10 Maj, 2024, 08:00

Autor Wątek: dokładne menu/jadłospis szynszyli  (Przeczytany 31916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Gru, 2007, 21:19 »
Tak, wiem że ma inny skład, zdziwił mnie natomiast fakt, że na w/w niemieckiej stronie podano info, że Vita Special Adult zawiera vit b-komplex. Nie rozumiem tej rozbieżności. Zastanawiałam się nawet nad tym czy może to jest błąd w opisie karmy (na tej niemieckiej stronie). Jeśli karma podpasuje to będą ją dostawać razem z chinchilla complete.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Gru, 2007, 17:20 »
chyba błąd na stronie bo ja przeczytalam nawet informacje na opakowaniu i poza kiepskim tlumaczeniem nie ma zadnych rozbieznosci ;) z tego co pamietam, jak wroce do domu to jeszcze sprawdzę, zresztą, nie tylko o "B complex" chodzi ale i o szereg innych minerałów i witamin. niestety, nie popisali sie.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

mmagda_a

  • Gość
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Gru, 2007, 19:07 »
wlasnie, miki pare dni temu zaczal dostawac siemie lniane, daje mu pare nasionek dziennie (doslownie kilka), ale za bardzo nie wiem ile powinien tego dostawac, no i czy ono moze zaszkodzic? bo wczoraj i dzis zauwazylam ze oprocz zwylkych bobkow robi tez, zdecydowanie mniej ale zdarzaja sie, takie mniej podluzne, brazowe i twardsze, czy siemie moze cos takiego powodowac??

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Gru, 2007, 19:27 »
Niusio nie ma określonego jadlospisu, jako główną karmę dostaje Vitapol dla szynszyli zmieszany z Pellets albo Emotion Beauty Vitakraftu, niestety w zoologu nie mają karm Vitakraftu innych niż Pellets i EmBe, żadnego Prestige też nie ma, Zuzali brak....Na szczęście często jeżdże z rodzicami do warszawy i w zoologu w Złotych tarasach wydaję całe kieszonkowe. Z ostatniej wyprawy przywiozłam: skrzyp Zuzali, zioła z jodem HP, mieszankę różaną VItakraaft, korzeń mniszka z Zuzy, karmę ziołowo - owocową HP, płatki kwiatów HP. Podaję różnie, co kilka dni. Oprócz tego Niusiek dostaje siemię lniane, tabletki Vita Bon Vitakraft, samodzielnie suszone listki jabłoni i mniszka, orzeszki, fistaszki, rodzynki, daktylki...Cały czas w klatce jest kolba, wapienko i kamień solny. Co do podawania smakolyków, to sypię je albo układam na półeczkach. :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2007, 13:33 wysłana przez jelonekiniuchaczek »

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Gru, 2007, 19:56 »
mmagda_a wątek "siemię lniane" jest tu
W wątku tym wyczytasz jak podawać, myślę, że możesz śmiało zwiększyć porcje dla Twojej szylki. Nie martw się siemię w odpowiednich ilościach nie jest szkodliwe i na pewno nie powoduje twardszych kupek :) natomiast polepsza wygląd szynszylowego futerka.
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2007, 23:26 wysłana przez coolmamcia »

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Gru, 2007, 20:17 »
coolmamcia, świetny ten jadłospis :D. Aż mnie zmoblizowałaś żeby zrobić sobie w końcu swój :).

