27 Kwi, 2024, 14:21

Autor Wątek: Problem.  (Przeczytany 1641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KaRolAA

  • Gość
Problem.
« dnia: 21 Paź, 2006, 12:01 »
Gacek jest ze mną od 2 tygodni. W tym czasie nauczył się już przychodzić do mnie na zawołanie i reagować na słowa "nie wolno" ale mam problem chciała bym go jakoś wynagradać ale nie wiem jak teraz czesto głaszczę go za uchem ale nie wiem co mu dawać ze smakołyków. Gdy daje mu rodzynkę on potem jest na mnie zły że tak mało a ja boje się że mu zaszkodzę bo czytałam że nie wolno im takich rzeczy dawać. Ale jak mam nie dawać skoro on tak się na mnie ślicznie patrzy. Mam jeszcze jeszcze jedno pytanie co można wstawić mu do klatki by się nie nudził w nocy. W klatce są drewniane półki ale na noc  wyjmuje ponieważ on je gryzie i robi straszyn chałas. Z góry dziękuję za pomoc  :D[td][/td]

Offline Silene

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Leon - standart
Odp: Problem.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Paź, 2006, 16:24 »
Większość szynszyli uwielbia migdały, nie są szkodliwe więc spokojnie możesz mu je dawać. A do klatki możesz mu dać jakąś maskotkę, hamak, albo jakąkolwiek inną zabawkę którą sama możesz zrobić (wystarczy trochę inwencji twórczej ;) )

Offline po_prostu_ania

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Paź, 2008, 08:38 »
a jak to właśnie jest z tymi migdałami można je dawać ze skórką czy trzeba je wyparzyć wcześniej i ją zdjąć??

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Problem.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Paź, 2008, 08:42 »
Ja Ryśkowi daję migdały w skórce, dostaje je już dość długo, tyle że w rozsądnych ilościach żeby się nie rozbestwił ;-) i jakoś skórka mu nie szkodzi, więc chyba nie ma konieczności sparzania migdałów

Offline po_prostu_ania

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Paź, 2008, 10:09 »
DZIĘKI  pytałam bo gdzieś czytałam że są zwierzęta którym szkodzi ale nie byłam juz pewna jakich gryzoni to dotyczyło :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Problem.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Paź, 2008, 10:54 »
nie dawajcie za duzo rodzynek, ja prawie nie podaje ich wcale, są za słodkie :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Nikita85

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rambo, Bonny, Fuka
Odp: Problem.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Paź, 2008, 19:55 »
Możesz też podać orzeszki ziemne, tzw.fistaszki w skorupkach - moje szylki je uwielbiają. Innym przysmakiem może być suszone jabłko lub pomidorek, albo takie ciasteczka Crops firmy versele large, ja swoim podaję też czasem płatki suszone róży, albo suszony owoc dzikiej róży czy kwiat hibiskusa - pełno jest smakołyków dla szylek, codziennie możesz podawać inny :)

Pozdrowienia :)

Offline guśka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymek
Odp: Problem.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Paź, 2008, 22:22 »
ja mam szynszylka od 3 tygodni, ale przygotowywałam mu smakołyki już wcześniej. zasuszyłam płatki dzikiej róży i listki z jabłonek i gruszy (u mnie na osiedlu jest ich mnóstwo). Szymek je uwielbia i zawsze dostaje jak zamykam go w klatce - na pocieszenie. nauczył się już, że po dwóch płatkach róży i dwóch listeczkach trzeba iść spać :) są zdrowe, smakują mu i chyba można je dawać bez ograniczeń.

Szymek lubi skakać na hamaczek - ma zabawię i nie chałasuje tak jak podczas skoków na półki. lubi też przechodzić przez szeroką rolkę po taśmie.

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
Odp: Problem.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Paź, 2008, 22:54 »
guśka- NICZEGO nie wolno dawać bez ograniczeń.Bo nadmiar witamin może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.Czasem dużo poważniejszych nisz te, które są spowodowane ich brakiem.

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

dorcia

  • Gość
Odp: Problem.
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Paź, 2008, 07:27 »
Migdaly i inne orzechy to takie tuczace, ale jak z umiarem bedziesz dawac to nie ma problemu.
Ja probuje codziennie im dawac cos innego, zeby im sie nie znudzilo: pomidorka, orzeszka, rodzynke, dzika roze, jabluszko itd.
Co do tego halasu to bedzie ci ciezko. Nie mozesz przestawic klatki w inne miejsce?
 [-chomik-] to juz sa takie zwierzatka ktore buszuja w nocy.
A co do zabawek to ja im zrobilam z kartonu hustawki, ale oni i tak sie na niej nie hustaja, tylko ja podgryzaja (bardzo to lubia) i to tez przy gryzieniu jest halas.
Mozesz tez sprobowac popatrzec po sklepach internetowych, moze cos znajdziesz co bedzie ci najbardziej pasowalo do twojej klatki. :D

 

Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1561
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 286052
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6066
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
Woliera na metr pięćdziesiąt i problem z półeczkami - skąd wziąć ? [Wrocław]

Zaczęty przez TanDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4900
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2010, 22:06
wysłana przez Basia_W
problem- szynszylek leży i nie reaguje, ciężko oddycha

Zaczęty przez szynszylolDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4035
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2014, 22:28
wysłana przez marcsl
SimplePortal