocna) jest mozaiką  szarego standardu z czarnym aksamitem od pani w sklepie dowiediząłem się ze tatuś przekaza je to ciemniejsze ubarwienie. Do domu przynioslem ją jesienią jesnienia pare dni po moich urodzinach, ot zrobilem sobie prezent. Klatke mialem po moim falistku(Marcelu). Zatem moja mala kulka byla akcja niespodzianką dla mojego ojca, który nie znosi zwierząt :P , wielkim dla mnie bylo zaskoczenie gdy po paru miesiacach ten facet roztkliwial sie nad Zmorką (twierdzi ze Zmora to takie nie łądne imie dla takiego uroczego stworzenia).

Narazie na tym zakończe, bo musze sie szykowac na shoping z mateczką.
Zatem troche o mnie i Zmorze wiecie jesli byście chcieli wiecej :) to piszcie że chcecie napewno się podziele z wami;)

Pozdrawiam Kris & Zmora

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2006, 23:48 wysłana przez Kris »

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrz, 2006, 15:59 »
 [-chomik-] sznszylek po prostu boski, o Twoich problemach także czytałam
Niestety mi one czasami też się zdarzają :/
O szylkach oczywiście jak zwyklę chcę wiedziec jak najwiecej :) więc pisz bez najmniejszego skrępowania :)

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrz, 2006, 20:11 »
witaj, - ehhh gdybysmy nie mieli problemów to nie umielibysmy docenić szczescia z ich przezwyciężenia ? right ?
U mnie w domu Forum "śmiga" na FireFoxie - w pracy zaś na IE ... sprawdzałem takze na operze ;-) - działa działa - tylko chwilami zdarzaja się postoje.
"postoje" wynikaja z faktu ze ... miejsce na serwerze wcale nie jest pierwszej klasy - ot takie zwyczajne, standardowe parametry. Ale myslę ze na potrzeby maniactwa szynszylowego - aktualnie jest wystarczajace ...
...
24 lata - toż to dziecko jeszcze ... :P co nie Claudi ??

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrz, 2006, 08:54 »
Hej Hej!

(dziś rano znow mialem problemy z dostaniem sie na forum ale bede twardy ;)

No wiesz Andreas 24lata to już tak z górki mam nie sądzisz ? 8) Studiuje na łódzkim babińcu na 5 roku i prawde mowiac nie jestem zachwycony moimi studiami dopchne je do końca i szukam czegoś nowego lepszego dla mnie, może weterynaria albo botanika.
Po za zaszynszyleniem można zaobserwować można u mnie nie uleczalną chorobę stroczykową, orchideami zajmuje sie juz jakieś 7 lat.

Ale przechodzac do sedna czyli do Zmory.
 Jest to panienka wielce wścibska, wiedząca czego chce ;P. Jak pisałem mam ja od listopada przynioslem do domu ze sklepu na widzewie jako mala kulke (pierwszy raz wlasnie tam widizalem male szynszylki). Pani sprzedawczyni przyniosla mi z zaplecza najpierw siostre przyszlej Zmory szarą standardkę , a druga włąsnie była mniejsza  kuleczka z czarnawym nalotem i wiedzilem że to własnie ona jest moja a ja jej ;). Ehhh zebralo sie na wspominki.

Jak wieszkosć zwierząt w moim domu szynsyzla byłą 'akcja niespodzianka' czyli dziadek(mo ojciec) został postawiony przed faktem dokonanym z czego wcale nie był zadowolony. Pierwsze dni szynszka się przyzwyczajała do otoczenia ale praktycznie byla oswojaona z ludzką reką po 2 dniach, mimo jak twierdziłą pani ze sklepu ona nie oswajala szynszyl swoich i 'nie bawila siei w noszenie ich na reka i inne takie sprawy'. (cyt.) Za to noce...  to dzięki nocnym szaleństwom małej szynszyli rozwiązał się problem z jej Imieniem jak i bardzo szybko nauczylem sie ze napewno nie da sie pogodzic mojej potrzeby snu oraz malej myszy zamknietej w klatce razem w jednym pokoju :? Tak też od tamtej pory co noc szylka wędruje do kuchni na noc.

