10 Maj, 2024, 14:18

Autor Wątek: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?  (Przeczytany 15446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Kwi, 2011, 10:24 »
co do tej soli, prawdopodobnie teraz kiedy jest tak osłabiony i odwodniony bo nie je, nie trawi i ogólnie nie dostarcza organizmowi mikroelementów i pożywienia, to trochę soli mu nie zaszkodzi. Jednak sól podawana na stałe w klatce szynszyla, nie jest zjawiskiem polecanym.

Markup, cieszę się, że znalazłeś doktor godną uwagi, mam nadzieje że pomimo długiego opóźnienia w prawidłowym leczeniu wszystko wróci do normy i szynszyl wyjdzie z tego cało. Następnym razem, reaguj natychmiast, załoga forum przez kilka lat opieki nad tymi zwierzątkami spotkała sie z niejednym takim przypadkiem i czasami trafniej ocenia po objawach chorobę u szynszyla niż niejeden niewprawny wet :(

Dokładne namiary na panią doktor możesz nam podać na forum w dziale Polecani Weterynarze. A nuż ktoś z okolic będzie kiedys potrzebował pomocy. (tfu... tfu... przez lewe ramię).

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Maj, 2011, 19:48 »
marekp mamy z moim szylkiem ten sam problem, niestety mój nie powrócił do jedzenia karmy i dostaje jedzonko ze strzykawki. Dobrze, że szybko udało Ci się znaleźć odpowiedniego wet i Twój szylek wraca do formy.
Pozdrawiam :) [-chomik-]

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Maj, 2011, 23:25 »
Te problemy z zebami sa straszne :(
Ja Fifka karmie strzykawka 2.5 roku ale to nie karmienie jest problemem tylko zeby musza byc robione pod narkoza co 5 tygodni ,( nie jedzenie powoduje szybkie rosniecie zebow)  i serce nie wytrzymuje , 6 tygodni temu Fifek mial zapasc  co prawda reanimowano go ale dlugo do siebie dochodzil. Tydzien temu mial znowu robione zeby i narkoze zniosl dobrze, ale to tylko kwestia czasu jak sie po ktorejs narkozie nie obudzi :(

Pamietajcie o tym zeby  przez 4 dni  przed narkoza  dawac szylkowi Witamine C i cos na ochrone watroby i oczywiscie szylek nie moze byc na czczo, najlepiej godzine przed wyjazdem do wet nakarmic szylka  ( jedzenie z  dodatkiem Critical )

Trzymam kciuki za wszystkie  "zebowe " szylki .

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Maj, 2011, 19:14 »
Witaj Alicjo,
pytam na forum bo może inni tez skorzystaja z Twoich rad. Mam dosc duze trudnosci z karmieniem Odża strzykawką. Sam nie chce zajadać a jak chcę go przytrzymać i wcisnąć to się wyrywa. Mamy z tym kłopot. Widziałam Fifka na zdjęciu, jest grubszy od Odża, on waży tylko 460 g  :icon_frown:
sam je tylko zarodki pszenne. Ostatnio wet obciął mu zęby bez narkozy, jeśli się nie mylę to pewnie teraz kaleczą mu pyszczek jeśli są nie upiłowane?
Czym jest dokładnie Critical? No i jaki lek przeciwbólowy mogę sama zdobyć skoro wet mi go nie dał/nie polecił wykupić
Wiesz może jakie podłoże mogą mieć te problemy z jedzeniem? Odżo został porzucony przez rodzinę, która go kupiła. Przygarnęłam go gdy miał ok 1,5 roku. Czy zmiana otoczenia i stres z tym związany mogą mieć wpływ na zaprzestanie jedzenia?
trzymam kciuki za Fifka, jest mi bardzo bliski :] i dziękuję za pomoc :tuli:

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Maj, 2011, 22:24 »
Ja bym na twoim miejscu natychmiast zmienila wet !!!
Jak mozna nie dac zwierzeciu lekow przeciwbolowych i jak mozna robic zeby bez narkozy, dla mnie to jest rzeznik nie wet !!!!
Odzo przy korygowaniu mu zebow przez wet sie nacierpial i dlatego boi sie otworzyc buzi do jedzenia i jk go boli to nie bedzie jadl.

Critical Care to jest jedzenie w proszku z wszystkimi potrzebnymi witaminami dla zwierzat , ktore sa slabe po op , ktore nie jedza itd. Jest tez polski zamiennik Critical- chyba Radikal sie nazywa, niech sie ktos inny wypowie o nazwie.

Do tego jedzenia ktore dajesz dla Odzo dodaj zarodki i papka jest wtedy slodka i chetniej bedzie jadl , ja dla jednej mojej szylki ja karmiac wsadzam koncowke strzykawki do zarodkow i tak ja oszukuje jak oblizuje strzykawke szybko wciskam troche jedzenia do buzi, nie zapominaj, ze papka musi byc ciepla.

