hypothetical
27 Kwi, 2024, 16:53

Autor Wątek: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości  (Przeczytany 68032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #100 dnia: 26 Cze, 2007, 18:50 »
Tyle że w tej mieszance są różne jakieś rzeczy :/ i wszytko kolorowe :)  nie wiem co to jest.. ale wiem że mój szylek nie lubi różowego.. bo kiedy " polizał " skrzywił się, ogonem odsunął i uciekł :/ heh ale lubi coś żółtego .. 

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #101 dnia: 26 Cze, 2007, 18:53 »
 
Hmm...a takie mieszanki "na wagę" nie wciskają tam śmieci?
kurcze no chyba nie co? a jak się kiedyś dowiem to tej babce co mojej babci to sprzedała wsadzę jej całą tą mieszankę w .. :d hehe

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline AB-BA

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia i Pusia
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #102 dnia: 27 Cze, 2007, 15:14 »
:) mozna dawac orzeszki, rodzynki i inne smakołyki, ale... ...z niczym nie mozna przesadzac :)
Biedne szylki moga dostac rozwolnienia... ...lub innych rzeczy z tym zwiazanym :)
Gdy dajesz szylce rodzynkę lub 2 rodzynki, do dla niej to tak jak dla nas ciastko z kremem :):)

Nie ma to jak szylka :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #103 dnia: 27 Cze, 2007, 16:53 »
Jakoś nie jestem przekonana do mieszanek na wagę. Wolę kupić w opakowaniu i sprawdzić datę ważności. Pamiętajcie, że jeżeli już kupujecie mieszankę na wagę, to ma to być pokarm dla szynszyli.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline AB-BA

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia i Pusia
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #104 dnia: 27 Cze, 2007, 17:45 »
Zastanawiałam się nad tym Basiu :):)
Otórz jak daję jedzonko szylkom (ich jedzonko) to tak pachnie,
że czasem chce się spróbować ich orzeszków ;)
Ale zauważyłam, że jedyna różnica między orzeszkami naszymi,
a orzeszkami szylek, różni je tylko to, że nasze jedzą wszyscy,
a ich orzeszki są w pokarmie dla szylek.
Jak kupuję sobie np. "mieszankę studenta"
to daję moim szylkom po jednym orzeszku... ...

Nie ma to jak szylka :)

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Cze, 2007, 21:59 »
Haaa....dlatego kupuję tę cholerną mieszankę na wagę, bo w zoologu Maniek taką jadł. A nie można z dnia na dzień zmieniać pokarmu, no nie? Kupie mu taką w opakowaniu i mam dokładać do tej, tak?

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Cze, 2007, 23:05 »
Haaa....dlatego kupuję tę cholerną mieszankę na wagę, bo w zoologu Maniek taką jadł. A nie można z dnia na dzień zmieniać pokarmu, no nie? Kupie mu taką w opakowaniu i mam dokładać do tej, tak?

Tak, dokładnie. Nie wiem ile dajesz mu jedzonka na dzień, ale mieszasz mniej więcej tak 2/3 starego pokarmu i 1/3 nowego. Tak podajesz przez tydzień. Kolejny tydzień 1/2 starego i 1/2 nowego. Potem 1/3 starego i 2/3 nowego. A potem już tylko nowy pokarm :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Cze, 2007, 23:13 »
Osobiście polecam ci pokarm granulowany, z którego nie wyjadają tylko co lepszych kąsków i oczywiście dba o ścieranie ząbków.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #108 dnia: 29 Cze, 2007, 09:53 »
Ok lookne w jakimś dobrym zoologicznym, bo tam gdzie kupiłam Mańka już się nie pojawie  :x. A tamta babka ma w domu brata Mańka i mówiła, że musze jej przynieść Marianka, bo brat za nim teskni. A i ona go nazwała Kupek, bo robił duzo kup  :? . Por***na ;/ Aaaa i jak mu moja mama dała dała takie kocyki do klatki na te drewniane półeczki to sie do nich wtulił, jak to możliwe, że gdy jest ciepło w domu to im potrzeba się ogrzać skoro mają takie futerko? ;>