Szczerze mówiąc, to ja daję jedzenie kulkom na oko;). Karma Xtra Vital Premium oczywiście codziennie, nigdy nie bawię się w dawanie łyżką, sypię gdzieś z pół miseczki i zawsze jest okej.
Poza tym - do karmy dosypuję zioła podstawowe albo ziola uzupełniające Herbal Pets, jedzą chętnie, nie mam zastrzeżeń - oczywiście nie dosypuję im tego codziennie; raz w tygodniu dostają porcję ziół podstawowych i raz w tygodniu ziół uzupełniających - czyli ogółem taki dodatek jest 2 razy w tyg.
Dodatkowo dostają pyłek pszczeli, co kilka dni, daję z ręki albo dosypuję do miseczki.
Czekam własnie na paczkę w której jest karma ziolowo-owocowa Herbal Pets dla szynszyli oraz ziołowy bukiet dla szynszyli tej samej firmy. Też jakos to do menu wplotę, jak uznam, że dawno nie dostawały ;).
Ponadto mam gałązki jabłoni Zuzali (niestety, nie mam dostępu do świezych i bezpiecznych dla maluchów tego typu rzeczy, musze zdać się na kupne), którwe uwielbiają i dostają codziennie.
Od Zuzali mam jabłuszko suszone, owoc maliny (i czekam na czarne porzeczki ;)) - dostają raczej w klatce i rzadko, ponieważ na wybiegu niespecjalnie się nimi interesują, jedna woli maliny, druga jabłka, więc... Ale jak jedna je, to druga musi to samo, czyli na jedno wychodzi :).
Do tego wszystkiego oczywiście sianko Zuzali, zjadane w tempie rekordowym [daję wszystkie smaki: ziołowe, melisowe, miętowe, jak jedno opakowanie się skończy, zaczynam drugie, nie chcę wszystkich otwierać, bo najchętniej jedzone jest takie pachnące, a po otwarciu to już zapach szybko znika ;]].
Kolby też dostają - zjadają w góra 2 dni, jednak daję jedną na tydzień, dwa, nie chcę ich przesłodzić, w końcu to tylko dodatek, no i wykosztowałabym się nieźle dając np. codziennie ;]. Uwielbiana jest kokosowo-rózana Vitapolu, jednak chcę spróbować z Kolba owocową Prestige, na która czekam (na razie jedno opakowanie, na spróbowanie bo strasznie drogie te kolby niestety, 5,20 za jedno opakowanie, w środku 2 sztuki...].
Na wybiegu dostają rodzynki i słonecznik, na dzień nie więcej jak 2 rodzynki na łebka i 1 ziarenko slonecznika [aczkolwiek nieraz moja mama coś tam dla nich przemyci z rodzynek i mają wtedy dzień dziecka... stop... dzień szynszyla ;)].
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2007, 20:20 wysłana przez Chamaedorea »

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Gru, 2007, 09:08 »
Tak, wiem że ma inny skład, zdziwił mnie natomiast fakt, że na w/w niemieckiej stronie podano info, że Vita Special Adult zawiera vit b-komplex. Nie rozumiem tej rozbieżności. Zastanawiałam się nawet nad tym czy może to jest błąd w opisie karmy (na tej niemieckiej stronie). Jeśli karma podpasuje to będą ją dostawać razem z chinchilla complete.


to jednak błąd na stronie, bo opakowanie w wersji niemieckiej jak i polskie tłumaczenie nic nie mówi o B-komplex. no i szkoda.
i tu takie pytanie. Warto kupować karmę Vita Special Adult za 18zł/600g która ma bardzo mało witamin i nawet nie wiemy jak jest zbilansowana bo producent nie pokusił się o analizę czy lepiej kupić np. Chinchilla Duo za 13zł/1kg która jest ładnie zbilansowana i ma mniej więcej tyle samo witamin? Odpowiedzcie sobie sami ;)

Ja nie twierdzę, że te wszystkie witaminy co były w Vita Special Regular były potrzebne, możliwe, że je wycofali bo np. dzienna dawka tych witamin jest dajmy na to w rodzynkach czy innych smakołykach a hiperwitaminoza też dobra nie jest.. tego nie wiem, nie kwestionuje badan lekarzy weterynarii którzy niby pracowali nad składem tej karmy... jednak uważam, że nie warto przepłacać i kupować kota w worku {bez analizy}
lepiej kupić tanszą, ładnie zbilansowaną karmę i pyłek pszczeli ;) tam są wszystkie witaminy...i problem znika :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Gru, 2007, 14:32 »
W międzyczasie doszła do mnie paczka m in z tą karmą i też prześledziłam całe pudełko w poszukiwaniu b-komplex. I tu zła wiadomość- rzeczywiście brak nie tylko tych witamin. Dobra natomiast jest taka, że moje szylki bardzo chętnie ją jedzą. Podałam im co prawda narazie tylko 2 kulki dzienie do łapki, ale to dobrze wróży. Problem miałam tego typu, że moje łobuzy nie przepadają za granulatem w formie typowych pelletek. A Chinchilla Duo to też jeśli się nie mylę, pelletki. Z karmy Chinchilla Nature Versele- Laga zjadały wszystko oprócz małych zielonych pelletek (tych typowych z gładką powierzchnią). Stanowią one znaczną część tej mieszanki i niestety lądowały w koszu dlatego m in z tego powodu postanowiłam z niej zrezygnować. Mieszając Vita Special Adult i Chinchilla Complete uzyskam dośc dobre zestawienie. Cena Special Adult Vitakraftu w sklepie internetowym 11,99 (w zoologu 15 zł). Wiadomo, dochodzi przesyłka ale jeśli ktoś robi zakupy rzadko ale kompleksowo to jest atrakcyjna.
Do karmy sklep internetowy dołączył katalog vitakraftu dotyczący nowej koncepcji life- cycle- żywienie zgodnie z etapami życia. Podana jest tu informacja że jedna jednostka żywieniowa zawiera- 12 witamin (?), włókno surowe, minerały, proteiny i kiełki pszenicy VitaGerm. Cieżko dojść do tego jak to naprawdę jest z tą karmą :(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Gru, 2007, 14:41 »
coolmancia, VitaGern, kiełki pszenicy i witaminy byly w Vit5a SPecial Regular.
w tej tego nie ma i lipa okropna, jestem strasznie rozczarowana.
Moje Pelletki tez niechętnie jedzą ale cóż, będą musiały bo przepłacać za kota w worku mi się nie widzi.
moje kulki narazie mają identyczną diete jak Twoja ;) czyli Vita Special Adult i Chinchilla Complete ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline myszagi

