hypothetical
25 Cze, 2018, 21:16

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Rady, porady... / Łączenie - gonitwa, ataki starszej na nową
« Ostatnia wiadomość wysłana przez agdna dnia 16 Cze, 2018, 10:48 »
Hej, niecały miesiąc temu odeszła mi szynszyla. Po około tygodniu zakupiłam samiczkę (wiek - 6 miesięcy), po kolejnym tygodniu rozpoczęłam łączenie. Pierwszy tydzień starsza(wiek -3 lata) czasem pogoniła młodszą, sikały na siebie. Przez kolejny bardziej się unikały, fukały na dwóch łapkach i mniejsza zaczęła czasem iskać tą starszą. Zmniejszyliśmy wybieg w ciągu dwóch dni było tylko lepiej, w kocu trafiły do małej klatki, były wtulone iskały się itp. Po kilku godzinach trafiły do woliery, na początku wszystko było dobrze (jadły z miski, iskały się), później starsza zaczęła gonić małą, aż ta piszczała.  Rozdzieliłam je, na kolejny dzień na wybiegu na mniejszej powierzchni, starsza przez jakiś czas tak jakby polowała na mniejszą, mniejsza nic nie robiła nie fukała tylko uciekała przed starszą. Starsza wyglądała jakby po prostu na nią polowała, kilka razy trafiła na mnie kiedy chciała młodą dorwać i mnie pogryzła. Później zaczęła mniejszą iskać, jednak ta prawdopodobnie się przegrzała, aż ją zataczało na bok, więc miała też kolejny dzień odpoczynku. Dzisiaj tak samo, puściliśmy je znowu na dużej powierzchni. Młodsza, nawet nie fukała po prostu uciekała od starszej, która jak w jakimś amoku za wszelką cenę chciała dorwać tą młodszą. Był moment, kiedy z zaskoczenia podbiegła do młodszej i nie wyglądało to jak ustalanie hierarchii a po prostu chęć wgryzienia się w nią. Dzisiaj też, zostały spryskane kocimiętką, jednak nie zauważyłam zmniejszonej gonitwy za nową młodszą szynszylą. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, aby te ataki ustały.
2
Rady, porady... / Odp: Trudna decyzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzych dnia 15 Cze, 2018, 11:31 »
Myślę, że szynszyla powinna mieć więcej opieki, dlatego, jak mało się nią będziesz zajmowała to nie jest dobre wyjście...
Poza tym możesz mieć nieprzyjemności z tytułu trzymania zwierzęcia w internacie.
3
Tęczowy Most / Odp: Umarł Mój szylek [*]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kimon dnia 14 Cze, 2018, 08:31 »
Bardzo przykro jest to słyszeć. Trzymaj się szylek3, jesteśmy z Tobą.
4
Zdjęcia i Historie Szynszylowe / Odp: Inne (prawie) szynszylowe stadko ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wilczy Deszcz dnia 14 Cze, 2018, 01:19 »
Witam Was po bardzo długiej przerwie. U mnie powoli do przodu. Mam pracę  [taniec] w końcu po tylu miesiącach nerwów, stresów i wszystkiego na raz. Wszystko idzie ku dobremu powoli. Pracuje w pizzerii razem z siostrą XD Poza tym ze zdrowiem trochę się pogorszyło przez tyle nerwów i choroba mnie wyniszczyła bardzo, miałam też inne zawirowania życiowe, ale już jest ok. Postaram się co jakiś czas pisać co u mnie słychać. Jeśli chodzi o dziewczyny to trzymają się dobrze. Z Ritą gorzej, bo walczymy z biegunką już ponad tydzień i w piątek dopiero weta, bo kiepsko to wygląda :/ Wstawiam linka, żeby nikt nie zapomniał o dziewczynach ;) LINK: https://www.facebook.com/szalwiaszynszyla/
5
Ostry dyżur / Odp: Szynszyla - wrodzona padaczka i coraz gorszę objawy, błagam o pomoc
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dream* dnia 14 Cze, 2018, 01:06 »
Takie wyciąganie się często jest objawem wzdęć i w sumie po diecie opartej na gerberach by mnie to nie zdziwiło.  Lepszym rozwiązaniem byłaby wspomniana karma ratunkowa. Pomacaj brzuszek czy nie jest twardy i wzdęty, jeśli tak to podaj espomisan (do 1ml) a jeśli nie przejdzie to rano jedź do weta po zastrzyk rozkurczowy.
Wydaje mi się tez, że lekarz podał zbyt dużo tej benzodiazepiny (relsed) bo normalnie przy ataku nie podaje się tyle, że zwierzę leży godzinami bez ruchu - dawka jest mniejsza niż sedacyjna.
Być może warto przedyskutować z lekarzem wdrożenie leków przeciwpadaczkowych i dodatkowo czegoś osłonowo na wątrobę :)
Jeśli chodzi o kroplówki, być może dobrym rozwiązaniem byłaby taka z elektrolitami - ale to już wet musi zadecydować
6
Przedstaw się / Odp: Hej!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mysza <")))/ dnia 14 Cze, 2018, 00:41 »
Witaj :)
7
Ostry dyżur / Odp: Szynszyla - wrodzona padaczka i coraz gorszę objawy, błagam o pomoc
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wolarczi dnia 13 Cze, 2018, 17:44 »
Po pierwsze wybór odpowieniego lekarza, specjalista tzn - imię nazwisko lekarza? Na forum jest dział z polecanymi wetami z podziałem na województwa.
Po drugie gerber to nie jest karma ratunkowa dla szylek, może go po tym wzdymać i problem jelitkowy się pogłębia. Odpowiedni jest Herbicare plus (http://hipcio.sklep.pl/produkt/wdt-herbi-care-plus-puszka-200g-dla-krolikow-gryzoni-oraz-gadow) lub Karma ratunkowa dr Ziętek (http://hipcio.sklep.pl/produkt/dr-zietek-karma-ratunkowa-dla-krolikow-i-gryzoni-250g).
Sama rekacja szylki mogła być odpowiedzią na lek, czy szylek jest leczony tym lekiem od początku, jak długo trwa leczenie? Nie znam się na padaczce, trzebaby było rozważyć czy jest lek który można stosować zamiennie, ale tu już rolę odegra specjalista i to on zaleci odpowiednie postepowanie.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez angel09 dnia 13 Cze, 2018, 15:58 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dosiek dnia 13 Cze, 2018, 15:41 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.
10
Przedstaw się / Hej!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gnom dnia 13 Cze, 2018, 11:08 »
Cześć.
Nazywam się Weronika i jestem z Grudziądza. Mam zamiar zostać szynszlową mamą, dlatego zarejestrowałam się tutaj, aby rozwiać swoje wątpliwości i wzbogacić swoją wiedzę na temat szynszli.
Pozdrawiam Wam ciepło.
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10