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #109 dnia: 29 Cze, 2007, 16:05 »
 Puszka,moje to całą zimę przesiedziały przyklejone do gorącego kaloryfera!!!!!To się dopiero nazywa potrzeba ciepła ;)
Myślałam kiedyś że jak mają takie futerko to prędzej będę je musiała jakoś chłodzić,a tu na odwrót.Siedzą wszędzie tam gdzie najcieplej.
Niezależnie od temperatury powietrza.35 stopni na dworze i w moim pokoju nie dużo mniej,a Gandzia przyklejona do komputera tam gdzie najbardziej grzeje.I o co chodzi???Frania jak po bieganiu po pokoju ma chęć,to przyłazi do mnie siada mi na gorących stopach i tak grzeje swoje.Złazi dopiero jak czuje,że jej łapki nie są już zimne. ...?????... Nie wiem o co w tym chodzi ale moje tak mają.

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #110 dnia: 29 Cze, 2007, 16:23 »
Puszkaa, nie rozumiem, jak to "przynieść Mańka bo brat za nim tęskni". No chyba go kupiłaś od niej ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ntomek

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna[*]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Sie, 2007, 20:06 »
Mam pytanie przywiozłem ostatnio od babci reklamówkę orzechów laskowych i niewiem czy szynszyle mogą je jeść? Z łupiną czy bez? Jeśli macie przepis na samoróbkę mieszankę dla szynszyla to napiszcie :)


/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2007, 12:11 wysłana przez Mysza »

<b>"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie.Czasem pływa w głębokim oceanie,a czasem robi pierwszy krok w chmurach."</b>

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Sie, 2007, 20:09 »
Bez. Łupina z laskowego orzecha jest za twarda, lepiej potraktuje je młotkiem a nie ryzykuj połamania zębów przez pupila.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ntomek

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna[*]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #113 dnia: 24 Sie, 2007, 20:14 »
Dzięki za odpowiedź a co z tymi mieszankami??Bo te z Vitapol'u  nie smakują mojemu szynszylowi,bo siedzi przy miseczce i wybiera sam słonecznik tylko ;) wię sam daje mu orzechy;),słonecznik i rodzynki za dziką różą też nie przepada;)

<b>"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie.Czasem pływa w głębokim oceanie,a czasem robi pierwszy krok w chmurach."</b>

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #114 dnia: 24 Sie, 2007, 20:35 »
nie wiem nic na temat "mieszanek samoróbek" :( po prostu podajemy raz na czas, albo orzeszka, albo kilka pestek słonecznika lub dyni. Wszystkie te pestki są oleiste i obciążają wątrobę, także nie można przesadzić z ich podawaniem.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ntomek

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna[*]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #115 dnia: 24 Sie, 2007, 20:49 »
aha dzięki ;)

<b>"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie.Czasem pływa w głębokim oceanie,a czasem robi pierwszy krok w chmurach."</b>

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #116 dnia: 28 Wrz, 2007, 17:47 »
Główna informacja jaka "rzuciła mi sie na oczy" we wszelkiego rodzaju poradnikach i artykułach o szynszylach jest ubogość ich diety.
Z Waszych postów jednak wynika,że w klatce szynszyli zawsze macie jakąś kolbę i często dajecie im przysmaki...
W takich kolbach na przykład duzo jest cukrów oraz nasion bardzo tłustych.Czy ich nadmiar nie zaszkodzi szynszylkom?

Na razie opiekuję sie tylko koszatniczkami,ale one również powinny mieć bardzo ubogą dietę(kategoryczny zakaz podawania cukrów) wiec nigdy nie dostały kolby czy jakiś owoców , jedynym przysmakiem są orzechy włoskie podawane w ilości 1/2 na tydzień na zwierzątko.

Troche sie rozpisałam ale od pani doktor, specjalistki od futerkowców dowiedzialam się , że np. łyżka owoców tygodniowo na szynszylka to dobra ilosć...

Offline Szynszylusia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobi i Stich || Pimpuś [*]
    • '. We love animals! .'
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #117 dnia: 28 Wrz, 2007, 18:13 »
Są specjalne pokarmy dla szylek np. pełnowartościowy pokarm dla szynszyli firmy... . A co do przysmaków ja swoim podaję: kolby z lucerny, kokosowo-różaną, warzywną i inne. Osobiście suszę też mlecz, lucernę, rumianek, bylicę pospolitą itp.

Trochę sie rozpisałam ale od pani doktor, specjalistki od futerkowców dowiedziałam się , że np. łyżka owoców tygodniowo na szynszylka to dobra ilość...

