hypothetical
28 Kwi, 2024, 01:20

Autor Wątek: szynszyle odgłosy  (Przeczytany 10185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
szynszyle odgłosy
« dnia: 24 Sty, 2015, 10:53 »
hejka , mam pytanie odnośnie odgłosów szynszyli :)
mam samczyka standard który ma 1,5 roku wczoraj wyjęłam go z klatki i trzymałam przez chwilę na rękach gdy położyłam go na łóżko latał sobie i chciałam go odłożyć do klatki ponieważ pora była już dosyć późna bo tak wróciłam dopiero z pracy a mój szynszylek wydał dziwny dźwięk ogólnie słyszałam już ten dźwięk gdy mój partner go chciał wyciągnąć popołudniu z klatki ale na mnie tak jeszcze nigdy nie zrobił aż do wczoraj dźwięk skojarzył mi się jak ostrzegawczy np. do ataku postaram się poszukać takiego odgłosu na internecie i rozjaśnić sytuacje może wiecie czym to było spowodowane   ???
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2015, 17:34 wysłana przez Andreas »

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sty, 2015, 12:05 »
@martynkka21 sprawdź sobie tę stronę i porównaj nagrania z odgłosem o który pytasz :) Wtedy będzie można coś więcej Ci pomóc. Podejrzewam, że Twój futrzak was odstraszał lub nawoływał ;)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sty, 2015, 12:21 »
Dziękuje ślicznie za podanie strony :-*  tak więc przesłuchując nagrania natknęłam się na jeszcze jedno a mianowicie odgłos ''The Warning Call'' -warn 1 usłyszałam ten głos w nocy bo mnie obudziło co to oznacza ? moja kulka wydała 2 razy tylko taki dźwięk więcej go już nie słyszałam ale również byłabym wdzięczna jeżeli udzielił by mi ktoś informacji co do wczorajszego odgłosu mojej szyli to '' The Defence Sound'' keck mp3 :/
i mam jeszcze zapytanie do odgłosu ''The Decoy Sound'' -lock mp3 za każde wskazówki serdecznie dziękuje :)
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2015, 12:29 wysłana przez martynkka21 »

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sty, 2015, 12:40 »
@martynkka21

The Warning Call - warn 1 - odgłos ostrzegawczy, prawdopodobnie futrzak się czegoś wystraszył, moje też tak robią np. kiedy jedna oddzieli się od stada i nawołuje pozostałe
The Defence Sound - keck 3 - również ostrzegawczy, obronny, u moich szynszyli używane jako "odczep się, zostaw mnie w spokoju"
The Decoy Sound - lock - dźwięk wydawany np. gdy futrzak chce wyjść z klatki, chce dostać przysmak lub gdy jest samotny, wydawany również przez młode szynszyle, no ale u Ciebie to odpada, moje wydają takie odgłosy np. kiedy się razem iskają, przytulają

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sty, 2015, 14:06 »
Dziękuje za informację :)
no teraz pracuje po 12h 2 dni pracy 2 dni wolnego mam mniej czasu na szynszylke niż zazwyczaj te jego odgłosy mogą być spowodowane mniejszym zainteresowaniem ?
oraz chciałam zapytać a w sumie doradzić się jeżeli chodzi o zakup drugiego szynszylka dla towarzystwa czy będzie to dobrym rozwiązaniem ?
Mój szynszylek wydaje mi się że ma dobrze u mnie ma ogromną klatkę głównie 'klatka przeznaczona dla wiewiórek'' znajduje się w niej stopnie gdzie sobie może skakać hamak kulkę na sianko domek kąpielisko no i wiadomą rzeczą poidełko oraz jedzonko daje mu smakołyki gałązki oraz codziennie wypuszczam go na 30min gdy mam wolne na dłużej ale może mając drugiego szynszylka miał by towarzystwo do momentu kiedy mnie nie ma jak myślicie ? ?

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sty, 2015, 14:26 »
moja koleżanka ma do dania i pytała mnie czy chce szynszylkę ma samiczke white pink ma 3 miesiące dopiero i nie chce wydać jej komuś obcemu a wie że u mnie nie stanie się małej krzywda niestety sama jej zostawić u siebie nie może ponieważ ma już parkę szynszylek czy mogłabym ją wziąć czy lepiej kupić samca wiem że na samiczki trzeba uważać a w szczególności gdy ma rujkę nie wolno jej dopuścić do 10 miesiąca jej życia czytałam też że ma znaczenie waga szyszki musi mieć 500g  czy jest to również prawdą ponieważ w internecie różne głupoty piszą ludzie ... a te forum poleciła mi pani która posiada swoją hodowle kulek standard :)

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sty, 2015, 14:30 »
i jak wyglądają łączenie kulek :)
z tego co czytałam nie każde kolory można łączyć ;/

