hypothetical
28 Kwi, 2024, 01:49

Autor Wątek: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??  (Przeczytany 4907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marchewka^^

  • Gość
Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« dnia: 25 Sie, 2009, 09:52 »
Rodzice planują kupic psa.\Mi to całkowicie nieodpowiada i nie chcę powiększac mojego zoo o kolejnego psa :/
Ale ja nic do gadania nie mam...Jak już trzeba kupic psa to jaką rasę ??
Ja chciałabym Doga Niemieckiego a rodzice Golden Retrievera.Jak myslicie , który pies lepszy,fajniejszy itp. ??

Acha i  tłumaczenie.Nie chcę psa jako zabawkę !! Chodzi mi o to .którego WY byscie wybrali ?? ;]

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sie, 2009, 11:04 »
oba przyjazne la człowieka i dziecka. oba nie nadają się do trzymania na dworze, ale za to muszą często biegać i to DUŻO. dog jest bardzo spokojnym psem, stąd ma łatkę bezpiecznego dla dziecka-nie atakują znienacka, nie odbija im zazwyczaj palma. jednak są bardzo drogie w utrzymaniu. nie muszę mówić ile jedzą, a muszą jeść ABSOLUTNIE odpowiednią karmę-te psy są bardzo narażone na dysplazję stawów. zwłaszcza w wieku dorastania może się pojawić-wtedy pies musi chodzić często na krótkie spacerki bawiąc się w odpowiadającym mu tempie, a nie biegać i się przeciążać-to bardzo ważne. potem pies też musi jechać na dobrej karmie ze względu na metabolizm i potrzebę ruchu. więc w grę wchodzą karmy typu royal canin-wiadomo ile pies by jej jadł i na ile by to starczyło. masakra. muszą mieć stały wybieg o dużym zasięgu-inaczej łatwo się spasie :(->dysplazja gotowa na starość.
goldeny też są przyjazne, ale strasznie charyzmatyczne-wszędzie ich pełno i za okresu szczenięcego to psy-demolki. trudno go zostawić samego bez opieki...ze względu również na zagrożenie dysplazją-karma musi być odpowiednia. pies ten musi mieć bardzo często i to w odpowiedniej dawce (czyli dużej:D) mieć jak się wyszaleć. spacery na łąkę z gigantycznym badylem jako kijkiem do aportowania wskazane :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Claudi

  • Gość
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sie, 2009, 15:01 »
No, widzę, że tu Zieffka rośnie nam na super eksperta od psiaków!

Wspaniale!

Lilo! Czyzby Twoje wawrzyny były zagrożone? :D

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sie, 2009, 15:21 »
Mi się marzył kiedyś Dog Niemiecki, ale znajoma ma, i demoluje jej regularnie mieszkanie :P Oczywiście może to być odosobniony przypadek i pewnie tak jest. Ale od wielu osób słyszałam, że to wieczne szczeniaki. Co do Goldena, to bardziej podobają mi się Labradory, ale oczywiście to rzecz gustu. No i mam, labradory - wieczne szczeniaki :D
Co do karmy to Goldeny (jak i Labradory) też trzeba dobrze karmić i uważać z wagą. Bardzo łatwo je upaść na grubasy, a wtedy dyspalazja gotowa. Jest też ryzyko dysplazji wrodzonej. Moja starsza suczka ma zupełnie rozwalone stawy łokciowe przednich łap, a przecież wiedząc o ryzyku robiliśmy WSZYSTKO, żeby temu zapobiec. Teraz już 4 lata musi dostawać codziennie syrop Arthrofix na stawy, ma też działanie przeciwbólowe. Młodsza (5lat) póki co jest zdrowa jak ryba i mam nadzieję, że tak zostanie.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sie, 2009, 16:37 »
Royal Canin nie jest dobry :P od kiedy główny składnik diety psa powinna stanowić mączka kukurydziana i ryżowa? ;P co to? szynszyle? :P