Po niecalym tygodniu lub dwuch dziadek juz się rozplywal pod urokiem Zmory już słyszałem ochy i achy : 'jaka ona skoczna, jaka kontaktowa, jaka szybka, jaka puszysta' itd. Wiedzialem że już napewno zostanie na zawsze w moim domu.

No nic narazie to tyle biegne pod prysznic i do dziekanatu :/
Pozdrawiam Kris, Zmora & Fisza
P.S. Wlasnie nie napisalem na wczorajszym shopingu z mateczką przynioslem do domu Goldfish'a ;) Pozniej Wrzuce zdjecia (jaka ona róchliwa i lęka się obiektywu:D)

[załącznik usunięty przez administratora]

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrz, 2006, 20:14 »
Oj ja też jestem zakochana w storczykach, ale tylko jako laik i obserwator

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline izunia04

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrz, 2006, 18:09 »
czesc! ja tez jestem z lodzi. Niestety w sklepach zoo. w srodmiesciu sa starsze szyle i taka kupilam.Ominelo mnie przyzwyczajanie do reki i niunia jest troche dzika. moze to kwestia czasu albo tak zostanie. czesto czytam ze szyle halasuja w nocy. mojej niuni jeszcze w nocy nie slyszalam  :D  mam ja 2 mce i napatrzec sie na nia nie moge. Taka sliczna kluska biega po pokoju i psoci.

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrz, 2006, 19:12 »
Super  zatem witam Łodziankę [bounce]

Tak zgadzam się Izo że w sklepach są raczej dorosłe (lub bardzo dorosłe) szynszyle ja tylko uogólniłbym że we wszytskich sklepach a nie tylko tych ze srodmieścia!! Wyjatkiem byl ten na widzewie-wschodzie poniewarz tam wlascicielka hoduje szynszyle ot tak dla Siebie i sklepu, a podejrzewam ze reszta sklepów szynszyle jak i inne zwierzeta ma od 'hodowcow'. przecież wszystkie(albo prawie wszystkie) sklepowe gryzonie: świnki, chomy, szczórki itd. jak i rybska i pierzaki są z z dostaw.
 Jesli chodzi o szynszyle sklepowe uważam, że są to porpostu szylki, które są już z róznych względów (nie zagłębiajmy sie jakich) w hodowlach nie potrzebne i jako mocno podrośniete lądują w sklepach. Aczkolwiek wydaje mi się ze i Ty ze swoja(dorosłą już) będziesz życ w komitywie ;)
Widzisz moja mimo iż była młodziutka nie lubi być tulona, głaskana itp. to zależy tylko od charakteru i wcześniejszych doświadczeń danego osbonika (tak ja uważam). Mnie tak jak i Ciebie cieszy możliwosc jej obserwacji dośc szybko wyleczyłęm sie z chędzi jej premanetnego tulenia głaskania i całowania , owszem niebede kłamał nadalją głaszcze pocałuje gdy zamykam w klatce ale robie to sporadzycznie, wkońcu nie jest pluszakiem prawda :)
Za to moi goście jakoś nie potrafia przyswoić, że Zmora woli być podziwiana niż głaskana :D Czasem i sama szyla mnie zaskakuje np: gdy przyjechali domnie moi nastoletni (głosni i baaardzo aktywni) siostreńcy, mysza zamiast sie chowac po kontach i uciekać to szybko wręcz od pierwszego spotkania nawiazala z nimi kontakt i co wieczór skakala po nich pozwalała się dotykać i karmić przysmakami.
Oto Moja mała terrorysto-szantarzystka ;P i 12-tnia siostrzenica. [lalala]



[załącznik usunięty przez administratora]

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrz, 2006, 21:44 »
Całkiem duża ta ZMORA :-) ... albo siostrzenica raczej ... filigranowa - hehe.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Wrz, 2006, 21:54 »
Hej