Moj Fifek wyglada tylko na grubego, on wazyl caly czas 600- 620 g a teraz wazy tylko 580 , strasznie sie caly czas slini i nie je juz nawet banana, biega normalnie , gania inne szylki ale to tylko pozory i kwestia czasu.... ja nie mam sumienia go uspic...
Jak  bys miala Skypa to moge Ci pokazac jak najlepiej karmic szylke ktora nie chce jesc.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Maj, 2011, 22:53 »

Critical Care to jest jedzenie w proszku z wszystkimi potrzebnymi witaminami dla zwierzat , ktore sa slabe po op , ktore nie jedza itd. Jest tez polski zamiennik Critical- chyba Radikal sie nazywa, niech sie ktos inny wypowie o nazwie.

RodiCare, tak tylko wtrącę

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Maj, 2011, 12:30 »
RodiCare kupię normalinie w aptece czy u wet?

Alicjo, mieszkam w dużym mieście, jednak znalezienie wet, który chociażby zorientował się, że trzeba obcinać wszystkie zęby szylkowi zajęło mi prawie rok. Nawet Ci polecani z forum odprawili mnie z kwitkiem, mówiąc, że nie wiedzą jak pomóc. Nie wiem już poprostu gdzie się udać. Będę próbowała karmić papką z zarodkami, może lepiej zasmakuje.
Odżo się nie ślini, ale ciągle ma mokre lewe oko od jakiejś wydzieliny :/ przemywam mu to delikatnie rumiankiem.

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Maj, 2011, 14:58 »
RadiCare kupisz u wet.
Oko jest mokre , bo prawdopodobnie jakis korzen zeba przerasta , naciska na kanal oczny, musi byc koniecznie przeswietlenie pod narkoza oczywiscie i napisz do Bozeny , ona powinna miec jeszcze Metakan odemnie, niech ci posle 1 ml strzykawki i to jak najszybciej , bo szylek cierpi.
Rumiankiem sie nie przemywa oka tylko mocna czarna herbata i .
Nie wiem gdzie masz blizej do wet- Ania Rys Zielona Gora- Dr Piasecki Wroclaw albo Warszawa Ogonek, jak najszybciej zrob termin i jedz ,

Offline marekp

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Maj, 2011, 07:21 »
RodiCare kupię normalinie w aptece czy u wet?

Alicjo, mieszkam w dużym mieście, jednak znalezienie wet, który chociażby zorientował się, że trzeba obcinać wszystkie zęby szylkowi zajęło mi prawie rok. Nawet Ci polecani z forum odprawili mnie z kwitkiem, mówiąc, że nie wiedzą jak pomóc. Nie wiem już poprostu gdzie się udać. Będę próbowała karmić papką z zarodkami, może lepiej zasmakuje.
Odżo się nie ślini, ale ciągle ma mokre lewe oko od jakiejś wydzieliny :/ przemywam mu to delikatnie rumiankiem.


Nie zastanawiaj się jedź i ratuj malucha, to jest nie wiarygodne ale przez "głupi" ząb mój szylek mało co nie zjechał, fakt faktem jestem ze śląska i mam blisko do Bielska ok 65km. Pamiętaj że jeżeli ktoś piszę się na wyrwanie zęba bez narkozy to taki lekarz nie może się tytułować lekarzem. Ta sama sytuacja gdy Ty by poszła do dentysty, i wyrwano by Ci ząb bez znieczulenia. U mojego szylka zauważyłem od miesiąca że coś się z nim dzieje i wreszcie po konusltacji z Bożeną i innymi osobami z forum udałem się do Bielska, juz po tak krótkim okresie Tuptuś miał masakre w pyszczku. Dlatego nie czekaj, jedź jak najszybciej on potrzebuje Twojej pomocy.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Maj, 2011, 17:16 »
Jak mały?Metacam wysłać?

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Cze, 2011, 22:20 »
jutro idziemy obciąć zęby pod narkozą do innego wet, dzwoniłam wcześniej, wykonują takie zabiegi. Zapytam o RodiCare, dam znać jak Odżo. Dzwoniłam do pani Ryś z Zielonej Góry, poradziła, żebym przyjechała, jeśli jutro nie otrzymam należytej pomocy.

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: dziwny zapach z pyszczka + chudnięcie + cukrzyca ?
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Sie, 2011, 21:21 »
 [strzalka]  Rodicare

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 
Dziwny "obrzęk" w okolicach odbytu samca

Zaczęty przez Kosina_agaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2083
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2016, 13:36
wysłana przez Julkanulka
CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.

Zaczęty przez dream*Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 40533
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 06:57
wysłana przez Bożena
Wycieńczenie, duszność, cukrzyca...

Zaczęty przez bobikDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2215
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 17:53
wysłana przez Evka
Dziwny przypadek koszatniczki Tobela/ Szybkie zgodny moich koszatniczek.

Zaczęty przez Jakub1990Dział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9360
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2020, 12:06
wysłana przez Jakub1990
Szynszyla z cukrzycą

Zaczęty przez Wojtek i SzymonDział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2132
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2017, 14:11
wysłana przez dream*
SimplePortal