hypothetical
11 Maj, 2024, 23:46

Autor Wątek: Dlaczego szynszyla MUSI jeść siano  (Przeczytany 10645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xinxmyxeyesx

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego szynszyla MUSI jeść siano
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lut, 2015, 12:29 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Właśnie też to zauważyłam! Ja nic nie robiłam, ale dziękuję za odpowiedź :)

    Tym razem to mój palec pocisnął kilka razy przycisk "kasuj"
    Watek jest dosyć zapalny wiec usunałem także nieco offtopowy motyw "herbatki z siana" który sam niejako sprowokowałem chcąć rozluźnić nieco atmosferę.
    Trzymajmy się jednakowoż tematu ! :-)
    pozdrawiam - Andreas
    « Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2015, 13:04 wysłana przez Andreas »

    Offline Paula_91

    • ~Właściciel Półki~
    • *
    • Wiadomości: 489
    • Uzbierane migdały: 14
    • Płeć: Kobieta
    Odp: Dlaczego szynszyla MUSI jeść siano
    « Odpowiedź #26 dnia: 20 Lut, 2015, 13:38 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Krecik, ja uwazam, ze nasze zwierzeta sa juz bardzo zmodyfikowane genetycznie, dlatego porownywanie ich do dziko zyjacycymi to blad w mojej opini. To tak jakby porownac maltanczyka do dingo, bo w sumie ten sam uklad pokarmowy. A jednak zycie zupelnie inne. Niestety nie przyblizymy im zycia na wolnosci.Ale to moja opinia, wiec moze juz nie ma co sie spierac.

    Co do regularnosci, to podobnie jak Andreas uwazam, ze szylki lubia regularny tryb dnia. Moj Szylus ma ustalone o ktorej kolacja, smaczki, bieganie :-) rozumiem jednak, ze nie zawsze sie tak da, dlatego uwazam ze szylki przyzwyczaja sie do naszego trybu zycia :-)

    krecik

    • Gość
    Odp: Dlaczego szynszyla MUSI jeść siano
    « Odpowiedź #27 dnia: 20 Lut, 2015, 13:57 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Krecik, ja uwazam, ze nasze zwierzeta sa juz bardzo zmodyfikowane genetycznie, dlatego porownywanie ich do dziko zyjacycymi to blad w mojej opini. To tak jakby porownac maltanczyka do dingo, bo w sumie ten sam uklad pokarmowy. A jednak zycie zupelnie inne. Niestety nie przyblizymy im zycia na wolnosci.Ale to moja opinia, wiec moze juz nie ma co sie spierac.

    Psy zostały udomowione wieki temu, więc faktycznie, tutaj zmiany są spore, ale psy także łatwiej żywić. Wystarczy zmieszać wszystkie potrzebne składniki i podać to w karmie. W przypadku roślinożerców tak się nie da, własnie ze wzgledu na potrzebę ścierania stale rosnących zębów (one po prostu muszą przeżuwać pokarm i nawet najlepsza karma nie da rady tego  zastąpić), oraz zmienny skład składników odżywczych roślin- inna łaka- inny skład. Szynszyle zostały udomowione na początku poprzedniego stulecia, zmiany genetyczne  w przyrodzie nie zachodza w takim tempie. Więc nadal uważam, że układ pokarmowy szynszyli w Andach i w naszym domu niewiele się różni. I mimo, że nie zapewnimy im takiego życia, jak maja na wolności to jednak warto to podpatrywac i przynajmniej starać się, aby choc trochę, w minimalnym stopniu im go przybliżyć.
    « Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2015, 15:01 wysłana przez Andreas »

    Offline matti4411

    • ~Kierownik Klatki~
    • ***
    • Wiadomości: 701
    • Uzbierane migdały: 16
    • Płeć: Kobieta
    • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
    Odp: Dlaczego szynszyla MUSI jeść siano
    « Odpowiedź #28 dnia: 20 Lut, 2015, 15:40 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Ja zawsze daje karmę główną wieczorem razem z ziołami i patykami ,siano daje różnie ale zazwyczaj codziennie dokładam do pasnika bo znika ,a w ciągu dnia jak widzę ze szyl aktywny jest to wrzuce mu pomidorka ,cykorie lub troche mieszanki ziolowo kwiatowej która sama robię .I zawsze mam tez w szafce eko zioła szynszyla koszatniczka które Alvin uwielbia zwłaszcza te patyki :) :)  i Alvin widać przyswoił sobie ten plan bo wieczorem o danej godzinie waruje przy misce :) No a że siano ma codziennie to aż tak go nie wyczekuje :3

    "Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

    Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
    ♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

    [-chomik-][-chomik-]

     

    Collage "Szynszyla "

    Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

    Odpowiedzi: 6
    Wyświetleń: 8892
    Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
    wysłana przez Idka
    Czy szynszyla może "chrapać"?

    Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

    Odpowiedzi: 4
    Wyświetleń: 7811
    Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
    wysłana przez florence
    Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

    Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

    Odpowiedzi: 11
    Wyświetleń: 10309
    Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
    wysłana przez Amber Chinchilla
    "MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

    Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

    Odpowiedzi: 5
    Wyświetleń: 98629
    Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
    wysłana przez TrisK
    "Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

    Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

    Odpowiedzi: 27
    Wyświetleń: 10193
    Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
    wysłana przez Melphomene
    SimplePortal