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

marchewka^^

  • Gość
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sie, 2009, 17:11 »
O kurcze...
Zieffka ty to chyba wiesz wszystko o  psiakach ;]
Czytałam wiele stron o tych rasach ale tam same pozytywne rzeczy o nich piszą....
Dziekuję!!Chyba jednak kupimy Goldena :))

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sie, 2009, 17:22 »
Mam tylko nadzieję, że to będzie pies domowy a nie podwórkowy, bo się do tego kompletnie nie nadaje...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

marchewka^^

  • Gość
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sie, 2009, 17:38 »
Mam tylko nadzieję, że to będzie pies domowy a nie podwórkowy, bo się do tego kompletnie nie nadaje...

Pies bedzie domowy....Siostra już wymysla że będzie spał  z nią w łóżku...Biedny pies  :D

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sie, 2009, 21:18 »
ja sądzę, że biedna siostra :D
i się zastanówcie czy nie chcecie mieć czegoś mniejszego w domu... :D bo to niepozorny pies z wielkości, ale jak się rozpędzi i wparuje do pokoju z szaleństwem w oczach...to drżyjcie posadzki :D no i z tym spasieniem to prawda-łatwo doprowadzić goldena do rozmiarów beczułki :D
a Ty Alina co tak tego Royala nie lubisz? :P no to chyba lepsze od Chappi i Pedigree? :P czyżby zwolenniczka Eukanuby? ^^

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sie, 2009, 21:34 »
nie lubie Royala? Lubię :) sprzedawać. :)
ale sama nigdy bym nie płaciła tak słonej kasy na tą karmę ;)
może i jestem zwolenniczką eukanuby czy hillsa... ;) ale sama karmię britem :)
po prostu wiele z royalowskich karm nie wiele rozni sie od pedigree a cena jest conajmniej jakby robili je głównie z mięsa a nie jakiś mączek roślinnych ;)
przeczytaj sobie skład: na pierwszych miejscach często występuje nie "suszone mięso jakieśtam" a własnie jakies produkty roślinne co oznacza, ze jest ich w karmie najwiecej. Jakbym miała tyle płacic to na bank nie za mączkę sojową/ryżową/kukurydzianą. po prostu...

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline LILO

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 52
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Malutek i Pluto
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sie, 2009, 22:44 »
To jeszcze moje trzy grosze....
Proponowała bym jeszcze raz dobrze i długo przemyśleć kupno psiaka.
Z tej pięknek ,ciapowatej ''dzieciny'' wyrośnie masywny psiak,który poza prawidłowym żywieniem ( o czym pisły wcześniej dziewczyny) potrzebuje ....zajęcia.
Trzeba pomyśleć o szkoleniu z podstawowych zasad posłuszeństwa.
Niestety,coraz częsciej mam doczynienia z psami/sukami,które ''prowadzą''włascicieli tam gdzie same chca wyrywajac im rękę z barku.
Bardzo ważna jest wczesna socjalizacja malucha i przyuczanie do określonych zasad panujących w domu - to są cwane gapy i świetnie wykorzystują wachania domowników - jeden na coś pozwala ,drugi nie.

No i na koniec( bo mogła bym tak jeszcze długooo.... bo to takie moje lekkie zwichrowanie na punkcie psów)nie brać psiaka ,bo tak ładnie ( bądź biednie) wyglądał.Przyjrzeć sie warunkom w jakich dorastały,psychice mamy psiaka i jak najwięcej informacji wyciągnac od hodowcy.
Mam nadzieję,że będzie to przemyślany zakup przujaciela na wiele,wiele lat
Powodzenia.

jamniki kochają szylki

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sie, 2009, 11:03 »
co do tej swawoli...ja bym nie chciała być w sytuacji, kiedy prowadzę młodego, ale już wyrośniętego doga na smyczy, a ten zobaczy kota itp...chyba po takiej akcji tylko szpital i gips na cały bark :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

marchewka^^

  • Gość
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sie, 2009, 11:10 »
co do tej swawoli...ja bym nie chciała być w sytuacji, kiedy prowadzę młodego, ale już wyrośniętego doga na smyczy, a ten zobaczy kota itp...chyba po takiej akcji tylko szpital i gips na cały bark :D