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lucek , Marian ... Chico i Odi [*]
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Gru, 2007, 18:47 »
No niestety Regular miał dużo więcej wszystkiego i wielka szkoda że go wycofali (ciekawi mnie zresztą dlaczego...). Tak czy inaczej ja również daję swoim kulkom Vita Special Adult i Chinchilla Complete a oprócz tego sianko i różne ziólka zuzali, pędy jabłoni, vitakraft calci fit (zamiast wapna bo mąż ma astmę a chłopaki zamiast skrobać zębami to skrobały łapkami i się kąpały w nim), oczywiście jeszcze siemie lniane, pyłek pszczeli i zarodki pszenne ;) .Od czasu do czasu dostają również kolbę (pod choinkę dostały kokosowo-różną :P ). 
Cena Special Adult Vitakraftu w sklepie internetowym 11,99 (w zoologu 15 zł). Wiadomo, dochodzi przesyłka ale jeśli ktoś robi zakupy rzadko ale kompleksowo to jest atrakcyjna.
Ja za Vita Specjal Adult płacę 12,50 zł w Kakadu, gdzie ktoś w wątku o tym sklepie pisał że nie jest najtaniej :) .

Offline doncia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • pusia , pysia i przez jakiś czas ivana
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Cze, 2008, 11:29 »
ja kupuje karmę prestige , jest bardzo dobra  , szylom  bardzo smakuje , narazie mam  tą karmę i chinchila complete to je mieszam do tego różne zioła itp.ja dropsy dla gryzoni , przysmak lux itd kupuje. co do kolb polecam kokosowo-różana vitapolu dla szynszyli , albo kokosową vitapolu dla gryzoni.co do soli to ja raz miałam sól nestora , szylki wogóle nie chciały jeść.

Szynszyle , to one podbiją świat :)

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Mar, 2009, 17:20 »
Mam problem.Mój szynszyl na początku jadł mieszanki firmy Megan nie za bardzo za nia przepadał.Teraz podaje mu daktyle, suszone jabłka i migdały oraz rodzynki .Co jeszcze moge mu dac dobrego .Poszukuje takich rzeczy ktore można znależc w sklepach spozywczych lub w marketach,ponieważ mieszkam w małej miejscowości.Chciałbym żebyście odpowiedzieli ma te pytania oddzielając kazde akapitem:
Jaką dobrą firme mieszanek dla szych znacie i byście polecali????
Jakie smakołyki dla szynszyli mogłbym kupować w sklepie spozywczym lub w markecie które by lubił ???
I jakie Wy byście polecili mi smakołyki które podajecie swoim szychom ??
 
