27 Kwi, 2024, 12:47

Autor Wątek: urządzanie klatki  (Przeczytany 3829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HENDEL87

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
urządzanie klatki
« dnia: 29 Cze, 2008, 15:38 »
Witam. jako że chcę powiększyć "powierzchnie mieszkalną" (jak to powiedziała Bożenka :) )  to mam dwa pomysły żeby czymś klatke wypełnić. po pierwsze chciałbym im skombinować jakis konar drzewa, żeby mogły sobie po nim skakać. to dobry pomysł ? i trzeba go jakoś przygotować?  a po drugie chciałbym im zrobić jakąś nieregularną norkę, ale nie wiem z czego. żeby bawić się w drewnie to troche dużo roboty. a steropian to odrazu zjedza ... macie jakiś pomysł ?
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2008, 21:29 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: nie mam pomysłu na nazwe tematu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Cze, 2008, 16:03 »
Oczywiście konar jak najbardziej może być, najlepiej z jabłoni lub brzozy. Musi mieć odpowiednią grubość aby szylki nie spadły z niego i przed wstawieniem musisz go wyszorować szczotką pod bierzącą wodą i wysuszyć. Oczywiście musi być rownież odpowiednio zamocowany i bez jakiś niebezpiecznych wystających cienkich galązek na które szylek mógłby się nadziać.
 Jeśli chodzi o norki to można je zrobić z blaszanej rury giętkiej ( trochę hałasuje ) lub z rur i kolanek pcv. Przeglądnij sobie album, tam są zdjęcia klatek z takimi rurami, albo dział o klatkach.
 Masz dużą kaltkę a nie zauważyłam w niej hamaczka, warto w niego zainwestować bo szylki bardzo je lubią. Przy dużych wysokościach w klatce taki rozciągnięty hamaczek chroni przed niebezpiecznymi upadkami. Dużym powodzeniem wśród szylek cieszą się również rozwieszone miękkie tuneliki.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2008, 09:44 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: nie mam pomysłu na nazwe tematu
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Cze, 2008, 16:58 »
Basia już w zasadzie wszystko powiedziała, ale pamiętaj żeby konar nie miał rozgałęzienia typu Y bo jest to niebezpieczne dla szylki...

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Cze, 2008, 21:43 »
W mojej wolierze w połowie jej wysokości wmontowałam tzw. półpiętro, czyli półkę o wymiarach 40x55. Resztę półpiętra uzupełnia druga węższa półeczka umieszczona nieco niżej aby szynszyle mogły swobodnie przechodzić w dolną częśc klatki. Ponieważ klatka jest bardzo wysoka, takie rozdzielenie jej na 2 części zapobiega upadkowi z samej góry. Na tym półpiętrze mają miski i poidełko, jest na tyle szerokie, że nie ma przepychanek.
Jak wstawiałam klocek brzozowy to po umyciu szczotką oblewałam go jeszcze wrzątkiem.
W niektórych półkach mam wycięte otwory o średnicy ok 10 cm. To jest świetna rozrywka, bo goniąc po klatce przeciskają się przez te otwory z półki na półkę.
Moje szyle nie pokochały miękkiego tuneliku. Mam taki z Living World, zielony w zwierzaczki. Ma niezbyt fajnie rozmieszczone zawieszki, i po założeniu płaszczy się. Ani razu nie widziałam w nim szyli za to został obsikany i obskubany.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Cze, 2008, 22:10 »
U mnie właśnie te tuneliki cieszą się największym powodzeniem. Zrobiłam je sama ze zszytych mat bawełnianych i są rozwieszone tak że się nie płaszczą, najpierw miałam jeden ale zaczęły się kłótnie o to kto ma w nim spać i musiałam dorobić drugi. Mój Pusio stał się ich największym zwolennikiem co przedtem przez tyle lat było nie do pomyślenia żeby się wylegiwał na jakimś hamaczku, dodam że nie od razu się do nich przekonał ale dopiero po czasie, bo z początku okupowały je tylko maluszki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Joanna