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sty, 2015, 14:55 »
dobrze dziękuje z samczykiem będzie dużo prościej niż posiadać samiczkę :) niestety nie posiadam aż takiej ogromnej wiedzy jeżeli chodzi o parkę a nie chce nieświadomie zrobić krzywdy pupilą w takim bądź razie będę poszukiwać samczyka i obchodzić się odpowiednio jak do tej pory moją kulką  :)

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sty, 2015, 15:39 »
a możecie mi powiedzieć jakie przysmaki wasze szyszki lubią najbardziej  ? :)  bo mojemu co bym nie podała to zje ale nie widać żebym trafiła na coś ulubionego poza tym czasami jest tak że daje mu smakołyk np w postaci migdałka czy raz na jakiś czas jednego rodzynka czy też pestki słonecznika itp bierze do łapek spróbuje i wyrzuca poza tym zauważyłam że od pewnego czasu moja szyszka wybiera jedzonko z miseczki wygląda to  w ten sposób że wybiera to co lubi resztę zostawia :) czy jest to powód do zmartwień ? i ile taki szynszylek prawidłowo powinien ważyć ? :)

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sty, 2015, 16:33 »
Bo z mieszankami tak jest,wyjedzą to co najlepsze,a reszta za michę idzie.Najlepiej przestawić na granulat dobrej firmy.Ze smakołyków najzdrowsze i naj naj u Songa to topinambur,pomidorek ostatnio suszony kaktus do oporu gałazki jabłonki,od czasu do czasu suszona gruszka.Jaką dajesz karmę,jakiej firmy?
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2015, 16:35 wysłana przez marcsl »

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sty, 2015, 16:48 »
Beapher karme podaje ale on te granulaty nie chce jeść zazwyczaj zje wszystko oprócz tego raz mu jedzonka nie dałam z myślą że zje ale nic z tego więc codziennie mu podaje porcję nie stosuje się do zaleceń że tylko dwie łyżki stołowe karmy to ok 30g czy jakoś tak jak mi zalecano bo od małego on wybrzydza i daje mu więcej by sobie pojadł  :(
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2015, 16:50 wysłana przez martynkka21 »

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sty, 2015, 18:07 »
Moje chłopaki uwielbiają zarodki pszenne, pyłek pszczeli, migdalki, pomidor, topinambur i brokuły suszone, ciasteczka z  ,  morwe,  goje ;)
Jeśli chodzi o wybrednego szylka,  przytrzymaj go dopóki nie zje to nie dosypuj świeżej karmy,  jeśli będzie głodny to zje.

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sty, 2015, 19:01 »
spróbuje go przetrzymać i zobaczymy co będzie wytrzymałam jeden dzień nie dając mu świeżego jedzonka ale na drugi dzień serce mi nie pozwoliło i pokusa była silniejsza :)

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sty, 2015, 12:30 »
@mikar78 no to przedstawiam Ci Hrabiego Mańka, który zarodków nie ruszy, a pyłek pszczeli czasami rozpuszczam i daje przez strzykawę, jako bombę witaminową, ale i to jedzone jest z wielką łaską. Ze słodkich smakołyków to możesz spróbować z suszonym jabłkiem i podawać kawałek raz na 3-4 dni. Teraz jest dobra pora na samodzielne suszki, na papierze do pieczenia i na grzejnik, 1.5 dnia i smakołyki gotowe ;-) U mnie jeszcze hitem stał się korzeń cykorii, po tym jak przeleżał 4 miechy nagle okazało się, że jest pycha, paczucha szybko się skończyła, a teraz jest jakiś problem i nie można tego dostać, chociaż pisałam do Tivo i ma się pojawić na przełomie stycznia/lutego ;-)

(szynszyla.org waska1988)

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sty, 2015, 13:42 »
Moją szyszkę zważę dzisiaj na wieczór i podam prawidłową wagę mojej szyszki co do pyłku pszczelnym mój szynszyl niestety ale nie zachwycił się kupiłam mu wczoraj i nie ruszył ;/ nawet płatka migdałka mu dałam wyrzucił ale ususzyłam mu jabłuszko dałam muu malusi kawałek to aż wyrwał mi z rąk i wcinał aż mu się uszka trzęsły :)

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Sty, 2015, 14:54 »
@martynkka21 możesz spróbować rozpuścić trochę pyłku w ciepłej wodzie i podać futrzakowi przez strzykawkę :)
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2015, 16:53 wysłana przez 5zy5zka »

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sty, 2015, 15:17 »
spróbuje mu podać sprawdzimy jaki będzie efekt :)

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sty, 2015, 16:57 »
Hahahahah,musisz to sfilmować Dominiko  :D

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Sty, 2015, 18:06 »
ważyłam mojego malca i waży 497g to dobrze czy mam powód do zmartwień ? co do pyłku okazało się że po podaniu drugi raz mój szynszylek skusił się by spróbować i nie powiem wcinał tak że jeszcze chwile i myślałam że zje wraz z podstawką :)
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2015, 18:54 wysłana przez martynkka21 »