Nie żartuj  :shock: Naprawde? Ja zawsze Myślałem ze moj szczyl to raczej z tych mniejszych  :???: Porownywalem z Tymi sklepowymi. No sam już nie wiem  :??:
A siostrzenica? Mala nie jest, jest holenderką(to troche wyjaśnia :P) ale w klasie to raczej jest  przeciętnego wzrostu (chyba nie che wiedziec jakie duuuże są jej klasowe koleżanki  [WAaahh] :D


Pozdrawiam
Kris , Zmora & już dwie rybcie ;)

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrz, 2006, 13:59 »
Nooo - mi się widzi - ze ZMORA tak ponad 600 gr na pewno ma ?? ... raczej taka Bojowa Jednostka Niszcząca Mszyny Wroga ?? Do Armii Muszkieterów pewnie by się nadała :-)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmienima status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrz, 2006, 23:45 »
Witam

He he Pewnie i By Się nadała ;)
Głównie do niszczenia lini transmisyjnych wroga ;) Wszelkie kabelki i przewodziki to by mogła być jej działka. A i w wymuszeniach chyba też jest dobra. (albo ja mam miękkie serce)
Niestety nigdy jej nie ważyłem:( wiec nie wiem czy dobrze oceniles jej wage. Jak dla mnie to ona jakaś taka mikra w stosunku do zoologicznych szczyli a przecież juz tak jakoś około roku ma (chyba? niestety Pani wlascicelka nie potrafila powiedziec keidy sie urodzila:/ Za to wiedziała że ten czarnawy kolorek to po tatusiu odziedziczyła) :D


Pozdrawiam
Kris & Zmora(moja mala terrorystka-szantarzystka) i 2Goldfish'e
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2006, 23:48 wysłana przez Kris »

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrz, 2006, 17:01 »
Kris, nie wstawiaj zdjec, tymbardziej tak duzych i tak licznych do postow. Od tego jest Album.

[-chomik-]

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Wrz, 2006, 18:45 »
Dobrze Kea

Nie bede wiecej wstawial zdjęć do postów, te wstawilem bo w jakimś stopniu obrazowały to co zawierał post.
Naiwnie myślałem ze w moim całkiem osobistym wątku moge wstawiać zdjecia i nikomu one niebedą przeszkadzać, a już napenwo 'modemowcom', którzy raczej ograniczają swój czas w sieci i nie przeglądajńie interesujacyhc ich działów. (wiem bo sam przez dłuugi czas korzystałem z modemu i usłóg kochanej TPSA.)
Do albumu nie bede również wstawiał bo z albumem są naogół zawsze jakeiś problemy...

Pozdrawiam
Kris
Mam nadzieje ze wywieje Ci z głowy pomysł usówania obcji wstawiania zdjeć do postów. :(

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline izunia04

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrz, 2006, 17:23 »
Czesc! moja Niunia tez jest takiej wielkosci. Nie ukrywam, ze "troszeczke urosla" juz w domu (poszlo jej  w boczki)  :D   Bierze przyklad z pani  8) .Chcialabym pokazac Wam jej zdjecie, ale w obsludze komoutera jestem na etapie raczkowania.  :?

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Mar, 2007, 13:00 »
No to sie rozbujałem i 'nagle' zrobiło się 88 postów :D
Nadmienie ze wcale nie zamierzam przestawać :P No chyba że mi net odłączą.

Pozdrawiam
Kris i (śpiąca jak na każdą szylke o tej porze przystało) Zmora

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Mar, 2007, 12:10 »
  Kris,"ugotowałiście"mnie Ty i Zmora tym ostatnim zdjęcięm na którym Zmora śpi w kuli na stojącó. :D

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Mar, 2007, 12:15 »
No, popatrz, popatrz. Mężczyzna, a jaka reka do kwiatków :) Bardzo ładny storczyk. Też bym taki chciała. Czy to jest bardzo wymagający kwiatek?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Mar, 2007, 10:32 »
Hej Hej

Dwa dni mnie nie było na forum i są posty :D Miło mi Dziękuje za zainteresowanie!

