28 Kwi, 2024, 02:17

Autor Wątek: Empatia!!  (Przeczytany 5804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marchewka^^

  • Gość
Odp: Empatia!!
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Wrz, 2009, 18:27 »
Biedne zwierzęta.
Jakie to niesprawiedliwe-natura obdarzyła je tak pięknymi futrami a człowiek wykorzystuje to w taki sposób :(
Powtórzę: WSTYDZĘ SIĘ ŻE JESTEM  CZŁOWIEKIEM !!
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2009, 20:15 wysłana przez Claudi »

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Empatia!!
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Wrz, 2009, 18:42 »
WSTYDZĘ SIĘ ŻE JESTEM  CZŁOWIEKIEM !!

A ja nie, bo to nie człowieczeństwo jest tu ujmą, a postępowanie i poglądy NIEKTÓRYCH ludzi.
Jednak po postudiowaniu trochę filozofii daleka jestem od stawiania twardych i ogólnych sądów , bo uważam, że żaden człowiek nie jest w stanie osądzić OSTATECZNIE co jest tak naprawdę dobre a co nie, co należy potępiać a co nie. Dla mnie osobiście to okrucieństwo, ale to że ja tak uważam nie oznacza wcale, że tak jest i koniec, że to prawda absolutna i jedyne słuszne zdanie. Może zwierzęta zostały po to stworzone? Może to Ci, którzy noszą futro mają rację? W końcu kiedyś futra były naszym jedynym odzieniem... Rozsądzenie o tym jest chyba poza granicami ludzkiej mocy... Uważam, że każdy ma jak najbardziej prawo nosić futro jeżeli jego przekonania mu na to pozwalają.
To z czym trzeba walczyć to niehumanitarne traktowanie, hodowla i zabijanie.
Bo kto dał komukolwiek prawo sądzić, że królika na mięso to można jak najbardziej zabić, a na futro to już nie??
Pewnie polecą gromy, ale cóż, tak uważam i już.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Empatia!!
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Wrz, 2009, 20:11 »
Ja się nie wstydzę że jestem człowiekiem ... ja bardziej wstydzę się, że ludzie tak często zwalniają sami siebie z obowiązku myślenia.
Prawdy bywają względne, człowieczeństwo przeplata się z bestialstwem ... i tak to się wszystko kręci.
Fanatyzm to coś co powinno być uważnie ob serwowane ... w każdym przypadku - także w przypadku walki w obronie praw zwierząt.
Terroryzm prowadzi do wypaczeń, łatwo jest ocenić człowieka po pozorach "nosi futro, skórę - ZŁY" a czy tylko to stanowi o naszym charakterze ?
...
Wydaje mi się ze ja także zahaczę o temat za który mogę spodziewać się gromów ... ale czy sławne białe buty papieskie nie są czasami wykonane ze skóry jakiegoś zwierzęcia ?
Te buty które nosił JPII ? ... i co to oznacza gdybyśmy przyłożyli miarę fanatyków ??
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2009, 20:17 wysłana przez Claudi »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Empatia!!
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrz, 2009, 15:35 »
Mi się wydaje, że niektórzy tylko wybiórczo okazują miłość do zwierząt. Boli ich, że ktoś zabija szynszyle na futro, ale mają gdzieś, że np. kury hodowane są w klatkach w których ledwo mogą się ruszać itd. No tak, bo kura brzydko pachnie i nie lubi pieszczot...

A co do testowania produktów na zwierzętach... Nie jest to przypadkiem tak jak ze sztuczną skórą? Sama w sobie niby wykonana bez cierpienia zwierząt, ale jej składniki zostały na zwierzętach wcześniej przetestowane. Prawdopodobnie tak samo jest z tymi kosmetykami.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Empatia!!
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrz, 2009, 17:41 »
Tak samo jest ze wszystkim, tak naprawdę postęp w np. medycynie nie byłby możliwy bez ofiar ze zwierząt, jak i zresztą z ludzi...
Sama mam mieszane uczucia co do tego wszystkiego, ale daleka jestem od stawiania wielkich tez i brania udziału w manifestacjach oblewając farbą kobiety w futrach...
Za to kupuję jajka tylko z numeracją 0 lub 1 itd. I mogę mieć tylko nadzieję, że to pomaga...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Empatia!!
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Wrz, 2009, 14:52 »
Ja doszłam tylko do połowy, nie jestem w stanie oglądać dalej..nie mogę patrzeć na cierpienie zwierząt....
Gdybym mogła zmienić świat....

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

 

SimplePortal