27 Kwi, 2024, 12:44

Autor Wątek: Wyprawka dla Szylki ;)  (Przeczytany 15407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Sty, 2009, 09:17 »
Dzieki bardzo za pomoc taka za 100zł może być ale raczej nie więcej!!!czyli szynszyli wystarczy klatka wysoka na 80cm.? a jaka ma być na szerokość??pozdrowionka

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #101 dnia: 27 Sty, 2009, 10:31 »
szerokosc chyba z 50

I decyzja podjęta :D

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #102 dnia: 27 Sty, 2009, 11:23 »
Ja ostatnio kupilam wolierę dla ptaków przerobioną na szynszylówkę i jestem baaardzo zadowolona. Tylko cena wysoka :((
http://allegro.pl/item539548476_woliera_146_cm_1_2_dla_fretki_szynszyla_z_domkiem.html


Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #103 dnia: 27 Sty, 2009, 11:34 »
Ja też mam tego typu wolierę tylko ciut większą i też jestem zadowolona.Cieszy mnie to że jest na kółkach i do wietrzenia mogę chłopców wywozić do innego pokoju a  i ekstra jest ta wysuwana szuflada. Chociaż powiem szczerze wolałabym klatkę zrobioną  z drzewa.Tylko niestety nie miał mi tego kto zrobić.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #104 dnia: 27 Sty, 2009, 11:36 »
Ja miałam kiedyś koszatniczki w drewnianej. To była zgroza - obsikanych elementów nie dało sie umyć i po krótkim czasie klatka po prostu śmierdziała!
Pewnie, że szylki oddaja mniej moczu, ale i tak uważam, że metalowa klatka jest praktycnziejsza i bardziej higieniczna.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Sty, 2009, 11:46 »
Oczywiście ,wolierę łatwiej utrzymać w czystości ale te drewniane, własnej produkcji strasznie mi się podobają.

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Sty, 2009, 12:33 »
Hejka mam pytanie czy uwazacie ze taka klatka była by odpowiednia dla mojej szylki??http://allegro.pl/item530757815_super_klatka_dla_szynszyla_koszatniczki_wielka.html
????pozdrowienia

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Sty, 2009, 12:40 »
tylko tą plastikową miseczkę trzeba usunąć :)
Wytnij sobie w kartonie otwór wielkosci drzwiczek i sprawdź czy będziesz mógł wyjąć przez niego rękę wraz z szylkiem. Chyba, że Twoje szyle wyszchodzą same- wówczas nie ma problemu.

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Sty, 2009, 16:21 »
Dzieki za pomoc!!! a czemu trzeba usunąć te miseczki!! i czy szyli starczy klatka wysoka na 80c.???????pozdrowienia

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Sty, 2009, 16:26 »
Starczy, starczy, chyba nawet na dwie. Mam w domu identyczną klatkę (mieszka w niej Rilla), zresztą od tego samego sprzedawcy (którego polecam - zamówiłam, następnego dnia już miałam, bo wysłał w ten dzień w którym zamówiłam - ale była wpłata na konto).

Tylko, powiem szczerze, że mam dwie klatki, w tym drugą większą = z większymi otworami, zwłaszcza na górze bo jak chcę to mogę całą górę ściągnąć... Więc generalnie ciężko operuje się większymi miseczkami itp. bo się nie mieszczą w te drzwiczki (przynajmniej mi jest ciężko, ale już się przyzwyczaiłam do gorszego standardu w tej kwestii niż w drugiej klatce) :)

---

Miseczki nie mogą być plastikowe, bo szyle je gryzą, a plastik to raczej nie najlepsze żarełko.
Najlepsze wg mnie są metalowe, zawieszane. Ew. ciężkie, ceramiczne, ale moim zdaniem i takie będą zrzucane z półek, a ja nie przepadam za kładzeniem miski na granulacie drzewnym czy trocinach.
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2009, 16:28 wysłana przez Chamaedorea »

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Sty, 2009, 16:28 »
Jaszelmo z poprzednich postów (
Hej jestem nowa!!! za kilka dni zamierzam sobie kupic szylkę ale te wszystki klatki są takie drogie więc mam pytanie czy macie moze pomysł gdzie by można kupić tanio i dobrze a moze ktos z was ma do sprzedania klatke??pozdrawiam wszystkich serdecznie!!! :D
wnioskuję że Poleksus13 to dziewczyna i nie ma kulki:) Tylko chce ją kupić:)
Poleksus wystarczy ale i tak musisz ją wypuszczać na wybiegi :) Miseczkę trzeba usunąć bo : a)szyllka będzie ją obgryzać a plastik jest łamliwy i szkodliwy oraz może się udusić większzym kawałkiem! b)szynszyl będzie ciągnął ją po całej klatce co doprowadzi do tego że możesz nie odzyskać miski i jedzonko będzie się wysypywać ...zdecydowanie polecam ci metalowe, wiszące miseczki :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Sty, 2009, 16:31 »
DZIĘKI