Julia heh bo ona właśnie jest dziwna, śpi na stojaco i zakłada sobie tylne łapki jedna na drugą (jak na zdjęciu), żadko ją widze rozplaszczona na półce na boczku :(

Mysza ja lubie tylko storczyki :D Nie mam innych roślin w domu. Nie wiem czy mam ręke bo tej zimy durzo mi zmarniało nawet nosiłęm sie z myślą by cała kolekcje sprzedać lub rozdac. Naszczęscie wiosna przyszła a z nia nadzieja i młode przyrosty.
Zygopetalum nie jest trudne; woli raczej umiarkowane temperatury niż gorąc, nie lubi pełnego słońca ani zraszania lisci (powstaja czarne plamki).
Zatem na paprapecie w bloku przy szybie gdzie zawsze jest ciut chłodniej powinno byc mu dobrze:D umnie żyją już kilka sezonów a tej zimy przewiało je i straciły wszystkie liście.
Polecam odwiedzić najbliższe Lerloy Merle (chyba napisałem z błedem) tam zawsze są jakieś orchde naogół są to prose hybrydy w sam raz na poczatek ze storczykami na parapecie:D Ostrzegam ze to jest choroba kupisz jeden a potem toniesz w orchdeach! W razie problemów pytaj mnie albo jak chcesz podam adresy dwuch polskich forów storczykowych.

Pozdrawiam Kris & Zmora

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Mar, 2007, 21:24 »
Kris, śliczna jest ta twoja Zmorka. Na tym ostatnim zdjęciu to wygląda tak, jakby chciała się przytulić do drugiego pucholca (ale może się mylę).
Co do twoich orchidei, to też bardzo ci zazdroszczę, że umiesz je chodować. Mi baaardzo się podobają i nawet ostatnio przeglądałam jakąś stronę o nich, ale kiedy wyczytałam, że każdy gatunek potrzebuje innych warunków to zrezygnowałam. Jak narazie pozostanę przy niezbyt wymagających fiołkach afrykańskich i skrętnikach (mam ich ponad dwadzieścia), a i one cieszą oko swoimi różnokolorowymi kwiatami.

Pozdrawiam : ja Pusiek i Kiniusia.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Mar, 2007, 19:31 »
  moje szylki spią podobnie,a zwlaszcza Termik "stoi" slupkiem między boczkiem kanapy a ścianą.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Mar, 2007, 19:55 »
Hej I Znów mnie nie było od Niedzieli na forum ehhh...

Basiu to nie tak, że każdy gatunek wymga innych warunków! Storczyki mozemy podzielić na: storczyki szklarni chłodnej (gatunki z Himalajów i innych gór), szklarni umiarkowanej (najwiecej ich jest) oraz sztorczyki szklarni gorącej. Oczywiscie użyte słwo szklarnia jest umowne i tak naprawde jest to nazewnictwo jeszcze z zeszłego stulecia :D [oczywiście tyczy on sie tylko orchidei ze strefy ''tropikalnej' a nie naszych europeiskich Stóplamków, Obówików i innych:D] Ja mam rózniaste storczyki, naprawde one są dość łatwe w uprawie szczególnie te najpopularniejsze hybrydy rodzaju Phaleanopsis z marketów mozna jak najbardziej trzymać je na parapacie na ktorym nie ma pełnego słońca, no ale odchodzimy od tematów szyli jakby co polecam ci forum na stronie www.orchidarium.pl .

Co do szynszyli to ja jak najbardziej chce towrzystwa dla Zmory do ktorego będzie mogła sie przytulić :D ale narazie analizuje wszystkie za i przeciw.

