hypothetical
24 Mar, 2019, 14:47

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Rady, porady... / Zabawka dla szynszyli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roksana dnia Wczoraj o 19:10 »
Robię moim szyszkom zabawkę/ korytarz z kartonowych pudełek. Wytnę dziury i będą miały jakby labirynt. Jednak chcę aby również ładnie wyglądało to w moim pokoju. Tak więc mam pytanie CZYM MOGE POMALOWAĆ/ OZDOBIĆ TE KARTONY ABY ŁADNIE WYGLĄDAŁY A SZYNSZYLĄ NIE ZASZKODZIŁY?
Na zdjęciu jak narazie kartony jeszcze nie poprzyklejane i powycinane. Przepraszam, że tak złej jakości, ale nie mogę ddodać większego zdjęcia niż 200kB...:(
2
Ostry dyżur / Odp: szynszyl nie sika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Niegrzeczny szynszyl dnia 21 Mar, 2019, 16:58 »
Co do sikania... Od niedawna (dwa tygodnie) mamy samca (niegrzecznego) i samicę. Nie widziałem śladu sikania ani jednego ani drugiego, poza momentem gdy samica samca przez szczebelki osikała.

W sumie to szynszyla nie za bardzo ma z czego sikać, piją po ok. 15 - 20ml/doba.
3
Początki z szynszylą / Odp: Wypadanie futerka szynszyli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dita dnia 20 Mar, 2019, 00:52 »
Jesli mają 3-4 miesiace to wcale niewykluczone, że za 3-4 nastepne może być Was wiecej. Jesteś pewna, że nie masz rodzeństwa? Wiesz że po porodzie trzeba izolowac samca od samicy przez 2 tygodnie bo może zajsc w kolejną ciąże, a powinna 3 miesiace karmic piersia i się regenerować, bo inaczej może zdechnąć z wyczerpania? Do tego małe muszą mieć odpowiednio zabezpieczoną klatkę aby nie zrobić sobie krzywdy. Sory ale biorac parkę powinno się o tym myslec, a sprzedawca o tym uprzedzić. To są zwierzeta i nie wymienia się ich jak rękawiczek kiedy nie podpasują. Osobiscie przez niedouczonego weterynarza stałam się właścicielką stadka szynszyli i wychowanie, separacja, sprzedaż to cholernie odpowiedzialna sprawa.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wolarczi dnia 19 Mar, 2019, 20:32 »
Słabe zdjęcie, ale to może być początek grzybicy, konieczna wizyta u weterynarza znającego się na szylkach.
Bardzo nieodpowiedzialnie z Twojej strony brać parkę nie wiedząc nic o rozrodzie, radzę się doszkolić.
Nie rozmnażamy zwierząt, o których przeszłości nic nie wiemy.
5
Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne / Wymiary domku
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Keczap dnia 19 Mar, 2019, 15:00 »
Jestem w trakcie zakupu polarowego domku, jednak nie mam pewności co do wymiarów. Czy polarowy domek w kształcie kostki o wymiarach 25x25x22 będzie wystarczający?
6
Ostry dyżur / Miękkie i śmierdzące bobki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jo dnia 16 Mar, 2019, 21:31 »
Cześć! Prawie 3 tygodnie temu moja Zuzia miała biegunkę i nie chciała nic jeść, bardzo mocno schudła, więc poszłam z nią do weta, dostała antybiotyk na jelitka i karmę ratunkową. Po tygodniu było ok, jadła w miarę normalnie, przybrała na wadze, chociaż cały czas jest jeszcze chudziutka. Wczoraj wieczorem zauważyłam, że zaczęła robić wielkie miękkie i śmierdzące bobki, które się razem zlepiają i biedna ma oblepioną dupkę, a obie szynszyle co chwile w to włażą i roznoszą po całej klatce. Je normalnie, jeszcze nie tak jak wcześniej, ale dopiero co była chora i wydaje mi się, że oprócz tych okropnych kup, zachowuje się normalnie, chociaż jest jeszcze trochę osowiała i ma dni, że nie chce jej się biegać. Zostawiłam im wodę i odstawiłam karmę, są na samym sianku. Nie wiem czy te miękkie bobki są normalnie, biorąc pod uwagę fakt, że była chora i od tygodnia znowu je wszystko?
7
Rozmnażanie / Rozmnażanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roksana dnia 13 Mar, 2019, 15:03 »
1. W jakim wieku szynszyle mogą mieć już młode?
2. Są jakieś sposoby na uniknięcie ciąży oprócz kastracji?
3. Trzeba jakoś specjalnie traktować matkę przed i po porodzie?
4. Trzeba mieć jakieś specjalne domki czy przyżądy?
5. Jak dbać o maluszka?
6. Trzeba odseparować ojca czy wręcz przeciwnie?
7. Ile najwięcej mogą mieć młodych?
8. Czy po urodzeniu szynszyla może szybko zajść w drugś ciążę? Jak tego uniknąć?
9. Macie jakieś dodatkowe ciekawostki na ten temat?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. ❤
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roksana dnia 13 Mar, 2019, 14:06 »
Zdjęcie słabe, bo można dodać tylko z wielkością 200kb...:/
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roksana dnia 13 Mar, 2019, 13:49 »
Nie wiem dlaczego nie da się wysłać zdjęcia. Na razie o tym nie myślałam. Maja one dopiero z 3-4 miesiące więc wątpię, aby teraz się rozmnażały. Jednak myślę, że jak zajdzie potrzeba wszystkiego dowiem się na tej stronce :)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dita dnia 13 Mar, 2019, 05:48 »
Zdjecia nie widać, ale skoro dopiero co się poznajcie to możliwe, że ze stresu. Planujesz zajmować się rozrodem, że masz parę? Masz  tym temacie jakieś doswiadczenie?
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10