28 Kwi, 2024, 14:18

Autor Wątek: jak to jest z tym piaskiem  (Przeczytany 2495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paula 25

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
jak to jest z tym piaskiem
« dnia: 11 Cze, 2004, 14:56 »
:???: Niedawno kupiłam szynszyla i dowiedziałam się, że on musi się kąpać w piasku. Kupiłam kartonik 1,5 kg piasku i nie wiem czy wsypać go do klatki zamiast sianka czy do osobnego pojemnika oraz czy wsypać całe 1,5 kg czy rozdzielić to na porcje????  :?:  :?:

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Cze, 2004, 15:04 »
Ile jeszcze razy!!!! Ludzie zanim kupicie jakiekolwiek zwierze to moze dowiecie sie czegos wczesniej, nie zwracam sie tylko do ciebie, ale ja poprostu juz trace cierpliwosc!! Jak mozna kupic zwierzaka nic o nim nie wiedzac!
Piasek oczywiscie musi byc specjalny dla szynszyli.
Poczytaj:
TU o wyposazeniu klatki, na dole jest o kapielowce http://szylki.fm.interia.pl/strony/szynszyle/klatka_wyposazenie.html
A tu o piasku
http://szylki.fm.interia.pl/strony/szynszyle/piasek.html

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Cze, 2004, 17:55 »
we mnie tez sie odrazu gotuje !!

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Cze, 2004, 20:50 »
Nie trzeba sie tak denerwować  :wink: . Mi tez na początku wydawało sie że z tym piaskiem to chyba jakis żart (że ma sie w nim kąpać). Dopiero po ok2 mieś jak stan futerka sie pogorszył pszyszło mi do głowy że jest on chyba niezbedny.
Paulo, jeśli masz szynszylka od niedawna i jakiś temat jest zagadką, wystarczy w wyszukiwarce (na forum lupka) wpisać odpowiednie słówko i rada sie znajdzie. Co do piasku powinien on być w osobnym pudełku ( tzw kąpielówka - żeby ograniczać rozsypywanie  :) )  lepiej nie rozdzielać i co jakiś czas zmieniać.

Offline Olenka~~~~

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Uzbierane migdały: 0
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lis, 2004, 17:26 »
Musi to byc specjalny pyłek dla szynszyli ponieważ szynszyle żyją na pustyni....kosztuje on 4 zł nie jest on tani ale wystarczy na kilkanaście kąpieli a pozatym to szynszyl powinien być kąpany codziennie.. :D

Ola Jeziorska

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lis, 2004, 09:00 »
Przyznaje ze na poczatku"kopiel w piasku" :roll: tez byla jakas abstrakcja :| ale cale szczescie zanim dostalam szylke musialam zaglebic sie w lekturze na temat tych stworzonek:)--->to byl nijako warunek :!!:  :jezyczek: ....tak czy inaczej..lepiej pozno niz wcale-mam tu na mysli fakt zorganizowania szylce"baseniku"w klatce albo"poza domkiem" :wink: ...iel razy kulka sie bedzie pluskac to zostawmy jej:)szylka moze sie okazac czyscioszkiem:)i nie wychodzic czasami z kapieli->co zdarza sie czasami mojej  :wink: ...zatem taki pojemnik z piaskiem w klatce jest koniecznoscia :!!:  :!!:  :!!: ...a poza tymtaka kapiel jest niejednokrotnie zabawa dla kulki [jestem_kwiatkiem]
pozdrawiam madzia&czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Cathy

  • Gość
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lis, 2004, 11:31 »
Ale pamiętajcie, że nadmiar może wysuszać skórę! Moja kąpie się tylko na wybiegu, czyli ma do kąpieli jakieś 3 godziny dziennie.  :mrgreen:

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lis, 2004, 11:48 »
Dobre :!!:  ;D ....Cholerka no:)moja kapie sie czsciej...i czasami zaprasza i mnie do kapieli:D bo ma klatke przy moim lozku i sypie piachem az milo...generalnie kapie sie jak kaczka :lol: ...a w dodatku miseczke w ktorej ma piasek wykorzystuje do porannej gimnastyki:)bo wlazi do niej przednimi lapkami i podnosi tylnie do gory przeciagajac sie;)..no trzeba przyznac ze to komicznie wyglada:) :brawo:  :mrgreen:
pozdrawiam madzia&czikau..pseudonim artystycznycziquitaaa :wink:

light my candle;)