Z góry  ziękuję
 

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Mar, 2009, 18:05 »
Myślę, że żywienie bez specjalnej karmy nie ma sensu. Ta wymieniona przez ciebie jest najniższa w rankingu. Znacznie lepsze są granulaty. Tzw. smakołyki nigdy nie dają zwierzęciu wszystkiego, czego potrzebuje. Zwykle te produkty które wymieniłeś będą zbyt słodkie (rodzynki) i zbyt tłuste (migdały). Chyba najbardziej dostępne (nawet w hipermarketach) jest siano. Bez tego też się nie obejdzie.
Jeśli nie masz sklepu zoologicznego w twojej miejscowości, to kup w sklepie internetowym.
Kopalnię wiedzy na temat żywienia masz tutaj na forum.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2009, 18:13 wysłana przez Rambusia »

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Mar, 2009, 22:03 »
Napiszę więcej - taką dietą możesz poważnie szylce zaszkodzić! Przysmaki trzeba dawać tym zwierzętom baaardzo oszczędnie (w sumie ok łyżeczki do herbaty na TYDZIEŃ!).

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Mar, 2009, 14:33 »
Chciałbym żebyście odpowiedzieli ma te pytania oddzielając kazde akapitem:

Co Ty masz z tymi akapitami?? Każdy pisze tak jak mu się podoba.
Aktualna dieta Twojego szylka jest fatalna. Zamiast redagowac nowe posty, wystarczy poczytac forum. Tutaj naprawdę już bardzo, BARDZO dużo zostało napisane. A jeśli mimo wszystko nie znajdziesz odpowiedzi, wtedy zapytaj.
Brak sklepu zoologicznego nie jest żadnym wytłumaczeniem dla takiej diety w dzisiejszych czasach, sklepów internetowych jest cała masa, każdy może wybrac coś dla siebie...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Mar, 2009, 16:33 »
Dziewczyny kochane ach no i chłopcy może zamiast tak krytykować pomóżmy mu zmienić nawyki żywieniowe jego szynszyla.Ale ja również uważam ze powinien poczytać na forum i dowiedzieć się więcej.Cieszę się że przybyłeś na forum Waple ale jeśli nie zmienisz nawyków żywieniowych swojego zwierzątka to będzie z nim krucho....Mam nadzieję że to rozumiesz.

Mam problem.Mój szynszyl na początku jadł mieszanki firmy Megan nie za bardzo za nia przepadał..

Szynszyl który nie lubi megana?Jeszcze nie słyszałam-widać ze szylek wie co zdrowe:)
Wiem,że możesz tego nie wiedzieć ale megan to pierwszy krok do cukrzycy u szynszyla.Nadmiar smakołyków jest niezwykle szkodliwy dla tych zwierzątek.I w najlepszym razie skończy się tylko biegunką.
1.
Cytuj
Jaką dobrą firmę mieszanek dla szych znacie i byście polecali????

Mieszanki nie są najlepsze bo szynszyle z natury są naprawdę wybredne a z resztą sam zobacz (
) chodź myślę że sam dobrze o tym wiedzieć powinieneś!Szynszyle zjedzą najpierw to co im najbardziej smakuje a potem na to co zdrowe miejsca już nie ma!A więc najlepszą wg.mnie i myślę że całego forum jest karma firmy Prestige Versele Laga Chinchilla Complete-jest to pełnowartościowa karma dla szynszyli.Wszystkie wartości odżywcze zawarte są  w kilku kolorowym granulacie.Jeśli już koniecznie chcesz mieszankę,choć jak już napisałam to nie najlepszy pomysł to możesz kupić tej samej firmy Versele Lagę Chinchilla Duo lub Chinchilla Nature, choć Complete jest najlepsza.Kolejną z bardzo dobrych firm jest Vitakraft-są tam też różne mieszanki i granulaty,ale ja tej firmy tak dobrze nie znam i podam tylko kilka przykładów-Vitakraft Emotion Beauty-mieszanka i zawiera barwniki, Pellets -granulat.Karmy tych firm są drogie-niestety ale są naprawdę zdrowe i za te pieniądze naprawdę warto!Jeślinie masz ich w sklepie zoo to od czego jest internet?Jest wiele sklepów zoologicznych które są naprawdę polecane np. http://www.sklep.videozoo.pl/
2,3.
Cytuj
Jakie smakołyki dla szynszyli mogłbym kupować w sklepie spozywczym lub w markecie które by lubił ???I jakie Wy byście polecili mi smakołyki które podajecie swoim szychom ??