  • Gość
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrz, 2008, 08:52 »
Widzę że temat zakończył się jakiś czas temu, ale proszę wszystkich którzy zajrzą o dzielenie się uwagami odnośnie swoich obserwacji co szynszyle lubią bardziej: stabilne dobrze rozmieszczone półki z których swobodnie można przeskoczyć na inne półki czy półki połączone mostkami konarami i innymi udziwnieniami. Proszę również o informacje czy szynszyle na mostkach, kładkach i konarach nie robią sobie krzywdy kiedy uciekają czymś spłoszone!!!! Niestety mieszkam w bloku i moje nunki potrafią zrobić alarm bo u sąsiad na podłogę spadła ksiązka. W klatce małe mają półki z których nie mogą spaść i zrobić sobie krzywdy ale może warto było by zrobić im jakąś przyjemność i urozmaicenie, boje się jednak że przy ucieczce mogą zaplątać się lub włożyć łapkę między szczebelki.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrz, 2008, 09:54 »
Ja mam zrobione stabilne schodki od pólki do półki, wprawdzie zostały zrobione dla maluszków aby mogły się przemieszczać ale zawsze korzystają z nich wszystkie szylki. Mając do wyboru skakanie z półki na półkę, a przejście po czymś stabilnym szylki wybiorą tę drugą opcję.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrz, 2008, 11:35 »
znaczy się: szyle są leniwe (wybierają łatwiejszą drogę, mniejszy wysiłek) lub dbają o swoje bezpieczeństwo :mrgreen:

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Paula1000

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Beżowy:)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrz, 2008, 12:59 »
Witam! Spodziewam się szynszyli więc chciałam zapytać czy taka klatka jak na djeciu jest odpowiednia?? Czy moze są jakies lepsze?? Pozdrawiam!

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline efcia111

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszek :) Szukamy panienki do pary
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrz, 2008, 13:21 »
Oczywiscie że są lepsze :) ale jak tę jeszcze jakoś urządzisz to też się nada :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Wrz, 2008, 15:59 »
Gabarytowo klatka nie jest zła, tylko że ma bardzo małe drzwiczki i w dodatku umieszczone dość wysoko. Żeby szylek mógł sam wychodzić z klatki będzie musiał mieć zrobioną kładkę na zewnatrz. Przez takie drzwiczki niemożliwe jest też wyciągnięcie szylka z klatki gdy istnieje taka konieczność, a on sam nie będzie chciał wyjść.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrz, 2008, 16:16 »
ona ma wymiary 40x70x80? ja mam taka, tylko ze z kolowrotkiem i 2 miskami tylko.  odstepy miedzy pretami sa ok, zaden szyl sie nie przecisnie, ale drzwiczki za male, nie da rady kuli wyciagnac. jesli chodzi o wskakiwanie to moj niezbyt skoczny szyl sobie radzi, tylko nie skacze z drzwiczek na kuwete, najpierw na polke. i wystarczy ze miki sie od nich odbije i juz sie otwieraja, nawet te na sufivie, wiec dodatkowe zabezpieczenie wskazne.

Offline Paula1000

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Beżowy:)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Wrz, 2008, 13:51 »
Dziękuje za odpowiedzi:)! :D Wlaśnie sie zastanawiam i poszukuje klatki! Dlatego bardzo pomocne są kazde opinie:) Właśnie sie zastanaiwał bo cosik male mi sie te dzrzwiczki wydają:P

Offline Paula1000

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Beżowy:)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Paź, 2008, 13:43 »
a czym moge przypiąć rure do sciany klatki??zeby szyszka jej nie zjadła:)?

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Paź, 2008, 13:47 »
http://www.piekarz.pl/images/offer/a43b62f32d.jpg
ja używam takich opasek, może nie wyglądają na mocne, ale jak na razie zdają egzamin, przyczepiłam za ich pomoca donek, rurki, i inne przedmioty w klatce i Rysiek ich nie gryzie
Są niedrogie i można je kupić w każdym markecie, możesz spróbować