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Gru, 2004, 23:04 »
Jak sie kupuje zwierze to sie wczesniej powinno o nim cos przeczytać. A nie na ślepca kupować byle jakie tylko że jest ładne. Podkreślam ja taki błąd popełniłam i nie chce żeby kto kolwiek  też taki popełnił. Bo ja jak kupował szynszyla to prawie nic o nim nie wiedziałam. I tak popełnil kilka błędów kupilam mu złą klatke z której mi uciekł i musiałam mu nowa kupić a tu już przychodzi nowy wydatek. Piasek u mojego Tupta stał 24h na dobę w klatusi. Teraz odkąd jestem na tym forum wiem o szynszylach dużo wiecej, kupiłam mojemu szynszylowi klatke z półeczkami kilka miesiecy temu i piasek dostaje na dwie godziny dziennie. Dlatego prosze jeśli ktoś sie zdecyduje na kupno szynszyla to niech najpierw o tych zwierzakach sie coś dowie. Nie musi to być książka może jak ma neta poszukać a jak los da szczęście temu komuś to trafi na nasze forum.  :mrgreen:

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline patuu97

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Diesel, Gizmo, Ruda (*), Scraf (*), Kebab (*)
Odp: jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Gru, 2009, 15:58 »
Rozdziel na porcje i wsyp do osobnego pomieszczenia. Szynszyle się tak fajnie w nim optaczają.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Gru, 2009, 17:26 »
 Ja mam we wszystkich 4 klatkach piasek caly czas,nie wyciagam go. Szylki kapia sie 4 razy dziennie.
Wymieniam piasek 2 razy w tygodniu i oczywiscie 2 razy dziennie go sprzatam.
Dodatkowo w kuchni i w pokoju mam po jednym pojemniku z piaskiem jakby sie poklucily   :D

Offline Ewciia91

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
    • Wątek moich prosiaków na caviarni
Odp: jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Gru, 2009, 11:10 »
Mam pytanie, jak ma się dwa szynszyle w 1 klatce to trzeba 2 pojemniki do kąpieli czy 1 ?
Wydaje mi się że po 1 dla każdego, ale się nie znam - nie mam jeszcze tych zwierzaków.
Wyczytałam też że częste kąpiele mogą podrażnić skórę ? więc nie wiem czy
miała bym piasek trzymać w klatce czy tylko  na wybiegach ?

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Gru, 2009, 11:25 »
Spokojnie 1 pojemnik starczy. Co do częstotliwości kąpieli są różne opinie. Ja daje piasek co 2-3 dni na pół godziny. Moim zdaniem wystarcza :)

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Gru, 2009, 11:31 »
Daję jeden pojemnik a mam dwie kluchy, komicznie to wygląda gdy balerony chcą się razem wykąpać;D.Nie widzę potrzeby żeby dawać więcej kompielówek one sobie swietnie radzą i po chwili kąpią się na zmianę , wstawiam dziennie po wybiegu na jakąs godzinkę moim to wystarcza ale opinie są rózne.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: jak to jest z tym piaskiem
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Gru, 2009, 12:56 »
Nie ma przeszkód, żebyś dobrej jakości piasek trzymała cały czas w klatce, aczkolwiek jeśli zauważysz, że szyl nadużywa kąpieli lub/i podrażnioną skórę, to wtedy trzeba wyjmować. Moje kąpią się po każdym wybiegu, na czas sprzątania (jakieś 15-20 minut) wkładam je do małej klatki, w której jest kula , głównie dlatego, że nie mam czasu na przesiewanie piachu kilka razy dziennie.

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

 

NOWY ROK NOWY ROK JUŻ JEST

Zaczęty przez xenarthraDział Kalendarz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2545
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2006, 09:19
wysłana przez vka
Dzielić klatkę czy nie dzielić? Oto jest pytanie... ;)

Zaczęty przez IskaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3209
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2007, 09:15
wysłana przez Toke
gdy widzisz,ze "cos" w pobliskim zoologu jest nie

Zaczęty przez NiuniaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1520
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2005, 21:08
wysłana przez Eriu
"niech mówią, że to nie jest miłość ";)

Zaczęty przez ramzesik1993Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7231
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2020, 11:55
wysłana przez Kocham.Szyszki
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10118
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
SimplePortal