22 Mar, 2018, 07:00

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Rady, porady... / Odp: Noworodek Szynszylki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szyszkowa dnia Wczoraj o 16:51 »
Niestety mama odrzuciła maluszka :(. Nawet nie dotknęłam go palcem tylko poczekałam aż zejdzie z drabinki i je rozmontowałam Po konsultacji z wetem postanowiłam go odzielić od mamy. Z klatki został wyciągnięty pół martwy bez ogonka, który jego mama zjadła. Na czas obecny Zosieńka jest zdrową szynszylką bez ogonka. Po długich nieprzespanych nocach udało mi się uratować to maleństwo. Jest bardzo żywa. Sama przeciska się przez szczebelki drugiej klatki i biega po pokoju mimo, że ma 5 dni. Od razu ją wkładam oczywiście spowrotem do klatki, ale przypilnować takie żywe srebro. Ahhh [zakrecony] . Troszeczkę niestety przesadziłam z tym niańczeniem jej, bo jak nie poczuje mojego zapachu to nie zaśnie. W klatce leży moja koszulka bawełniana. Weterynarz powiedział, że skoro jestem jedynym podmiotem opiekującym się maleństwem to mogłam zostać adoptowana przez nią [rotfl] . Po tylu dniach strachu w końcu mogę odetchnąć z ulgą. Trzymajcie kciuki za mnie i Zosieńkę  [love]
2
Rady, porady... / Odp: Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gosix93 dnia Wczoraj o 15:15 »
Ja zawsze wprowadzałam do stada maleństwo, więc ciężko mi powiedzieć, czy jest różnica w oswajaniu. Dorosłe zwierzątko często ma już swoje nawyki i humorki, maluszek łatwiej da się starszemu "wytresować" i podporządkować zasadom panującym w stadzie - będzie poznawać świat od zera, więc starszy towarzysz stanie się autorytetem i wzorem (u mnie się kiedyś zdarzyło, że starsza szynszyla młodszą dosłownie oprowadzała po pokoju, co kilka kroków odwracając się i pilnując, czy maluch nadąża, strasznie słodkie to było). Niemniej, zawsze istnieje ryzyko, że maluch będzie miał wyjątkowo dominujący charakter i będzie dążył do przeprowadzenia rewolucji w stadzie. W świecie zwierząt nic nigdy nie jest biało-czarne.
3
Żywienie / Odp: Zielona sałata
« Ostatnia wiadomość wysłana przez majkaPe dnia Wczoraj o 14:35 »
Dawałam normalnie śwince morskiej sałate więc sama już nie wiem czy można czy nie dawać
4
Rady, porady... / Odp: Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xyokax dnia Wczoraj o 14:15 »
czyli nie ma znaczenia tak samo czy przyprowadzę mu dorosłego kolegę czy też młodzieńca? Dzieki za link z hodowlami, na spokojnie muszę je poprzeglądać zanim się na którąś zdecyduje
5
Rady, porady... / Odp: Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gosix93 dnia Wczoraj o 08:56 »
Wiek nie gra większej roli, raczej charakter zwierzaka ma znaczenie. Mój Misio miał skończone 10 lat gdy sprowadziłam mu braciszka. Oswojenie kawalerów ze sobą zajęło niecałą dobę, po dobie już spali razem przytuleni :)

Tutaj znajdziesz spis polecanych hodowli: http://szynszyle.info/spis-polecanych-hodowli/ :)
6
Weterynarze / Odp: Polecani lekarze weterynarii 2018r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xyokax dnia Wczoraj o 08:08 »
W Częstochowie dopisałabym jeszcze Magdalena Zatoń Vetimus ul. Orkana 12. Bardzo dobre podejście do małych zwierzątek, osobiście jesteśmy drugi raz po podcinaniu ząbka, szylek bardzo schudł ale dostał odpowiednie leki, kroplówkę nawet poświęcili tam czas żeby go dokarmić bo nie udało mi się go przekonać do karmy ratunkowej, po czym po dwóch godzinach w domu już się nią zajadał :)
7
Rady, porady... / Odp: Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xyokax dnia 20 Mar, 2018, 15:30 »
Witam, ja również chciałabym dokupić kolegę dla swojego 3-letniego szynszyla, pytanie tylko czy on będzie zadowolony? Wiem że szynszyle wola być w paczce ale czy szynszyla w tym wieku zaakceptuje nowego lokatora? A i jeszcze jedno może polecicie mi jakieś sprawdzone hodowle od których sami macie swoje futrzaki. (okolice Wrocławia, Katowic, Krakowa byłoby najlepiej)
8
Ostry dyżur / Odp: Szynszyl lezy na boku, jest osowialy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gosix93 dnia 20 Mar, 2018, 09:47 »
Moje szynszyle co prawda nigdy na wątrobę i nerki nie cierpiały, za to jedna z suczek owszem. Chora wątroba to "dobra" diagnoza, ponieważ narząd ten wspomagany leczeniem i dietą potrafi się skutecznie zregenerować. Jeżeli uszkodzone są nerki, to jest to absolutnie nieodwracalne, one się prawie wcale nie regenerują. Natomiast! Złe wyniki to nie koniec świata ani bilet w jedną stronę. Jednorazowymi wynikami nie trzeba się przejmować. Jeśli parametry są bardzo mocno podniesione, powtórzcie badania po 5-10 dniach. Porównajcie nowe wyniki ze starymi. Jeśli wszystkie parametry są zawyżone, jest to powód do mocnego niepokoju. Jeśli wyniki będą podniesione ale niższe niż poprzednio, to znak, że organizm wraca do zdrowia i zastosowana terapia działa. Jeśli wyniki będą w normie, to problemem było zatwardzenie i wzdęcie, więc wszystko się uspokoiło po rozwiązaniu problemu i nie ma co szukać głębiej. Dla spokoju sumienia, dobrze jest potem wyniki powtórzyć jeszcze raz po np. miesiącu i po kilku miesiącach. Zmiany w parametrach krwi mogą być wywołane przez całkowicie losowe czynniki, np. stres, coś nowego w diecie. Przykład z życia wzięty: moja suczka jest przeraźliwie schorowana i kontrolne badania krwi musi mieć robione co 6tyg. Podczas jednej kontroli miała fatalne wyniki wskazujące na guza lub rozpad śledziony. USG wykonane następnego dnia pokazało, że ze śledzioną wszystko jest dobrze. Badania krwi powtórzone po 6 dniach pokazały, że parametry krwi wróciły do normy. Pogorszenie wyników mogło być związane z tym, w jaką fazę cyklu krwiotwórczego się wstrzeliliśmy i to dało fałszywy obraz chorej śledziony. Fizjologia organizmu jest bardzo złożona, chwilowe wahania poszczególnych parametrów krwi nie są niczym nienormalnym, tak się po prostu dzieje i dopóki złych wyników nie potwierdzi powtórzenie badania (lub nie ma dla nich potwierdzenia w objawach chorobowych), nie ma co panikować.
9
Ostry dyżur / Odp: Szynszyla się gryzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roedeer dnia 20 Mar, 2018, 03:24 »
Zajrzyj tu (nie mogę coś wkleić foty) choć widzę, że dość daleko masz do tych wspomnianych:
http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,16657.0.html
10
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roedeer dnia 20 Mar, 2018, 03:20 »
Ojej współczuję :/  znam ten ból niestety :/ Mi pomagają trochę zwierzaki
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10