27 Kwi, 2024, 19:35

Autor Wątek: Czego nie należy wkładać do klatek, czyli masakra w klatce szyszula ;]  (Przeczytany 12292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Po raz n-ty stwierdzam, że moi chłopcy to po prostu aniołki! Nigdy nie próbowali ruszać miseczki, domek nietknięty, gryzą grzecnzie gałązki ,które wrzucam im do klatki (ostatnio włożyłam drzewo - wyrąbałam i podsuszyłam niewielką leszczynę  :D ).
Nigdy nie gryźli mebli, nie hałasują w nocy (nadmiernie), nie gryzą prętów...
Sama nie wiem jak się ich nachwalić!
Ale mam dobrze :P

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
auto-jaszelmo-reklama? :P
wiesz...oni chyba są świadomi w jakim zawodzie pracujesz i jaki masz wachlarz tortur w zanadrzu, gdyby "zupa była za słona" (czytaj za dużo problemu sprawiały) :D
a tak serio-mój Wacław wszystko w nocy próbuje wyrzucić, przewrócić, zdemontować w klatce. średnio 10 razy w nocy coś mnie budzi... on jest typem szynszyla myślącego-najpierw siedzi i myśli co chciałby zrobić aż się zawiesi na kilka minut, a potem bałagani i próbuje zniszczyć wszystko co było już w klatce zabezpieczane, poprawiane, aby nie dosięgnęły tego jego zęby. w efekcie nawet jego matka już czasem dostaje od synalka jasnej-ciasnej i chłopczyna dostaje zimny prysznic (a raczej ciepły prosto z pęcherza)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
moja Lady uwielbia samodzielnie aranżować wnętrze swojej klatki, potrafi przestawić szklaną kuwetę, albo przeciągnąć naczynie z piaskiem na drugą stronę klatki mimo bardzo wąskiego przejścia. w dodatku stwierdzam że szynszyle mają bardzo dobry wzrok, w jednym miejscu (ok 1 cm szpara ) mój wełniany pasek od swetra dotykał klatki i dziś połowa paska wciągnięta do klatki... nie wiem jakim cudem ona go zauważyła i wciągnęła, bo na sporej wysokości to było a w pobliżu żadnej półki, chyba musiała się mocno wyciągnąć :P

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline martita1991xx

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszuń, Kubusia[ ' ]
Mój szyszuń też w sumie jest aniołkiem xD W nocy tak nie hałasuje ( w sumie to nie wiem bo go wynoszę i nic nie słyszę ;)) rano wszystko w klatce jest na swoim miejscu, a gdy biega to rzadko cokolwiek obgryza... Tylko czasem ścianę bo mam taki mały róg wystający i to jest dla niego bardzo kuszący przysmak ;]
A jeśli już piszę: czy pozwalacie swoim myszom wchodzić w rózne zakamarki? Ja zatykam dziury za szafę ale to głownie dlatego że są tam kable i za łóżko bo po prostu długo stamtąd nie wylezie a wyciągnąć nie da rady... Mój brat kiedyś go wypuścił i nie zatkał tej dziury za szafę to 2 godziny tam siedział ;/

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Koncert metalową miską o 2 w nocy gdy wstaje się o 6 rano - nie należy do mojego ulubionego gatunku muzyki. Ale to moja wina, nie ich więc nie narzekam  ;D
Pisząc posta usłyszałam że Ebi opatentował "rzut miską z granulatem" czyli tą drugą której do tej pory nie wywalał... Przegapiłam debiut  ;D Moje czasem coś majstrują ale tak naprawdę to tylko takie problemy bym chciała mieć... Martito ja mam "zakamarko- fobie" po sylwestrze :>
Eh nie mogę się doczekać końca remontu nowego pokoju który od samego początku będzie urządzony "pod szynszyle" [-chomik-]

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Eh nie mogę się doczekać końca remontu nowego pokoju który od samego początku będzie urządzony "pod szynszyle" [-chomik-]

z moim facetem planujemy, jak już się dorobimy i nas będzie stać na domek, cały pokój stworzyć na potrzeby szyli, tak by mogły biegać bez żadnego ryzyka cały czas :wink: ciekawe czy nam to się kiedykolwiek uda :P

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Nicolo spróbuj ścisnąć stelaż miseczki kleszczami, tak aby miska ciężko wchodziła w niego. Po takim zabiegu wątpię aby mądrala miał tyle siły żeby ją wyszarpać  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Ja miałam w końcu dość codziennego szukania miski i jej stelaża po klatce (a jest gdzie szukać ;) ) i w końcu przydrutowałam je do klatki :) Od tamtej pory ani razu miska nie zmieniła miejsca :P


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
hahaha, a ja myślałam że to moja jest jakaś ponad normę że umie sobie miskę wydłubać z zawiasów, a i stelaż potrafi przewiesić ;D

początek tematu trafia w sedno kulkowego charakterku, u mnie na wióry poszła kolba VL, zjadły wszystko, patyczek przerobiony na trociny, a plastikowy zaczep znalazłam rano w rogu pokoju, też nieco nadszarpnięty zębem, bynajmniej nie czasu, bo kolba "miała" kilka godzin  :shock:

Offline kiniasko

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pituś [*], Jerry
Miseczka mojego Pitusia nie zmienia swojej pozycji poniewaz jest umieszczona na zewnatrz. Jest to karmidelko dla duzych papug czyli w klatce znajduje sie tylko kawalek plastiku a Pitus jak wszystko z niego zje to jedzenie zsuwa sie na dol :) dobre rozwiazanie :)

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Moja Fifka tak samo wywala miskę....Każdej nocy-raz przywiązałam drutem w gumowej "powłoczce" ale to był błąd bo rano został sam drut a miska i tak w środku klatki...Każdej nocy hulanka po klatce musi się odbyć!A jakże?    [taniec]
Muszę spróbować :)

