27 Kwi, 2024, 18:15

Autor Wątek: Zmiana karmy  (Przeczytany 15798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Wrz, 2009, 16:33 »
ja też dostałam trochę karmy od Pani ,od której kupiłam Szyszkę tylko że Szycha w ogóle jej jeść nie chciała xD ta karma to były zielone pałeczki niestety nie wiem jakiej to firmy,musiałam wyrzucić ją. Za to uwielbia karmę Dadik Fructo firmy Dako Art xD
Mam takie pytanie - kupiłam dwie karmy Vitakraft Vita Special i Versele Laga Chnchilla Complete i chciałam się upewnić, czy mogę podawać te dwie karmy jednocześnie? Obie otworzyłam i nie chcę aby któraś z nich lezała długo 'nieużywana'.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Wrz, 2009, 00:37 »
można :)
***
ha-zakupiłam dziś w kakadu care+ 1,5 kg za 48 zł :) cena vitakraftu special :) no...1-2zł droższe na 1,5 kg :)
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz, 2009, 00:45 wysłana przez Zieffka »

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Wrz, 2009, 18:14 »
nie jest już tak źle .... dziś sprzątałam klatkę tosi i znalazłam parę poobgryzanych kulek ... a co do starej karmy to rzeczywiście były to takie zielone pałeczki a ja jestem z wodzisławia ale raczej nie mam ochoty z powrotem dawać jej tej karmy ...myślę że taki hodowca nie bardzo się chce wysilać i wydawać horrendalnych sum na jedzenie i kupuje pewnie byle co byle by zwierzak przeżył ....a jeśli o urozmaicenie diety tosi to nie sądzę żeby była nudna .... daje jej dużo ziół siano pełno patyków kory smakołyki itp ... myślę że na brak pożywienia to narzekać by nie mogła bo licho to ona nie wygląda ^^

ale bardzo dziękuję za rady i mam pytanie do claudiego ta karma te ..prestige czy coś .... to też jest granulat czy nie ? bo jak nie to raczej nie jestem za a jak tak to sobie tak myslę może dosypać do tej mojej i sprawdzić co jej lepiej smakuje ....może jest jakaś wybredna i rzeczywiście jej ta karma nie podchodzi

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Paź, 2009, 21:17 »
Prestige jest marki Versele Laga, i jest to mieszanka. Ja ją moim podaję ok 1x w tygodniu jako "rozpustę" :)
Na co dzień karmiłam Verselą Complete a teraz Verselą PRO.

Cinnamon!! Muszę Ci powiedzieć, że braciszek Ginger też gardzi suszonymi owocami itd :P Tzn powoli zaczyna je też jeść, ale ziółka stawia ponad wszystkim.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Paź, 2009, 11:55 »
a to jest te pro dla szyli i koszy?

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Paź, 2009, 12:16 »
U mnie PRO zawsze pozostaje w miseczce... I chyba dziewczyny nigdy się do niego nie przekonają.... Za to Complete zjadają baaaardzo chętnie :)

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Paź, 2009, 12:30 »
a to jest te pro dla szyli i koszy?

Si. A moje się do PRO przekonały - nie mają zresztą do wyboru nic innego więc musiały się przekonać :P


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Paź, 2009, 12:52 »
Przecież nie będę ich na siłę przekonywać do PRO, skoro zgodnie się na nią wypięły :D VL Complete i Vitakraft też są dobre, a co do kosztów...chyba dam radę utrzymać 2 dziewczynki na tych karmach :D A przynajmniej zjadają bez grymasów  [-chomik-]

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Paź, 2009, 13:07 »
Nie, nie. Ja tylko mówię jak u mnie jest. Co do Complete też nią karmiłam :)


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Paź, 2009, 10:25 »
dziękuje, wiem że to nie na temat, ale prosiłbym też o jakąś dobra i dostępną karmę, przeczytałem temat żywienia, ale tam są one tylko wypisane, i jest kilka nr1, więc chciałem się dowiedzieć co byście polecili, jeśli to złe miejsce to odrazu usuncie posta

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Paź, 2009, 10:46 »
dziękuje, wiem że to nie na temat, ale prosiłbym też o jakąś dobra i dostępną karmę, przeczytałem temat żywienia, ale tam są one tylko wypisane, i jest kilka nr1, więc chciałem się dowiedzieć co byście polecili, jeśli to złe miejsce to odrazu usuncie posta