W supermarkecie możesz kupić słonecznik nasiona dyni,suszone owoce( choć tego nie polecam bo są w większości kandyzowane a to nie jest zbyt dobre dla układu pokarmowego szynszyli!),suszone warzywa(np.pomidory,są zdrowe i smaczne a szynszyle naprawdę za nimi przepadają)pamiętaj aby nie podawać szynszylce ziemniaków, buraków(też raczej nie powinno się),groszku i żadnych warzyw strączkowych.Migdały są bardzo tłuste i jeśli w ogóle to powinno się je podawać raz czy dwa wTYGODNIU i to TYLKO i wyłącznie jako SMAKOŁYK zresztą tak samo jak i słonecznik,rodzynki są bardzo słodkie a co słodkie to wiadomo szynszyli pasuje.Ale smaczne nie zawsze oznacza zdrowe!A zresztą co ja Ci tam będę mówić posłuchaj Jaszelmy to ona jest weterynarzem i zna się na gryzoniach!Ja chcę Ci jeszcze powiedzieć że szynszyle lubią też to co zdrowe,możesz razem z karmą kupować  ziółka, np. mniszka mojej szynszyli bardzo smakuje i zajada aż się uszy trzęsą ale KAŻDY szyl ma INNY gust więc sam musisz dojść co Twojej kuli smakuje a dco nie.


P.S.Czy teraz dobrze?
PS tak :D
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2009, 22:24 wysłana przez coolmamcia »

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Mar, 2009, 18:52 »
Dzięki Idka i dzięki całej reszcie.Od dzisiaj zmieniam mu dietę
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2009, 18:54 wysłana przez waple »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Mar, 2009, 19:00 »
chinchilla duo to granulat :) dla sprostowania.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Mar, 2009, 20:13 »
Dream no cóż zgodzę się z Tobą no ale nie do końca-oprócz granulatu są tam owoce,warzywa i rodzynki.Ale głównie rzecz biorąc to granulat(ale taki z przysmakami xD)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Mar, 2009, 20:23 »
idka, przysmaki trzeba wybrać i podawać pojedynczo, ale nie ma ich tyle, żeby móc nazwać karmę mieszanką. w sumie może z 5 owoców róży i 40 rodzynek na 2 kg opakowanie znalazłam.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Mar, 2009, 16:55 »
To wkońcu co bedzie najlepsze??

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Mar, 2009, 17:10 »
jeśli Twój szylek tak dostawał same smakołyki to najlepiej na początek jednak sam granulat-żeby wybrzydzać nie mógł, a żeby szybko dostał wszystko co potrzebne organizmowi-czyli granulaty typu vl chinchilla complete czy vitakraft regular. ewentualnie mążesz kupować tzw. pellety. vitakraft je produkuje.
co do kupowania i trudności w dostaniu-korzystaj ze sklepów internetowych robiąc masowe zakupy po 3-4 opakowania. wtedy wysyłka całkowicie się zwróci (w sklepach internetowych produkty są tańsze)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Mar, 2009, 18:14 »
A jak bym chciał kupowac z Vitakrafru to jaki granulat wybrać?Bo tam widze tylko dla gryzoni,któlika.chomika>swinki morskiej koszatniczek itp

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Mar, 2009, 18:15 »
sory jest dla szynszyli :D

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: dokładne menu/jadłospis szynszyli
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Mar, 2009, 18:17 »
Co Wziąć? Co jest lepsze Animals co ma takie właściwości ANIMALS - POKARM DLA SZYNSZYLA GRAMATURA - 0,5KG
Pokarm dla szynszyla
• mieszanka jest smaczną, treściwą karmą energetyczno-białkową przeznaczoną dla szynszyli po zakończeniu okresu wzrostu i poza okresem rozrodu
• karma stanowi dodatek uzupełniający paszę podstawową (siano łąkowe i zielonka lub korzenie z różnych roślin)
• wzbogacenie mieszanki witaminami, probiotykami i mikroelementami wpływa korzystnie na kondycję, stan okrywy włosowej, ścieranie zębów oraz na ich witalność
• pokarm zawiera dodatek probiotyku „Probios”, który zapobiega występowaniu chorób

Czy to ANIMALS POKARM PODSTAWOWY Z RÓŻĄ DLA SZYNSZYLI 0,3KG

Jakie smakołyki z vitakraftu Byście polecali???

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 26838
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 35177
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5229
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2325
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
Mieszanka ratunkowa wg. receptury Bożenki - dla szynszyli które trzeba dokarmiać

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 15391
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 17:52
wysłana przez Bożena
SimplePortal