Pozdrawiam
Kris & Zmora żebraczka (juz nie terrorystka :???:)

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Mar, 2007, 20:02 »
A o co Zmora żebra? (faktycznie, jak mogłeś nazwać tak piękne zwierzątko Zmorą?!?!?! :P)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Mar, 2007, 20:16 »
No jak to przecie to Nocna Zmora nie dająca mi spać :P

Fakt ojcec tez nie mógł sie pogodzić i kazał mówić na nią Zmorka ;) Ehh coraz mniej ją chyba lubi bo co rusz nowe szkody czyni, ostatnio w meblach i mej garderobie :/

No tak właśnie jak pisałem poprzedniego posta to siedząc koło mnie szarpała mnie za t-shirt'a nie pierwszy raz tak robi ale dopiero teraz zkumałem ze ona chce: a)smakołyka albo b)zwórcić na siebie uwage.
A ja ciemna masa dopiero teraz zrozumiałem ehhh, a niby zwierzęta to moja pasja.

Zmartwoiny Kris & Zmora.

P.S. W Wekend odkryłem ze istnieje cytrynkowe wapienko (temat poruszany na liscie bodajże:D). To nic innego jak wapienko dla ptuśków z Dako-Art, pakowane podwójnie da serduszka, troche lipnie trzymadałęko zamontowali kompletnie nie dla szynszyli ale ;) Jest cytrynowe :D.

A pisze to ja Kris od szynszyli ktoa ni razu nie tarzała sie w pyle wapienkowym ani mnie nie obsikała (dziwaczka jakaś prawda  :brawo:)

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Mar, 2007, 23:13 »
Kris, dzięki za uświadomienie co do orchidei i za namiary na fajna stronę int. Może kiedyś się skuszę i kupię, ale musiałabym  najpierw zlikwidować część fiołków (są upchane na maxa na parapetach  :D.), bo już nie mam miejsca. Ech... to już chyba jakaś mania, człowiek sadzi jednego fiołka, potem drugiego,trzeciego...,piętnastego i tak bez końca, bo albo koleżanka przyniesie listeczek albo w kwiaciarni pojawi się niespotykany kolorek.


P.S. Tak sobie myślałam kiedy pisałeś o giełdzie, że będziesz się już chwalił nowym szylusiem - a tu nic  :).

A pisze to Basia, której żaden z dwunastu szynszyli nigdy nie obsikał.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Kris

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 111
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nocna Zmora i luźna Luzia
Odp: Zmieniam status z czytajacego na aktywnego użytkownika ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Mar, 2007, 07:36 »

Bo właśnie tak to jest gdy sie złapie jakiegoś bakcyla ;) Storczykowego albo Sępoiliowatego. Apropos to dobrze zrozumiałem ze masz skrętniki [Stertocarpus]?
To są takie roślinki z pomarszczonymi (jak pierwiosnku [Primula])długimi listkami i kwiatkami na długich łodyżkach? Jej to super strasznie keidyś chcialem mieć je ;)
Ale wtedy wogole nie mogłem ich znaleźć na polskim rynku kwiatowym, przynajmniej tym łodzkim :) dopiero w holandii je znalazłem ale wtedy jeszcze nie bylismy w unii i straż graniczna czepiała sie wwożenia ziemi (nie samych roślin!). CO nie przeszkadzało przywiźć Stefanotisa strzępiastego cyklamena i innych rzadkich wtedy roślinek:D
A storczyków moich nigdy sie nie czepiali bo one zawsze w doniczkach mają kawałki kory jako ze są epifitami i musza mieć dostęp powietrza do korzeni, a posadzenie ich do ziemi zabiło by je w przeciągu tygodnia lub miesiąca.

Pozdrawiam roślinnie;)
Kurcze forum przerodziło sie w opowiastki o roślinkach ehhh ;)
P.S. Nie przyniosłem z gieldy żadnej szylki bo były jakies takie wyrośniete i dokładnie tak samo ubarwione jak moja Zmora to jak ja później bym je odróżnił od siebie :D
Szukam jasnego szaraka, ale maży mi się Wilson albo jakiś beż ;)

Rasowy = Rodowodowy      
Goede tijden, slechte tijden [good times bad times]

 

obrazki przy nazwie użytkownika

Zaczęty przez -szynszylki-Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1818
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2014, 18:54
wysłana przez drzazga
Urodzinki użytkownika Dosiek

Zaczęty przez SZYNSZYLKA BEZADział Strefa użytkownika

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2213
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2016, 07:40
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
SimplePortal