Offline kropciaaaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • samiec - Miko ( czarny aksamit)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lis, 2008, 00:06 »
moja klatka wygląda podobnie jak ta na zdjęciu...z tą różnicą że pomiędzy kuwetką  a resztą klatki jest kratka..więc szylek nie biega po podłożu..(co podobno zmniejsza ryzyko dostania grzybicy - tak gdzies wyczytalam:)) Co do hamaku to niestety wstrzymałam sie z kupnem bo własnoręcznie wykonany nie zostal zaakceprtowany przez Oziego:(( wiec musi wystarczyc mu drewniany domek (który został już ładnie "ozdobiony" przez szylka:P ) i trzy półeczki..rozmieszczone tak aby nie miał problemu ze wskoczeniem:) było jeszcze kilka pomysłow na urozmaicenie mu zabawy kiedy siedzi w klatce.....jakies gałazki owocowe zawieszone na sznureczku ale szylek wybral jednak duzo przestrzeni:D

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lis, 2008, 16:49 »
widzę że szanowny pan szylek jest wybredny Kropciu :)
A jak zrobiłaś hamaczek?

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline kropciaaaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • samiec - Miko ( czarny aksamit)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lis, 2008, 00:52 »
Jak zrobilam hamaczek:>? hmmm liczy sie inwencja twórcza.....Do zrobienia mojego hamaczka potrzebowalam kawałka wytrzymałego materiału...(jakas chusta...skórka...najlepiej w formie kwadraciku....przewiązałam każdy róg cienkim drucikiem....i przymocowałam do górnej częsci klatki....:) Szkoda  tylko że cała ta praca poszla na marne..bo nawet przez chwilke sie nim nie zainteresował:(...

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lis, 2008, 13:29 »
O to szkoda.....
Gratuluję i tak zrobionego hamaczka  [polecam] xDMoże ja też spróbuję -kiedyś!;(

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline kropciaaaa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • samiec - Miko ( czarny aksamit)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lis, 2008, 23:13 »
Dziękuje :) widze że czekasz na zakup swojego szylcia:>? Polecam Ci zabawe z hamaczkiem...to że mój maluch sobie go nie upodobal nie musi oznaczac że Twoj też nie skorzysta:)

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Lis, 2008, 10:17 »
Tak czekam :)Już niedługo zapadnie ostateczna decyzja ale raczej rodzice są na tak ;)
Tak skorzystam z hamaczku bo widzę że dużo osób go ma i są zadowoleni ;)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Lis, 2008, 10:18 »
Bywa, że hamaczek wisi nawet kilka miesięcy zanim szylek przekona się do niego, nie rezygnujcie tak prędko.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Lis, 2008, 10:46 »
Ok ja nie zrezygnuję ;)
Ja się tak łatwo nie poddaję i jestem cierpliwa ;)
Choć czzasem mojego psa a raczej u babci( bo nie moge w domu bo mam młodszą siorkę alergiczkę )to bym udusiła ;)
hehe :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Rózia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś (Maniuś i Szymonek w serduszku)
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Lis, 2008, 11:43 »
A co do hamaczka to może minąć trochę czasu nie tylko od zauważenia i korzystania z niego, ale też z korzystania pełnego- jakiś czas temu uszyłam Kubie nowy hamak i on dopiero niedawno zauważył, że może schować się miedzy jego polarkowe warstwy  :) Teraz właśnie śpi w nim przykryty   :)

Offline Oll_x333

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Agatka i Arturek ;*
    • SZYNSZYLAND
Odp: urządzanie klatki
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lip, 2009, 23:49 »
Mam jedno pytanko jak to jest z tymi pluszakami ??? bo bd miec 1 szylka i planuje mu dac pluszaka ale czy to moze byc normalny pluszak czy musi miec jakis material specjalny albo cos ? Jaki np ma byc ten pluszak ? prosila bym o jakies zdjecia albo opinie  :???:

Bo szylki najlepsze w świecie są ! <333

 

Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8329
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
300 zł na start(szynszyl,klatka,akcesoria,wyposażenie klatki,pożywienie).

Zaczęty przez marchewka^^Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 18233
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 20:46
wysłana przez marchewka^^
amputacja łapki: przebieg leczenia, rekonwalescencja, przystosowanie klatki

Zaczęty przez NeskaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 28232
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2012, 19:19
wysłana przez Sylwia
Zmiana wystroju klatki, czyli: czy tak będzie im lepiej?

Zaczęty przez OcelotDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3171
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2009, 11:26
wysłana przez Ocelot
[szukam] transportu dla samej klatki Opole-> Warszawa

Zaczęty przez sunnygirl33Dział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1549
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2011, 12:48
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal