27 Kwi, 2024, 22:48

Autor Wątek: Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...  (Przeczytany 1191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...
« dnia: 17 Lis, 2014, 11:52 »
Witam,
Większość stałych bywalców forum kojarzy mnie już i moje dwa futrzaki - Tajfuna i Szylka. Tajfuna adoptowalam w kwietniu jak mial ok pol roku, Szylek ma 14 lat. Łączenie przebiegło dobrze, az do tego weekendu.

Regularne bójki.. Na poczatku podejrzewałam ze Tajfun dojrzewa, ze beda ustalac hierarchie w stadzie, interweniowalam, dominowalam, bylo dobrze.

Dzis w nocy zauwazylam ze problem lezy gdzieindziej. Pozabieralam domki bo o nie sie bili. Szylka byla najwyzsza polka w klatce, w nocy jak tylko Tajfun sie ruszyl, wskoczyl wyzej (ale nie jeszcze na polke Szylka) to tamten juz strzykal zebami, gonił i gryzł. Znowu jak Szylek chcial zejsc na sam dol klatki to Tajfun go gonił.

Nie musze mówić jaki hałas, ile futra i stresu. Obłęd. Wsadziłam domki z powrotem. Szylek zaraz wszedl i oczywiscie atakowal Tajfuna jak ten tylko pojawił sie na pólce. Jak wsadzalam reke aby go skarcic to w tym szale nawet mnie atakowal.

Sprawa przykra dla mnie tak bardzo, ze nie zdajecie sobie sprawy. Musiałam rozdzielic chłopaków. Wielką poduszką podzielilam klatke na pół, w tedy dopiero poszly jesc i spac. Dzisiaj rano - na śpiocha- probowalam znowu je polaczyc, niestety to samo.

Nie mam pojecia skad taka agresja u mojego 14-latka, który zawsze był oazą spokoju. Obawiam się, że to starość, w końcu to tylko zwierze.

Jest mi potwornie źle, bo widze, że Tajfun lubi się tulic do Szylka, ale tamten nie dopuszcza go do siebie, ani nawet do bliskiego towarzystwa.

Noce nie przespane, halas, w klatce armagedon.

Brak mi sił, oczywiscie w tym tygodniu postaram sie zamowic plyte do rozdzielenia na stale klatek.

Macie jakies rady? Nie moge ryzykowac łączeniem. Na wybiegu beda razem ale w klatkach juz osobno. Cały dom nie spi, te sie tłuką nie wspominając o tym, że Szylek jest stary i jego kondycja i zdrowie już nie są najlepsze.

Piszę, w sumie aby się pożalić. Nie wiem czy to moja porażka, czy cos się stało. Pół roku było dobrze aż do dzisiaj. Ech.. :(

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lis, 2014, 17:59 »
Oj Paula,nie spodziewałam się takiej wiadomości. Kurcze,co w tych łebkach siedzi?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lis, 2014, 20:04 »
ile ma Szylek? Tajfun ma 14 lat. A Szylek? Ja myślę, że młody wyczuł że starszy jest już stary i czas zmienić "przywódcę stada". Młody pretenduje do roli szefa. Po prostu trzeb je połączyć raz jeszcze. Jeśli bójki sa bezkrwawe, to łącz. Muszą ustalić hierarchię.

BTW, pozmieniałaś cos ostatnio w klatce? Umyłaś ją jakimś płynem nowym? Coś zmieniło zapach? To moze być powód bójek.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lis, 2014, 20:55 »
Odwrotnie. Szylek ma 14 lat, Tajfun około roku. Nic nie było zmieniane, myte, pełen standard. Obawiam się ze to chodzi jednak o Szylka który oczekuje spokoju. Nie ma mowy poki co o łączeniu. Po pierwsze hałas jest nie do zniesienia, po drugie Szylek jest za stary. Cala tamta nocnie zjadl nic ani nie wypil bo tak byl nakrecony,nie moge go narażać.

Postanowiłam, że poki co na noc beda rozdzielane. Wybiegi razem, w dzien jak bede tez beda razem.

Musze przeczekać, zobaczymy co sie bedzie działo.

Jest mi potwornie źle i przykro, bo nie spodziewalam sie takiego obrotu sprawy, ale cóż zrobić...

Biedny Tajfun bo nie kuma czemu musi być odseparowany, ale niestety dobro Staruszka i jego zdrowie najważniejsze.

Offline Paula_91

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 489
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lis, 2014, 20:59 »
Dzisiaj już definitywny koniec, poleciała krew... :( Trzymając jednego chłopca w jednej rece, drugiego w drugiej, szczekaly na siebie, aż Tajfun wychylił głowe i chapnął Szylka w ucho. Ech, szkoda ale cóż.
Muszą się nauczyć żyć osobno. Ja spróbuje sprawić aby Tajfun byl bardziej otwarty do ludzi. Chlopaki maja osobne wybiegi, zobaczymy jak bedzie, trzymajcie kciuki ;)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lis, 2014, 21:13 »
Paula,trzymam mocno kciuki za twoich rozbójników.Kurcze,w łebkach się poprzewracało

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Koniec przyjaźni między Szylkiem a Tajfunem...
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lis, 2014, 14:06 »
ee, to akurat jest normalne ze sie capneły jak były trzymane na rękach podczas gdy są pokłócone. Ja bym odczekała kilka dni w zamienionych niesprzątanych klatkach i ponownie podjeła próbe łaczenia.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Relacje między moimi koszatniczkami (...) Praca na wielki konkurs

Zaczęty przez Aiko UchihaDział My i nasze zwierzęta

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4742
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2015, 15:31
wysłana przez Aiko Uchiha
Jaka jest roznica miedzy piaskiem a pylem kapielowym?

Zaczęty przez mieniekDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10395
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2007, 00:01
wysłana przez dream*
WITAM WSZYSTKICH RAZEM Z MOIM SZYLKIEM ;)

Zaczęty przez polak_12Dział Przedstaw się

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 2574
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2004, 16:56
wysłana przez Madziara
samce kopulją między sobą?

Zaczęty przez dream*Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1764
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2007, 09:14
wysłana przez Toke
Beret chwali się swoim szylkiem ;-)

Zaczęty przez Zielony_beretDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1532
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2005, 16:36
wysłana przez Zielony_beret
SimplePortal