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #112 dnia: 27 Sty, 2009, 20:07 »
prosze nie naduzywaj capsa bo caps na forum oznacza krzyk :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #113 dnia: 27 Sty, 2009, 20:13 »
[ot]... bo to głośnie "dziękuje" było  [pajacyk][/ot]

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #114 dnia: 27 Sty, 2009, 20:23 »
mowie tylko tak na przyszlosc ale tez do tego przypadku :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #115 dnia: 27 Sty, 2009, 20:46 »
juz jestem zdecydowana bo dzisiaj byłam w sklepie i w czwartek kupuje szynszyla. Tylko mam pytanie bo babka w sklepie powiedziała mi ze on ma 5 miesięcy a on był jakiś taki wielki więc mam pyt. czy da sie jakos inaczej sprawdzic ile on ma a nie przez sprzedawce?? 2 sprawa to bardzo prosze napiszcie mi no co mam uważac naj.. w pierwszych dniach posiadania szylka(dieta itd)3sprawa najważniejsza to bardzo prosze napiszcie mi jak jakie i w jakich ilościach mam mu podawać jedzenie żeby mu sie nic nie stało więc prosze o rozpiskę diety szylka w punktach>
z góry dzieki
p.s jeżeli mój(krzyk)kogoś uraził to bardzo przepraszam.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #116 dnia: 27 Sty, 2009, 21:18 »
Czy masz jakieś porownanie z innymi szynszylami mówiąc o wielkosci ? Doświadczony wet mógłby w przybliżeniu określić wiek, ewentualnie mogłabyś wstawić zdjęcie szylki na forum, to spróbujemy określić czy jest dorosła, czy to jeszcze maluch.
W pierwszych dniach nie stresujemy szylki wyciąganiem z klatki i chałasami. Jest to dla niej czas na zapoznanie się z nowymi odgłosami, zapachami i dopiero po kilku dniach wybieg. W tym czasie możesz do niej mówic aby się przyzwyczaiła do twego głosu.
Jeśli chodzi o jedzonko to najpierw podajemy to co dostawała w sklepie, później stopniowo dosypując nowej, takiej na jaką się zdecydujesz. Spis karm polecanych na forum znajdziesz w odpowiednim wątku. Do tego oczywiscie sianko dobrej jakości i woda w poidełku. Jedzonko powinna mieć cały czas w miseczce, zje tylko tyle ile potrzebuje naraz. Napisałam o podstawach, o reszcie poczytaj na forum  - smakołyki, zabawki, początki z szynszylą. Masz jeszcze 4 dni, więc życzę miłej lektury.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #117 dnia: 28 Sty, 2009, 07:43 »
niestety na razie nie mam zdjęcia szylka ale juz dzisiaj na wieczór będe je miała .mam jeszcze pytanie czy to prawda że szylki mogą chodzić na spacery na smyczy bo moje kuzynki tak robią?Jesli chodzi o jedzonko to fajnie w związku z tym że dzisiaj jade do zoologa bo resztę potrzebnych żeczy toza jakisz czas(dzisiaj)napisz żeczy które mam na liście i prosiłabym o jej uzupełnienie
sersdeczne dzieki za pomos :D
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2009, 07:57 wysłana przez Andreas »