Dlatego włśnie Zieffko zrodzice zdecydowali sie na Goldena ;]
A Gips  i tak mi  różnicy nie robi...Juz sie przyzwyczaiłam do złamań, skaleczeń, gipsu i krwi ;P
Pechowa ze mnie dziewczyna :)

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sie, 2009, 11:12 »
to szykujcie się na demolkę w domciu :D jak toto będzie dorastać...milion pomysłów na minutę :D z drugiej strony...nuda wam nie grozi :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

marchewka^^

  • Gość
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sie, 2009, 11:15 »
Z moim pechem to mi nigdy nuda nie grozi...

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sie, 2009, 14:28 »
Nie wmawiaj sobie, że masz pecha, bo to działa na zasadzie samospełniającej się przepowiedni...

A co do Goldena, nie jest tak źle ;) Ale fakt, że energii te psy mają nieskończone pokłady :D


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sie, 2009, 13:39 »

Niestety,coraz częsciej mam doczynienia z psami/sukami,które ''prowadzą''włascicieli tam gdzie same chca wyrywajac im rękę z barku.
Bardzo ważna jest wczesna socjalizacja malucha i przyuczanie do określonych zasad panujących w domu - to są cwane gapy i świetnie wykorzystują .

Taaa, to ostatnio jest wszechobecny widok. Ale najczęściej spotykany u małych psów... Nauka chodzenia na smyczy nie jest może łatwa, ale za to bardzo pomocna w późniejszym życiu z psem. Najlepiej zacząć już od pierwszych spacerków z psem. Ja mam psa ważącego około 50kg i nie wyobrażam sobie nawet, że Luna mogłaby mnie na spacerze prowadzać ;) Ona doskonale o tym wie, bo uczona jest od małego. Nie mówię, ze jest idealne, zrywy czasem się zdarzają, na szczęście coraz rzadziej, choć bark nadwyrężony miałam przez koteczka hah ;P
Co do socjalizacji to także się zgodzę, większość problemów takich jak strachliwość agresja najczęściej wiąże się z brakami socjalizacyjnymi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Wrz, 2009, 02:39 »
ja w sklepie opiekuję się aktualnie 4 goldenami, kiedyś tez "chciałam miec takiego", teraz w życiu bym nie chciała... wolę kochane schroniskowce :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

marchewka^^

  • Gość
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Wrz, 2009, 17:20 »
Ja mówiłam rodzicom,że lepiej wziąśc jakiegoś psiaka ze schroniska.Wolę tu nie pisac co mi odpowiedzieli.... :?

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Dog Niemiecki czy Golden Retriever ??
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Wrz, 2009, 15:18 »
Z tym ciągnięciem na smyczy, to sprawa jest bardziej złożona. Pies, który uważa się za alfę w stadzie (domu), prowadzi stado (idzie pierwszy), daje sygnał do polowania (goni kota). Sami wychowujemy sobie pieski alfy: pies śpi gdzie chce, ale na jego legowisku nikt nie śpi; pies je pierwszy, psu się ustępuje np. omijając go w przejściu; pies wybiera kto i kiedy ma go pogłaskać podchodząc i trącając nosem rękę. Niby oczywiste, ale kto o tym myśli. Dopiero przypomniałam sobie to, gdy Nikon miał podejrzenie zapaści tchawicy. Wtedy przyszły wyżuty sumienia, że to nasza wina, że tak ciągnie na smyczy. Poprzedni mój pies chodził pięknie bez smyczy. A tak na marginesie, to najsilniejszy york, jakiego widział nasz wet, bo bardzo silny chłop, jakim jest mój mąż nie mógł  utrzymać 3,7 kg pieska do zastrzyku. Teraz córki nazywają go "Alfik".

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

 

SimplePortal