Myślę, że pani doktor ma rację co do tej łyżki owoców. Chociaż ja swoim podaję tylko suszone ponieważ nie chcą jeść świeżych. Czasami też daję świeży liść mlecza.

'. I ♥ animals! .'

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #118 dnia: 28 Wrz, 2007, 18:34 »
Dziękuje za szybką odpowiedź.Zaopatruję sie w takim razie w kolby dla szynszyli (koszatniczki też skorzystają :D)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Wrz, 2007, 19:00 »
szynszyle zdecydowanie nie powinny mieć diety ubogiej, lecz BOGATĄ, bogatą w różnego rodzaju witaminy, składniki mineralne, bogatą w różnego rodzaju produkty a więc różnorodną.
ta bogata i zróżnicowana dieta powinna składać się z pokarmu podstawowego {dobrego granulatu lub dobrej mieszanki w której tłuszcze nie przekraczają 3,5%, jest sporo włókna dla dobrego ścierania ząbków - bo szynszyl nie ma tylko 4 przednich ząbków które zetrze obgryzając nam meble czy wapno ;) popiołu ok 10% bo są to minerały takie jak wapno, fosfor, miedź, cynk a więc ważne} karma podstawowa powinna zawierać także witaminy. Poza tym przede wszystkim sianko, bardzo fajne są te ziołowe. Ponad to różne suszone zioła które można kupić w sklepach w mieszankach ziołowych skomponowanych specjalnie dla szynszyli lub pojedyńczo. {tu poczytasz o ich wlasciwosciach: http://www.herbalfarm.pl/ziola_herbalfarm.html } oczywiście wapno w klatce jest niezbędne. Trochę siemienia lnianego poprawi wygląd i kondycje futerka i skóry, ale nie za dużo - dla człowieka dziennie 3 plaskie łyżeczki dostarczają dzienne zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe omega3, a pamiętajmy, że szynszyle są dużo od nas mniejsze, jeśli będą spożywały więcej tłuszczy to niestety: odbije się to na ich wątrobie, dlatego tak ważna jest dieta niskotłuszczowa. suszone owoce i warzywa które mogą być stosowane jako przysmak, polecam wybierać te mało słodkie a więc jeśli jabłka to te kwaśne i zielone, jeśli gruszki to te twarde i zielone, itp. :) { http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=3383.0 } ponad to dietę można urozmaicić jeszcze w pyłek pszczeli który zawiera większość niezbędnych witamin i mikroelementów a szylki go uwielbiają. { http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=3071.0 }
no i suszone gałązki do ścierania ząbków i zabawy. Ponad to można przy okazju ususzyć także liście które zwierzęta uwielbiają. { http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=3382.0 }

Jak widzisz, dieta szynszyli powinna być bogata w różnorodne jedzenie, witaminy i mikroelementy zaś uboga w tłuszcze i cukry. :)


moje kolby dostają od święta, te vitapolu kokosowo różane. To ze względu na konserwanty i mój pogląd, że wszelkiego rodzaju kolby, dropsiki, biszkopciki to junk food czyli takie zwierzęce fast foody.
Miałam już zwierze z nadwagą.. wiem jak to się skończyło, teraz wolę do tego niedopuszczać. Tym bardziej, że takie skoki wagi też nie są wskazane.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2007, 19:13 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #120 dnia: 27 Sty, 2008, 01:46 »
moj Berni jest wyjatkowo wybredny. dostaje karme X-tra Vital complete food, ale chyba jakos szczegolnie mu nie smakuje, bo swoja porcje potrafi meczyc caly dzien, a i tak zawsze cos zostaje. sianko lubi, galazki jabloni rowniez. nie moge go natomiast naklonic do gryzienia wapienka. wyprobowalam juz wszystkie smaki i nic. kolby tez mu nie smakuja, chociaz jak oderwe orzeszka albo kawalek suszonego owoca z kolby i dam mu z reki, to zje. oczywiscie uwielbia rodzynki, nad zycie kocha slonecznik, a ostatnio ukradl mi z miseczki platek kukurydziany.
ile smakolykow mozna mu podawac? rodzynki staram sie podawac max. 2 dziennie. ile ziarenek slonecznika dziennie moge mu podac? on go po prostu kocha. jak tylko w pokoju zaszelesci worek, Berni juz wyciaga pyszczek :) no i te platki kukurydziane... czy mozna mu w ogole cos takiego dac do schrupania raz na jakis czas? lubi tez suszone jablka, ale nie podaje mu ich zbyt czesto. z rzeczy, ktore rozwazalam do podania szylkowi przychodzily mi do glowy jeszcze sezamki. czy szynszyle moga czasem dostac kawaleczek?