Jeśli cena nie gra roli to najlepszy jest granulat Versele Laga complete. Dla mniej zamożnych (co nie znaczy, że gorsza i ble)  Versele Laga Chinchilla&Degu Pro. Sporo osób z forum jej używa (w tym ja) i ma bardzo dobre opinie :)

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Paź, 2009, 11:11 »
przejście jest bez biegunki? bo zauważam że co karmie zmieniam (stopniowo nawet) to mają biegunkę :/ już z tym walczę i walczę, węgielki, ryż :/ teraz dam śliwkę suszoną, a jak nie pomoże to lek na biegunkę dla dzieci w wodzie

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Paź, 2009, 11:41 »
przejście jest bez biegunki? bo zauważam że co karmie zmieniam (stopniowo nawet) to mają biegunkę :/ już z tym walczę i walczę, węgielki, ryż :/ teraz dam śliwkę suszoną, a jak nie pomoże to lek na biegunkę dla dzieci w wodzie

Jeśli mieszasz ze starą i podajesz stopniowo to powinno się obejść bez sensacji. Ale jak zawsze zależny to od konkretnego osobnika. Dream chyba przestawia swoje z dnia na dzień i nic się nie dzieje :) Może po prostu kupujesz pokarmy typu vitapol, dakoart itd?

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Paź, 2009, 11:54 »
kupiłem Megan, i właśnie dlatego chce szybko go zmienić, Tosia ma biegunkę bo przyszła i od razu nowy pokarm, walczę ciągle, ale się już zaczynam martwić :/ dlatego kupie lepsze:/ trochę je przegłodzę na samym sianku,ryżu śliwce, dostają węgielek (po połowie tablety) ale nie widzę poprawy:/

mam jeszcze jedno nie skromne pytanie, czy kupy waszych szynków też tak brzydko pachną ? mojej Tosi strasznie śmierdzi :/ Lusi wprawdzie też :/ ale mniej bo ona robi twardo...

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Paź, 2009, 11:54 »
Moje obie mysie od początku nie chciały jeść jedzenia, które dostały jako wyprawkę (jedna ze sklepu, druga z fermy) więc też było przestawienie z dnia na dzień i żadnych problemów, ani wzdęć, ani biegunki. Ale przestawiałam na dobre karmy, VL Complete, Vitakraft Regular, Vitakraft Emotion Beauty. Kupki są bezzapachowe.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Paź, 2009, 12:25 »
kupiłem Megan, i właśnie dlatego chce szybko go zmienić, Tosia ma biegunkę bo przyszła i od razu nowy pokarm, walczę ciągle, ale się już zaczynam martwić :/ dlatego kupie lepsze:/ trochę je przegłodzę na samym sianku,ryżu śliwce, dostają węgielek (po połowie tablety) ale nie widzę poprawy:/

mam jeszcze jedno nie skromne pytanie, czy kupy waszych szynków też tak brzydko pachną ? mojej Tosi strasznie śmierdzi :/ Lusi wprawdzie też :/ ale mniej bo ona robi twardo...

Problem z bobkami bierze się z fatalnej jakości jedzenia. Megan to same słodycze, tłuszcz i brak zbilansowania. Złej jakości sianko też może mieć tu udział. Póki sytuacja się nie unormuje to podawaj tylko sianko i wodę plus lakcid i węgiel. Poczytaj temat w ostrym dyżurze na temat biegunek. Jeśli  po 3 dniach się nie poprawi to trzeba iść do weta.

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Paź, 2009, 12:31 »
Kiedyś, na samym początku kupiłam sianko Herbal Petsu (tylko takie było w sklepie) i od razu je wyrzuciłam. Było wilgotne i brzydko pachniało. Teraz dostają tylko sianko Zuzali.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Paź, 2009, 12:33 »
nie chcę się mądrzyć, ale Megan + zasikane siano z podłoża... mamy efekty.
Jeśli już tak czy siak ma biegunkę, zmieniłabym karmę radykalnie, czyli z dnia na dzień.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Paź, 2009, 12:47 »
sianko vitapolu jest, karma, odrazu po pierwszym dniu chciałem zmienić,tylko nie wiedziałem na jaką :/ ot i pytanie, no walczę z rozwolnieniem, już wysłałem kobietke po śliwki, żwirek , kuwete i szufelke :P, do weta nie wiem... zraziłem się po tym jak mi Luśke skrzywdził i to bardzo mocno :/ a jak z brzuszkami waszych maluchów, moja wydaje się grubaśna :P brzuszek mięciutki jednak i lekarz (gdy byliśmy) powiedział że ok jest, trochę jeszcze zejde z samej karmy, jak wygląda dawane u was przysmaków? często dajecie? tak z ręki czy nie często? może za bardzo rozpuszczam dziewczyny?
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2009, 12:49 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Paź, 2009, 12:49 »
Ale śliwka wzmaga rozwolnienie... ;/ Śliwkę się daje na zatwardzenie...

