hypothetical
28 Kwi, 2024, 04:15

Autor Wątek: Adoptowałam szylki;)  (Przeczytany 1299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mietek121

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Adoptowałam szylki;)
« dnia: 08 Sie, 2011, 11:41 »
Witam  serdecznie  od  kilku dni  do  naszej  rodzinki  dołączyły  dwa  szynszyle.
Szylki to dwa trzyletnie samce. Kuleczki trafiły do nas przez przypadek. Syn  zobaczył u koleżanki szynszylkę(Zonia) .  Gdy  dowiedział  się  że  w  domu  z  którego  pochodzi  Zonia  pozostały jeszcze 2 inne  szynszylki  podstępem namówił mnie i męża na adopcję ;)
Po  szybkim internetowym kursie na temat wiedzy o szynszylach  postanowiliśmy iz  będą mieszkać z nami  .
Dzisiaj  są  naszymi  oczkami  w  głowie  ;)  rozpieszczamy je  jak  tylko  możemy  gdyż  poprzedni  właściciele  chyba  się nimi  nie  zajmowali  :(.  Szylki  po  3  latach  nie  miały  własnych  imion  przez  całe  życie  mieszkały  w  klatce  dla  królików  bez  jakiejkolwiek  półeczki do skakania  no i na domiar złego nie miały do czynienia  z kąpielami  piaskowymi.  CUD  że  wogóle  przetrwały. Po  kilkudniowym  oswajaniu  nasze  aniołki zapoznają się z nami i naszym mieszkaniem ;) Aktualnie mąż czeka na powrót dzieci z wakacji i wspólnie zbudujemy im nowy domek dostosowany do ich potrzeb ;)
Jako początkujący mamy kilka pytań  :

1.  Czy samce będą się lepiej czuły w odrębnych klatkach skoro całe 3 lata były razem w jednej  klatce ?

2.   Czy to  normalne iż uszy naszych szylków są prawie "łyse" różowe z czarnymi plamkami coś w stylu pieprzyków

3.  Czy nosek powinien być całkowicie owłosiony  ?? ( nasze maja różowe nie owłosione  noski z ciemnymi plamami )




Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Adoptowałam szylki;)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sie, 2011, 11:55 »
1.  Czy samce będą się lepiej czuły w odrębnych klatkach skoro całe 3 lata były razem w jednej  klatce ?
zdecydowanie nie! to zwierzątka stadne i bardzo zżywające się z sobą. Będą smutne i stęsknione.

Cytuj
2.   Czy to  normalne iż uszy naszych szylków są prawie "łyse" różowe z czarnymi plamkami coś w stylu pieprzyków
tak, to normalne u beżowych szylków :)

Cytuj
3.  Czy nosek powinien być całkowicie owłosiony  ?? ( nasze maja różowe nie owłosione  noski z ciemnymi plamami )
to również normalne :) tzn noski pokryte są któciutkimi i rzadszymi włoskami :)

przenoszę temat do powitań i witam nowe szylki i nową użytkowniczkę na forum ;)




Cytuj

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline mietek121

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Adoptowałam szylki;)
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sie, 2011, 12:13 »
BARDZO  DZIĘKUJĘ  za  odpowiedź  ;)   
Właśnie  zastanawiałam się z jakiego gatunku są nasze aniołki  ;) bo na standardy były zdecydowanie za jasne  ;)
Pozdrawiam

Offline Natka1

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Duszek
Odp: Adoptowałam szylki;)
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sie, 2011, 15:50 »
Super  że  zaadoptowaliście  chłopaków , teraz kulkom powinno być już tylko lepiej  :spoko:
Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na zdjęcia  :mrblue: :mrgreen:

Dusio ... miał 2 lata  3 miesiące i 16 dni (*)

Offline Warsawienne

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tobias
    • niemożliwe, zaczęłam prowadzić bloga
Odp: Adoptowałam szylki;)
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sie, 2011, 21:32 »
Wygląda na to, że wszyscy na tym skorzystali :) zwierzątka znalazły kochającą rodzinę, wy jesteście szczęśliwymi posiadaczami dwóch puszystości, a poprzedni właściciele !@#$%.
Podoba mi się to, że nie tylko spełniacie marzenie waszych dzieci, ale sami równo popłynęliście na fali entuzjazmu ;D Rodzinne budowanie woliery, przeglądanie sieci, rejestracja na forum - typowy syndrom nałogowców ;D Szynszyloholik step one :D

Btw. jeżeli jesteś zainteresowana, to mogę Ci wysłać wygooglowane zdjęcia klatkowych inspiracji na maila.