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #118 dnia: 28 Sty, 2009, 08:00 »
Posty można edytować, do tego słuzy przycisk "ZMIEŃ"
Hmmm - coś mi się wydaje że znowu następuje chwilowe rozluźnienie i przestajemy zwracać uwagę na to w jaki sposób piszemy ...
@poleksus13 - bardzo proszę przeczytaj swój powyższy post i policz ile znajduje się w nim błędów. Odpowiedź przyślij mi poprzez  PW ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Sty, 2009, 08:15 »
Klatka
Karma
Miseczka
Poidełko
Trociny
Szynszyla
Piasek do kąpieli
Sianko
p.s Czy transporter jest koniecznie potrzebny i co z tą smyczką?Będę wdzięczna za uzupełnienie mojej listy jeśli czegoś brakuje.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #120 dnia: 28 Sty, 2009, 09:56 »
Dla mnie najlepszy jest żwirek Pinio - drewniany a nie  zbrylający sie. Ale trociny oczywiście mogą być. Jeśli masz sklep dość blisko to myślę że przewieziesz go w kartoniku. Warto zainwestować w dobry transporterek, ale jeśli go nie masz to myślę że w sklepie dostaniesz taki specjalny kartonik do przewozu na początek. Co do smyczy- to jest tylko moje zdanie- nie widzę sensu i nie rozumiem po co ludzie to wymyślają.
Kup też jakieś gryzaki w sklepie. U mnie przynajmniej są to gałązki drzewa jabłoni.
Trudno tak na szybko coś doradzić. Ja miałam na początek podobny zestaw jak Ty, potem w sklepach internetowych złożyłam zamówienie "czego mi brak". Więc na pewno domek, karma Versele -Laga, jakieś zioła też mogą być.
Zapytaj też o wapienko dla gryzoni.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #121 dnia: 28 Sty, 2009, 11:14 »
smycz odpada absolutnie-transporter powinien być z prostej przyczyny. zwierzę jest w nim bezpiecznie i ODPOWIEDNIO przewożone, a będzie Ci on i tak na przyszłość potrzebny (np. wizyty u weta, podczas czyszczenia klatki (lepiej, żeby pod nogami nie biegały), przy zabiegach w domu, kiedy zwierzę musi być jakiś czas "pod ręką" łatwe do wyjęcia z pojemnika)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline poleksus13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #122 dnia: 28 Sty, 2009, 12:09 »
Dzięki za pomoc!!!Aczy domek musi koniecznie być?

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #123 dnia: 28 Sty, 2009, 12:14 »
Może nie musi, ale szylka lubi się chować w domku i moja często także w nim śpi.Więc lepiej żeby był. Wg. mnie transporter przydaje się także jako kąpielisko dla szylka, Przynajmniej ja go tak używam ponieważ we wcześniejszych wszystko rozsypywał

I decyzja podjęta :D

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #124 dnia: 28 Sty, 2009, 12:38 »
Trudno jest określić "minimum socjalne" dla szynszyla. Wszystko zależy od zasobności portfela na początek. Ale powiem tak, nie trzeba wcale wydawać fortuny by szynszyla była szczęśliwa i mieszkała w dobrych warunkach. Czasem trzeba tylko trochę poczytać, pomyśleć i można niewielkim kosztem zapewnić jej wszystko co jej potrzebne. Klatka- na tym bym radziła nie oszczędzać jeśli chodzi o wymiar. To akurat inwestycja długoterminowa (tak przekonałam Tż do zakupu woliery  [pajacyk])
Oczywiście łatwo mi pisać gdy mam własne mieszkanie, w moim poprzednim pokoju gdybym chciała wstawić wolierę musiałabym wynieść meble  :shock:
Na allegro masz wybór klatek jaki tylko chcesz. Nowych, używanych do koloru do wyboru. I tu akurat nie radzę pośpiechu gdyż klatka którą mi oferowano w moim sklepie za 120 zł (50/50 jakoś tak) w tej samej cenie na allegro kupisz większą. Druga sprawa karma. Podstawą jest granulat i sianko. I tu też nie radzę oszczędzać. Kup Versele Laga complete i mieszaj ją z tym co jadła do tej pory. Nie kupuj drugiej najtańszej. Oszczędzić można na kolbach, rodzynkach i innych tego typu smakołykach. Naprawdę na początku wcale nie są do szczęścia potrzebne, wręcz mogą spowodować biegunkę u nieprzyzwyczajonego futrzaka. To chyba tyle z moich doświadczeń ;)

 

Dziwne, nie zgodne ze zwyczajami mojej młodszej szylki zachowanie ...

Zaczęty przez GabrysiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4013
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 23:06
wysłana przez KarolinaGliwice
Transport szylki Szczecin -->Warszawa lub Kraków i okolice! Pilne!

Zaczęty przez SaschaDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3316
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2014, 18:22
wysłana przez Claudi
Tunel- podobno dla królika ale szylki też mają świetną zabawę.

Zaczęty przez IvaDział Zabawy i zabawki szylek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1739
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2007, 13:58
wysłana przez Iva
domek i polki dla szylki- czym połączyć: klej? gwoździe?

Zaczęty przez gocha500Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3089
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:27
wysłana przez gocha500
Szukam transportu szylki z Poznania do Jastrzębia/Katowic (Śląsk)

Zaczęty przez VukoDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2260
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2015, 15:04
wysłana przez Bożena
SimplePortal