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Paź, 2009, 12:58 »
czyli od razu tylko podać karmę? węgielek nie pomaga na razie :/ zaraz pójdę wodę podgrzeje i rozpuszczę lek :/ zacząłem się martwić

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Paź, 2009, 13:03 »
Na razie może lepiej zrób tak, jak radził got3. Żadnych przysmaków, szlaban. Dieta siankowa, woda, lakcid, kawałek węgla - słodki jest, moja zjadła bez gadania. Nie wiem jak jest ze zwierzakami, ale węgiel ściąga toksyny i chyba chwilę musi to potrwać, po pięciu minutach nie przejdzie.
Nie wiem osobiście czy to powinno być wyłącznie siano - ja dawałam granulat, ale tylko same peletki i to kilka sztuk dosłownie. Jeśli póki co nie masz innej karmy niż ten nieszczęsny megan, dawaj tylko siano.
Doświadczeni forumowicze zalecali 3 dniową dietę - obserwuj ją teraz, a jak nie przejdzie, pozostaje wet...

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Paź, 2009, 13:04 »
Megan odstaw koniecznie!!! Na samym sianku też sobie poradzą, a przynajmniej im nie zaszkodzi. Nie wiem, czy teraz kolejny nowy pokarm im nie zaszkodzi, nawet najlepszy. Ja bym zostawiła tylko sianko, ale może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ode mnie.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Paź, 2009, 13:04 »
Na razie może lepiej zrób tak, jak radził got3. Żadnych przysmaków, szlaban. Dieta siankowa, woda, lakcid, kawałek węgla - słodki jest, moja zjadła bez gadania. Węgiel ściąga toksyny i chyba chwilę musi to potrwać, po pięciu minutach nie przejdzie. Fakt że nigdy nie było u "nas" biegunki - tylko trochę luźniejsze bobki, i kawałeczek węgla młoda dostała.
Nie wiem osobiście czy to powinno być wyłącznie siano - ja dawałam granulat, ale tylko same peletki i to kilka sztuk dosłownie. Jeśli póki co nie masz innej karmy niż ten nieszczęsny megan, dawaj tylko siano.
Doświadczeni forumowicze zalecali 3 dniową dietę - obserwuj ją teraz, a jak nie przejdzie, pozostaje wet...


[ot]oj, przepraszam, zamiast "zmień" wcisnęłam "cytuj"... ;)[/ot]
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2009, 13:07 wysłana przez Belzebuba »

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zmiana karmy
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Paź, 2009, 17:40 »
czyli zostawić na sianku tylko, teraz obie dostały :/ normalnie nie mam pojęcia :/ przeleciałem całą łódź za tą dobrą karmą Versele laga (którekolwiek) i nie ma ! a niby takie "wielkie sklepy" sam vitapol... :/ gr... musze zamówić, ale to najwczesniej mi pon, wt przyjdzie, przetrwają na sianku samym? a może ziarno mogę im podawać ? pszenice czy zboże? no i może ryż ? słyszałem że on pomaga na rozwolnienie, już mają wsypane w poidło lek, żwirek też najwcześniej przyjdzie pon-wt :/ jeśli macie link do sprawdzonego netowego sklepu, albo aukcji gdzie można ten versele kupić to będe bardzo wdzięczny :/

węgielek już od przedwczoraj dostają... nic :/
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2009, 18:03 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

 

Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6084
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
CO ZROBIĆ KIEDY ZABRAKNIE KOSZATNICZKĄ KARMY PILNE!!!?

Zaczęty przez Koszatkara21Dział Żywienie koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 17212
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2019, 09:49
wysłana przez Koszatkara21
Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla

Zaczęty przez Gwiazdk2010Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2786
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2015, 09:29
wysłana przez Gwiazdk2010
pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 118198
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki

Zaczęty przez TanDział Żywienie

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 60642
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2016, 19:08
wysłana przez Fluffy Madness
SimplePortal