Offline mietek121

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Adoptowałam szylki;)
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sie, 2011, 23:24 »
Wielkie dzięki za tak  MIŁE  powitanie  ;))

Przyznam szczerze że wzięło nas na MAXA. 
Moja połóweczka po powrocie z pracy zamiast się piękinie przywitać z żonką  biegnie do szylków  z  tekstem "tatuś  już wrócił "  hihihihi   :D
Nie ukrywam iż moją ulubioną rozrywką jest obserwacja naszych kuleczek .
Wyobraźcie sobie że nasze szylki dopiero w 4 dniu łaskawie zechciały wyjść z klatki aby poznać nasze mieszkanie a wcześniej tylko wystawiały pyszczek i z powrotem do klatki ;)

Jeszcze raz dziękuje za TAK MIŁE PRZYWITANIE   Dzięki za chęć pomocy i oczywiście poproszę o zdjęcia klatkowych inspiracji na meila.

Zdjęcia naszych kuleczek wkleję w późniejszym terminie,  aktualnie  chłopcy są jeszcze zestresowani całą sytuacją i niechętnie pozują do zdjęć ;)



Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Adoptowałam szylki;)
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sie, 2011, 09:58 »
Oj coś czuję ,że chłopaczyska niebawem sterroryzują waszą rodzinkę. [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] No i dobrze-należy im się rozpuszczanie po trzech latach życia w króliczej klatce!Na powitanie -po migdale dla chłopaków.

Offline mietek121

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Adoptowałam szylki;)
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sie, 2011, 23:16 »
Witam ponownie  ;)
Teraz mogę napisać o nas coś więcej. Dzieciaki po powrocie z wakacji zakochane w szylkach.
Poprzedni właściciele powiedzieli iż szylki nie miały imion więc pierwszym zadaniem dzieci było nadanie imion kuleczką. No i stało się  ;)
teraz mamy BENA  I  FOXA.
Ben po Ben10 jako  ulubiony bohater mojego młodszego syna
Fox jako milutki sprytniutki wymyślony przez starszego syna
Fox jak na trzyletniego szylka  jest  ogromnym żarłoczkiem, bardzo odważny ale i najbardziej uparty, bardzo ufny.
Ben wydaje się młodszy od Foxa jest bardzo  zwinny  i niesamowicie szybki, nieufny w stosunku do obcych.
Ben i Fox żyją w niesamowitej zgodzie.
Ja osobiście mam wrażenie iż to Fox jest małym egoistą zawsze musi mieć wszystko pierwszy  : jedzenie, głaskanie, wyjście z klatki na wybieg, kąpiel itp....  ale skoro Benowi to nie przeszkadza ;)
Pozdrawiamy wszystkie kuleczki i szynszylomaniaków ;)

 

domek i polki dla szylki- czym połączyć: klej? gwoździe?

Zaczęty przez gocha500Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3121
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:27
wysłana przez gocha500
Transport szylki Szczecin -->Warszawa lub Kraków i okolice! Pilne!

Zaczęty przez SaschaDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3359
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2014, 18:22
wysłana przez Claudi
Dziwne, nie zgodne ze zwyczajami mojej młodszej szylki zachowanie ...

Zaczęty przez GabrysiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4048
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 23:06
wysłana przez KarolinaGliwice
Szukam transportu szylki z Poznania do Jastrzębia/Katowic (Śląsk)

Zaczęty przez VukoDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2281
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2015, 15:04
wysłana przez Bożena
Tunel- podobno dla królika ale szylki też mają świetną zabawę.

Zaczęty przez IvaDział Zabawy i zabawki szylek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1764
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2007, 13:58
wysłana przez Iva
SimplePortal