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Sty, 2015, 18:21 »
martynkka21.Waga jak na półtora rocznego Szynszyla jestwg.mnie-bardzo mała! jeszcze raz napisz jaka karmę podajesz,wyżej napisałąś że Beaphar,ale jaki?XtraVital? jeżeli tak to tam jest pełno:kukurydzy,rodzynek, sprasowanego groszku jeżeli tego nie wybierasz to on sobie wsuwa te łakocie :) a najlepsze,czyli granulat wywala.Zmień karmę,kup i dosypuj stopniowo np:Beaphar Care+ dobra karma na podtuczenie maluszka

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Sty, 2015, 19:01 »
tak jak pisałam w poprzednich postach mój szynszylek jest wybredny karma którą mu daje ma w sobie też smakołyki jednak granulatu wgl. nie chce jeść nawet gdy rozdzieliłam go od reszty składników nie tyknął  ;/  raz nawet nie dałam mu jedzonka z myślą że zgłodnieje i zje ale widząc że następnego dnia nic nie ruszył dałam mu jedzonko również nie dostosowuje się by karmę podawać w ilości 2 łyżek stołowych jak mi mówiono tylko więcej by sobie pojadł to co lubi ;/
Mój szynszylek jest energiczny nie widzę żadnych objawów nie po kojących nawet gdy go głaskam nie czuć kosteczek dopiero jak napręży się można odczuć delikatnie kręgosłup . hm nie wiem jak mam go zmotywować by zaczął jeść granulat bo tam znajdują się białka tłuszczę witaminki itp to co potrzebuje najbardziej :( poza tym mój szynszylek to mała kulka dodałam zdjęcia w albumie można zobaczyć , czy jest możliwość że jest chory ze względu na małą wagę ? ...

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sty, 2015, 20:26 »
Musisz go przegłodzić dłużej na granulacie. Mój Pisiont po problemach zdrowotnych dużo schudł, a sam w sobie był mniejszym szylem, który nigdy nie przekroczył 500 g niestety. Miałam karmę Versele Laga Chinchilla Nature, mieszankę, z której wybierał sobie tylko to co lubił i resztą pogardzał. Teraz zmieniłam karmę na Versele Laga Crispy Pellets Chinchillas & Degu i skurczybyk zaczął w końcu tyć, bo już nie wybrzydza i je co jest. Ale długo się przekonywał do niej, Bunia zresztą też. Pamiętam, że jak jeszcze używałam mieszanki z VL, to musiałam chyba 3 dni potrzymać niezjedzone resztki w miskach, żeby w ogóle raczyły je zjeść. Jak przyjdzie głód to się nauczy. Ważne, żeby w tym czasie miał siano i zioła w dużych ilościach oczywiście.
Szynszyle mają to do siebie chyba, że często długo się do czegoś przekonują. Tą samą sytuację miałam z topinamburem, którym wzgardzano na początku, a teraz jak któryś widzi, że otwieram pudełko, to jest bieg po topinambur.
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2015, 20:33 wysłana przez florence »

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Sty, 2015, 11:46 »
Oj znam ten ból,mój Alvin je cały czas VL nature i jak kupiłam mu pelets i wymieszałam to VL zjadł a pelet rozpierniczył po półce...oczywiście kulturalnie pokazując gdzie mam sobie ten pelets wsadzić ;) dziś troche go je,dostaje tyci tyci Vl i więcej granulek i pod wpływem głodu zmusza się i je i momo iż mineło mało czasu od nowej karmy to ewidentnie ma ładniejsze futerko!
A że miał siana mase,ziół,patyków itp to głodny nie wiadomo jak nie był -żeby nie było :P

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline martynkka21

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Nikusia oraz Shilusia
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Sty, 2015, 09:36 »
Witam tak więc zamówiłam karmę dla mojej kulki tak jak mi doradzaliście z firmy '' Versele Laga Crispy Pellets Chinchillas & Degu '' muszę niestety czekać aż pokarm przyjdzie ponieważ w moim mieście mało jest zoologicznych a w tych których byłam takiej karmy nie posiadają ;/ mam nadzieje że moja szyszka będzie jadła i nie będzie się stawiać :)

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: szynszyle odgłosy
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sty, 2015, 11:14 »
Pamiętaj jeśli zmieniasz karmę musisz robić to stopniowo,  dosypuj do obecnej karmy Cripsy Pellets ;)
Zbyt gwałtowna zmiana skończy się biegunka. Trzymam kciuki żeby ta karma posmakowala   ::)

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 45419
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 90981
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 36972
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Sprzedam szynszyle samiczka standard czarny samczyk kompletne wyposażenie

Zaczęty przez piechotkaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2415
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 21:28
wysłana przez angel09
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8418
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal