28 Mar, 2024, 14:41

Autor Wątek: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...  (Przeczytany 100005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #100 dnia: 26 Sty, 2008, 13:12 »
co do oleju parafinowego to także działa i nie ma co do niego wątpliwości ;) ale nie każdy ma go w domu, dlatego właśnie napisałam o oleju roślinnym :) - naprawdę, też działa, jedyny minus to taki, że to ogromna dawka tłuszczu :(

Tak, ale kiedys konsultowałam sie z Grażką i mówiła, że właśnie oleje roślinne niewiele pomogą, a dodatkowa dawka tłuszczu nawet zaszkodzi organizmowi który nie moze sobie poradzic z zaparciem; dlatego poddałam pomysł z parafiną, naprawde jestw każdej aptece, i podałam ten pomysł 2 dni temu wiec można go było do tego czasu zakupić..

Cytuj
jest jeszcze inny sposób - można przegonić szylkę po pokoju, to przyśpiesza pracę jelit.
tak, ale nie wolno tego robić, w przypadku naprawde silnego zatwardzenia, bo jelita moga pęknąc :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #101 dnia: 26 Sty, 2008, 13:36 »
no a dwa dni to już raczej coś poważnego, fakt ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline ewatompolska

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Genowefa, Hrabia Puszek von P.
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #102 dnia: 26 Sty, 2008, 13:48 »
Hej! Moj Puszek mial na początku biegunke, wiec podalam mu wegiel (cala tabletke, ale taka mniejsza, w 3 porcjach co pare godzin). Dałam mu tez ziarenko ugotowanego ryzu. Biegunka minela, ale zastanawiam sie czy teraz nie ma zatwardzenia. Robi bardzo mało bobków,  konsystencja normalna, wielkość też. Są  troche czarne od tego węgla. Zachowuje się dobrze, zwlaszcza ze ogolnie nie jest zbyt ruchliwy, ale w nocy harcował aż miło. Je dość dużo. Dałam mu wczoraj troche  śliwki i dziś rodzynkę. Chyba zabiorę go do weta.
Acha, najpierw dzien biegunki, teraz minela doba jak robi malo bobkow.

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #103 dnia: 26 Sty, 2008, 14:27 »
karmelko ;) nie sądzę aby olej nie pomógł ;)
po pierwsze właśnie ze względu na to odgrywa znaczną rolę w np. odkłaczającej maltpaście - bo pomaga pozbyć się zalegających w układzie pokarmowym włosów.
Poza tym, nie od dziś wiadomo, że nadmiar tłuszczu przyczynia się do rozrzedzenia kupek. Sama bym nie wpadła na podawanie oleju, ale wyczytałam to w poradniku {chyba niezapominajki} na tym forum - i po przetestowaniu w sytuacji podbramkowej muszę powiedzieć, że to działa. nie wiem jak, możliwe, że nie tak jak mi się wydaje, ale ważne, że działa :>
co do oleju parafinowego to także działa i nie ma co do niego wątpliwości ;) ale nie każdy ma go w domu, dlatego właśnie napisałam o oleju roślinnym :) - naprawdę, też działa, jedyny minus to taki, że to ogromna dawka tłuszczu :(

jest jeszcze inny sposób - można przegonić szylkę po pokoju, to przyśpiesza pracę jelit. A na przyszłość dużo, dużo włókna w pokarmie i stały dostęp do sianka - pozwoli uniknąć zatwardzeń, chyba, że szylka się naje czegoś 'zatwardzającego' ;)

nigdy nie stosowałam owej maltpasty a gdzie to można dostać. bo skoro działa to dobrze mieć w podręcznej apteczce szynszyla:)

Offline mycha

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia i Chico :)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #104 dnia: 26 Sty, 2008, 14:39 »
Mojemu Pusiowi podałam oliwę z oliwek tak jak radziła dream* i pomogło  :D Teraz robi już normalne bobki i w normalnych ilościach, ale i tak byłam wczoraj u weta, bo był jeszcze osowiały i mało aktywny. Dostał zastrzyk na wzmocnienie. Jeszcze raz dzięki za pomoc  :)

Offline ewatompolska

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Genowefa, Hrabia Puszek von P.
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #105 dnia: 26 Sty, 2008, 15:16 »
Jesli bobki są normalne ale jest ich mało to też zatwardzenie? Bo nie wiem czy coś mu podawać z tego co radzicie czy czekac..

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #106 dnia: 26 Sty, 2008, 15:17 »
maltpastę jedzą głównie koty i ja mam taką dla kotów w formie ciasteczek mięsnych które są nadziewane maltpastą ;)
można ją kupić w internecie.. są też gryzoniowe.. poczytaj w dziale żywienie, tam ktoś taka opisywał ;)
poza tym bezopet także odkłacza i jest podawana szylom które np. cierpią na samowystrzyganie.

ewa, jeśli szylek śpi to robi mniej bobków, puść go po pokoju i zobacz czy ich liczba się zwiększy i czy jest taka jak zwykle przy wybiegu. Lub weź malca na ręce - też powinien zrobić pare kupek. Jeśli tak się stanie tzn, że wszystko ok, jeśli nie tzn, że ma małe zatwardzenie i warto wtedy podać np. napar z rumianku ;)

mycha, bardzo się cieszę, że pomogło ;) mnie też ta metoda nie zawiodła. Cóż, w każdym bądź razie, są wątpliwości na jakiej zasadzie to działa... ale nie ma wątpliwości, że działa! ;D
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2008, 15:20 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #107 dnia: 26 Sty, 2008, 16:55 »
ten olej roślinny to działa chyba na zasadzie poślizgu, słyszałam że są ludzie, którzy piją szklankę oleju przed piciem alkoholu i w ten sposób się za bardzo nie upijają ani nie zwracają niezależnie ile by nie wypili bo właśnie jest poślizg w jelitach. tylko następnego dnia jest gorzej bo ten olej przeczyszcza. ile w tym prawdy to nie wiem, ale słyszałam to wiele razy ;-)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

mmagda_a

  • Gość
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Sty, 2008, 09:50 »
moze i dziala ten olej na alkohol, ale na pewno nie dlatego ze wywoluje poslizg w jelitach, bo alkohol wchlania sie juz w zoladku, od razu. nie dociera do jelit :p

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Sty, 2008, 10:31 »
ja tam się nie znam, niepijąca w sumie jestem :-P mówie tylko jak słyszałam ;]

hmm chyba że oni mówili nie o jelitach tylko o przełyku?  :???: sama już nie wiem :-) ale podobno działa przeczyszczająco, tak samo jak parafina
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2008, 10:36 wysłana przez aska69 »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Sty, 2008, 16:01 »
ten olej roślinny to działa chyba na zasadzie poślizgu, słyszałam że są ludzie, którzy piją szklankę oleju przed piciem alkoholu i w ten sposób się za bardzo nie upijają ani nie zwracają niezależnie ile by nie wypili bo właśnie jest poślizg w jelitach. tylko następnego dnia jest gorzej bo ten olej przeczyszcza. ile w tym prawdy to nie wiem, ale słyszałam to wiele razy ;-)
haha a to dobra teoria;) olej działa w ten sposób że jest dłużej trawiony bo wiadomo- tłuszcze trzeba zemulgować itp,takie hop jak strawienie np białka to nie jest. i dlatego ludzie się nie upijają,bo przy okazji trawienia tłuszczu trawią alkohol,i nie dostaje się on od razu w całej ilości do krwi tak jakby to miało miejsce gdy się pije na pusty żołądek. poślizg nie ma tu nic do czynienia,bo niby jak? skoro poślizg ma sens jedynie przy pokarmach stałych wydalanych jako kupki. a co do przeczyszczania-wiem że alkohol a dokładniej jego produkty rozpadu działają rozrzedzająco

Offline Marlena

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #111 dnia: 07 Lip, 2008, 20:33 »
Witam,

tak czytam Waszw posty i zastanawiam się, co zrobić. Mój Szyszek ma już 5 lat i do tej pory wszystko było ok. Od jakiegoś tygodnia, może dwóch zauważyłam znaczny spadek ilości kupek. Co prawda często znajduje je w klatce rano, ale zawsze w pokoju było po prostu "czarno" od nich, a teraz może z 5 się uzbiera. Szyszek biega, nie ma wzdęcia, ani twardego brzuszka, masaż robię codziennie tak długo, jak pozwala. Śliwki dostaje, jedzenia nie zmieniałam....dziś kupiłam Espumisan w kropelkach i dolałam do wody, bo samego nie chce tknąć. Nie za bardzo wiem, co robić, bo niby jest ok, nie ma różnicy w jego zachowaniu, ale i tak się martwię. Macie jakieś pomysły?

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #112 dnia: 07 Lip, 2008, 20:55 »
ile mu dajesz tego espumisanu do wody?Postaraj się dać mu do pyszczka 2kropelki.Jet to dość trudne ale realne gdy druga osoba ci go przytrzyma.Dałabym mu pół amp Lakcidu i czekała na efekt.No i oczywiście rumianek do picia.

Offline Marlena

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #113 dnia: 07 Lip, 2008, 21:14 »
Sporo dolałam espumisanu, prędzej czy później wypije. A tak serio, to jeśli nie wypije chociaż trochę do rana to dam mu rzeczywiście do pyszczka 2 kropelki i mam nadzieję, że coś zadziała. Ale w razie czego kupię lakcid.
Swoją drogą to nie mam pojęcia skąd te kłopoty. Mały śmiga jak nakręcony, więc tymbardziej się dziwie.
Dzięki za radę.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #114 dnia: 07 Lip, 2008, 21:28 »
Możesz go poczęstować rodzynką i dać mu siemienia lnianego, które bardzo dobrze działa na jelita.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Marlena

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #115 dnia: 07 Lip, 2008, 21:41 »
Właśnie udało mi się podać ze 2 kropelki espumisanu. Młody pobega do 23 i zobacze, jak się będzie zachowywał. Na razie poszedł się kimnąć. Może rano będą efekty, jak nie to kolejna dawka. A co sądzicie o wiesiołku? Mogłabym go w razie czego podać?

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Sie, 2008, 13:50 »
Byłam wczoraj z Ryśkiem u weterynarza Mały ma zatwardzenie, od poniedziałku nie zrobił kupki, no może jakieś pojedyncze sztuki.
U lekarza dostał kroplówkę i jakiś zastrzyk, już nie pamiętak dokładnie co to było, wieczorem i dzisiaj rano espumisan ze strzykawki do pyszczka i lakcid
Nie wiem jak długo to potrwa, ale jeszcze mu nie przeszło W ciągu dnia robi 3 może 4 kupki
Poza tym zachowuje się normalnie, rozrabia jak się go puści, wcina całe jedzonko (poza smakołykami bo na razie je odstawiłam)
Nie wiem tylko co mogło spowodować zatwardzenie
Rysiek cały czas je to samo, nic mu nie zmieniałm w jedzeniu
Martwię się o niego, ma nabrzmiały brzuszek
Po wizycie u weta obraził się na mnie
Pani doktor starała się być jak najdelikatniejsza ale Ryśkowi i tak nie spodobała się strzykawka 'wbita w plecy' i teraz odgrywa się na mnie
Mam nadzieję że w końcu mu się polepszy Strasznie mi go szkoda
Już sama nie wiem jak mu pomóc. Podaję tylko leki bo na masaż brzuszka maluch nie pozwala więc nie chcę go na siłe masować bo może to przynieść jakiś odwrotny efekt, zestresuje się bardziej i wtedy będzie ;-(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #117 dnia: 01 Sie, 2008, 14:14 »
dieta siankowa sprawdza się jak znalazł i przy biegunkach i zatwardzeniach :)
rodzynki, suche śliwki - działają przeciwzaparciowo więc można spróbować.
osobiście podałabym 2ml oleju roslinnego lub parafinowego do pyszczka. u mnie działało. przy czym nie można go po podaniu oleju ganiać na siłe choć ruch też przyśpiesza pracę jelit - to nadmiar mógłby doprowadzić do np. wpochwienia etc.
z ciekawości, jakie zioła mu podawałaś?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #118 dnia: 01 Sie, 2008, 14:17 »
Zioła?
Tak standardowo
Do sianka ma stały dostęp, dodatkowo listki brzozy, wierzby, pokrzywy, trochę koniczyny
Czasem kożeń mniszka
I tyle
A rodzynki nie zakleją mu bardziej brzuszka jak jest wnim juz tak dużo kupek z kilku dni?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #119 dnia: 01 Sie, 2008, 14:19 »
dużo naparu z rumianku do picia, albo z melisy i dopajanie strzykawką, nadmiar wody w organizmie zmniejszy jej resorbcję z kału w jelicie grubym, czego wynikiem powinno być produkowanie troszkę bardziej normalnych kupek. Mały musi duużo pić i to nie sam, bo sam to napewno nie bedzie miał ochoty, ale musisz go co godzinke dopajac pipetka lub strzykawką do pysia, tak ze 2-3 ml, i tak połowa sie wyleje..