P.S. Asiu,wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Ja mam rozwiązanie podobne jak kiniasko. Używam metalowego pojemnika na granulat stosowanego na fermach. Zaletą tego rozwiązania jest to, że szynszyla nie robi kupek ani nie sika do miski,  nie rozrzuca jedzenia - co zdarza się przy zbyt płaskich miskach i mogę nasypać granulatu nawet na kilka dni.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Foggy tylko raz się zdarzyło miskę wyrzucić, był to protest, bo miska była pusta:P
Ale musiała się bardzo namęczyć żeby ją wyciągnąć z zaczepu (mam taką miskę: http://www.sklep.videozoo.pl/popup_image.php?pID=1508 więc nie można jej razem z zaczepem zdjąć), bo jest zawieszona tuż nad półką, więc nie da się jej wypchnąć od dołu:) Drugą miskę (na smakołyki) mam taką ciężką i też jest nieruszona.

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Hopsa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Henio,Iskierka, Dropsik <*>
U mnie zawsze po północy zaczyna się demolka :D

Miska dzwoni całą noc, fruwając po klatce.Wczoraj łobuziska dobrały się do kostki z wapnem.Przywiązałem ją wczoraj mocno do klatki.Dzisiaj całą noc tak jak miska, fruwała po klatce.Iskierka jest grzeczna ale Henio to szynszyl - demolka.Jak je puszczam po pokoju to nie ma rzeczy której próbował zjeść. :) Nawet do kaloryfera się dopierał. ^^



Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
To pewnie kolejna rzecz ,któa nie wytrwa w klatce szynszyli ,która nie przetrwa doby  :D
http://szynszyle.info/album/logo.php?picturename=albums/userpics/11413/szylki%20z%20drabink_.jpg

Była tania więc w ramach eksperymentu -zrobiłam zakup  :D
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2009, 14:15 wysłana przez dream* »

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Ale Gubilonek jest wielki już!!
Może nie zjedzą tak od razu tego :P A przynajmniej zabawę będą miały. [taniec]


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Ocelot

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pinky [*] i Mózg
Ja używam dla chłopaków zwykłych "kocich" misek... takich z plastiku... nie próbują ich jeść i miski nie latają... Bo są na drucikach przywiązane. :)
A wapienko jest zawieszone tak długo, aż szylki nie obgryzą brzegu, żeby sięgnąć łapką do drucika... Teraz dorwałam wapienko na plastikowym haczyku... nie potrafią go zdjąć od miesiąca.  [bardzopolecam]
A z rzeczy których wkładać nie radzę:
- u mnie odpadają ceramiczne miseczki... (Pinky i Mózg ładnie współpracują jak chcą coś zepsuć) chłopcy rzucili jedną w kulę do kąpieli... i miałam masę szkła do sprzątania... dobrze, że się chłopcy nie pocięli...

Zwierzęta uczą opanowania i pokory... Są jak małe dzieci...
Dla nich zrobisz wszystko... Oddasz nawet własne serce...

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Super te twoje chłopaki jaszelmo! Zabawka superowa.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Czego nie należy wkładać do klatki szyla? Oczywiście książek z biblioteki  :D






Powrót Yoko-chan, obiecuję aktywność.

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
a ja wstawiłam szyszom moim do dwóch klatek dzwoneczki w piłeczce drewnianej trixie (http://animalia.pl/produkt,11410,111,Trixie_pi%C5%82ka_dla_gryzonia_z_drewna.html ) i robią furorę :) noszone, toczone, trącane-narobiły szumu w nocy :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
serio? u mnie zostały kompletnie zlane, o nie ma czego obgryzać. jak już ktoś mówił - no bark, no fun:P

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Wypowiedź do mnie? :D Otóż wypuściłam na jedna z pięknych letnich nocy moje szyle na noc, sobie biegały. Budzę się rano spoglądam do klatki a tam nieduża w sumie książka, z biblioteki. Jak dały radę ją tam zaciągnąć, pojęcia nie mam. Nigdy nie wpadłoby mi do głowy , że coś takiego wykombinują toteż nie chowałam ich na noc. Nic im nei było na szczęście po tym. Jak widać szynszyle są nieobliczalne i mają supermoce :D
Zapłaciłam karę dobrowolonie a z książki pozostaly strzępy we wzorki na wzór szynszylowych kłów. ^^

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
nie, miałam na myśli zieffkowe dzwoneczki:P ale zawsze fajnie przeczytać jeszcze jedną historię zniszczenia;]

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Hmmm, się może na taką piłkę z dzwonkiem skuszę? Ale na noc jej nie dostaną :P


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
a moja zuzia wczoraj za ucho chwycila zebami szklanke i pociagnela wylala herbate na podlego i uciekla :P w kaltce wiecznie miske przesuwa ceramiczna i domek przesuwa cwaniak

ola

 

Takie duże, a takie bezbronne czyli koniska w potrzebie

Zaczęty przez majowaDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2416
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2010, 23:22
wysłana przez majowa
"Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9574
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
wysłana przez Melphomene
Szukam szynszyla - czyli porady dla tych którzy chcą powiększyć stado

Zaczęty przez fifiDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10425
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2009, 17:01
wysłana przez Tola
Klateczka własnek roboty, czyli nowa chata Bilba, Shibby i Gigi =)

Zaczęty przez MefkaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5529
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2010, 00:08
wysłana przez greatdee
Obsługa Forum - czyli kto jest kim. Rangi (ikonki) użytkowników + il. wiadomości

Zaczęty przez AndreasDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 21507
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 17:42
wysłana przez dream*
SimplePortal