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2008, 12:54 wysłana przez dream* »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #121 dnia: 27 Sty, 2008, 12:44 »
słonecznika, to tak z 10-12 pestek dziennie. :) Czasami stosuj zamiennie pestki dyni, lupane lub nie łupane.
Rodzynki podobno powodują ból brzuszka, chyba Basia tak kiedys pisała, wiec nie przesadzaj, moze jeden rodzynek wystarczy, a do tego jedno jabłuszko.

To, że je "kolbe z ręki" to normalne, moje czasami tez mają takie fochy i kolba wisi sobie w najlepsze. Dopiero kiedy zacznę ją obrywać ze smakołyków i te podawać pod "szanowny szynszyli pyszczek" to zaczynaja jeść i same kierują się w jej kierunmku. To chyba taka natura :wink: A może pragnie odrobinki więcej twojej uwagi bo jest sam? I wie, że podasz mu z litości ten kawałek orzeszka wystający z kolby..

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #122 dnia: 27 Sty, 2008, 12:46 »
Sezamki raczej nie, bo one sa sklejane jakims karmelem czy czyms w tym rodzaju... W kazdym razie -moim zdaniem- jest to zdecydowanie za slodkie!
Z rodzynkami robisz dobrze, ze ograniczasz, bo one podobno zle dzialaja na watrobe, wiec mozesz jeszcze bardziej ograniczyc.
Slonecznik jest baaardzo tlusty, wiec nie polecalabym go w zbyt duzych ilosciach.
Ogolnie co do smakolykow to jest tak, jak napisala Grazka na swojej stronie. Sa to takie jakby slodycze dla dzieci [ja z reszta tak wlasnie mowie na smakolyki] - wiadomo, ze nasze kuleczki je lubia i czesto nie mamy serca, zeby im ich odmowic, poza tym wiadomo, ze cukry w diecie tez sa potrzebne, ale wszystko w nadmiarze [nawet wit. C] predzej czy pozniej moze zaszkodzic.
Postaraj sie wybierac takie slodycze, ktore maja jakies wartosci - zeby laczyc przyjemne z pozytecznym :D
Ja np podaje moim kulkom na zmiane: banana [potas], zurawinke [proantycyjanidyna - zapobiega formowaniu się płytki nazębnej, antyutleniacze - zapobiegają szkodom wyrządzanym przez wolne rodniki], papaja [pomaga trawic zjedzone wloski], sliwka/morela [dobra na trawienie] - oczywiscie wszystko suszone :) Poza tym podaje tez czasem rodzynki, migdalki i jabluszko :)
Poszukaj wiecej o tym na forum :D

Offline sylw...a

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #123 dnia: 24 Lut, 2008, 18:25 »
Mój Nemo lubi orzech,jabłka ikukurydze ale nie wiem dokładnie jakie owoce mogę mu dawać. :) :pytam_pytam_pytam: :pytam_pytam_pytam:   

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: orzechy, smakołyki, przysmaki, słodkości
« Odpowiedź #124 dnia: 24 Lut, 2008, 18:29 »
migdały papaja ananas orzeszki wszelkiej maści i fistaszki

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

 

przysmaki ze sklepu zoo -> stan z 2005 r., obecnie niepolecane

Zaczęty przez patDział Żywienie

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 11509
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2005, 11:56
wysłana przez Nutka
Wiklinowy tunel dla szynszla + przysmaki świąteczne

Zaczęty przez AndreasDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 4989
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2005, 13:49
wysłana przez Piterek
chrupki; jak smakują forumowiczom przysmaki dla zwierząt

Zaczęty przez joan8bleDział Żywienie

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 5940
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2012, 11:52
wysłana przez Szelek
calkiem nowe przysmaki Toska

Zaczęty przez JADział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1365
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2008, 20:45
wysłana przez JA
Nowe przysmaki dla Szynszyli i nie tylko

Zaczęty przez RueDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2375
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2006, 19:55
wysłana przez Madzia :)
SimplePortal