[edit]
podałas za dużo ziół zatwardzajacych, babka, mniszek, i odwadniających liscie brzozy, pokrzywa + upał = stąd masz zatwardzenie.

* na przyszłość do Wszystkich: zanim podacie rózne ziółka, tak na smak dla naszych podopiecznych, obejzryjcie jakie kupki juz są robione przez nich, jaka jest temparetura i najwazniejsze przeczytajcie informacje na co są te zioła! Jeśli podamy same zioła które zatwardzają szylek dostanie zaparc, jeśli zioła moczopędne-odwodnimy go zbyt częstym oddawaniem moczu, co u szyli nie jest wskazane, jesli jedne + drugie = mamy piekne zaparcie z odwodnieniem. Także, czytamy ulotki!!!
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2008, 14:22 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #120 dnia: 01 Sie, 2008, 14:20 »
nie wiem czy nie zakleją - ja w ogóle rodzynek nie używam i nie używałam nigdy, poza tym sprobuj do poidełka wlać napar z rumianku, te 2ml oleju do pyszczka i w sumie moim zdaniem powinno pomóc. z rodzynką faktycznie narazie się wstrzymaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Sie, 2008, 14:22 »
nie, rodzynki przy zaparciu odpuśćcie sobie wogóle, są za słodkie spowodują dodatkowe wzdęcie i mamy wzdęcie z zapaciem a to jest juz dorga do atonii jelit i równia pochyła w dół...  :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Sie, 2008, 14:31 »
poczytaj jeszcze o lewatywie, u Ryśka powinno pomóc i będzie łatwiej ja wykonać bo to samczyk wiec nie ma obawy że trafisz z lewetywką do pochwy.

Letni napar z rumianku, mieszasz 1:1 (np. jedna łyzka naparu, 1 łyżka olejku parafinowego) z olejkiem parafinowym (do kupienia w aptece), naciągasz do strzykawki, konus strzykawki wkładasz ostrożnie w odbyt i wpuszczasz ok 1 ml roztworu. po czym sadzasz delikwenta pleckami do siebie na ręczniku i masujsze brzusio. po ok 10 minutach pierwsze odklejone od reszty kupki zaczna wychodzić, trochę lewatywki wypłynie. Znowu dopuszczasz jakiesz 0,5 ml i znowu masujsze i tak kilka razy.
Lewatywka poluzuje kupki, ponieważ w końcowym odcinku jelita grubego zaczynaja sie one zbrylać i staja sie twarde jak kamienie, wydalenie czegos takiego to nie lada wysiłek, takze pomału trzeba Ryśka odczopować. Lewatywke mozesz dziś powtórzyc ze 2 razy, teraz i wieczorem.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Sie, 2008, 14:35 »
Babki mu nie podawałam a korzeń mniszka dostał jeden ponad tydzien temu więc nie wiem czy akurat on mógł zaszkodzić a co do pozostałych ziół to dostaje tylko po kilka listków raz na jakisz czas a nie codziennie
na codzień ma sianko ;-)
W każdym bądź razie dziękuję za rady mam nadzieję że szybko pomogą Nie chce żeby maluch się dłużej męczył
Dzięki dziewczyny ;-)
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2008, 14:38 wysłana przez yoostynka »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zatwardzenie, zaparcie, małe suche czarne kupki...
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Sie, 2008, 14:38 »
* a tfuu.. miałam na mysli wierzbę, ona też jest moczopędna.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 
biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.

Zaczęty przez JUSTYSIADział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 978
Wyświetleń: 252995
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2017, 22:35
wysłana przez Mysza <")))/
Szynszyl - mokre kupki, troche mi to wyglada na biegunke

Zaczęty przez DarkShanderDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2101
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 09:03
wysłana przez Bożena
dlaczego szylka robi wszędzie kupki?

Zaczęty przez martinaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 26095
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 19:54
wysłana przez Pańcia
robi kupki do paśnika

Zaczęty przez SzelekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1853
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2015, 13:45
wysłana przez Szelek
,,Miękkawe" kupki

Zaczęty przez asiaiszilaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1776
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 01:09
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal